מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : R1 תגובה חלשה לגז

ILUSHA r1
07-10-2016, 12:47
שלום לכולם!
ברשותי R1 2004
נוצרה לי בעיה באמצע נסיעה
ואשמח אם תוכלו לענות לי.
לאחר של נסיעה של חצי שעה הרגשתי נפילת גז זאת אומרת כשאני לוחץ יש גז אסל האופנוע נותן תגובה איטית
דוגמא: הילוך ראשון ברמזור מרים קלאץ כדי שהאופנוע יתחיל לנסוע צריך לתת גז פי 3,4 מהמצב הרגיל, מה יכולה להיות הבעיה?
מקווה מאוד שהתיאור שלי ברור
תודה מראש.

איליה

אברי
07-10-2016, 14:10
קלאצ לא מפריד טוב?

rusty james
07-10-2016, 14:16
בדוק האם יש ניצוץ בכל הצילינדרים
בתור התחלה...

האם מופיעה הודעת תקלה בלוח השעונים?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

ILUSHA r1
07-10-2016, 14:17
האמת שאני לא יודע זה קרה באמצע נסיעה הגז לא נסחט כאילו הוא ממלא מהירות בצורה נורא איטית צריך ללחוץ חזק ואז הוא מעל אבל שוב מעלה לאט ולא מגיע לטורים גבוהים

ILUSHA r1
07-10-2016, 14:18
לא, לא מופיע כלום.
זה נראה כאילו כבל שהיה מתוח השתחרר זה התחושה שלי בכל אופן

rusty james
07-10-2016, 14:19
ואין הודעת Fi בלוח שעונים?

rotemzaken
07-10-2016, 15:14
זה רק ככה בפתיחות?
נשמע הגיוני שאין ניצוץ בכל הצילנדרים

Jack_R1
07-10-2016, 15:21
לבדוק ניצוץ ו\או מזרקים:
קח אופנוע כשהוא קר, תניע, תן לו 3-4 דקות, תשפריץ מים על כל צינורות הפליטה קרוב למנוע, תראה אם יש כאלה שבהם המים לא מתאדים.

מעבר לזה יכולה להיות בעיה נוספת אם אצלך יש שסתום במע' הפליטה (EXUP) - יכול להיות שהוא נתקע במצב כלשהו ולא מסתובב, אם הוא נתקע במצב סגור - תרגיש חולשה בסל"ד גבוה, אם הוא נתקע במצב פתוח - תרגיש אופנוע חלש מאוד ולא יציב בסל"ד נמוך שמשתפר ככל שעולים בסל"ד.

מצמץ
07-10-2016, 17:09
למרות שבספק שזה קשור במקרה הנוכחי... האם החלפת אגזוז לאחרונה?

MasterOz
07-10-2016, 17:26
ILUSHA r1, תשתדל בבקשה לכתוב עם סימני פיסוק.

ILUSHA r1
07-10-2016, 23:07
לא הבנתי, הכוונה שלך להשפריץ מים על האגזוזים עצמם?

ILUSHA r1
07-10-2016, 23:08
בדוק האם יש ניצוץ בכל הצילינדרים
בתור התחלה...

האם מופיעה הודעת תקלה בלוח השעונים?

לידע כללי, איך בודקים ניצוץ בצילינדר?

rusty james
08-10-2016, 10:40
לבדיקת ניצוץ יש לפרק הפלאג, להרכיב את כובע הפלאג ולתת סטרטר כשהפלאג נוגע בגוף המנוע (מבחוץ, לא מוברג)
אם יש ניצוץ הרי שהפלאג,הכובע, החוט והסליל תקינים.
אם יש ניצוץ בכל ארבעת הפלאגים, הבעיה בדלק או במכניקה...

ובעניין בדיקת החום על האגזוזים - כן, להתיז כמה טיפות מים ולראות אם מתאדות מיד(צילינדר חם ועובד) או נשארות ו/או מתאדות לאט לאט (צילינדר לא עובד).
מתיזים את הטיפות על הסעפת היוצאת מהמנוע.

