מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : המלצה למוסך באזור המרכז להחלפת אטם ראש מנוע לאיקס אבו

שי 30
05-09-2016, 11:04
ברשותי איקס אבו 2013 שקניתי יד שניה (לא ידוע לי היסטורית טיפולים קודמת) עם פחות מ 20K ק"מ.
בנסיעה הרצליה-ירושלים החום מנוע עלה לי עד הסוף. שחזרתי הביתה ניגשתי למוסך קרוב והיה צורך למלאות ליטר שלם של נוזל קירור.

אני מחפש מוסך טוב שאני יכניס את הקטנוע לבדיקה ועם יש צורך להחליף אטם ראש אז שיבצע את העבודה במחיר סביר (אגב מה סביבות המחירים שאני אמור לצפות ? כמובן שאני לא לוקח בחשבון שיכול להיות שיש גם נזק לבוכנה וכו.. השאלה מתייחסת רק לאטם ראש שכרגע נראה האפשרות הכי סבירה).

Tribalmistyc2
05-09-2016, 11:10
האפשרות הכי סבירה לאיבוד מים היא נזילה מצינור,משאבת מים וכו.
המנוע כרגע נדלק?

rusty james
05-09-2016, 11:12
בהרצליה יש את מוסך ' גילי וושדי ' שקיבל בעבר הרבה המלצות טובות רשת.

שי 30
05-09-2016, 13:24
האפשרות הכי סבירה לאיבוד מים היא נזילה מצינור,משאבת מים וכו.
המנוע כרגע נדלק?
כבר הייתי במוסך של גילי ושדי והוא בדק נזילה - אין נזילה. והמנוע עובד ממש טוב.
קצת התאכזבתי מהתשובה שלו "תמשיך לנסוע ולבדוק שלא ממשיך לרדת מפלס המים". כי בוודאות יש בעיה, עובדה שהוא היה צריך למלאות ליטר מים.
ואגב חיפשתי מוסך שנותן מחיר טוב, דבר שקשה לאמר על גילי.

Shasha127
05-09-2016, 14:19
מהו מחיר טוב?

שי 30
05-09-2016, 14:39
הייתי בעוד מוסך, גם הוא המליץ כרגע לבדוק מפלס מים בתדירות, ואם יורד אז מתקדמים בדיאגנוסטיקה הלאה.
כרגע האופנוע לא מתחמם (כי מלאתי מים) , וגם אין נזילות (אפילו שנתתי לו לעבוד 15 דקות נסיעה בחום ת"א + 15 דקות חימום מנוע על ניוטרל בשמש [והוונטה עבדה כראוי]).
הצעות מחיר שקיבלתי הם סביב ה - 1400 כך שכל מחיר קטן מזה ייחשב כמחיר טוב

rusty james
05-09-2016, 14:47
לדעתי סקר השוק שלך מוביל למסקנות בעניין מקצועיות העצה ודרך הטיפול (שניהם המליצו על אותו דבר) וגם המחיר דומה... כמובן שתוכל להמשיך לחפש עוד וייתכן כי יימצא גם מי שיהיה זול יותר.

הזהר מזול על חשבון מקצועי ומורשה (מ.התחבורה), אל תלך ל'מוסך מדרכה'. בטח לא בפתיחת ראש או מנוע. הזול לפעמים יוצא יקר.

#רק אומר.

שי 30
05-09-2016, 15:33
לדעתי סקר השוק שלך מוביל למסקנות בעניין מקצועיות העצה ודרך הטיפול (שניהם המליצו על אותו דבר) וגם המחיר דומה... כמובן שתוכל להמשיך לחפש עוד וייתכן כי יימצא גם מי שיהיה זול יותר.

הזהר מזול על חשבון מקצועי ומורשה (מ.התחבורה), אל תלך ל'מוסך מדרכה'. בטח לא בפתיחת ראש או מנוע. הזול לפעמים יוצא יקר.

#רק אומר.

אין בכך ספק שבדיעבד התשובה שנתן לי גם במוסך של גילי ושדי מתבררת כמקצועית, וכמובן שכרגע זה מה שאני מתכוון לעשות (בדיקות של המים).
גם בנוגע למחיר, אני לא מתכוון לתת את הקטנוע למוסך זול, אבל תמיד יהיו את המוסכניקים הוותיקים שמטפלים בבית (במחיר זול יחסית, וגם במקרה שלי 95% מהכסף זה רק עבודה) ויש להם ידי זהב (אני מגיע מתחום השטח אז מי שמכיר את אפי הורדן יודע על מה אני מדבר).

Tribalmistyc2
05-09-2016, 17:12
כבר הייתי במוסך של גילי ושדי והוא בדק נזילה - אין נזילה. והמנוע עובד ממש טוב.
קצת התאכזבתי מהתשובה שלו "תמשיך לנסוע ולבדוק שלא ממשיך לרדת מפלס המים". כי בוודאות יש בעיה, עובדה שהוא היה צריך למלאות ליטר מים.

דבר ראשון,זה שהגעת לאדום לא מחייב שהאטם ראש נפרץ,וזה שהמנוע עובד ממש טוב רק מחזק את זה.
נזילה לא תמיד מאתרים על הליפט,צריך לנסוע או לדמות מצב נסיעה,כשנוסעים הלחץ במערכת עולה ואזורים חלשים שאוטמים בסרק ידלפו רק תחת עומס.

לחליפין,בדיקת אטם ראש וודאית היא בדיקת ליקאג' - קומפרסיה הפוכה,כשהמנוע נמצא בטמפ' עבודה,וכאשר המיכל עיבוי פתוח.
אם נוצרות בועות זה סימן לפריצה,אבל אני חושב שזה יגמר בנזילה.

לפני הכל בדוק מה הצבע של השמן,גוון שמזכיר טחינה זה סימן לאטם ראש פרוץ.
שיהיה בהצלחה.