מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נידנוד על ציר האורך בעת רכיבה בכביש מפותל ועקיפה

miki
16-09-2016, 17:43
האופנוע : קרוזר ארוך וכבד.
זה שמרחב המחייה של קרוזר אינו כבישים מפותלים אני יודע ... אבל למה בעת רכיבה בכביש מפותל קיים נדנוד מתמיד של האופנוע על ציר האורך?
הנדנוד מופיע גם בעת עקיפת S ובכלל בעת ביצוע היגוי הפוך במהירות גבוהה (הכל יחסי כמובן).
התופעה גורעת מאפשרותי להגיע למלוא ההשכבה המוגבלת בלאו הכי באופנועים אלו, זה לא נעים ומותיר תחושת חוסר ביטחון בכבישים אלו ובעקיפות .
מה הסיבה לנדנוד על ציר האורך ?

R86
16-09-2016, 18:15
אין כביש ישר
בהרבה כבישים בארץ (6,4,57,...מה שעולה לי כרגע בראש) יש גלים ובמהירות מרגישים את זה..
שהאופנוע שוקל 300+ ק״ג עם בולמים רכים יחסית אז כל גל קטן גורם לו להתנדנד
בספורטיבי למשל מרגישים את התחת מקפץ..במהירויות גבוהות באופן יחסי כמובן..
אבל יש פיתרון שאני לא יודע
רכבתי על ספורטסטר של חבר (גם מעל ה240 ק״ג) במהירויות מאוד גבוהות ולא הרגשתי כלום
זווית 6מעלות מקדימה וגלגל 200 מאחורה,על חישוקי שפיצים כמובן..

Meirson
16-09-2016, 21:45
מה מצב המתלים? מתי בפעם האחרונה הבולמים עברו טיפול? כיוון לפי המשקל שלך והעדפות הרכיבה?

nitzann84
16-09-2016, 22:41
אם הדבר מאודמפריע לך. תתחיל מכיוון מתלים אצל מישהו מקצועי. אתה לא תכיר את הכלי אחרי.

miki
16-09-2016, 22:48
האופנוע שוקל 300+ ק״ג עם בולמים רכים יחסית אז כל גל קטן גורם לו להתנדנד
רכבתי על ה LT ששקל 410 ק"ג רטוב + משקלי = 510 ק"ג באותם כבישים, ולא היתה לי התופעה הזו. בשני האופנועים המתלים מכויילים לצד הרך, על כך אין ויכוח. ולמרות זאת, למרות שה LT כבד בקרוב ל 100 ק"ג , ארוך ורחב באותה מידה לערך .. את ה LT יכולתי להשכיב יפה יפה למרות מימדיו ואת ה XV אני לא מצליח בגלל הנדנוד, וגם בגלל שהוא "אוהב" יותר כבישים ישרים . לא רכבתי על XV מקביל (אפילו XVS1300 ) או קרוזר אחר , לכן אין לי בסיס להשוואה.
..

מה מצב המתלים? מתי בפעם האחרונה הבולמים עברו טיפול? כיוון לפי המשקל שלך והעדפות הרכיבה?
לפי איך שקיבלתי את האופנוע, אני מניח שהמוכר הקודם לא טרח להחליף מעולם שמן בבולמי הזעזועים הקדמיים... לא מזמן פורסמה כאן כתבה על טכנאי בולמי זעזועים ... נראה לי שאצטרך לבקר אותו.

Meirson
17-09-2016, 00:44
תתחיל מלכוון סאג כמו שצריך. זה דורש ממך להרים כל פעם גלגל אחד באוויר, יש מיליון סרטוני הסבר ביוטיוב זה לא תהליך מורכב במיוחד
אחרי שאתה מכוון את הסאג הרצוי לך אתה יכול להתחיל לשחק עם השיכוך וההחזרה, תתחיל מערך אמצעי (7 קליקים מתוך 14 למשל) ותראה איך הפרונט מתנהג, לפי זה תוכל להחליט איך טוב לך
האמור לעיל מתבסס על העובדה שיש לך בולמים מתכווננים באופן מלא... אני לא יודע אם אצלך זה המצב, תבדוק אם בנוסף לpreload יש לך אופציה לכוון גם את השיכוך וההחזרה

JohnnyDee
29-09-2016, 15:46
אני רק מצטרף להגיד שירדתי רמה לקטנוע שמנמן שכיוון הPRELOAD בבולמיו לא ננגע.
ברגע שכיוונתי למצב הכי רך בבולמים (אני בחור רזה ולדעתי זה קטנוע לבחורים גדולים) הקטנוע פשוט מתנהג יותר טוב, אני לא אגיד שנעשו פלאים ועכשיו זה מדהים לעלות על תחלואות כביש למיניהן אבל בהחלט המצב הרבה יותר טוב..
מקודם בהחלט סבלתי.. כיוון שלוקח 5 שניות עוזר משמעותית.
אבל אולי אני רגיל לאופנוע שטח שהיה לי..

