מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : GS500 - סל"ד סרק נמוך, לא יציב, מדומם

TundraOG
26-08-2016, 13:27
היי חברים.
ברגע בהיר אחד לפני כמה ימים כשהגעתי לעצירה נפל הסל"ד מ-1400 הרגיל לכ-700-800. בדקתי בהסרת הכוהלים והאופנוע עובד רק על הצילינדר הימני.
הסרתי פלאגים ובדקתי ניצוץ. בפלאג השמאלי לא היה ניצוץ והוא היה נראה דיי הרוס (למרות שהחלפתי את שניהם לפני כ-4 אלף ק"מ). הפלאג השני הראה ניצוץ משמע הכוהל והפיקאפ בסדר.
החלפתי פלאג, האופנוע הניע עם צ'וק בסדר גמור אבל ברגע שהורדתי את הצ'וק הסל"ד נפל לכ-500, לגז האופנוע מגיב כרגיל ולא מרגיש היעדר כח כמו שהיה לי בפעם הקודמת (שהסתבר שזה היה פיקאפ שרוף).
הצעד הבא היה לבדוק את ה-pilot jet, דיזת סרק אני חושב קוראים לזה בעברית. תיבת האוויר הוסרה והקרבורטור פורק בחלקו התחתון והדיזות עברו ניקוי ייסודי. סגרתי והאופנוע מניע, הסל"ד דיי קופצני ויש מעט ריח של דלק בהתחלה.
אם אני עוזב את הגז ונותן לו לעבוד על ה-500-600 אלף סל"ד האלו, אם אחרי כמה שניות אני מנסה לתת גז האופנוע מדמים.
במה יכולה להיות הבעיה?

Jack_R1
26-08-2016, 13:43
שלום וברוכים הבאים לפורום הטכני,

הכותרת בפורום הזה צריכה להכיל מידע על התקלה\בעיה\שאלה, ולא השארה (לא בהכרח נכונה) שלך.

בכל השלבים בשום מקום לא דיברת על משהו שצריך לבוא הרבה לפני התעסקות עם מעגל הפיילוט \ דיזות סרק - צריך לכוון סל"ד סרק ואולי לתאם קרב'.

נ.ב. זה 500-600 סל"ד (סיבובים לדקה). 500-600 אלף סל"ד זה אולי טורבינה של מטוס סילון.

TundraOG
26-08-2016, 13:58
שכחתי לציין כי העלתי במקצת את בורג סל"ד הסרק והסל"ד באזור האלף נהיה יציב אך תגובת הגז נהייתה איטית יותר (משמע בשביל לחזור לאלף סל"ד לוקח כשנייה יותר בערך).

ואני יודע שזה 500-600 סל"ד. אין צורך להוציא להורג על טעות אנושית.

Jack_R1
26-08-2016, 14:11
להוציא להורג זה שרשור נעול + באן, כאן זאת אפילו לא היתה הערה, אלא הערת אגב, תחת נ.ב.
תעלה את סל"ד הסרק ל-1000 לפחות, זה מה ספר הרכב צריך להגיד לך. כל מה שמתחת לזה לא מיועד להחזיק סל"ד סרק יציב. זמן החזרה אינו תגובה לגז, תגובה לגז היא זמן העליה - וזה רק ישתפר.

TundraOG
26-08-2016, 15:36
אוקיי, אנסה כשאחזור מהעבודה.
בשבת שעברה עשיתי קצת שטח קל על האופנוע - שבילי עפר, קצת חולות. יש סיכוי שנסתם פילטר האוויר ובגלל זה הטורים משחקים כמו שהם? (כי האוויר פשוט לא מגיע למנוע בצורה אחידה)

strelok89
26-08-2016, 18:39
אוקיי, אנסה כשאחזור מהעבודה.
בשבת שעברה עשיתי קצת שטח קל על האופנוע - שבילי עפר, קצת חולות. יש סיכוי שנסתם פילטר האוויר ובגלל זה הטורים משחקים כמו שהם? (כי האוויר פשוט לא מגיע למנוע בצורה אחידה)
כניראה שזו הבעיה שלך אם הקרבורטור היה מכוון והכל היה תקין ואחרי רכיבה השטח העסק נסתם והפילטר אוויר נראה סתום זו הבעיה

Sent from mTalk using windows 10 mobile

yotams4
26-08-2016, 18:45
אני אנצל את השרשור לשאול שאלה אחרת בנושא הקרבורטורים, איך מכוונים את הפיילוט כמו שצריך? חיפשתי באתר של מיקוני והגעתי לPDF שמסביר אבל לקרבורטור יחיד.

