מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : GS500 - אי יציבות בזמן נסיעה, רעידות מהזנב.

TundraOG
26-09-2016, 02:54
היי חברים.
הרגשתי לאחרונה שב-GS שלי האופנוע מאוד לא יציב, במידה של חשש להיכנס לפניות ואפילו לנסוע בקו ישר בכביש מהיר. בהתחלה חשבתי שמקור הבעיה במיסבי ההיגוי השחוקים (שכבר הומלץ לי להחליף בעת הביקור הראשון במוסך), החלפתי אותם והכידון הרגיש נהדר. לאחר מכן זה המשיך וחשבתי שמקור הבעיה בצמיגים השחוקים שלי ושמתי צמיגים חדשים. הבעיה עוד נותרה עד היום ואני אובד עצות.
בשביל להבין האם אני סתם פרנואיד וזה פשוט דגם האופנוע שבא ככה - יצאתי לסיבוב על GS מבוגר בשנה משלי (צורה ישנה) של ידידה והוא הרגיש לי גם קליל בהליכה על המדרכה עם 2 רגליים וגם מאוד יציב ביחס לכלי שלי בכביש, כמו ששלי היה כשקניתי אותו.
לאופנוע שלי בעיה נוספת - כאשר אני מעלה את הגז בעדינות הסל"ד מתחיל לגמגם (למרות שהכח עולה) באזור ה-1700-3000 סל"ד ומשם הוא מתייצב, לפחות על השעון. זה מתבטא בחוסר כוח אחיד וזה מרגיש שהאופנוע מגמגם ונותן את הכח ב"פעימות" מהירות ולא בזרם אחיד. גם בסרק הוא יציב. כשמעמידים את האופנוע על הג'ק ונותנים לגלגל להסתובב אז במהירות גבוהה הוא "מקפץ" ולא יושב ישר. גם כל פעם שאני מעט עוזב את הגז ופותח שוב יש "קליק" כזה מהמנוע עם משיכה קטנה ופתאומית, ומאז שסידרתי את האטמים בקרבורטורים זה ככה, מה שכן בלימת המנוע ירדה. (שוב, באופנוע של הידידה זה מגיב חלק בהרבה ובלי קליק שמושך קדימה).

הבעיה בקרבורטורים שלא מכוונים לאחר החלפת האטמים? סל"ד הסרק נע בין 900 כשקר ל-1500 כשחם (כאשר מנוע אמור לנוע בין 900-800 קר ל-1100-1300 כשחם). גם שומעים את השסתום מתקתק כשהמנוע קר בעמידה (וכיוון השסתומים נעשה לפני 3 אלף ק"מ).

בולמים? קרבים? מיסבי גלגל? שרשרת שלא מכוונת? (במצב חדש אגב). אשמח לכיוון כלשהו כי זה באמת לא נוח עם כל הרעידות הללו, ברמה של נמק ברגל שמאל לאחר 30-40 ק"מ על הכביש המהיר במהירות רגועה של 90-110 (כשמקודם 6 שעות על 120 לא הזיזו לי)

strelok89
26-09-2016, 09:03
זה מנוע טוין מקבילי עם 180 הוא תמיד יספק את הכוח בצורה לא אחידה .
מכאן זה דאמפרים בגלגלש שיכולים ליצור את הקליק שלך.
חופשים בגלגלשים ,חופשים בגיר.

עכשיו אם המנוע מגמגם זה יחמיר את המצב של האי אחידות כוח וזה יגרום לקיפוצים בסיבובים.

גם הבולמים יכולים להיות הבעיה של הקיפוצים שלך ,או גנט עקום או מיסבי גלגל. את זה תבדוק בדרך הקלה תלחץ קלאצ ותראה אם מפסיק אם הפסיק זה משהו במכללים שכתבתי לפני.
אם ממשיך זה מה שרשמתי כאן

Sent from mTalk using windows 10 mobile

TundraOG
26-09-2016, 13:10
אוקיי, ממצאים חדשים:

לקחתי לסיבוב בעיר, האצתי במגרש חנייה גדול והכנסתי קלאצ', התחושה במהירות לא השתנתה, רק בפניות רחבות ואיטיות האופנוע זורם בצורה אחידה ולא בתקיעות אקראיות.
הגעתי לחבר (גם עם GS) ושמנו על ג'ק האמצע. אני מכניס להילוך והשרשרת פשוט קופצת באקראי, ככל שהמהירות מתגברת כך גם הקפיצה.
עצם העובדה שאין הבדל מורגש בין נסיעה בהילוך מוכנס לנסיעה בקלאצ' אומרת לי שככל הנראה הבעיה לא בשרשרת או גלגלי השיניים. השרשרת נראת נהדר וגם הגלג"ש האחורי, את הקדמי לא פתחתי לראות אבל אני מאמין שהוא באותו מצב (הבעלים הקודמים החליף ב-65 אלף ק"מ, עכשיו אני עם 71).
החבר אומר שהבעיה יכולה להיות במיסבי הגלגל (הגלגל אוזן בהחלפת הצמיגים), במזלג האחורי שאולי לא מכוון...

צימצמנו אפשרויות, מה הלאה?

Yev.gavrikov
26-09-2016, 19:55
יש מייסבים במזלג אחורי אולי הם גמורים.

R86
26-09-2016, 19:58
סתם שאלה
בדקת שהצמיגים מורכבים נכון?
אהה
אין כיוונים במזלג אחורי
אולי לא כיוונת את המותחני שרשרת כמו שצריך
.....…
לאיזה צמיגים החלפת?

eranb
26-09-2016, 20:06
סתם תהיה, יש מצב שהגלגל שלך לא יושב ישר (מתיחת שרשרת
ללא כיוון נכון של הגלגל האחורי -בדוק את השנתות שמסומנות על המותחן של הגלגל האחורי )?

TundraOG
26-09-2016, 20:25
הצמיגים הם מצלר לייזרטק. לפני זה מקדימה ישב דיאבלו רוסו II של פירלי ומאחורה צמיג סיני של חברה בשם ATLAS.
הגלגל האחורי אוזן. כשהוא שם לי את השרשרת (אני נוכח בכל התהליך) הוא פשוט שחרר/חיזק אותה בשביל לשים את הגלגל, בלי לכוון אותה, וראיתי לפני כן בסרטון שצריך לכוון את 2 המותחנים שהשרשרת תישב ישר ושיהיה משחק חופשי של 20-30 מ"מ בין משוחררת למתוחה. יש לי מפתחות ומטר לבדוק אם יש לה FREEPLAY נכון ולסדר אותו, אבל איך אני מיישר את השרשרת?
ולגבי מיסבי הגלגל - מאחורה הוא החליף לי רק אחד משום מה, לא היה לו שני.
ואת הגלגל הוא איזן לי על מכשיר מיוחד, ראיתי שהוא מאוזן, לפחות הגלגל עצמו כשאינו מחובר לשאר האופנוע.

ערן - לאילו שנתות אתה מתכוון? איפה אני יכול לראות את זה?

Tribalmistyc2
26-09-2016, 22:10
סיבות נפוצות לקפיצות זה מתלים גמורים,גלגלים לא מאוזנים,גלגלים לא מקבילים וצמיגים ביציים גם שילוב שלהם יכול להיות.

אם אחרי החלפת הצמיגים לא השתנה כלום זה אומר שאין קשר לצמיגים או לאיזון גלגלים.
דבר ראשון תחליף שמן בבולם הקדמי ותמדוד את הקפיצים שלו (ספר רכב),במקביל תבדוק מה שלום הבולם האחורי.
סימן טוב לבולם אחורי פרוץ זה ניטור אחרי פס האטה ופידבק כללי ספוגי מהחלק האחורי של האופנוע.

shaig
26-09-2016, 22:20
ושמנו על ג'ק האמצע. אני מכניס להילוך והשרשרת פשוט קופצת באקראי, ככל שהמהירות מתגברת כך גם הקפיצה.
נשמע כמו בעיה בשרשרת (חוליה תקועה), או במייסב גלגל.
נסה לשים בניוטרל ולסובב ידנית ולהרגיש.