הפלג הצפוני
30-09-2016, 19:10
מיתלים פח,זה הסימפטום.
תוסיף לזה ערימת ברזלים דחוסה והרי לך נדנודים בטונות.

KKatkov
16-11-2016, 14:01
כעיקרון - אופנועי קאסטום לרוב לא מצטיינים בשמירה על שלוות הנפש ברגע שמתחילים ללחוץ אותם.
אם זאת, במידה ויש לך כיוונים במתלים (לא סביר, אבל נניח שיש) - אפשר לנסות להקל על הבעיה, אחרי שתוודא שהמתלים תקינים (שמן טרי בפרונט, בולם אחורי תקין).
דיסקליימר - אי לא רוכב מרוצים, ולא אמן כיוון מתלים. מה שנאמר הלאה, הינו על בסיס ניסיון אישי סובייקטיבי וקצת הבנה מכאנית.
1. כוון "סאג" - האופנוע צריך לשקוע אחוז מסויים ממהלך המתלה תחת משקלך. יש סרטונים באינטרנט איך עושים את זה. כעיקרון, אם האופנוע שוקע יותר מידי, מעלים את עומס הקפיץ, אם הוא שוקע פחות מידי - מורידים. זה קובע את הנקודה שבה המתלה הולך לעבוד. ע"י משחק עם העומס קפיץ מקדימה ומאחור ניתן גם לקבוע את הגיאומטריה, שמשפיעה על חלוקת המשקל בין הגלגל הקדמי לאחורי. ברגע שהגעת למצב שמוצא חן בעיניך (האופנוע יציב, אך נכנס לפניה בקלות, והמתלים לא קורסים תחת משקלך, אך אתה מנצל אחוז מכובד ממהלכם) - אתה עוזב את כיוון ה-preload ולא נוגע בו יותר.
2. במידה ויש כיוון לשיכוכים - אפשר לנסות להעלות את ה-Rebound Damping (שיכוך החזרה בעברית). זה יאט את פתיחת המתלה, ויקטין את התחושה שהאופנוע מתנדנד על קפיץ רפוי.
3. אם זה לא מספיק - אפשר להעלות את ה-Compression Damping (שיכוך כיווץ בעברית). זה יגרום למתלה להתכווץ לאט יותר, וסובייקטיבית ירגיש כמו הקשחה של המתלה. גם זה יכול לעזור לאפקט הנדנוד על המתלים שאתה מרגיש.

אם כל זה לא עזר - ברוך הבא, אתה רוכב מספיק חזק כדי שתצטרך אופנוע שיודע לפנות כמו שצריך. משמע - לא קאסטום.

miki
16-11-2016, 21:55
כעיקרון - אופנועי קאסטום לרוב לא מצטיינים בשמירה על שלוות הנפש ברגע שמתחילים ללחוץ אותם. נכון ... מאשר כל מילה :-)
אם זאת, במידה ויש לך כיוונים במתלים (לא סביר, אבל נניח שיש) - אפשר לנסות להקל על הבעיה, אחרי שתוודא שהמתלים תקינים (שמן טרי בפרונט, בולם אחורי תקין). לא ראיתי ברזי\ברגי כיוון לבולמים הקדמיים או האחוריים. יחד עם זאת אחליף שמן בבולמים הקדמיים באחד הטיפולים הבאים.

אם כל זה לא עזר - ברוך הבא, אתה רוכב מספיק חזק כדי שתצטרך אופנוע שיודע לפנות כמו שצריך. משמע - לא קאסטום.
התאמתי את מהירות הרכיבה לאופנוע. בחלוף כ ~ 6000 ק"מ מאז אני על מושבו, תהא זו הגזמה לומר שזה אופנוע לרכיבה בקו ישר, אבל זה מרחב המחייה המועדף שלו ובעיקר שלי (איתו). אפשר להטות, אפשר לרכוב בכבישי י"מ והסביבה או כל כביש מפותל שתבחר, אבל אין את הבטחון או הכייף שאופנועים קודמים נתנו. לצד החסרון הזה, יש מומנט עצום שהופך כל עלייה למישור.
אתה למד להכיר את המגבלות שלך כרוכב על גבו של קרוזר. לעיתים, שכר הלימוד מופיע כהלמות לב וזיעה קרה כשאתה קרוב לנקודה בה אתה חוצה את הקווים (תרתי משמע).

Skity
17-11-2016, 16:14
אני הייתי עם DRZ400 מודל 2002, בחיים לא נגעתי בבולמים עם צמיגי שטח טהורים ובחיים לא נתקלתי בתופעה הזאת ואפילו הגעתי לזוויות מאוד יפות עם צמיגי שטח.

KKatkov
17-11-2016, 17:38
אני הייתי עם DRZ400 מודל 2002, בחיים לא נגעתי בבולמים עם צמיגי שטח טהורים ובחיים לא נתקלתי בתופעה הזאת ואפילו הגעתי לזוויות מאוד יפות עם צמיגי שטח.

