מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקירת ציוד: Eken H9R action camera

CityRider
29-08-2016, 13:16
בדרך כלל אני לא טורח לכתוב סקירות, בעיקר כי חוכמת ההמונים שאני נוטה לסמוך עליה בנוגע לציוד לא משאירה לי הרבה לחדש.
המקרה הזה הוא שונה, כי כאן גיליתי מוצר שהביקורות הזמינות עליו חסרות לא מעט פרטים חשובים.
בקירה השתדלתי להתמקד במידע שהיה חסר לי כשהתלבטתי לגבי קניית המצלמה, ולכן היא אולי פחות מקיפה מסקירה טיפוסית.
למי שצריך שיאמלקו לו אז השורה התחתונה שלי היא: מצלמה מומלצת עם יחס עלות תועלת מדהים.
לשאר - הנה הסקירה:
אל ה-EKEN H9R הגעתי לאחר שה DRIFT STEALTH שלי התפגרה.
המצלמה שלי נקנתה תמורת 48.5$ מכאן:
https://www.aliexpress.com/item/Action-Camera-EKEN-H9-H9R-remote-Ultra-HD-4K-25fps-WiFi-2-0-170D-lens-Helmet/32675318153.html?spm=2114.13010608.0.104.qZq84T
והגיעה אלי תוך כשבועיים בדואר רשום.
מדובר ביורשת של דגם ה-H9 שעליו ניתן למצוא סקירות וביקורות רבים.
הדגם הקודם נחשב למוצלח, במיוחד בהתחשב בכך שניתן להשיג אותו בפחות מ-40$, וזה כולל קיט עם כמעט כל מתאם התקנה אפשרי וקופסה עמידה למים.
אני לא ארחיב על הדגם הקודם, בעיקר כי ניתן לקרוא הרבה ביקורות עליו ברשת, אבל אני כן אומר שבניגוד למה שניתן להבין מחלק מהביקורות יש כמה הבדלים בין הדגם הקודם ל-H9R.
ההבדל העיקרי, וזה שבגללו הוספתי עוד 10$ לדגם ה-H9R הוא תוספת של שלט רחוק.
הבדל נוסף הוא שינוי פורמט הוידאו ל H.264 הדחוס יותר ושינוי אורך הסרטונים במצב LOOP RECORDING מ-3 ל-10 דקות.
חשוב להדגיש ששני הדגמים זהים מבחינת ממדים ותאימות לאביזרים, ושניהם מתאימים לאביזרי הקיבוע של SJCAM ו GOPRO.
גם הסוללה זהה לזו של SJCAM, וכך ניתן לפתור את אחת המגרעות הבודדות במצלמה: סוללת SJCAM שניתן להשיג בכ-5$ תשפר משמעותית את זמני ההקלטה.
אני הזמנתי סוללת SJCAM מקורית ומטען, וכך אוכל פשוט להחליף תמיד לסוללה טעונה.
השלט הרחוק עובד נהדר, ומאפשר להתחיל ולסיים הקלטות גם כשהמצלמה מחוץ להישג היד.
יש לשים לב שהשלט מוגן ממים פחות מהקייס - לגשם זה בסדר, אבל לא לצלילות.
השלט לא מתאים לדגם ה-H9, רק ל-H9R, אבל היות ולדעתי שתי המצלמות חולקות את אותה החומרה אולי אפשר לשדרג את ה-H9 ל-H9R.
ממשק המשתמש קצת מבלבל, אבל לומדים אותו מהר, והמסך האחורי בגודל 2" מעולה ומאפשר LIVE PREVIEW איכותי וצפייה בהקלטות במקום.
ניתן להקליט כ 5:30 שעות על כרטיס 32 GB ב 1080P 30 FPS, וזמן הסוללה נע מ 40-80 דקות לסוללה מקורית ועד 120 דקות לסוללת SJCAM מקורית.
כמו כן למי שזה חשוב לו - ה TIME STAMP לא מאוד שמיש כי הזמן לא ממש מתקדם כשהמצלמה כבויה...
נקודה חשובה נוספת שחשוב להדגיש, וכנראה נכונה גם לדגם ה-H9:
בביקורות רבות שקראתי מוזכרת העובדה שאיכות הצילום עם המגן נגד המים יורדת משמעותית.
זה לחלוטין לא נכון, והסיבה לטענה הזאת היא שאותם מבקרים כנראה לא הורידו את מדבקת הפלסטיק הדקה שיש על כל משטח חלק במכשיר חדש, ויש גם על חלקו הקדמי של המגן נגד המים, מול העדשה.
את המדבקה הזאת קשה לראות - אני כמעט פספסתי אותה.
צריך לגרד אותה בעדינות מהצד ואז היא יורדת.
אז לכל מי ששואל אם המצלמה יותר טובה מגופרו, אני לא אטרח לענות - זאת מצלמה שעולה 48.5$ עם כל האביזרים, תהיו ריאליים!
אבל איכות הצילום טובה מאוד ביום וסבירה בחושך, וכמצלמת רכיבה זאת לדעתי האלטרנטיבה המשתלמת ביותר כיום.

עדכון קצר לאחר שימוש של כחודש:
בסה"כ איכות הצילום בלילה סבירה לחלוטין לצורך תיעוד הנסיעה: התאמת החשיפה טובה עבור האזורים החשוכים, למרות שהטווח הדינאמי קצת גדול מדי, כך שיש חשיפת יתר בחלקי התמונה של פנסי המכוניות.
התמונות ברורת וניתן לקרוא בקלות מספרי רישוי של מכוניות סמוכות.
כמו שמוזכר בחלק מהביקורות ברשת, האיזון הלבן אכן מזייף לפעמים בתנאי תאורה נמוכים - מי שרוצה להשתמש בצילומים שלא למטרות תיעוד, אלא כדי ליצור סרטונים שנראים טוב, שיקח את זה בחשבון.
חיבור לאביזרי קיבוע של GOPRO שהזמנתי באליאקספרס מאשר את מה שקראתי: האביזרים שבערכה תואמים לחלוטין לאביזרי הקיבוע של GOPRO.