ILUSHA r1
08-10-2016, 12:51
לבדיקת ניצוץ יש לפרק הפלאג, להרכיב את כובע הפלאג ולתת סטרטר כשהפלאג נוגע בגוף המנוע (מבחוץ, לא מוברג)
אם יש ניצוץ הרי שהפלאג,הכובע, החוט והסליל תקינים.
אם יש ניצוץ בכל ארבעת הפלאגים, הבעיה בדלק או במכניקה...

ובעניין בדיקת החום על האגזוזים - כן, להתיז כמה טיפות מים ולראות אם מתאדות מיד(צילינדר חם ועובד) או נשארות ו/או מתאדות לאט לאט (צילינדר לא עובד).
מתיזים את הטיפות על הסעפת היוצאת מהמנוע.

סליחה על הבורות, כוונתך היית להוריד את אחד הפלאגים מתוך הארבע?
לא ממש ברור לי
תודה.

rusty james
08-10-2016, 12:56
כן.
מדובר על לחיצה רגעית על הסטרטר ולא על התנעה ממש, רק לוודא קיום הניצוץ.

אם בדקת חום על הסעפת ואתה מזהה צילינדר אחד קר מהאחרים - בדוק את הפלאג שלו ראשון...

ILUSHA r1
08-10-2016, 13:33
כן.
מדובר על לחיצה רגעית על הסטרטר ולא על התנעה ממש, רק לוודא קיום הניצוץ.

אם בדקת חום על הסעפת ואתה מזהה צילינדר אחד קר מהאחרים - בדוק את הפלאג שלו ראשון...

יש מצב שאחד מהם פשוט נשרף?
בגלל זה האופנוע מגיב ככה.
אלה תופעות שייש כאחד הפלאגים שרופים, לעיתים קרובות?

Jack_R1
08-10-2016, 16:33
כן, כשאחד הפלאגים נשרף\נסדק\נשבר, התופעה שרואים היא ירידה בסחיבה.
ויש גם עוד אפשרויות ללמה צילינדר אחד יכול לא לעבוד, וההרגשה תהיה זהה.
זאת לא הסיבה היחידה.

Meirson
08-10-2016, 22:00
לי זה גם נשמע כמו שסתום exup. תבדוק את הכבלים שמפעילים אותו, יש להם חופש מוגדר בספר, אם הם רפויים מדי זה גורם לאובדן כוח משמעותי
אם הכבלים מתוחים במידה הנכונה תתקדם הלאה בבדיקות
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

ziki
09-10-2016, 14:39
משאבת דלק.
האם היא מרעישה?

ILUSHA r1
10-10-2016, 22:59
משאבת דלק.
האם היא מרעישה?
אני לא יודע איך מרעישה משאבת דלק
/:

ILUSHA r1
10-10-2016, 23:03
לי זה גם נשמע כמו שסתום exup. תבדוק את הכבלים שמפעילים אותו, יש להם חופש מוגדר בספר, אם הם רפויים מדי זה גורם לאובדן כוח משמעותי
אם הכבלים מתוחים במידה הנכונה תתקדם הלאה בבדיקות

באיזה איזור זה נמצא,אשמח לקבל תמונות או קישור שמראה את האיזור שאתה משבר עליו.

תודה!

Meirson
11-10-2016, 02:18
http://lmgtfy.com/?q=2004+R1+exup+valve

ILUSHA r1
11-10-2016, 08:21
באיזה איזור זה נמצא,אשמח לקבל תמונות או קישור שמראה את האיזור שאתה משבר עליו.

תודה!

מטפטף משם נוזל והוא נורא מזיע
ותודה הבנתי באיזה איזור זה.
מה זה אומר זה, זה בלאי כלשהו?

Tribalmistyc2
11-10-2016, 08:35
זה אומר שהתערובת שלך עשירה.
זה יכול להיות בעיה בהצתה,אחד המזרקים יכול לדלוף וחיישן דפוק במערכת הזרקה גם יכולים לגרום לזה.
הנורת FI נדלקת כשאתה פותח סוויץ'? יכול להיות שביטלו אותה ובעצם יש תקלה אבל אתה לא רואה חיווי.