זה ללא ספק מידע מאוד חשוב ועוזר. אתה יכול בבקשה לספר באילו עוד תופעות לא נתקלת?

miki
17-11-2016, 19:15

איך אתה בכלל יכול לנסות ולהשוות בין שני האופנועים ? זה כמו שתשווה בין לימוזינה ארוכה לבין סמארט ועוד תטען שאתה לא מבין איך נהג הלימוזינה לא מצליח להחנות בניצב למדרכה ברחוב צר...

מה אורך בסיס הגלגלים של DRZ אתה יודע ? 1460 מ"מ ... וכמה ב XV : זה 1715 מ"מ
מה זוית ההיגוי של DRZ לעומת XV ?
משקל של ה DRZ לעומת XV ששוקל כ 350 ק"ג.
מה גובה מושב באחד ובאחר?
מה זווית ההטייה התיאורטית עם DRZ לעומת XV - באחרון מרווח ההטייה לא גדול, כי מרווח הגחון מזערי עד כדי מחשבה לפני כל עלייה על מדרכה. בעייה נוספת הינם מדרסי רגליים ענקיים שמגבילים עוד יותר את מרווח ההטייה הנמוך בכל מקרה... תזכיר לי ... ב DRZ יש רגליות הלא כן ?

בקיצור, אתה רוצה להתייחס לשאלה שנשאלה, תתייחס לגופו של עניין כאשר מצויים בידך נתונים זהים.
לקרוזרים הכבדים יש שגעונות משלהם, אבל אם לא רכבת על אחד כזה, לא תבין את החוויה.

lokimonster
21-11-2016, 11:29
מיקי אחרי מיני סיבוב בחנייה על הפיל שלך הבנתי עד כמה הכל שם מוגזם!
אני מניח שהמתלים תכלס שם ליופי כי גם אם תחזק את המטלים ההטייה של הכלי הזה צריכה להעשות בתכנון מקדים בדומה לאוטובוס.

אני חושב שאנו לוקים באותה תסמונת והיא אחרי שירדנו מאופנוע אמיתי כזה שיודע להאיץ, לבלום, לפנות ולגמוע קילומטרים כהרף עיין קצת קשה לנו להסתגל לכלי שמתאים לתקופת אנו באנו.

הם יפים לעיינים אבל כמו בוסר לשיניים.
אני מאמין שאתה (וזוגתך) יודעים מה אתה צריך לעשות.

miki
21-11-2016, 13:02
אני חושב שאנו לוקים באותה תסמונת והיא אחרי שירדנו מאופנוע אמיתי כזה שיודע להאיץ, לבלום, לפנות ולגמוע קילומטרים כהרף עיין קצת קשה לנו להסתגל לכלי שמתאים לתקופת אנו באנו.
כן, זה אופנוע שמוציא לי את הבטחון, ולבן אני רוכב במהירות נמוכה באופן יחסי, הרכיבה עליו זהירה שכן שינויי כיוון מהירים אינם נענים בקלות.
השכבות ... נו טוב זה משהו שלא בדיוק נקרא השכבה כמו באופנועים קודמים כולל ה LT הבהמתי .
חוץ מזה שאני חוזר עייף מכל רכיבה...
דיברנו על זה - הבעייה של האופנועים הללו היא שוק האפטר מרקט. אתה רוכב על אופנוע שקנית במיטב כספך, ופתאום מתברר שהכיסא לא נוח. כיסא חדש בחו"ל מגיע לסביבות ה 700$, לך למריו תפרד מאלפייה לפחות... בולמים דורשים שיפור, לך לטכנאי בולמים, תפרד מעוד שתי אלפיות. ארגזים צריך להחליף כי לא באים טוב בעין, תפרד מעוד כמה אלפיות... זה בור ללא תחתית. תקנה GTR או ZZR או בנדיט או היאבוסה וכו' ... אתה מקבל מכונה כמעט מושלמת שאין לך בעייה לרכוב עליה AS IS . תרצה תשפר, לא תרצה תהנה בכל מקרה מהרכיבה.

לא רוכב בגשם כי הוא מתלכלך, וחבל.
לא רוכב ביום שרב, כי כשאתה רוכב על 1900 סמ"ק מקוררי אוויר ששונאים ימי שרב בדיוק כמוך, פתאום אתה מודע שכלי הדם ובלוטות הזיעה אי שם באגן משדרות לך מצוקה אמיתית... הזעתי עליו בימים חמים כמו שלא הזעתי בחיים שלי על שום אופנוע...
הם יפים לעיינים אבל כמו בוסר לשיניים.
אני מאמין שאתה (וזוגתך) יודעים מה אתה צריך לעשות.
אני יודע מה צריך לעשות ... אבל זוגתי פשוט אוהבת את האופנוע ... היא מוכנה להחלפה ובלבד שיהא זה גולדווינג :thumbsup: ...
בגלל העלויות הגבוהות של GL ברכישה , אני דווקא חושב יותר לכיוון ה R1200RT או ה GS כי מוסכי השירות של BMW (לפחות שני האלכסים) נותנים שירות מעולה כנגד התשלום.
מצד שני ראיתי את סדרת ה F הקטנים יותר נפחים בסביבות ה 800 , נראים מצויין ואני מניח שלצרכים שלי הם כמו כפפה ליד...

lokimonster
21-11-2016, 13:09
אני מאמין שהגברת תקבל אותך עם כל כלי שהוא.
אני לא רכבתי על הגולדווינג אבל אני מתרחק מכל מה שמזכיר לי קאסטום.
לעניות דעתי תחזור למה שמוכר לך ומוכח כולל הRT וחבורתם.
לגבי קצב הרכיבה פשוט (טוב לא כלכך פשוט) נצטרך להתאפק גם כך משטרת ישראל חזרה לעשות קופה מעבירות "איכות" כמו מהירות בכביש שש.