SM26
30-08-2016, 00:26
תודה רבה על הסקירה.
סתם שאלה, למה אתה מצלם ב1080P@30FPS כאשר אפשר לצלם על 60?
וגם, ראיתי שזה מצלם בפורמט MOV
לא מציק לך טיפה הפורמט?
אני אישית יותר מעדיף MP4

CityRider
30-08-2016, 23:17
אני מצלם ב 30 FPS כי אין לי צורך בקצב גבוה יותר, שלפי מה שאני מכיר שימושי בעיקר לצורך הילוך איטי.
צילום ב 1080P 60 FPS גם צורך יותר סוללה ותופס נפח גדול יותר.
אם אני זוכר נכון הסרטים מקודדים ב H.264 בפורמט MP4 (ב H9 זה אכן היה MOV), אבל אני אבדוק מחר כדי לוודא.

Red Ross
01-09-2016, 18:30
שתי המצלמות האלו הן זהות!
ההבדל היחיד הוא באריזה, H9R מגיעה עם שלט, ואילו H9 ללא שלט.
לשתיהן יש מעבד בסיסי למדי של חברת Sunplus 6350, וגם את אותו סוג חיישן צילום OmniVision OV4689 בעל רזולוציה של 4MP.
החיישן מסוגל לצלם וידאו ברזולוציה של 2K, אבל המעבד חלש מדי.
היתרון של החיישן הזה הוא גודל הפיקסל, כך שלצילומים בשעות הלילה יש פוטנציאל טוב, אבל זה תלוי מאוד בתוכנה של יצרן המצלמה.
זו מצלמה גנרית מוכרת גם בשם Q3H, כמו רוב המצלמות כיום אפשר למצוא אותה תחת כל מיני שמות ומותגים נוספים.

H.264 הוא הסטנדרט בשנים האחרונות ולכן זה מאפיין מובן מאליו בכל המצלמות.
שינוים כמו לדוגמה אורך הסרטונים ב-Loop, נובע רק בגלל גרסאות תוכנה שונות.

הבעיה במצלמות גנריות כאלה היא שמאוד קשה למצוא עדכוני תוכנה. אז כל מי שיש לו מצלמה מהסוג הזה,
חצי נחמה, יכול למצוא עדכוני תוכנה Firmware בקבוצת פייסבוק של חברת EKEN, משום מה הם לא מפרסמים
עדכונים באתר שלהם.

בסופו של דבר זו מצלמה סבירה ביחס למחיר המגוחך שלה.
אם המצלמה מיועדת לתיעוד מקרי חירום בנסיעות והתקציב מאוד מוגבל,
אז עדיף שיהיה משהו מאשר כלום!
אבל צריך לזכור שמקבלים את מה שמשלמים עליו. ברמת המחירים הזו אני כבר
הייתי מוסיף עוד 100-200 שקלים וקונה כבר משהו יותר איכותי.

CityRider
02-09-2016, 08:39
SM26, בדקתי את הסרטים שהמצלמה מצלמת והם אכן בפורמט MOV.
לא היתה כל בעיה להציג אותם בכל הנגנים שלי או לערוך אותם.
Red Ross, האם אתה בטוח שהמצלמות זהות?
לא בדקתי את ה-H9, אבל קראתי באחת הביקורות שהיא לא עובדת עם השלט של ה-H9R.
כמו שכתבתי בהתחלה, היות ונראה שהחומרה זהה, כנראה שהבדלי תוכנה יכולים להתבטל על ידי עדכון קושחה.
לגבי איכות הצילום - אחרי צפיה בסרטים שצילמתי על מסך מחשב, אני מאוד מתרשם מהאיכות.
על פי ביקורות ברשת ה White Balance לא תמיד מדוייק, ופחות איכותי מ GOPRO, אבל כמצלמה לצרכי תיעוד רכיבה התוצאות טובות מאוד.
עוד לא צילמתי מספיק בלילה כדי לחוות דעה לגבי צילום בתנאי תאורה נמוכים.

ZeroCool
06-09-2016, 13:18
בכמה זיכרון תומך ה h9 ? חלק אומרים 64gb וחלק אומרים 32? מישהו יודע כמה זה תומך לפני שאני רוכש כרטיס זיכרון?

Sent from my iPhone using Tapatalk

yotams4
07-09-2016, 10:50
64. אתמול ברוב טיפשותי ניסיתי לשדרג לFW לא תואם ונכנסתי למצב בריק. עזר לי בחור אנגלי מבוגר מקבוצה בפייסבוק שעשתה אותו דבר

ZeroCool
07-09-2016, 11:01
מוזר באתר של היצרן רשום שהמצלמה תומכת רק ב 32 gb

SM26
08-09-2016, 08:28
מוזר באתר של היצרן רשום שהמצלמה תומכת רק ב 32 gb

לא מוזר, בהרבה מקרים יש תמיכה בכרטיס יותר גדול ממה שהיצרן אומר.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk

ZeroCool
09-09-2016, 11:23
לא מוזר, בהרבה מקרים יש תמיכה בכרטיס יותר גדול ממה שהיצרן אומר.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk

טוב רכשתי את הטושיבה 64 גיגה 90mb לשניה מקווה שלא יהיה בעיות