מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : גוייריד 125 לא מניע

Ziv4
31-08-2016, 04:50
שלום
חבר שלי קנה היום גוייריד 125 שנת 2012 עם 27 אלף קילומטר
עזבו את זה ששחטו אותו במחיר, והקטנןע במצב לא משו בכלל וקנה אותו מערס בלי רישיון.
לקחנו לבדיקה ונאמר שצריך להשקיע עוד 2000 שקל בערך להביא אותו למצב פיקס. דרוש כיוון שסתומים, קרבורטור לא יושב בידיוק במקום, צמיגים וכדומה.
לא הצלחתי לעצור אותו מלקנות את הכלי. לא חשוב.
הקטנוע הניע בסדר, היום הוא הגיע איתו הביתה שם אותו והלך לעבוד, הכלי עמד בערך 7 שעות.
באים להניע, לא מניע.
לא מראה אפילו סימן שהוא רוצה להניע. פעם אחת הוא ממש בקטנה טיפה הראה סימן והטורים עלו לבערך 200 סיבובים לדקה וזהו.
עברתי לו על הכל, על כל המדוממי הצתה, קיל סוויץ והזה מתחת לכסא, רגלית למעלה יש דלק יש סטרטר המצבר טוב אבל פשוט לא מניע. בדקתי לו האם יש ניצוץ ואכן יש.
דלק כמובן שיש.
מה זה עוד יכול להיות? משהו שאני יכול לבדוק לו לבד? כי המוסך הכי קרוב אלינו זה 40 דק נסיעה

Jack_R1
31-08-2016, 09:11
אני מניח שכבר עברת על שרשור "לא מניע - מה עושים" והסתכלת מה צריך לבדוק ואיך?
אגלה לך סוד - אין קסמים. אם אתה אומר שיש הכל ולא מניע - זה אומר שמשהו ממה שבדקת, לא בדקת טוב ואתה חושב שיש, אבל אין.
תעבור שוב על שרשור "לא מניע - מה עושים" ותעשה את הבדיקות הנדרשות באופן מסודר. תמצא איפה חסר משהו.
מכיוון שיש לך סטרטר - אז בכיוון המצבר לא יהיה לך מה לבדוק, תתרכז בניצוץ ובדלק. בניצוץ אין יותר מדי לבדוק, אבל אם יש ניצוץ - עדיין יכולה להיות בעיה אחרת (קרא בשרשור), ובכל שאר המקרים - זה דלק, ולא משנה שאתה חושב שיש, אם לא מניע - סימן שאין, לא מגיע למנוע.