השושנים
22-11-2016, 12:57
את נושא המתלים ניתן לבדוק ולפתור בקלות יחסית, כמו שדיברנו במפגש בשישי.

האם ברכיבה בשתיים עדיין קיימת התופעה באותה חריפות?
מתי בדקת לאחרונה לחץ אוויר בצמיגים מול הוראות היצרן?

לפני הכל הייתי מחליף שמן במזלג הקדמי ובודק שוב, העלות שולית וזה חלק מטיפול
שוטף.

לגבי החלפת האופנוע, הזמן את האישה לשיחה נחמדה רצוי בפאב או מסעדה טובה על כוס יין.
הסבר לה אחד לאחד עד כמה האופנוע הזה אינו מתאים לך, הבטח לה שתקנה אחר רק אחרי
שהיא תיתן הסכמה אליו. ותתאים לה מעיל חדש. תראה איך היא משתכנעת.

miki
22-11-2016, 19:45
אני מאמין שהגברת תקבל אותך עם כל כלי שהוא. שמע ... זה מתפרש לכל מיני כיוונים, ולא הפסקתי לצחוק כשקראתי את המשפט ...
אני לא רכבתי על הגולדווינג אבל אני מתרחק מכל מה שמזכיר לי קאסטום. אבל זו מכונת תיור מדהימה למי שרוכב הרבה ... וכמי שרכב על המקבילה של ב.מ.וו אני מניח שהמכונה הזו מדהימה לרכיבה... חוץ מזה, GL הוא האופנוע היחיד שזוגתי מסכימה לעשות עליו טרייד כנגד ה XV.

לעניות דעתי תחזור למה שמוכר לך ומוכח כולל הRT וחבורתם. אני מחכה שתגבש דיעה ותרכב רכיבה נורמאלית עם ה GTL - תעלה את רשמיך בעניין .GTL + RT הם שני אופנועים שאני לוקח בחשבון עם עדיפות קלה ל RT רק ואך ורק בגלל שעוד לא מצאתי מוסך נורמלי לכל אופנוע שאינו BMW. לצערי, ממה שאני נתקלתי רשימת ה "לא נכנס יותר למוסך הזה " מתארכת יותר ויותר מפעם לפעם... ב BMW לא היו לי שום הפתעות.
לגבי קצב הרכיבה פשוט (טוב לא כלכך פשוט) נצטרך להתאפק גם כך משטרת ישראל חזרה לעשות קופה מעבירות "איכות" כמו מהירות בכביש שש. אתם הירושלמים גורמים לאורחים שלכם להיות פוטוגניים בכל קרן רחוב בזכות מצלמות מהירות שפזורות בכל חור אפשרי ...

את נושא המתלים ניתן לבדוק ולפתור בקלות יחסית, כמו שדיברנו במפגש בשישי. כן, אעשה זאת.

האם ברכיבה בשתיים עדיין קיימת התופעה באותה חריפות?לא באותה חריפות, אבל כן, התופעה קיימת אולי בגלל שהבולמים מכווצים בגלל המשקל.
מתי בדקת לאחרונה לחץ אוויר בצמיגים מול הוראות היצרן? צמיגים הוחלפו ביום שישי האחרון, אני בודק כמעט כל שבוע לחץ. כשירדתי מירושלים בשישי, הוא שידר לי באותם נדנודים שאוריד מהירות למרות שרכבתי במהירות די סבירה...

לפני הכל הייתי מחליף שמן במזלג הקדמי ובודק שוב, העלות שולית וזה חלק מטיפול
שוטף. לא בטוח שהעלות שולית... זה עניין של להערכתי נע בין 1000 - 2000 ש"ח עם כל הפירוקים. זה לפחות המחיר שראיתי בכתבה כאן באתר.
לגבי החלפת האופנוע, הזמן את האישה לשיחה נחמדה רצוי בפאב או מסעדה טובה על כוס יין. ממממ .. שנינו לא שותים ולא מעשנים ....
הסבר לה אחד לאחד עד כמה האופנוע הזה אינו מתאים לך, הבטח לה שתקנה אחר רק אחרי
שהיא תיתן הסכמה אליו. ותתאים לה מעיל חדש. תראה איך היא משתכנעת.

