מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : החלפת אגזוז ב gpz 500 (שונה לגמרי)

hagaigai
16-09-2016, 13:52
אהלן חברים, האגזוז שלי כבר מאוד רקוב (שנת 95 האופנוע) ויש לי אופציה לרכישת אגזוז משומש במצב טוב.

הבעיה היא שבאופנוע שלי האגזוז הוא 2 ל 2 (מבחינת יציאות) והאגזוז שאני יכול לרכוש הוא 2 סעפות לדוד 1.

רציתי לדעת אם הדבר יפגע בנסיעה של האופנוע (כוח\הספק) והאם יש משהו לא בריא בדבר..

תודה מראש.
חגי.

Tribalmistyc2
16-09-2016, 14:45
אולי כן ואולי לא.
למערכת פליטה יש הרבה השפעה.

R86
16-09-2016, 20:44
אתה לא אמור להרגיש הרבה הבדל בהתנהגות של המנוע
למרות מה שטרייבל כתב..אני לא מרגיש הרבה שינוי בהחלפת מערכת פליטה באופנועים האלה

TheDevilInside
16-09-2016, 22:56
אם תחתוך ותרתח את הסעפת, יהיה בעייתי למנוע, ולהתנהגות. אם תשנה את הספעת הקיימת לזרימת אוויר טובה, או תשנה אותה לגמרי, לא אמורה להיות בעיה.
שוב, לא לחתוך את אחת היציאות ולרתך אותה..

R86
16-09-2016, 23:22
^^^מה??
הלכת רחוק
שנות ה80 עברו מזמן.

Meirson
17-09-2016, 02:30
אתה לא אמור להרגיש הרבה הבדל בהתנהגות של המנוע
למרות מה שטרייבל כתב..אני לא מרגיש הרבה שינוי בהחלפת מערכת פליטה באופנועים האלה
אתה לא מרגיש שינוי כי אתה לא דיינו ולא מכשיר 4 גזים
אין דרך לדעת איזו תערובת מקבל המנוע, קריאת פלגים זה נחמד אבל סובייקטיבי וממש אי אפשר לדייק בשיטה הזו
לעשות שינוי כזה בכלי מאוייד זה הימור

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

TheDevilInside
17-09-2016, 03:54
^^^מה??
הלכת רחוק
שנות ה80 עברו מזמן.
תסביר

R86
17-09-2016, 11:15
אתה לא מרגיש שינוי כי אתה לא דיינו ולא מכשיר 4 גזים
אין דרך לדעת איזו תערובת מקבל המנוע, קריאת פלגים זה נחמד אבל סובייקטיבי וממש אי אפשר לדייק בשיטה הזו
לעשות שינוי כזה בכלי מאוייד זה הימור

אכפת לי אם הפליטת מזהמים עולה? אכפת לי אם מיציתי כל עשירית כ״ס שנשאר במנוע?
נשמע טוב,מגיב טוב,פלאגים ושמן נראים טוב,
למה אמור להיות אכפת למישהו אם המנוע מכוון על דיינו?
מניע בנגיעה,עומד יפה ועולה יפה בסל״ד,יורד יפה בסל״ד
מה עוד צריך?
יותר מזה
בשבוע הקרוב אני מחליף את האגזוז בgs500 לאחד שאמור להיות קצת פחות רועש
לא יקרה שום שינוי בהתנהגות או בבריאות המנוע של הכלי

R86
17-09-2016, 11:17
תסביר

אתה מדבר על מנהג מטומטם שראיתי אצל אופנועים משנות ה80 שעברו תחת הידיים של כמה וכמה מוסכי מדרכה
לחתוך את הדוד הנוסף (השמאלי בדר״כ) ולרתך את החור שנוצר
לא עושים דברים כאלה היום,והבחור דיבר על מערכת שלמה 2-1

Meirson
17-09-2016, 11:51
זה ממש חמוד שאצלך הכל פשוט ויפה, בפועל הדברים נראים אחרת, תבדוק בעצמך מה קורה למנוע שעובד עני מדי או להפך

Tribalmistyc2
17-09-2016, 11:58
מה עוד צריך?