ILUSHA r1
11-10-2016, 14:11
זה אומר שהתערובת שלך עשירה.
זה יכול להיות בעיה בהצתה,אחד המזרקים יכול לדלוף וחיישן דפוק במערכת הזרקה גם יכולים לגרום לזה.
הנורת FI נדלקת כשאתה פותח סוויץ'? יכול להיות שביטלו אותה ובעצם יש תקלה אבל אתה לא רואה חיווי.

תודה רבה על העזרה.
אשמח לקבל שלבים מאיפה להתחיל, האם בכל זאת לפתוח את הפלאגים או הבעיה נמצאה, יכול להיות שאחד הפלאגים גורם לזה?
שוב, מאיפה כדי להתחיל למצוא את הבעיה הזאת כדי שהאופנוע יחזור לנסיעה כרגיל.

Meirson
11-10-2016, 15:04
לפי דעתי אתה צריך להתחיל לבדוק את מע' ההזרקה - יש לך נזילה מהאגזוז, מה שנוזל הוא דלק שלא נשרף
כבר העלו את ההשערה וכמה גורמים לה לפני, אתה צריך לפתוח את הספר בפרק של מערכת ההזרקה ולהתחיל לחקור
אגב אחרי שתמצא ותטפל הנזילה אני מציע לך לפרק את שסתום הexup כדי לתת לו ניקוי וגירוז

ILUSHA r1
11-10-2016, 15:14
[QUOTE=Meirson;68591]לפי דעתי אתה צריך להתחיל לבדוק את מע' ההזרקה - יש לך נזילה מהאגזוז, מה שנוזל הוא דלק שלא נשרף
כבר העלו את ההשערה וכמה גורמים לה לפני, אתה צריך לפתוח את הספר בפרק של מערכת ההזרקה ולהתחיל לחקור
אגב אחרי שתמצא ותטפל הנזילה אני מציע לך לפרק את שסתום הexup כדי לתת לו ניקוי וגירוז
Sent

1. זה לא דלק זה לא מריח כמו דלק.
2. השסתום שאתה מתכוון אליו זה השסתום של המשאבת מים והדלק?
אם כן החלפתי קיט של המשאבת מים, הקיט עם הגומיות והמייסב.
נפתח,שופץ, וחזר למקום.
ושמתי מים ושמן למקומות שצריך לשים.
וזהו.
עכשיו כשאני מסתכל על זה זה נראה שיוצא שמן מאותו שסתום שאני מדבר עליו, יש סיכוי שזאת יכולה להיות גם סיבה?

ILUSHA r1
11-10-2016, 15:15
[QUOTE=Meirson;68591]לפי דעתי אתה צריך להתחיל לבדוק את מע' ההזרקה - יש לך נזילה מהאגזוז, מה שנוזל הוא דלק שלא נשרף
Sent

1. זה לא דלק זה לא מריח כמו דלק.
2. השסתום שאתה מתכוון אליו זה השסתום של המשאבת מים והדלק?
אם כן החלפתי קיט של המשאבת מים, הקיט עם הגומיות והמייסב.
נפתח,שופץ, וחזר למקום.
ושמתי מים ושמן למקומות שצריך לשים.
וזהו.
עכשיו כשאני מסתכל על זה זה נראה שיוצא שמן מאותו שסתום שאני מדבר עליו, יש סיכוי שזאת יכולה להיות גם סיבה?

הייתי שולח תמונות אבל זה נראה שבלתי אפשרי לעלות לפה תמונות.

Tribalmistyc2
11-10-2016, 15:26
תהיה יותר ספציפי.
מתי יש בעיה? תמיד? מנוע חם\קר? בעומס\גם כשאתה לא מעמיס?

תתחיל מהבדיקה הזו https://www.youtube.com/watch?v=45DSfsCw2GM
הפלאגים נמצאים מתחת למיכל דלק,תעשה אותה בחושך.
אם לא תראה ישר תן גז בנדיבות (לא בטוח שתראה בכלל כן?)