TundraOG
26-09-2016, 23:36
כשאני מסובב את הגלגל הוא מרגיש מאוד נוקשה וקשה לסיבוב בהשוואה למקודם (זכור לי משימוני השרשרת, ובמקודם הכוונה ללפני חודש-חודשיים). פעם הייתי יכול לתת לו להתגלגל חופשי ועכשיו יש התנגדות ושומעים טיפה את הדיסק מסתובב.
מבחינת בולמים אראה מה מצבם ואנסה לכוון, אולי הם מכוונים רך מדיי ויהיה לי יותר נוח אם אקשה אותם מעט. אני לא חושב שאלו הבולמים משום שזה קורה גם כשהאופנוע על הג'ק ואין משקל עליו (אף אחד לא יושב).

עדכון: ירדתי למטה לבדוק שוב את המצב. השרשרת - משחק חופשי של 30 מ"מ בדיוק לפי הספר, מסובב את הגלגל האחורי ושומע את הדיסק טוב, מגלגל אותו בכח עם תנופה וממש שומעים את גלגל השיניים הקדמי. כל העסק נעצר תוך 2-3 שניות, כאילו משהו עוצר אותו (מזכיר לי הסיפור מאופני הרים עם בלם חזק מידיי שפשוט עצר אותם תוך שניות ספורות בדיוק באותה צורה).

Lioresi
27-09-2016, 00:40
שים על ג׳ק אמצע ותצלם סרטון,ועל הדרך תנער את הזרוע האחורית ימינה שמאלה תבדוק מייסבי מחטים של הזרוע

Sent from my iPhone using Tapatalk

eranb
27-09-2016, 06:44
הצמיגים הם מצלר לייזרטק. לפני זה מקדימה ישב דיאבלו רוסו II של פירלי ומאחורה צמיג סיני של חברה בשם ATLAS.
הגלגל האחורי אוזן. כשהוא שם לי את השרשרת (אני נוכח בכל התהליך) הוא פשוט שחרר/חיזק אותה בשביל לשים את הגלגל, בלי לכוון אותה, וראיתי לפני כן בסרטון שצריך לכוון את 2 המותחנים שהשרשרת תישב ישר ושיהיה משחק חופשי של 20-30 מ"מ בין משוחררת למתוחה. יש לי מפתחות ומטר לבדוק אם יש לה FREEPLAY נכון ולסדר אותו, אבל איך אני מיישר את השרשרת?
ולגבי מיסבי הגלגל - מאחורה הוא החליף לי רק אחד משום מה, לא היה לו שני.
ואת הגלגל הוא איזן לי על מכשיר מיוחד, ראיתי שהוא מאוזן, לפחות הגלגל עצמו כשאינו מחובר לשאר האופנוע.

ערן - לאילו שנתות אתה מתכוון? איפה אני יכול לראות את זה?

התכוונתי שתבדוק אם הגלגלים מקבילים (השנתות זה סימונים
של קווים בזרוע האחורית שעוזרים לראות את המתיחה שווה בשני הצדדים)

eranb
27-09-2016, 06:46
אם אתה מאיזור המרכז , אמליץ לך בחום לפנות למוסך רסקין
בפתח תקווה .
אבי הבעלים (והמכונאי היחיד שם...) מומחה לכלים מהסוג הזה וישר כמו סרגל, הוא עשוי לאתר את הבעיה ומאוד הגון במחיריו

TundraOG
27-09-2016, 12:58
התכוונתי שתבדוק אם הגלגלים מקבילים (השנתות זה סימונים
של קווים בזרוע האחורית שעוזרים לראות את המתיחה שווה בשני הצדדים)

בשני הצדדים השנתות מקבילות - עד הסוף לכיוון המנוע. יש המון קווים קטנים בכל צד ואחד גדול באמצע, הגלגל אמור לשבת באמצע בשניהם?

והשרשרת אינה בלויה, גם את זה בדקתי. הקרקוש התמידי מהגלג"ש הקדמי מטריד אותי. יש סיכוי שאם אשים את הגלגל במקביל לקו האמצעי הגדול ואז אכוון את השרשרת זה יסתדר?

eranb
27-09-2016, 15:50
בשני הצדדים השנתות מקבילות - עד הסוף לכיוון המנוע. יש המון קווים קטנים בכל צד ואחד גדול באמצע, הגלגל אמור לשבת באמצע בשניהם?

והשרשרת אינה בלויה, גם את זה בדקתי. הקרקוש התמידי מהגלג"ש הקדמי מטריד אותי. יש סיכוי שאם אשים את הגלגל במקביל לקו האמצעי הגדול ואז אכוון את השרשרת זה יסתדר?