צריך לא לקשקש אם לא יודעים מה המערכת פליטה עושה,R86 היקר.

מנוע ומערכת פליטה זה יחידה אחת,יצרן מתכנן את ההתאמה ביניהם בדיוק רב,לעיתים עם פחות כוח ממה שאפשר לעשות מבלי להתחשב בתקני איכות הסביבה אבל עדיין,כל שינוי בקוטר וכל שינוי באורך הם מאוד משמעותיים,לפעמים,בגלל שהם בין היתר משפיעים על התזמון של המנוע.

סעפת עם תזמון זרימה לא נכון תעכב מילוי,בגלל שגז שרוף יחזור לצילינדר,או תעיף החוצה,לסעפת פליטה,תערובת טרייה והיא לא תידחס.
עכשיו,כשרוצים לעשות עבודה טובה בתכנון הסעפת,אם בפליטה,אם ביניקה ואפילו כשמתכננים את המעברים בראש,משתמשים במד זרימה.

מד זרימה מודד כמה נפח עבר בסעפת ובתעלה של השסתום,שבין היתרן מתוכננת לפיו,ביחידת זמן,בגלל שמילוי המנוע גם הוא נמדד ביחידת זמן - זמן הפתיחה של השסתום.

מי שתכנן או משנה אגזוזים על המדרכה,בלי כלים למדידת זרימה,הוא חאפר והוא לעולם לא יגיע לתוצאה טובה,אם בכלל,בגלל שהוא לא יכול להבין אם השינוי שהוא עשה מועיל או מזיק למילוי.

זה שהפלאגים טובים וזה שמניע בנגיעה אומר בערך שום דבר על הרצועת כוח,אז,אם לא אכפת לך מהכוח או מהנזק ואתה רוצה רק רעש או עיצוב - פשוט תחתוך את הדוד,תקצר,תעצב,תשים מדבקה של arrow.
לא וודאי שיהיה נזק למנוע נכון? או שלפי המלים שלך,בכלל אפשר לעשות מה שרוצים אם הפלאגים טובים והמנוע נדלק.

שאגב,צבע פלאגים בכלל לא מודדים לפי איך שאתה מתאר,או איך שאני מניח שאתה מתאר,כי אתה רוצה לדעת מה התערובת ברכיבה ולא בסרק אחרי שעצרת ושוב,זה בערך אומר שום דבר לגבי כמה זה יעיל\לא יעיל לזרימה של הגזים או של התערובת.

עכשיו 2,לאור אילוצי הגיל הצעיר שלך,כמה זמן כבר תוכל לרכב בכביש,בשביל באמת להגיד אם יש שינוי לטובה או לרעה?
לא שדיינו תחת זה בכלל אינדיקציה מי יודע מה.

תכיר,ככה מי שרוצה לעבוד נכון מתכנן סעפות - flow bench
http://assets.bankspower.com/prod_inline_images/1989/cherokee_flowbench_lg.jpg
http://dsportmag.com/word/wp-content/uploads/105-009-Tech-CylinderHead-SuperFlowpic.jpg

R86
17-09-2016, 15:56
צריך לא לקשקש אם לא יודעים מה המערכת פליטה עושה,R86 היקר.

מנוע ומערכת פליטה זה יחידה אחת,יצרן מתכנן את ההתאמה ביניהם בדיוק רב,לעיתים עם פחות כוח ממה שאפשר לעשות מבלי להתחשב בתקני איכות הסביבה אבל עדיין,כל שינוי בקוטר וכל שינוי באורך הם מאוד משמעותיים,לפעמים,בגלל שהם בין היתר משפיעים על התזמון של המנוע.

