מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אופנוע ראשון, תקלה ראשונה- WR450 לא מעלה טורים

nirozenfeld
17-09-2016, 20:37
שלום לכולם, לפני מספר ימים הפכתי לבעליו הגאה של WR450 2007, והיום לאחר רכיבה יחסית רגועה של כשעתיים פתאום האופנוע הפסיק להעלות טורים. מניע בקלות ומחזיק סרק מצוין, אבל ברגע שאני נותן טיפה גז הוא מוציא בקפיירים נוראיים ונחנק עד שנכבה. חשבתי לכיוון של בעיית חשמל כי גם הסאקלה (דיגיטלית) מגמגמת והתאורה חלשה מאוד. זה כלי ראשון שלי אז אין לי ניסיון עם תקלות בכלל, איך מבחנים, מה לבדוק וכו?
תודה מראש

Sent from my HTC_M8x using Tapatalk

nirozenfeld
17-09-2016, 22:17
עדכון מכמה בדיקות שעשיתי:
בדיקה על המצבר כשהוא מנותק הראתה 8 וולט, חיברתי והנעתי ומדדתי מתח לא יציב, בערך בין 6 ל10. בחיבור מצבר חיצוני האופנוע עבד מצויין אבל במדידה על הקטבים קיבלתי מתח לא יציב באזור ה19 וולט. ההיגיון אומר ווסת טעינה, איך בודקים אותו?
תודה

Meirson
18-09-2016, 10:24
המצבר שלך מת

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

doutsh
18-09-2016, 10:56
הוא בדק גם עם מצבר חדש, אז זה מקטין את הסיכוי שמדובר בתקלה במצבר.
נראה שהבעיה היא או בסלילים או בווסת.
אני הייתי מתחיל בסלילים, תבדוק בספר רכב מה הערכים שאמורים להתקבל במוצא הסלילים ותבדוק מה המצב אצלך.

Tribalmistyc2
18-09-2016, 11:47
כשמקבלים 19 וולט זה בהכרח אומר שהסלילים תקינים.

doutsh
18-09-2016, 15:24
צודק, נשמע הגיוני.
אז תבדוק את הוסת/מיישר.
הכי קל זה להחליף אותו עם אחד תקין ולבדוק שוב את מתח הטעינה עם מצבר תקין.
בנוסף, בספר רכב אמור להיות פירוט של תהליך בדיקה גם עבור הוסת/מיישר

nirozenfeld
21-09-2016, 12:50
****עדכון****
קראתי בכתובים שטעינת יתר יכולה לנבוע בין היתר ממינוס רופף, אז התחלתי לפרק את האופנוע ולעבור על כל החיבורים. המצב היה די גרוע אז ניקיתי הכל עם ספריי ולחץ אויר ובדקתי קרעים/ קצרים/ נתקים וכו. כשהגעתי לכבל המינוס של המצבר התחלתי למשוך אותו והוא פשוט נשאר לי ביד- לא היה מחובר לכלום. חיברתי אותו לאחת האוזניים של הסטרטר והפלא ופלא הכל עובד! כולל הסטרטר שכבר הזמנתי לו מקום בעולם שאליו סטרטרים הולכים כשהם מתים, אחרי שהמוכר ציין במכירה שהוא גמור.
מקסנות שלי מהאירוע הזה:
1. לעבוד בסבלנות ולא למהר להחליף חלקים יקרים
2. לדעת אנגלית
תודה רבה למי שעזר!

נ.ב התפנו 1000 שקל +-, מישהו מוכר מגפיים? 😃