Meirson
11-10-2016, 15:27
לא אמור לנזול לך שמן מהאגזוז. השסתום שאני מדבר עליו מווסת גזי פליטה חזרה לצילינדר לשריפה נוספת והוא ממוקם מיד אחרי הסעפות. כתבת ששיפצת משאבת מים, במשאבה אמורים להיות אם אני זוכר נכון שני מיסבים מחזיר שמן ואטם מכאני, התקנה לא טובה של המחזיר תגרור נזילת שמן מהחריר ביקורת ואטם מכאני יגרום למים לנזול מאותו חריר, מדובר על חור קטן שיש לך בקרטר
מאיפה בדיוק נוזל שמן?

Tribalmistyc2
11-10-2016, 15:30
לא אמור לנזול לך שמן מהאגזוז. השסתום שאני מדבר עליו מווסת גזי פליטה חזרה לצילינדר לשריפה נוספת והוא ממוקם מיד אחרי הסעפות. מאיפה נוזל השמן?

זה לא שמן,אני לא יודע איך זה בדיוק נוצר אבל חושב שזה תערובת של דלק עם פיח.
בזמנו בגלל חוט הצתה דפוק הייתה לי בדיוק אותה תופעה ברכב.

ILUSHA r1
11-10-2016, 20:45
לא אמור לנזול לך שמן מהאגזוז. השסתום שאני מדבר עליו מווסת גזי פליטה חזרה לצילינדר לשריפה נוספת והוא ממוקם מיד אחרי הסעפות. כתבת ששיפצת משאבת מים, במשאבה אמורים להיות אם אני זוכר נכון שני מיסבים מחזיר שמן ואטם מכאני, התקנה לא טובה של המחזיר תגרור נזילת שמן מהחריר ביקורת ואטם מכאני יגרום למים לנזול מאותו חריר, מדובר על חור קטן שיש לך בקרטר
מאיפה בדיוק נוזל שמן?

בחריץ של אותו האטם בחלק של רגלית האופנוע.

ILUSHA r1
11-10-2016, 20:50
תהיה יותר ספציפי.
מתי יש בעיה? תמיד? מנוע חם\קר? בעומס\גם כשאתה לא מעמיס?

תתחיל מהבדיקה הזו https://www.youtube.com/watch?v=45DSfsCw2GM
הפלאגים נמצאים מתחת למיכל דלק,תעשה אותה בחושך.
אם לא תראה ישר תן גז בנדיבות (לא בטוח שתראה בכלל כן?)

אנ ספציפי אם היה חם או קר הייתי מעלה את זה בשיחה, לא מופיעה שום נורה.

ILUSHA r1
11-10-2016, 20:56
מאיפה בדיוק נוזל שמן?

משאבה בנויה משתי חלקים, חלק 1 משאבת מים והחלק השני משאבת שמן.
נכון מה שאמרת זה די נכון זה למה שיפצתי וסידרתי, וכרגע אין נזילה של מים.
אבל נוצרה אותה בעיה שאתה משברים עליה, השאלה אם לא הלכנו רחוק מלחשוב ככה.

Meirson
12-10-2016, 19:17
אתה לא ברור. תצלם את הנזילה. ניצוץ בכל הכובעים בדקת?

ILUSHA r1
14-10-2016, 21:00
שוב שלום לכולם עשיתי מה שהמלצתם לי, הוצאתי את הפלאגים, והפלאג השני היה שתוף בשמן!
והינה תמונה מצורפת.3904

Tribalmistyc2
15-10-2016, 00:03
תמדוד התנגדות על הקויל שלו ותשווה לאחד לידו.

ILUSHA r1
15-10-2016, 02:34
תמדוד התנגדות על הקויל שלו ותשווה לאחד לידו.

לא ממש הבנתי, למדוד מה?
הוצאתי את כולם, כולם נבדקו
ורק אחד היה בשמן.

ILUSHA r1
15-10-2016, 02:39
כוהל התכוונת?
אוקיי, איך אני אמור לדעת איזה עוצמת של ניצוץ אמורה להיות באופנוע, ואיפה אפשר להשיג מכשיר כזה שמודד

Tribalmistyc2
15-10-2016, 10:24
ignition coil.
רב מודד על מצב התנגדות,לא עוצמת ניצוץ.

