מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : דיוק 125 אוכל שמן

אבישי123
11-08-2016, 14:51
שלום
יש לי דיוק 125 שעשה 50,000
הקטנוע אוכל 200 סמ"ק לכל 130 ק"מ
האם זה תקין?
אם לא מה ניתן לעשות?

Tribalmistyc2
11-08-2016, 15:04
ניתן לשפץ את המנוע
צילינדר בוכנה,מחזירי שמן שסתומים

הפלג הצפוני
11-08-2016, 21:42
למזלך החלקים זולים מאוד.

aviran
17-09-2016, 03:57
מקפיץ, יש לי מובי עשה 40 שותה יותר שמן מבנזין. החלפתי מחזירי שמן שסתומים הקטנים האלה ולא עזר.
הצילינדר נראה טוב ולא נחרט (איבד מהאונינג)
הבוכנה חוץ מזה שהצבע השרוף שצברה גם נראית בסדר. גם הרינגים אבל לא מדדתי לרמת דיוק.
קניתי בוכנה עם רינגים אבל הבוכנה לא מתאימה. אני שוקל להרכיב את הרינגים על הבוכנה הקיימת. לדעתכם זה יכול לפתור את הבעיה? כשמנועים בקטנועים מהסוג הזה מתעייפים משמע האטימה של הרינגים בבוכנה לא טובה.?

אני יודע שאין יותר טוב מלקחת לחרט לתאם בוכנה רינגים וכו' מצד שני לא בא לי הרצה וזה קטנוע סך הכל אז אולי כדאי לחסוך זאת? במה הכי חשוב להקפיד בעיקר עם המד עלים? מה הגורם העיקרי לכך שהשמן נשרף? (בדרך כלל כמובן..)
תודה

Meirson
17-09-2016, 04:10
מברשת הונינג זה דבר זול, למה לדלג על שלב חשוב? אם אתה מחליף רינגים (ונשמע כאילו אתה צריך) לא כדאי לוותר על הונינג
אתה צריך למדוד את הבוכנה הישנה כדי לדעת באיזה מצב היא, תבדוק בספר מה נדרש ממך

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

aviran
17-09-2016, 18:35
מסכים איתך. אין תחליף לעבודה יסודית. מצד שני הזמנתי חלקים מאיביי ובא לי לנסות לבדמבלי התיזוז של לקחת להביא להמתין וכו לעבודה יסודית של חרט. כשפתחתי לראשונה הדברים היו נראים טוב וכך הראה גם מד העלים. החלפתי אטמים לצילינדר ומחזירי שמן שסתומים, ניקיתי פיח וקיוויתי לשיפור בצריכת השמן (?!). מסתבר שאחרי חודש הכל חזר לקדמותו והזמנתי בוכנה ורינגים. כעת אני רוצה להרכיב לבד. יש לך עצה שתועיל לסידור הזה? למישהו יש את המברשת המדוברת לאונינג?
תודה

Meirson
17-09-2016, 19:18
כמו שכבר אמרתי זה דבר זול שאפשר למצוא בחנויות אספקה טכנית

strelok89
17-09-2016, 19:39
אני דווקא לא הייתי עושה הונינג מהסיבה שזה מקצר מאוד את חיי המנוע לאחר מכן.
רינגים ובוכנה יפתרו את הבעיות אבל יקח להם זמן עד שהרינגים ישחקו בצורה מספקת ליצירת אטימה טובה.

מד עלים לא עכול לבדוק לך בוכנה

Sent from mTalk using windows 10 mobile

aviran
17-09-2016, 20:12
אני ארכיב את הרינגים על הבוכנה הקיימת אעשה הרצה עם שמן מינרלי ונקווה לטוב.
מישהו ניסה זאת?
כל מי ששאלתי בינתיים אמר שאחוזי ההצלחה נמוכים מאד ורוב הסיכויים שהרינג ישבר בתוך הבוכנה ואולי ייקח אתו את הטלטל על הדרך.
אכן כך הדבר?

strelok89
17-09-2016, 20:34
אני ארכיב את הרינגים על הבוכנה הקיימת אעשה הרצה עם שמן מינרלי ונקווה לטוב.
מישהו ניסה זאת?
כל מי ששאלתי בינתיים אמר שאחוזי ההצלחה נמוכים מאד ורוב הסיכויים שהרינג ישבר בתוך הבוכנה ואולי ייקח אתו את הטלטל על הדרך.
אכן כך הדבר?
שוב בדקתה בוכנה? היא תקינה? עומדת במידות?
אם כן אין בעיה תחליף רק רינגים, לא ישבר כלום ולא יתפוצץ כלום יעבוד פיקס.

אין סיבה לעשות הרצה על שמן מנראלי, תשים כל שמן מתאים תעשה הרצה תחליף וסע לשלום

Meirson
17-09-2016, 20:37
אני דווקא לא הייתי עושה הונינג מהסיבה שזה מקצר מאוד את חיי המנוע לאחר מכן.
רינגים ובוכנה יפתרו את הבעיות אבל יקח להם זמן עד שהרינגים ישחקו בצורה מספקת ליצירת אטימה טובה.

מד עלים לא עכול לבדוק לך בוכנה

אתה יכול לנמק?

strelok89
17-09-2016, 21:25
אתה יכול לנמק?
הונינג מקצועי לא עושים עם מברגה.
כדי לעשות הונינג טוב ואיכותי חייב מכונה ומכשור מיוחד דו שלבי זה מה שנעשה במפעלים שמייצרים מנועים היום אפילו חלקם מריצים תהליך עם 3 שלבים ולפעמים יותר תלוי צלינדר.

אחרי שעשיתה הונינג הכנסתה כמויות אדירות של חומר אברזיבי למנוע לך תשטוף אותו וזה אף פעם לא יוצא סופית.

אז אם נניח שבמקרה אידיאלי יש 100 שעות מנוע
הרכבנו על צלינד ובוכנה תקינים רינגים ללא הונינג נקבל כ80 שעות מנוע
אבל אם עשינו הינינג לא איכותי נקבל כ30-50 שעות מנוע בלבד ועם המון בעיות נוספות בשאר הריכיבים מעבר לצלינדר ,בוכנה ,רינגים.

אז ללא מכשור ונסיון מתאים הונינג מסב יותר נזק מתועלת.
מתי כן חיי הונינג? אם הוחלף סליב או בוצעה חריטה בצלינדר ואז אין מנוס וחייב הונינג.
מתי עוד חייב? כשהצלינדר ממש שחוק לרמה של זכוכית לחלוטין ללא שום הונינג נראה לעין שזה מקרה שלרוב לא קיים היום כי לרוב במצב הזה כבר חייב להחליף סליב.

אז בגדול הנזק מהנונינג גדול מהתועלת ברוב המקרים עדיף לא להיתעסק בזה כשלא חייבים