זוגתי יודעת שאני לא אוהב את ה XV אבל היא מאוהבת בו. עקרונית בגלל הפקקים ועלויות התדלוק אני מתכנן לחזור לרכיבה על אופנוע כבעבר, כשלא הייתי נוגע כמעט ברכב. הייתי רוכב בכל מזג אוויר ולא משנה מהו...ברד כבד או שרב אימתני.

בעבודה לא מתלהבים מתדלוק קטנוע חשמלי מהשקעים שלהם. לא קיבלתי - לא, אבל גם לא קיבלתי - כן ... כרגע הם "דנים" אם זה כן או לא ... ממתין לתשובתם...

אז , מאחר ואני לא מבקש טובות ולא מתחנן לעולם, התכנית היא למכור את הרכב שלי ולקנות RT או GTR*** או משהו אחר גדול וחזק שיודע לגמוע מרחקים גדולים בבינעירוני בלבד, כי זה תחום המחייה שלי.
בסופי שבוע ה XV יטייל טיולים קלים... ובמהלך השבוע ארכב על הכלי האחר ולא XV. ואולי, זוגתי תתאהב בכלי הנוסף ונוכל לטייל בו למרחקים גדולים בלי כל מיני הפסקות טוסיק, נדנודים על צירי אורך, הטיות מגוחכות, ורכיבה איטית יחסית ובעיקר רועשת וחמה ...
כרגע יושב על הגדר, לא מחליט כלום...

*** בלי לנקוב בשמות , בלי רמזים (כמו לדוגמה שהבחור גר על פסגת הר ), והס מלהזכיר שגם הוא היה ממאוכזבי הקאסטום (אתם לא יודעים במי מדובר ... נכון ? :biggrin: ) ... ממתין שמישהו שהוא יעלה את רשמיו איך ה GTR ...

lokimonster
22-11-2016, 20:29
מבטיח שירשור מדוקדק על הענק.
מאחר והיו המון רוחות צד בדרך לעיר הקודש החוויה הראשונית הייתה לנווט ספינה מעופפת.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

השושנים
24-11-2016, 07:46
מיקי הדאגת אותי בזה כשאמרת לא שותים, מעשנים אני עוד יכול לקבל...

לגבי יאכטת המירוצים שלי ינון, אני חושב שבסופו של יום (או שנה) צריך לבדוק את העלות הכספית של ההחזקה.
יותר מדי כלים כאלה למכירה לטעמי, והשמועות מדברות על סכומים כבדים שמחליפים ידיים במוסכים.

עדיין הייתי בודק אצלך את כיוון המתלים, אולי חופש במסביי הכידון, ועלות החלפת שמן היא לא צריכה להיות כזאת
יקרה, תבדוק לעומק.

מעבר לזה בשבוע הבא נבדוק לך את האופציה לגולדווינג ושאלוקים יעזור לנו. - רן

lokimonster
24-11-2016, 08:23
במהלך השבוע אני רוכב כ14 קילומטר ביום ( בית עבודה).
מסבי כידון הוחלפו לפני שרכשתי ולאחר הבדיקה ביקשתי שלא ירכיבו ויעשו טיפול (כולל שסתומים).
חלפים יש מלא ברשת רק צריך סבלנות שיגיעו כך שבשוטף עם תיכנון נכון לא תהיה בעייה.
בלת"מים נרכב על הb4.
כן האופנוע הזה דורש המון עבודה בטיפול גדול ( אם הבנתי נכון יש להטות את המנוע כדי להגיע לפלגים וכמובן טון של פלסטיק).
חלפים בעולםמלא זולים אבל ניתן לחיות עם זה.
אגב מצאתי פיירינג מלא חדש ב3000 שקל.
בכל מקרה ערכתי רשימת קניות שאני אסחב איתי מארה"ב כך שאהיה מכוסה לשנים הקרובות.

KKatkov
24-11-2016, 12:36
זוגתי יודעת שאני לא אוהב את ה XV אבל היא מאוהבת בו. עקרונית בגלל הפקקים ועלויות התדלוק אני מתכנן לחזור לרכיבה על אופנוע כבעבר, כשלא הייתי נוגע כמעט ברכב. הייתי רוכב בכל מזג אוויר ולא משנה מהו...ברד כבד או שרב אימתני.

בעבודה לא מתלהבים מתדלוק קטנוע חשמלי מהשקעים שלהם. לא קיבלתי - לא, אבל גם לא קיבלתי - כן ... כרגע הם "דנים" אם זה כן או לא ... ממתין לתשובתם...

אז , מאחר ואני לא מבקש טובות ולא מתחנן לעולם, התכנית היא למכור את הרכב שלי ולקנות RT או GTR*** או משהו אחר גדול וחזק שיודע לגמוע מרחקים גדולים בבינעירוני בלבד, כי זה תחום המחייה שלי.
בסופי שבוע ה XV יטייל טיולים קלים... ובמהלך השבוע ארכב על הכלי האחר ולא XV. ואולי, זוגתי תתאהב בכלי הנוסף ונוכל לטייל בו למרחקים גדולים בלי כל מיני הפסקות טוסיק, נדנודים על צירי אורך, הטיות מגוחכות, ורכיבה איטית יחסית ובעיקר רועשת וחמה ...
כרגע יושב על הגדר, לא מחליט כלום...