תמדוד את ההתנגדות על שני ההדקים של הקויל ותשווה לאחד אחר שהפלאג שלו לא שחור,לחליפין תחליף בין הקוילים ותראה אם פלאג אחר משחיר.
אם כן הבעיה בקויל ואם לא הבעיה בחויווי שלו - החיווי זה השני חוטים שמתחברים אליו.

עריכה - הבדיקה עוברת גם דרך הראש פלאג,תשיג ספר רכב תהיה בדיקה מפורטת

ILUSHA r1
15-10-2016, 10:37
ignition coil.
רב מודד על מצב התנגדות,לא עוצמת ניצוץ.

תמדוד את ההתנגדות על שני ההדקים של הקויל ותשווה לאחד אחר שהפלאג שלו לא שחור,לחליפין תחליף בין הקוילים ותראה אם פלאג אחר משחיר.
אם כן הבעיה בקויל ואם לא הבעיה בחויווי שלו - החיווי זה השני חוטים שמתחברים אליו.

כוהל איך זה נראה?
החיווי= קונקטורים? אותם חוטים שאתה מתכוון אליהם?

Tribalmistyc2
15-10-2016, 10:46
חיווי = קונקטורים.
קוילים נראים ככה https://youtu.be/a_MF0KsaTCY?t=292

ILUSHA r1
15-10-2016, 15:33
חיווי = קונקטורים.
קוילים נראים ככה https://youtu.be/a_MF0KsaTCY?t=292
אה אוקיי רק להחליף בן אחד מהם וזהו?

Tribalmistyc2
15-10-2016, 15:44
לא וזהו.
זה לא יפתור לך את הבעיה רק יקדם אותך באיתור שלה.

ILUSHA r1
15-10-2016, 23:57
לא וזהו.
זה לא יפתור לך את הבעיה רק יקדם אותך באיתור שלה.

אתה צודק!
החלפתי נסעתי 10 דקות והבעיה חזרה ואפילו יותר גרוע.
עכשיו כשאני מרים קלאץ לוקח לאופנוע זמן להתכבות.

ILUSHA r1
16-10-2016, 00:06
קראתי קצת עכשיו על הבעיה.
ונזכרתי כשזה קרה לא היה לי דלק באופנוע, האם יש סיכוי שמשאבת הדלק נסתמה או משהו דומה לזה?

ILUSHA r1
17-10-2016, 17:37
כן, כשאחד הפלאגים נשרף\נסדק\נשבר, התופעה שרואים היא ירידה בסחיבה.
ויש גם עוד אפשרויות ללמה צילינדר אחד יכול לא לעבוד, וההרגשה תהיה זהה.
זאת לא הסיבה היחידה.
סליחה על הנדנוד מישהו יכול לענות לי?

Meirson
17-10-2016, 18:50
חשבתי שכבר איבחנת בעיה בהצתה, מה אתה ממהר להתעסק עם משאבת דלק?

ILUSHA r1
17-10-2016, 20:11
חשבתי שכבר איבחנת בעיה בהצתה, מה אתה ממהר להתעסק עם משאבת דלק?

יכול להיות שמיליתי יותר מדי שמן וזה ההשלכות?
שוב פתחתי ניקיתי את הפלאג החזרתי האופנוע נסע
ואז הבעיה חזרה..
מה יכולה להיות הבעיה רק בהצתה?

Meirson
17-10-2016, 20:31
הצלבת קוילים ועדיין יש לך בעיה? כנראה שאחד מהם לא מתפקד כמו שצריך

ILUSHA r1
17-10-2016, 20:40
רוקנתי שמן מנוע כרגע.
1.צבע שחור מאוד
2.ריח של דלק.
לגבי הכוהלים כן הצלבתי אבל שוב הכל היה תקין ואחרי 10 דקות הבעיה חזרה

Jack_R1
17-10-2016, 20:51
השרשור הזה לא הולך לשום מקום בגלל ש:
1. נותנים לך כיוונים, אתה לא בודק אותם ולא חוזר עם ממצאי הבדיקות, אלא שואל שאלות לא בהכרח קשורות ועושה בדיקות שלא בהכרח קשורות על דעת עצמך.
2. אין שום סדר פעולה שאתה נוקט בו, אתה לא מנסה לטפל בגורם אחד ולבדוק אותו עד הסוף לפני שאתה עובר הלאה, אלא מתברבר ויורה למיליון כיוונים ומנסה "לנחש" את הבעיה במקום לאתר אותה.