סעפת עם תזמון זרימה לא נכון תעכב מילוי,בגלל שגז שרוף יחזור לצילינדר,או תעיף החוצה,לסעפת פליטה,תערובת טרייה והיא לא תידחס.
עכשיו,כשרוצים לעשות עבודה טובה בתכנון הסעפת,אם בפליטה,אם ביניקה ואפילו כשמתכננים את המעברים בראש,משתמשים במד זרימה.

מד זרימה מודד כמה נפח עבר בסעפת ובתעלה של השסתום,שבין היתרן מתוכננת לפיו,ביחידת זמן,בגלל שמילוי המנוע גם הוא נמדד ביחידת זמן - זמן הפתיחה של השסתום.

מי שתכנן או משנה אגזוזים על המדרכה,בלי כלים למדידת זרימה,הוא חאפר והוא לעולם לא יגיע לתוצאה טובה,אם בכלל,בגלל שהוא לא יכול להבין אם השינוי שהוא עשה מועיל או מזיק למילוי.

זה שהפלאגים טובים וזה שמניע בנגיעה אומר בערך שום דבר על הרצועת כוח,אז,אם לא אכפת לך מהכוח או מהנזק ואתה רוצה רק רעש או עיצוב - פשוט תחתוך את הדוד,תקצר,תעצב,תשים מדבקה של arrow.
לא וודאי שיהיה נזק למנוע נכון? או שלפי המלים שלך,בכלל אפשר לעשות מה שרוצים אם הפלאגים טובים והמנוע נדלק.

שאגב,צבע פלאגים בכלל לא מודדים לפי איך שאתה מתאר,או איך שאני מניח שאתה מתאר,כי אתה רוצה לדעת מה התערובת ברכיבה ולא בסרק אחרי שעצרת ושוב,זה בערך אומר שום דבר לגבי כמה זה יעיל\לא יעיל לזרימה של הגזים או של התערובת.

עכשיו 2,לאור אילוצי הגיל הצעיר שלך,כמה זמן כבר תוכל לרכב בכביש,בשביל באמת להגיד אם יש שינוי לטובה או לרעה?
לא שדיינו תחת זה בכלל אינדיקציה מי יודע מה.

תכיר,ככה מי שרוצה לעבוד נכון מתכנן סעפות - flow bench
http://assets.bankspower.com/prod_inline_images/1989/cherokee_flowbench_lg.jpg
http://dsportmag.com/word/wp-content/uploads/105-009-Tech-CylinderHead-SuperFlowpic.jpg

עדיין
לא מרגיש שום הבדל
קידום הצתה לפי האומץ
אגזוז לפי הסאונד (והמשקל אבל זה לא קשור)
קרבורטורים כמה שיותר גדולים בלי לחנוק את המנוע
כמה שפחות משקל*בוכנות*וכמה*שיותר סל״ד
עובד נהדר כל פעם בלי דיינו ובלי מכונות שינתחו לי את הביצועים
להגיד לך שהכל מדע מדוייק? לא
הרבה ניסיונות כושלים אבל תמיד אני מוצא את הסט אפ הנכון בסופו של דבר
חלקים טובים,מנוע טוב
לא יצא רע בסופו של דבר
אני עולה על האופנוע והוא נוסע לטעמי?
לא מתחמם,לא משהק לא מגמגם,בלי בורות ובלי כאבי ראש
כל 3000 אלף קמ מחליף שמן וזה הכל

Meirson
17-09-2016, 16:02
תמשיך ככה ותעשה מה שבא לך רק חלאס להפיץ מידע לא מדויק
רוצה לשחק בהימורים? חופשי אבל אל תגרום לאחרים להאמין שזו הדרך הנכונה
כל תגובה שלך רק ממחישה כמה אתה חושב שאתה יודע, כמה חשוב לך להראות שאתה יודע וכמה חסר נסיון אתה באמת

TheDevilInside
17-09-2016, 18:51
אתה מדבר על מנהג מטומטם שראיתי אצל אופנועים משנות ה80 שעברו תחת הידיים של כמה וכמה מוסכי מדרכה
לחתוך את הדוד הנוסף (השמאלי בדר״כ) ולרתך את החור שנוצר
לא עושים דברים כאלה היום,והבחור דיבר על מערכת שלמה 2-1