*** בלי לנקוב בשמות , בלי רמזים (כמו לדוגמה שהבחור גר על פסגת הר ), והס מלהזכיר שגם הוא היה ממאוכזבי הקאסטום (אתם לא יודעים במי מדובר ... נכון ? :biggrin: ) ... ממתין שמישהו שהוא יעלה את רשמיו איך ה GTR ...

ויסטרום 650 מספיק כדי לגמוע מרחקים בנוחות ובמהירות. ויסטרום 1000 יותר ממספיק.
בהמות הטורינג הגדולות שדברת עליהן, אלה אופנועים שבתנאים של ישראל כבר לא עונים על שום דרישה פרקטית. קונים אותם כי רוצים, לא כי צריכים.
כמובן, שאם יש לך את היכולת - FJR1300/GTR1400/BMW RT הם כלים מעולים.
אבל אם ההחלטה הזאת כבדה מידי, ובא לך להוציא פחות בקניה ובתחזוקה - ויסטרום 1000, ק.ט.מ אדוונצ'ר 1050 ובטח MT-09 TRACER הם כלים מעולים, שיודעים לגמוע קילומטרים מהר ובנחת, תוך שמירה על עלויות סבירות.
ואם המטרה היא אופנוע שפשוט עושה את העבודה (שמעתי כאן משהו על שקעי טעינה), ומספק פאן תוך כדי, בלי הצורך להוכיח שום דבר לאף אחד - ויסטרום 650/MT-07 .TRACER הם עולים חצי מבהמות הטורינג הכבדות, עלויות האחזקה שלהם סבירות - והם יודעים לתת עבודה גם בכביש ישר, וגם בכביש מפותל.

strelok89
24-11-2016, 12:51
Kkatkov
אני אחלוק עלייך הrt של במוו מאוד זול בתחזוקה וכלי מאוד נוח וזריז.
אתה כניראה מתבלבל בינו לבין ה1600gtl

Rt זה כלי התיור האולטימטיבי לישראל.
זול מאוד בתחזוקה קלילי יחסית ,לא גדול מידי ועדיין עם המוון פינוקים

Sent from mTalk using windows 10 mobile

KKatkov
24-11-2016, 15:41
Kkatkov
אני אחלוק עלייך הrt של במוו מאוד זול בתחזוקה וכלי מאוד נוח וזריז.
אתה כניראה מתבלבל בינו לבין ה1600gtl

Rt זה כלי התיור האולטימטיבי לישראל.
זול מאוד בתחזוקה קלילי יחסית ,לא גדול מידי ועדיין עם המוון פינוקים

האופנוע עצמו עולה כמעט 170K, וירידת הערך השנתית שלו בהתאם. זה גם נכנס לסעיף העלויות, כי לרוב - אחרי כמה שנים, מי שקנה חדש יירצה לשדרג את האופנוע שהתבלה (גם אם תוחזק היטב) באחד חדש יותר, ואת פער המחירים צריך להשלים מהכיס.

עריכה: עפ"י הטבלה שפורסמה בדו"גרי (בפולגז, משום מה, לא מפרסמים יותר) - מחירי הטיפולים ל-RT:
טיפול עלות
1,000 759 ש"ח
10,000 671 ש"ח
20,000 1,702 ש"ח
30,000 671 ש"ח
40,000 1,702 ש"ח

אכן לא יקר יחסית לקונקורנציה. פחות מהיפאנים. ואללה, סטרלוק, צדקת.

strelok89
24-11-2016, 17:22
הארטי לא מתחרה בקונקורציה בכלל.
הגיטיאל 1600 מתחרה בקונקורציה וגם הוא זול בהרבה בתחזוקה.

הארטי זה 1200 דמוי הגמל של המשטרה בתצורה של תיור, זה אופנוע יחסית לא יקר אם אני לא טועה סביב ה150 אלף מאובזר
כ 120 סוסים, צריכת דלק מעולה של סביב ה1 ל 20
נוחות מעולה ,איבזור מעולה
משקל סביר מאוד של כ230 קילו רטוב ומאובזר.
מרכז כובד נמוך וכלי זריז
וגם הכלי יחסית קטן הרבה יותר קטן מהקונקורציה הוא יותר בגודל הויסטרום 1000

אם יכלתי להרשות לעצמי כלכלי כבר הייתי על rs שזה אותו דבר כמו הארטי רק בגירסאת ספורט תיור

KKatkov
24-11-2016, 17:36
הארטי לא מתחרה בקונקורציה בכלל.
הגיטיאל 1600 מתחרה בקונקורציה וגם הוא זול בהרבה בתחזוקה.