אלה הסיבות שאנשים לא רצים לעזור לך. למשל, עוד בתחילת השרשור אמרתי איך לבדוק אם צילינדר אחד לא עובד, עד עכשיו לא ראיתי שעשית את הבדיקה הזאת. למה שאמשיך לעזור? אז הפסקתי. וחלק בכלל לא התחילו.

המלצה שלי - גש למוסך, או תמצא מישהו שיודע ומוכן לעזור לך "יד ראשונה" - לשבת לידך ולבצע את הבדיקות יחד איתך, כי עפ"י השרשור הזה הניסיון שלך לטפל בדברים לבד נראה כמו הליכה ביער בחושך.

ILUSHA r1
17-10-2016, 21:23
[QUOTE=Jack_R1;69904]השרשור הזה לא הולך לשום מקום בגלל ש:
1. נותנים לך כיוונים, אתה לא בודק אותם ולא חוזר עם ממצאי הבדיקות, אלא שואל שאלות לא בהכרח קשורות ועושה בדיקות שלא בהכרח קשורות על דעת עצמך.
2. אין שום סדר פעולה שאתה נוקט בו, אתה לא מנסה לטפל בגורם אחד ולבדוק אותו עד הסוף לפני שאתה עובר הלאה, אלא מתברבר ויורה למיליון כיוונים ומנסה "לנחש" את הבעיה במקום לאתר אותה.

אלה הסיבות שאנשים לא רצים לעזור לך. למשל, עוד בתחילת השרשור אמרתי איך לבדוק אם צילינדר אחד לא עובד, עד עכשיו לא ראיתי שעשית את הבדיקה הזאת. למה שאמשיך לעזור? אז הפסקתי. וחלק בכלל לא התחילו.

המלצה שלי - גש למוסך, או תמצא מישהו שיודע ומוכן לעזור לך "יד ראשונה" - לשבת לידך ולבצע את הבדיקות יחד איתך, כי עפ"י השרשור הזה הניסיון שלך לטפל בדברים לבד נראה עשי

עשיתי את זה למה לאדת לשורות כאלה בדקתי פלאג ובדקתי כוהל...
לא הבנתי למה התגובה הזאת?

ILUSHA r1
17-10-2016, 21:26
במקום להעיר תקרא.

Jack_R1
17-10-2016, 21:46
במקום להעיר תקרא.

קראתי את כל ההודעות שלך.

לבדוק ניצוץ ו\או מזרקים:
קח אופנוע כשהוא קר, תניע, תן לו 3-4 דקות, תשפריץ מים על כל צינורות הפליטה קרוב למנוע, תראה אם יש כאלה שבהם המים לא מתאדים.

איפה התשובה לזה? תמצא לי אותה. תן לי לנחש - אין, כי לא עשית את הבדיקה היחידה הרלוונטית. מעניין את הסבתא שלי שבדקת פלאגים, אם אין לך מושג ירוק איך לבדוק אותם, ואתה בכלל לא יודע איזה צילינדר עובד שונה - ואם בכלל זה המצב או שזה משהו אחר.

מעבר לזה יכולה להיות בעיה נוספת אם אצלך יש שסתום במע' הפליטה (EXUP) - יכול להיות שהוא נתקע במצב כלשהו ולא מסתובב, אם הוא נתקע במצב סגור - תרגיש חולשה בסל"ד גבוה, אם הוא נתקע במצב פתוח - תרגיש אופנוע חלש מאוד ולא יציב בסל"ד נמוך שמשתפר ככל שעולים בסל"ד.
את זה לא כתבתי לך איך לבדוק, אבל אחרים כתבו - להסתכל על המצב הכבל ולראות שהוא מחובר נכון וזז (את זה אפשר לעשות רק עם ספר רכב, גם אומר מה הבדיקות הרלוונטיות - אם אני זוכר נכון אפשר להניע ולתת גז חזק, השסתום אמור להיפתח קצת). גם את זה לא עשית בשום מקום.