TundraOG
26-08-2016, 19:10
כניראה שזו הבעיה שלך אם הקרבורטור היה מכוון והכל היה תקין ואחרי רכיבה השטח העסק נסתם והפילטר אוויר נראה סתום זו הבעיה

Sent from mTalk using windows 10 mobile
ויש סיכוי שזה נסתם גם לאחר כמה ימים? הנסיעה הייתה בשבת וזה נסתם בחמישי.

והקרבורטור עבר ניקוי וכיוון בחודש שעבר ע"י מכונאי, לא הגיוני שכל כך מהר יזדהם העסק לא? (למרות שנסעתי קרוב ל-3000 ק"מ מאז)

Tribalmistyc2
26-08-2016, 23:08
נשמע כמו בעיה בהצתה או הצפה בצילינדר הזה.
לא הצלחתי להבין אם אחרי שהחלפת פלאג הניצוץ חזר אבל הגמגום לא הפסיק.
ולמה הכוונה שהפלאג היה נראה דיי הרוס?

TundraOG
27-08-2016, 00:15
נשמע כמו בעיה בהצתה או הצפה בצילינדר הזה.
לא הצלחתי להבין אם אחרי שהחלפת פלאג הניצוץ חזר אבל הגמגום לא הפסיק.
ולמה הכוונה שהפלאג היה נראה דיי הרוס?
הרבה יותר שחור במקום מסויים, סדוק למדיי.
מה לעשות הלאה? הפילטר נראה דיי מטונף ומסריח מדלק, ניקיתי ומחר אשים.

Tribalmistyc2
27-08-2016, 10:14
פלאג סדוק יכול להעיד על נזק מכני בצילינדר,פלאג חדש לא מגיע סדוק.
הייתי מתעמק בזה לפני שאני מתקדם.

הלאה לבדוק שהקרבורטור לא מציף.
גובה מצוף,אטימות מצוף ותקינות שסתום מצוף והבית שלו - תראה שהוא אוטם.
מעגל הצתה - תקינות קויל ופיקאפ - תראה גם שהמרווח בין המגנט לפיק אפ נכון.
פילטר אוויר להחליף או לנקות.

R86
27-08-2016, 11:08
אם אתה צריך מנוע יש לי
5000כולל עבודה

Tribalmistyc2
27-08-2016, 12:50
אני אנצל את השרשור לשאול שאלה אחרת בנושא הקרבורטורים, איך מכוונים את הפיילוט כמו שצריך? חיפשתי באתר של מיקוני והגעתי לPDF שמסביר אבל לקרבורטור יחיד.
אין הבדל.
העניין השונה בקרבורטור כפול זה סנכרון מצערות,הפרפר משפיע על האוויר של מעגל פיילוט.
חשוב גם שהפיילוטים יהיו מסונכרנים.

yotams4
27-08-2016, 12:53
סינכרון עשיתי בהצלחה. תראה מיקוני מסבירים ככה:
1. סגור בורג סרק עד שהסלד נמצא ב10-20 אחוז מעל הסרק הרצוי.
2. פתח/סגור פיילוט עד להשגת הסלד הגבוה ביותר.
3. פתח בורג סרק עד להורדת הסלד לסרק לפי המומלץ בספר.
"בורג סרק" = "throttle stop"
להתחיל עם שני פיילוטים סגור לחלוטין?

Tribalmistyc2
27-08-2016, 12:55
ב99 אחוז מהמקרים הכיוון של הברגי פיילוט הוא בין 1.5 ל 2.5 סיבובים.
לפי זה מכוונים את "מעצור מצערת".
תראה מה המצב כשהמנוע חם וכשהמנוע קר,כבר תגיע לדיוק הרצוי.

TundraOG
27-08-2016, 14:15
אוקיי, פילטר האוויר נוקה, העלתי את הסל"ד לאזור האלף כשהמנוע קר, התחמם טיפה ל-1200-1300, קופץ טיפ-טיפה (50 לפה 50 לשם) אבל בגדול הסל"ד אחיד.
So far so good.

Jack_R1
27-08-2016, 14:35
זאת ההתנהגות המצופה למנוע מקורר אויר מוזן קרב' ולא חדש, וכל עוד אין כיבויים פתאומיים - זה נשמע תקין.