הארטי זה 1200 דמוי הגמל של המשטרה בתצורה של תיור, זה אופנוע יחסית לא יקר אם אני לא טועה סביב ה150 אלף מאובזר
כ 120 סוסים, צריכת דלק מעולה של סביב ה1 ל 20
נוחות מעולה ,איבזור מעולה
משקל סביר מאוד של כ230 קילו רטוב ומאובזר.
מרכז כובד נמוך וכלי זריז
וגם הכלי יחסית קטן הרבה יותר קטן מהקונקורציה הוא יותר בגודל הויסטרום 1000

אם יכלתי להרשות לעצמי כלכלי כבר הייתי על rs שזה אותו דבר כמו הארטי רק בגירסאת ספורט תיור

אולי אני לא מעודכן - אבל לפי המבחן שפורסם, מדובר בכ-270 ק"ג (כנראה רטוב + מזוודות) ותג מחיר של 167K.
http://fullgaz.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%9E%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%91-%D7%9E-%D7%95%D7%95-r1200rt/

miki
24-11-2016, 18:00
קודם כל כשאני מדבר על RT אז לא חדש, אלא שנתון 2007.. החזקתי 2 BMW אחד מסדרת ה- K מרובעי הצילינדר , ואחד מסדרת ה- R בוקסר. מה שחשוב באמת (לי) זה לא רק עלות הטיפול, אלא מי מטפל באופנוע. ב BMW כל תיקון אצל האלכסים היה טיפול סופי ומוחלט. לא זכור לי שחזרתי ולו פעם אחת על ריג'קטים, מה שאני לא יכול לומר על האופנועים הקודמים שלי...
רן: GL1800 : אם יתאפשר טרייד במחיר שיראה לי סביר אז מחליף, לא מתכונן להכנס להרפתקאות פיננסיות אם לא. וגם ... היבואן שלו זה מאיר* אותו אני מתעב עד עמקי נשמתי.
העלתם כאן כמה אפשרויות מעניינות שלא חשבתי עליהן לפני כן... דוגמת "ויסטרום 1000, ק.ט.מ אדוונצ'ר 1050 ובטח MT-09 TRACER" .
חשבתי גם לכיוון ואראדרו שיש כרגע באישימוטו (*אבל הבנתי שהאחזקה שלו יקרה ) או סופר טנרה שנמצא בטרייד של BMW ... מה שמטריד בסופר טנרה הוא ויברציות עליהן קראתי. בזמנו היה לי XTZ750 והויברציות הובילו אותי לנימול ידיים אם לא הייתי עוצר כל כ 50 ק"מ ...
אז... מחפש אופנוע שלא מתנדנד על ציר האורך, יודע לקבל הטייה נחמדה, לא יקר מידי באחזקה , ויודע לגמוע עשרות ק"מ ויותר ביום.
כפי שכתבתי מקודם:
1. החלטתי לא להחליט כרגע.
2. בעבודה עדיין בודקים בעניין החשמלי...
3. נתתם לי רעיונות נוספים ומעניינים...

שעיר בגב"ב
26-11-2016, 08:15
מיקי אם יש לך חיבה לב.מ.וו ומצאת מוסך
שאתה מרגיש בו בבית (האלכסים זה גוטה גוטה),
אז למה שלא תלך על איזה GS מהשנתונים
האחרונים של קירור האוויר?
ייתן לך בדיוק את מה שאתה מחפש.

מבין אופנועי התיור זה אחד האופנועים הפשוטים והזולים
(יחסית) לתחזוקה.
הבעיה היחידה היא מחיר החלפים בארץ (מחירי דלק מוטורס),
אבל תמיד יש לך את האופציה להזמין מחו"ל (לא
בעיה להזמין מאנגליה כל מה שצריך) ולהמתין מעט
ואז אתה מסודר.

strelok89
26-11-2016, 11:31
אולי אני לא מעודכן - אבל לפי המבחן שפורסם, מדובר בכ-270 ק"ג (כנראה רטוב + מזוודות) ותג מחיר של 167K.
http://fullgaz.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%9E%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%91-%D7%9E-%D7%95%D7%95-r1200rt/

צודק זה 230 יבש, עדיין זה הכייון שלשלם הוא מכוון הויסטרום 1000,וכאלה
הבהמה הגדוחה שלהםצזה ה1600 שזה המתחרה בקונקורסיה

שעיר שוב פעם אתה כניראה לא רכשתה חלפים מיבואנים אחרים. דלק הם הצדיק בסדום כרגע בתחום
לא הם לא נותנים מחור טוב מספיק בחלק מהמקרים אבל ברוב המקרים וככלל הם זולים בהרבה מהיבואנים המקבילים.
אגב בגלל שהסוארנה בידי עופר אבניר ויש חפיפה של חלפים בין במוו להסאקוארנה אתה יכול בכיף להשוות עלויות על חלק זהה

miki
26-11-2016, 19:06
מיקי אם יש לך חיבה לב.מ.וו ומצאת מוסך
שאתה מרגיש בו בבית (האלכסים זה גוטה גוטה),
אז למה שלא תלך על איזה GS מהשנתונים
האחרונים של קירור האוויר?
ייתן לך בדיוק את מה שאתה מחפש.