קפצת ממשאבת דלק לפלאגים לקוילים (כן, זה קויל, לא כוהל - כוהל זה ספירט, אלכוהול, וקויל זה סליל באנגלית) לשד יודע מה, ועכשיו אתה נעלב? תיעלב כמה שאתה רוצה! אתה צריך ללמוד את החוק הראשון של הפורומים: אתה הוא זה שמעוניין בעזרה של אחרים, אז תעזור לאחרים לעזור לך הכי טוב שאתה יכול - תפרט כמה שיותר, תהיה כמה שיותר יסודי ומסודר, תעשה את הבדיקות שאומרים לך לעשות, אולי תגיע לאנשהו - ואולי לא, כי תקלה בסגנון של "חסר לי כח" יכולה לבוא מכ"כ הרבה דברים שלאבחן אותה דרך האינטרנט מול מישהו שלא מבין הרבה זה לא ממש ריאלי - אבל לפחות יהיה איזשהו סיכוי. אתה צריך שאנשים יבזבזו את זמנם היקר בניסיון לעזור לך, תתאמץ לתת להם את כל הכלים האפשריים לעשות את זה טוב, אחרת פשוט לא ירצו. אני לא רואה איך בשרשור הזה אתה עושה את הנ"ל. אל תתפלא שאחרי 4 עמודים הוא הגיע לכלום.

וקוילים בודקים עם רב-מודד, מודדים התנגדות ומשווים לספר רכב. ומשאבת דלק בודקים רק לפי שמיעה - זאת מע' הזרקה, אם שסתום ההחזרה נפתח ויש זרימת דלק חזרה למיכל (שומעים את הרעש של הזרימה בצינורות) - אז יש מספיק לחץ. ואת השסתום עצמו לא בודקים, כי אין איך. ואת המזרקים לא בודקים - מנקים, אם יש חשד. ועם עוד מיליון וחצי דברים שיכולים לגרום לתקלה מהסוג הזה הולכים למוסך, אם לא יודעים מה לעשות.

ILUSHA r1
18-10-2016, 02:39
א. תודה!
ב. קח אוויר מהר
ג. כוהל ככה רשום בגוגל אתה בטוח מבין יותר טוב
רק ככה זה רשום לא ניסיתי להיות מבין יותר כי אני לא
ואנשים שעזרו לי אמרתי מליוני פעמים תודה.
עכשיו טכנית.
עשיתי בדיקה עם המים על אחד אחד.
המים מתאדים מהר מאוד.
פלאגים הוצאתי ניקיתי את כולם.
עשיתי את הבדיקה שאמרתם לי הוצאתי קואל 1
שמתי בתוכו את הפלאג חיצונית והנעתי היה ניצוץ וככה עשיתי לאחד אחד.
לגבי הבדיקה של הצילינדרים לא עשיתי. ( עם מדד )
ונעלב אני לא זה פורום לא בית משפט וגם בבית משפט לא נעלבים (: חג שמח אחי תעזור בכיף לא עם באסה!

Jack_R1
18-10-2016, 11:14
תקרא - זה כוהל, רשום בגוגל, תקרא את המשמעות ותבין (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%95%D7%94%D7%9C)

זה, לעומת זאת, כויל\קויל (https://www.google.com/search?{google:acceptedSuggestion}oq=%D7%9B%D7%94% D7%9C&{google:instantFieldTrialGroupParameter}sourceid=c hrome&ie=UTF-8&q=%D7%9B%D7%94%D7%9C#q=%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%9C)

כל השאר אחר כך.

ILUSHA r1
18-10-2016, 13:09
אתה מוכן לעזור ולא להתחכם?
אם לא אז אני מבין!

Jack_R1
18-10-2016, 17:57
בשביל לעזור צריך לכתוב הודעה ארוכה, בשביל זה צריך זמן. אתה יודע, אנשים עובדים, זמן זה מצרך נדיר. מצאתי קצת זמן - אז הנה.