TundraOG
28-08-2016, 06:15
הרגע נסעתי על האופנוע כמה קילומטרים בעיר לעבודה. המנוע מרגיש כאילו יש קצת גז גם כשאני עוזב את הגז, בלימת המנוע נהייתה חלשה יותר, המנוע נשמע מוזר (בלי תיקתוקים מכניים כמו קראנק גמור שאני מכיר את הצליל).
מסקרנות החלטתי להסיר את הכוהל השמאלי בהגעתי לעבודה - האופנוע המשיך לעבוד על 1400 סל"ד כאילו דבר לא קרה, רק כשאני נותן גז מרגישים בהיעדר הכח המובהק. ללא הכוהל הימני לעומת זאת האופנוע בקושי מניע, רק עם גז ומדמים ברגע שעוזב אותו.
במה יכולה להיות הבעיה?

TundraOG
28-08-2016, 07:36
אגב אציין שבכוהל השמאלי יש פלאג תקין וניצוץ.
וכשיצאתי מהבית על האופנוע, בערך ב-3 אלף סל"ד המנוע קיבל תוספת כח, הרגיש כאילו סתימה השתחררה/נפרצה. לאחר מכן מרמזור לרמזור זה לא חזר על עצמו.
קראתי שיש סיכוי גדול שזה ה-idle circuit. חוץ מהדיזות, שנראות בסדר גמור, מה עוד יכול להשפיע? לא נגעתי באזור הדיאפרגמות עדיין.
2 האגזוזים היו חמים באותה מידה - משמע 2 הצילינדרים עובדים. ביצעתי לפני כחודש וחצי בדיקת קומפרסיה אצל המכונאי שלי ושניהם היו תקינים ואחידים.
יש לי תחושה (וזה יישמע ברור מאליו לבקיאים פה אך אני חדש אז תסלחו לי) שכשהאופנוע בסל"ד סרק הוא עובד על צילינדר אחד, והשני מתחיל להתעורר באזור ה-3000 סל"ד, כאשר נותנים גז ועוקפים את ה-idle circuit הבעייתי באספקת דלק אחידה.
ובדקתי באינטרנט מהו פלאג סדוק - שלי מאוד רחוק מזה, כנראה שהגזמתי בתיאור.

מה עושיים הלאה?

R86
28-08-2016, 08:08
יש ניצוץ בשני הפלאגים?

rotemzaken
28-08-2016, 08:49
תשאיר אותו מונע זמן ממושך לאחר מכן תבדוק אם הצילינדרים באותו חום עם היד

TundraOG
28-08-2016, 09:26
תשאיר אותו מונע זמן ממושך לאחר מכן תבדוק אם הצילינדרים באותו חום עם היד
מה אתה מגדיר כזמן ממושך? 3-4 דקות?

rotemzaken
28-08-2016, 09:39
מה אתה מגדיר כזמן ממושך? 3-4 דקות?

נגיד 10 דקות, עד שתרגיש אם יש חום שונה בניהם.

Jack_R1
28-08-2016, 10:12
הבעיה היא שהקרבורטורים שלך לא מסונכרנים. או שתבנה מכשיר סנכרון (די קל ל-2 צילינדרים) ותנסה לסנכרן לבד, או שתביא את האופנוע למוסך שיבצעו את זה.
חפש carb sync ביוטיוב.
אין שום טעם לחכות להפרשי חום וכאלה.

נ.ב. "כוהל" - זה אלכוהול, ספירט. לעומת זאת, "קויל"\"כויל" (המילה באנגלית היא coil) - זה מה שאתה מתכוון אליו, שנאי שיוצר ניצוץ.

TundraOG
28-08-2016, 10:35
הבעיה היא שהקרבורטורים שלך לא מסונכרנים. או שתבנה מכשיר סנכרון (די קל ל-2 צילינדרים) ותנסה לסנכרן לבד, או שתביא את האופנוע למוסך שיבצעו את זה.
חפש carb sync ביוטיוב.
אין שום טעם לחכות להפרשי חום וכאלה.

נ.ב. "כוהל" - זה אלכוהול, ספירט. לעומת זאת, "קויל"\"כויל" (המילה באנגלית היא coil) - זה מה שאתה מתכוון אליו, שנאי שיוצר ניצוץ.
חייב לדעת - מה ההקשר בין הקרבורטורים הלא-מסונכרנים לבין המצב כרגע? האם זה הגיוני שברגע אחד הם יצאו מסנכרון? (יצאתי מקצה העיר הביתה 3 קילומטרים ללא עצירות, רק כיכרות, כשהנעתי האופנוע עבד בסדר גמור על 1300-1400 וכשהגעתי הביתה זה פשוט נפל ל-700 פתאום והרגשתי שהוא מאיים למות, האורות של הדאש נחלשו ורק עם גז חזרו למצב רגיל).
זה יכול לקרות ברגע בהיר אחד ולכזו רמה קיצונית? הקרבים סונכרנו לפני בערך חודשיים ע"י המכונאי שלי, מאז לא נגעתי בהם והאופנוע נסע אלפיי קילומטרים בלי בעיות עד לרגע ההוא.
ועד כמה מסובך לסנכרן אותם?