מ

למעשה עניתי על השאלה בשרשור של לוקי - "התחדשתי" ...
נוחות תפעול + אמינות של מנועי בוקסר היא דבר שאין עליו מחלוקת.
מצד שני, אם אני קונה כלי משומש, הרי שברוב המקרים הוא חצה את רף ה 100K ק"מ.
ראיתי שבמטרו מבצעים על ER6F מהניילון בסכום בו אני יכול לקנות 2/3 RT ו GS משנתון 2006-2007 ...
אני מאוד מתלבט אם לקנות משומש או חדש במחיר התפשרות בנפח.
לא סגור על כלום, והזמן לא פועל לטובתי בגלל שאני מוכר את הרכב.

lokimonster
26-11-2016, 21:07
אסור לעבוד בלחץ
אגב מה עם הxv

miki
26-11-2016, 21:41
אני חייב להפרד מהרכב.לא יכול למשוך.
ה xv נשאר, אלא אם יהיה טרייד במחיר סביר על gl1800.

השושנים
27-11-2016, 07:11
למעשה עניתי על השאלה בשרשור של לוקי - "התחדשתי" ...
נוחות תפעול + אמינות של מנועי בוקסר היא דבר שאין עליו מחלוקת.
מצד שני, אם אני קונה כלי משומש, הרי שברוב המקרים הוא חצה את רף ה 100K ק"מ.
ראיתי שבמטרו מבצעים על ER6F מהניילון בסכום בו אני יכול לקנות 2/3 RT ו GS משנתון 2006-2007 ...
אני מאוד מתלבט אם לקנות משומש או חדש במחיר התפשרות בנפח.
לא סגור על כלום, והזמן לא פועל לטובתי בגלל שאני מוכר את הרכב.

חד משמעית חדש או כמעט חדש (יד 1 מתחת ל10K ק"מ).

מהסיבה הפשוטה שככל שאופנוע יהיה משומש יותר יש משמעות
כלכלית ופיזית לכל ק"מ שעבר.

וזה מתחיל בדברים הקטנים וממשיך לדברים הגדולים והיקרים.

לכל חלק חלק יש אורך חיים ספור ניתן להאריך אותו קצת בתחזוקה
נכונה וטובה אבל אי אפשר לברוח מזה לחלוטין.

יש כלים שההחזקה שלהם יקרה יותר ויש כאלה שפחות, תמיד תהיה
תלוי מוסך וזמינות חלקים.

אם תנקה את הרכישה הזאת עד שיתפנה לך יותר כסף למשהו מהלב.
לך על משהוא חדש אמין וטוב שייתן לך שקט נפשי וכלכלי לכמה שנים.

תתחזק תתמקם ברצונות ואז תוכל לקנות כלי פחות פרקטי ויותר גחמה.

מעט מאוד אופנועים אם בכלל משלבים את שני הדברים ביחד וגם נחשקים
בעיניי הרוכש לרוב זו פשרה בין שתי הקצוות.

ותמיד הרוכב מוותר על משהו בכדי לקבל משהו אחר. - רן

miki
27-11-2016, 11:49
חד משמעית חדש או כמעט חדש (יד 1 מתחת ל10K ק"מ).
ותמיד הרוכב מוותר על משהו בכדי לקבל משהו אחר. - רן

אתה צודק ... אני משגע את לוקי בווסטאפ :frustrated:.

השארתי 2 אופציות בלבד:
1. האופציה הירושלמית : טרייד XV כנגד GL1800 בכפוף לתוספת.
2. אם אופציה 1 דורשת תוספת גדולה יותר מאשר קנייה של ER6F מהניילונים, קונה חדש וזהו.
ואז משאיר את ה XV לרכיבות משותפות שלי ושל חברתי לחיים בסופי שבוע, בכפוף להחלפת כסאות למשהו שלא נלקח ממרתפי הסקוריטטה או ה ק.ג.ב.

lokimonster
27-11-2016, 13:22
ראשית אתה לא משגע אותי ותרגיש חופשי.
שנית שים לב על "משרע הטמפרטורות".
רכשת XV ענק לעומת RT GL1800 או ER6F.
כפי ששוחחנו אתה מטלבט ואני מניח שהמלחמה פה היא מול מה הגיוני אבל בסופו של יום יש את הנפש.
לדעתי אתה צריך ללכת על כלי גדול מכמה סיבות:
1. אתה כן מטייל ואם אני קורא נכון בין השורות אתה כן רוצה יכולת נשיאה נאותה.
2. מידות פיזיות של הרוכבים.
3. אני מתרשם שאתה אוהב את הגמישות של המנועים הגדולים ואני מניח שה650 לא יספקו את הסחורה בטח בטיול לצפון עם זוג ומזוודות שאנו נעשה באביב ליומיים.(אל תדאג ניקח צימר או מלון).
אני כן חושב שדו"ש דוגמת וורסיס ואראדרו או ויסטורם יתאימו לך יותר מהER6 ואולי טרייסר (גיא מאייפקס מוכר אחד יפה).
אל תתפשר וקח את חלי לרכיבות מבחן!!!