אתה אמור להגיע למצב בו השרשרת מתוחה לפי ספר היצרן (free play ) וציר הגלגל נמצא במרחק שווה משני צידיו ( הסימון של הקווים שווה
וסימטרי בשני הצדדים) .
אולי שווה לך לפנות למוסך או חבר שמתמצא כדי שיעיף מבט ויסביר לך את נושא מתיחת השרשרת- חבל שיווצר נזק מנסיעה עם גלגל לא מקביל

shaig
27-09-2016, 16:09
כן, לא לומדים מכונאות בהתכתבות...

TundraOG
28-09-2016, 01:26
מחר בצהוריים קופץ למכונאי שלי שיעיף מבט

TundraOG
28-09-2016, 19:03
לקחתי למכונאי הוא בדק אם הצמיג יושב טוב, אם הג'אנט ישר, את השרשרת לפי כל חוליה, הרבה לי על אופנוע ספורט אחר שכל שרשרת מזנקת על ג'ק אמצע.
הוא יצא לנסיעה על הכלי ואומר שהוא מבין על מה אני מדבר ואכן יש רעידות קלות, אך כל מה שהוא בדק אומר שאין שום בעיה באופנוע. הגמגומים בסל"ד נמוך הם בגלל יניקת אוויר קלה מהסרעפות בין הקרב למנוע.
גם הבולם האחורי וגם גלגלי השיניים והשרשרת נראים תקינים לגמרי לטענתו.
הוא הציע לי להוריד את לחץ האוויר מ-36 ל-30 על מנת לשפר את היציבות, ואכן יש שינוי ואני מרגיש בטוח יותר, אבל זה לא באמת פתרון ארוך-טווח לרכב עם לחץ אוויר נמוך...

TundraOG
30-09-2016, 01:25
אז יש סיכוי שזה הבולם האחורי? הרבה אומרים שהבולמים של הג'יאס הם דיי זבל וממליצים להחליף את הקפיצים מקדימה ל-race tech ואחוריים ל-R6/SV650/Katana...הבולמים של הידידה עם 52 אלף עליהם, שלי עם קרוב ל-72 וסחבו מורכבת וארגז לא פעם...אולי אלו הבולמים?
להקשיח אותם ייתן משהו? או שהחלפה היא הפתרון הטוב ביותר? אם החלפה, יש למישהו הצעות היכן להביא בולמים במחיר שפוי (גם משומשים, אין לי שום בעיה, מעדיף מבחינת תקציב בולמים של katana).

Meirson
30-09-2016, 17:24
הבולמים של האופנוע הזה היו חרא כשהם יצאו מהמפעל, אין לך מה לצפות שהיום הם יהיו טובים
אתה כבד מהידידה שלך משמעותית אני משער וזה גורם קריטי בעניין המתלים, המשקל שהם צריכים לשכך
בולמים במחיר שפוי - אין דבר כזה, אתה יכול לחפש משומשים, או לחלופין מודיפיקציות - הרשת מלאה בפתרונות שהם לא אוהלניס לאופנוע שלך

TundraOG
01-10-2016, 00:25
לא יודע כמה הידידה שוקלת אבל היא בערך בגובהה שלי (אני 1.88 היא 1.81).

אמרו לי ב-GSTwins שיש סיכוי שאלו מיסבי הזרוע האחורית, שהם באמת הדבר היחיד שלא בדקתי והיות שהאופנוע יותר "מתנדנד" מקופץ זה אפשרי.
אני יודע שמיסבי גלגל הם גרושים ולעומת זאת מיסבי היגוי עלו לי לא מעט, מה בערך סדר הגודל של החלפת מיסבי הזרוע האחורית, ואיך אפשר לבדוק אותם?

Meirson
01-10-2016, 02:07
צריך לפרק את הזרוע כדי להחליף את המיסבים שלה

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

rusty james
01-10-2016, 09:59
איך בודקים מייסבים? הנה סרטון עם הסבר של אביעד מתוך ערוץ פולגז ביוטיוב. https://youtu.be/SNSmavVnWh0

דקה 1:05 מיסבי זרוע אחורית.

yotams4
01-10-2016, 16:36
יש לי מיסבים כאלה בשקית אם אתה רוצה

TundraOG
02-10-2016, 03:03
יש לי מיסבים כאלה בשקית אם אתה רוצה
למסירה/בעלות סמלית? אשמח לאסוף בהזדמנות.