ו-for the record, אני יודע מה זה coil, פשוט החבר'ה שלי שגם להם יש GS קראו לזה כוהל א חשבתי זה המושג בעברית.

Jack_R1
28-08-2016, 10:53
רק בגלל שאתה חייב לדעת (פאק, כאילו יש לי זמן לענות, למה אני עושה את זה בכלל...):

אני מניח שאתה לא יודע מה זה אומר שהקרב' לא מסונכרנים. זה כשהמצערות של שניהם חוסמות את המעברים באופן לא אחיד - כך שאחד נשאר משמעותית יותר פתוח מהשני.
במצב כזה העומס של סל"ד סרק לא מתפזר בינהם באופן זהה, אלא הפתוח יותר לוקח את רוב המאמץ לשמירת סל"ד סרק.
אם במצב הזה תנתק את הפלאג של הצד היותר סגור, כמעט לא תרגיש הבדל, כי הוא ממילא בקושי משתתף בפעילות המנוע בסל"ד סרק, לעומת זאת אם תוציא את הפלאג של הצד הפעיל יותר - תקבל את מה שקיבלת.
לא יודע לגבי "כמה מסובך", תסתכל בסרטונים ביוטיוב ותנסה להעריך את העבודה.

נפילות פתאומיות של סל"ד קשה לאבחן. יכול להיות מלא דברים. אם התקלה לא ברורה - תנסה לשחזר אותה, לבדוק אילו תנאים משפיעים עליה (חום מנוע אחרי נסיעה ארוכה?). תקלה חד-פעמית בד"כ לא ניתן לאתר או לזהות.

וכן, קרב' יוצאים מאיזון במכה, כשפירקת והרכבת וניקית והזזת. הדברים שם זזים בחלקי מילימטרים, ניקית שכבת פיח שהיתה סוגרת את המעבר טיפה יחד עם המצערת - שינית את המצב, הזזת טיפה את המצערת תוך כדי הניקיון - שינית את המצב. בד"כ ממליצים לעשות איזון אחרי כל ניקוי.

אתה קורא יותר מדי :) קצת כמו להרגיש לא טוב ולנסות לעשות לעצמך דיאגנוזה עם קריאה באינטרנט. אפשרי, אבל אם עושים את זה ללא ידע מוקדם אלא רק עפ"י כל מיני כתבות - אתה יכול לקבל דיאגנוזות הזויות לחלוטין.

TundraOG
28-08-2016, 15:01
תודה רבה על ההסבר המעמיק!

אני באמת חושב שזה כל מה שנשאר, בהתחשב בזה שהדיזות נקיות, הקומפרסיה אחידה ויש ניצוץ בשני הפלאגים, באמת ה"סתימה" הזו יורדת כשאני נותן גז, משמע כשזורמת תערובת הבערה לשני הצילינדרים. במגרש החנייה לפני הנסיעה הביתה בפניה לא הורדתי הילוך ונסעתי על 2 אלף סל"ד בהילוך שני...אולי פיסת זיהום כלשהי נכנסה בחלל הקטן הזה? נראה כאילו כל פעם שאני מתאמן במגרש הזה קורה משהו לקרבורטורים (בין אם באופנוע הזה או בקודמים)

לפני שאני מתעסק אני רוצה לאמת, כי חבר אמר לי איך עושים את זה אך רציתי "להתייעץ עם המומחים". הוא אמר שבורג הסרק שלמטה שולט על אחד מהם, בעוד שבורג ה-Idle mix שלמטה שולט על השני, וכך מגיעים לאיזון. בפעם האחרונה שהתעסקתי עם זה ללא כל ידע הוצאתי כליל את הבורג העליון ולבסוף פרשתי למוסך. זה לא נראה או נשמע מסובך לעשות זאת גם לפי העין, אבל הייתי רוצה לדעת אם זו הדרך הנכונה ואם לא - מה כן? חיפשתי מעט ברשת אך לא מצאתי בדיוק את מה שאני מחפש.

yotams4
28-08-2016, 16:01
יש לך 2 פיילוטים ואחד בורג סרק הבולט הגדול

Jack_R1
28-08-2016, 16:09
מה שחבר שלך אמר לא קשור בכלל ולא נכון.
יש בורג שמזיז את שתי המצערות אחת ביחס לשניה.
אם היית מקשיב לי והולך לראות את הוידאו הראשון שהיית מוצא ביוטיוב כשהיית כותב GS500 Carb Sync, לא היית צריך לשאול.
הנה (מהנקודה החשובה):
https://youtu.be/NYt33GRHzww?t=182
אין שום סיכוי לסנכרן קרב' לפי העין, צריכים מכשיר בשביל זה. אפשר לבנות אחד ביתי, ל-2 צילינדרים זה קל, אבל צריך להיזהר.