קשה לי להאמין שבן אדם יקנה סעפת יעודית תחליפית לgpz95 (יש כזאת בכלל? בזמנו חיפשתי ולא מצאתי) במחיר של האופנוע. דווקא נראה לי שהוא התכוון לאופציה הגרועה של לחתוך ולרתח.הוא דיבר על אגזוז 2ל1,לא סעפת.
ועוד דבר.. שנות ה80? לא עושים דברים כאלה היום? תתפלא, אתה לא יכול להיות יותר רחוק ממציאות!

Lioresi
17-09-2016, 20:23
תרכיב צנרת של er5, זה אותו הדבר

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tribalmistyc2
17-09-2016, 20:33

קמשפט אחר קרבורטור אחר ותיבת אוויר אחרת.

TheDevilInside
18-09-2016, 03:22

זה לא

hagaigai
18-09-2016, 15:54
אהלן חברה תודה על המענה, בואו ואחדד קצת את הנתונים כי נראה לי שחסרים כמה...

בחיפושי אחר חלקים מצאתי באחד האתרים הישראלים אגזוז משומש של ג׳יפיזד (נראה במצב טוב), אותו אגזוז הוא כבר מראש 2ל1 כנראה משנים טיפה קדימה, פשוט פורק מאחד כזה.
אגב, המחיר הראשוני שקיבלתי בטלפון (ללא מיקוח) הוא 1000 שקלים.

עכשיו אולי תוכלו לעזור ולהגיד לי אם שינוי שכזה יגרור בעיות הספק או כל בעיה אחרת......

(ואשמח אם תאשרו שוב שאגזוז של אי אר 5 גם יתאים...או יתאים כמעט).

האגזוז אצלי באופנוע חלוד ורקוב כולו, זה עניין של זמן עד שיחצה באחת הנקודות.... (מעבר לרעש הגם טיפה מוגזם....).

תודה שוב,

Meirson
18-09-2016, 16:02
אגזוזים 2 ל1 מגיעים מהדגם המקביל er5
באלפיה אתה יכול למצוא סעפות חדשות ברשת אאל"ט, תבדוק בex500.com ואולי תמצא מציאה

Tribalmistyc2
18-09-2016, 16:31
אהלן חברה תודה על המענה, בואו ואחדד קצת את הנתונים כי נראה לי שחסרים כמה...

בחיפושי אחר חלקים מצאתי באחד האתרים הישראלים אגזוז משומש של ג׳יפיזד (נראה במצב טוב), אותו אגזוז הוא כבר מראש 2ל1 כנראה משנים טיפה קדימה, פשוט פורק מאחד כזה.
אגב, המחיר הראשוני שקיבלתי בטלפון (ללא מיקוח) הוא 1000 שקלים.

עכשיו אולי תוכלו לעזור ולהגיד לי אם שינוי שכזה יגרור בעיות הספק או כל בעיה אחרת......

(ואשמח אם תאשרו שוב שאגזוז של אי אר 5 גם יתאים...או יתאים כמעט).

האגזוז אצלי באופנוע חלוד ורקוב כולו, זה עניין של זמן עד שיחצה באחת הנקודות.... (מעבר לרעש הגם טיפה מוגזם....).

תודה שוב,
KLE,ER5 ו GPZ חולקים מנועים על בסיס זהה אבל אלו לא מנועים זהים.
לGPZ ול ER אין אותו גל זיזים ובאופן עקרוני מערכת פליטה מושפעת מזה הרבה,באופן מעשי,כמה זה באמת משפיע תדע רק אחרי שתרכיב אבל זה לא אותה מערכת פליטה.
גם אגזוז של KLE יתאים מבחינת מידות,לפחות בראש מנוע,אבל לא בטוח שתהיה תוצאה טובה.