ובדקתי לפי הסרטון, לא רואה חופשים כלשהם לא בגלגל ולא בזרוע.ג'ק אמצע זה מספיק או שצריך להרים לגמרי מאזור המנוע?

rusty james
02-10-2016, 14:54
ג'ק אמצע זה מספיק.

לחץ אויר תקין?
...נגמרים לי הרעיונות...

TundraOG
02-10-2016, 18:30
ג'ק אמצע זה מספיק.

לחץ אויר תקין?
...נגמרים לי הרעיונות...
תקין לגמרי. רשמתי שהורדנו מאחור ל-30 במקום 36 לבדוק אם תעלה היציבות.
הגלגל האחורי מוצק כמו אבן וממה שהבנתי בשביל להבין את מצב מיסבי הזרוע צריך לפרק את השרשרת לא?

TundraOG
04-10-2016, 09:19
ממצאים חדשים ודי מעניינים:
בזמן נסיעה של כ-200 ק"מ עם אחותי מורכבת מאחור (1.60 וקצת, קלילה) והארגז מחובר אני הרגשתי מאוד יציב בהשוואה לנסיעות סולו (בלי ארגז גם). אני משער שהמשקל הנוסף נתן יציבות כלשהי..אבל מה עושים מפה?

strelok89
04-10-2016, 09:48
בולמים.
תתחיל בלכוון אותם אם לא עזר תחליף

גם הורדת לחץ אוויר זה מתביע עם בעיה בבולמים שפתרתה על ידי צמיגים גמישים יותר

Sent from mTalk using windows 10 mobile

Yev.gavrikov
04-10-2016, 16:23
זה בולם אחד מאחורה, בדוק שהוא לא נוזל ויש לך אפשרות כיוון של הבולם ליותר קשיח, בעזרת כלי יעודי או מברג שטוח חזק. על איזה מספר הוא נמצא עכשיו?
פירסמתי פה בפורום פעם איך להקשיח את הבולמים הקדמיים מה שמשפר מאוד היגוי ובלימה.

TundraOG
06-10-2016, 02:44
זה בולם אחד מאחורה, בדוק שהוא לא נוזל ויש לך אפשרות כיוון של הבולם ליותר קשיח, בעזרת כלי יעודי או מברג שטוח חזק. על איזה מספר הוא נמצא עכשיו?
פירסמתי פה בפורום פעם איך להקשיח את הבולמים הקדמיים מה שמשפר מאוד היגוי ובלימה.
הוא כרגע יושב על 4 מתוך 7. ב-GSTWINS ייעצו לי לשים על 6-7.
הוא לא נוזל, זה בטוח.
ודווקא החלק הקדמי מוצק בצורה טובה, גם השמן נבדק לאחרונה והוא במצב טוב. אם יגיע לזה -אחליף.

אין לי לצערי כלי ייעודי, איך אפשר לכוון בעזרת מברג? הבולם מסרב להסתובב, גם עם מברג ומכות פטיש עדינות.

Meirson
06-10-2016, 02:48
מה זה אומר בכלל מוצק בצורה טובה? תכוון סאג. אם אתה לא יודע יש מליון סרטוני הסבר ביוטיוב
לגבי הפרילואד של הבולם האחורי (הבורג שאתה מנסה לסובב על הבולם) תזמין מפתח ייעודי או שתלך למוסך רק תשתדל לא לכזה שישתמש בשיטת הפטיש והמברג

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Lioresi
08-10-2016, 09:11
בוא קח בולם אחר

TundraOG
08-10-2016, 15:20
בוא קח בולם אחר

למסירה? אם כן, מאיפה האיסוף?

TundraOG
08-10-2016, 17:34
ואגב - בדקתי היום את הזרוע שוב לאחר נסיעה על גבול הבלתי-נסבלת על הכביש המהיר. כנראה שכשבדקתי מקודם לא בדקתי בזווית נכונה כי היא עולה למעלה כשאני מפעיל כח...זה אומר חופש או שזה טבעי?

Lioresi
08-10-2016, 19:40
משלומי(צפון)