בלי שום קשר לנ"ל, אפשר ורצוי לתאם את מצב שני ברגי התערובת. הדרך הכי פשוטה היא לסגור את שניהם עד הסוף ולהוציא את שניהם כמות מדודה של סיבובים החוצה. אבל זה לא סנכרון קרב'.

ואם כבר אני כאן - זה הבורג לסנכרון, Balance Screw:
http://i205.photobucket.com/albums/bb17/ben_2_go/Motorcycle%20Stuff/Mikuni%20BST33SS%20Carbs/engineside-1.jpg

לעומת זאת, הנה הברגים של התערובת ושל סל"ד סרק, Mixture Screws ו-Idle Adjustment Screw:
http://i205.photobucket.com/albums/bb17/ben_2_go/Motorcycle%20Stuff/Mikuni%20BST33SS%20Carbs/bottom2-1.jpg

בשתי התמונות מופיע בורג סל"ד סרק, באחת הוא שקוע בשקע ובשניה הוא ארוך וניתן לכיוון ידני. לא יודע מי זה החדש יותר.

TundraOG
28-08-2016, 16:12
מה שחבר שלך אמר לא קשור בכלל ולא נכון.
יש בורג שמזיז את שתי המצערות אחת ביחס לשניה.
אם היית מקשיב לי והולך לראות את הוידאו הראשון שהיית מוצא ביוטיוב כשהיית כותב GS500 Carb Sync, לא היית צריך לשאול.
הנה:
https://youtu.be/NYt33GRHzww?t=188
אין שום סיכוי לסנכרן קרב' לפי העין, צריכים מכשיר בשביל זה. אפשר לבנות אחד ביתי, ל-2 צילינדרים זה קל, אבל צריך להיזהר.

ראיתי את המערכת שניתן לבנות עם 3 צינורות ו-2 בקבוקי מים, חבר אחר שלח לי קישור אך לא נתן לי מידות מדוייקות. מה שגם שבתגובות לאותו סרטון נאמר שיש בקבוקים שפשוט קורסים תחת הוואקום ויש מקרים בהם המים פשוט נשאבים לקרבים ולתוך המנוע, מה שמאוד מדאיג אותי.

כמה בערך עבודה כזו יכולה לקחת במוסך? חבר אחר ציין שכ-200 שקלים, שלא נשמע נורא כמו מים במנוע. מה אתם ממליצים לעשות?

Jack_R1
28-08-2016, 16:28
המלצה שלי תלויה בכמה אתה רוצה ללמוד לעשות את הדברים לבד.
אם אתה רוצה אופנוע עובד כמו שצריך - גש למוסך. הסיכוי להגיע לזה ללא ניסיון הוא נמוך.
אם אתה רוצה ללמוד - תעשה את זה לבד, מקסימום - תטעה. במקרה הכי גרוע תגיע לאותו המוסך.

אם במוסך תוכל לעמוד ולהסתכל מה עושים ואיך עושים, ולא רק למסור ולקבל את האופנוע - אז עדיף לגשת למוסך.

יש הרבה מבנים חביבים של מנגנוני האיזון, בין השאר גם כאלה שלא יאפשרו בכלל למים להגיע למנוע אם תבצע את זה עם בקבוקי זכוכית או סתם בקבוקים קשיחים, כמו זה:
http://cdn.instructables.com/FBR/W5XT/H5E9Q2CU/FBRW5XTH5E9Q2CU.LARGE.jpg

TundraOG
28-08-2016, 16:38
אכן מוכר לי המבנה, לזה בדיוק התכוונתי.

המכונאי שלי עובד לבד במוסך דיי קטן ויש לנו יחסי עבודה מאוד טובים, אני בטוח שלא יפריע לו אם אסתכל ואלמד איך נעשה התהליך, גם ככה הוא נמצא בעיר אחרת ואצטרך לשבת במוסך עד שהוא יסיים אז למה לא ללמוד על הדרך כישורים חדשים?

תודה על כל העזרה, אעדכן במהלך השבוע דו"ח מצב. ותודה על הסבלנות, זה לא מובן מאליו.