מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : טיפול ברצועת הינע

miki
13-09-2016, 09:37
האופנוע שלי ( XV1900 ) מונע באמצעות רצועת הינע.
לאחרונה יש רעשים מכיוון הרצועה , וליתר דיוק מאזור גלגל השיניים (הקדמי ) המניע אותה - תיקתוקים שניתן לשמוע רק כשדוחפים את האופנוע כבוי .
האם יש איזה טיפול (כגון ספריי סיליקון) שיש להתיז על הרצועה אחת ל ....
מה אורך החיים של רצועות אלו ?
האם יש סימנים מקדימים לפני קריעתה של הרצועה, כי היא נראית סבירה, ללא קרעים קטנים או בלאי , והאופנוע כבר עבר קרוב ל 70K ק"מ.

Dresdner
13-09-2016, 22:48
תיקתוקים מרצועה שאין בה חלקי מתכת? יכול להיות מייסב הפולי או משהוא שנוגע בפולי הקידמי, בכל מקרה רצועה שנראת טוב היא במצב תקין, בדוק מה היצרן אומר על אורך חיים, ביואל הצהירו שהדור החדש של הרצועות מחזיק לכל חיי האופנוע בעוד שבדור הקודם היה צריך לבצע החלפה כטיפול מונע כל 40K קילומטרים.
לגבי סימנים מקדימים כבר רשמת אותם (נראת סבירה, ללא קרעים קטנים או בלאי).
לא ידוע לי על צורך לטפל ברצועה בכל מקרה בביואל שהיה לי לא הוזכר כלום בקשר לזה

strelok89
14-09-2016, 07:10
אני מאמין שזה הדאמפרים ,אצלי בבמוו 800 יש דאמפרים בפולי הקידמי והאחורי, אני מאמין שהגומיות או הדיסקית מתה

Sent from mTalk using windows 10 mobile

miki
14-09-2016, 20:17
אני מאמין שזה הדאמפרים ,אצלי בבמוו 800 יש דאמפרים בפולי הקידמי והאחורי, אני מאמין שהגומיות או הדיסקית מתה

סליחה על הבורות ... מה זה דאמפרים ???
אתמול ניסיתי לנקות עם סמרטוט את הגחון באזור הפולי הקדמי , המקום די סגור וקשה להגיע אליו.. היום כבר לא שמעתי תיקתוקים ... אולי נתפס שם משהו שביחד עם הרצועה התחכך ... לא יודע . רוב הרצועה ב XV מכוסה במגן.
תודה לתשובות, ממשיך לעקוב אחרי הרעשים .

strelok89
14-09-2016, 21:41
הפולי מורכב מ2 חלקים, חלק אחד מחובר למנוע וחלק שני חצי צף שמחובר לרצועה, בין החלקים יש גומיות (דאמפרים) ו2 החלקים מחוברים עם בורג או ברגים ודיסקית שבגלל סיבוב בין 2 חלקי הפולי נשחקת במקצת ומתפתח חופש אורכי.

הגומיות מתבלות ומתפתח חופש סיבובי, אחד מ2 החופשים יגרום למכות שאתה שומע לרוב גם בפולי האחורי שיטה דומה ויש לה גומיות שם

Sent from mTalk using windows 10 mobile