קודם כל, באופן כללי:
אם אני מנסה לסכם מאיפה יכולה לבוא תקלה של חוסר סחיבה, זה יכול להיות מכמה וכמה סיבות. אנסה לחלק לקטגוריות:
1. קומפרסיה: במידה ואחד הצילינדרים נפגע, או אחד השסתומים נפגע - לא תהיה קומפרסיה תקינה באחד הצילינדרים וזה יחליש את הכלי.
2. ניצוץ: אם לא יהיה ניצוץ באחד הצילינדרים או יותר - אז הכלי ירגיש חלש ולא יהיה יציב בסרק. כמו כן, אם תזמון ההצתה נפגע - גם זה יביא לאותה ההרגשה.
3. דלק\אויר: יש כאן הרבה אפשרויות - זיופים של חיישנים במע' ההזרקה, פרפרים משניים שלא נפתחים, מזרק סתום, לחץ דלק לא טוב, EXUP תקוע פתוח, תיבת אויר \ פילטר אויר סתומים, מניפולד שנקרע.
4. שונות: בלם תקוע וגלגל לא מסתובב חופשי.

אלה רק הדברים שחשבתי עליהם, די בטוח שיש כמה ששכחתי. צריך לעבור ולפסול את כל מה שאפשר לפסול כדי להתמקד.

עשיתי בדיקה עם המים על אחד אחד.
המים מתאדים מהר מאוד.
פלאגים הוצאתי ניקיתי את כולם.
עשיתי את הבדיקה שאמרתם לי הוצאתי קואל 1
שמתי בתוכו את הפלאג חיצונית והנעתי היה ניצוץ וככה עשיתי לאחד אחד.
לגבי הבדיקה של הצילינדרים לא עשיתי. ( עם מדד )

כדי לבדוק את הדברים למעלה, צריך:
1. מד קומפרסיה. לעבור צילינדר-צילינדר ולבדוק קומפרסיה, לוודא שאף אחד מהם לא נפגע, במיוחד זה שהפלאג שלו היה רטוב משמן.

2. בדיקת הניצוץ שעשית לא מספקת - אם הקויל חלש או הפלאג שבור, אז בחוץ בלחץ אטמוספרי הניצוץ יעבוד וברגע שתכניס את הפלאג למקום - לא יהיה ניצוץ. צריך לעשות את הבדיקה עם המים כדי להבין אם באמת יש הצתה בכל הצילינדרים. אני לא בטוח שעשית אותה טוב - אחרי זמן יחסית קצת כל צינורות הפליטה יהיו חמים, המטרה היא לתפוס את הזמן שבו יש הפרשים בין קצב החימום של הצילינדרים הטובים מול הצילינדר(ים) הלא טוב(ים). תנסה שוב, קח אופנוע קר, תניע, תראה מתי צינורות הפליטה רק מתחילים להתחמם, אז תשפריץ מים על כולם ותראה מה קצב האידוי שלהם. תבדוק את התנגדות הקוילים עם רב-מודד ותשווה לספר הרכב. ואין לך איך לבדוק תזמון הצתה בצורה פשוטה, צריך לוודא את זה עם ספר רכב וסימון מיוחד על הקראנק, תקרא בספר הרכב איך עושים. אם יש לך פלאג אחד שמוצף בשמן ממש - אז הוא לא יעבוד, צריך לנקות את כולם טוב-טוב, ועדיף גם להחליף בינהם מקומות. אם אחרי החלפת המקומות בין הפלאגים יש זמן קצר שבו הכל טוב ואחרי זה הבעיה חוזרת, והפלאג שאתה מוציא אחרי זה מוצף בשמן - אז יכול להיות ששם הבעיה.

3. בגלל שיש כ"כ הרבה אפשרויות, קשה מאוד לסרוק את הכל. אתה יכול לבדוק בעין מצב EXUP, מצב תיבת אויר ופילטר אויר, ומניפולד. לזהות כשלים של חיישנים - זה סיפור בעייתי. על הפרפרים המשניים אפשר להסתכל כשאתה מניע במצב של אופנוע פתוח ורואה מה קורה בהזרקה (הם צריכים להסתובב אחרי שנותנים גז). אם אף אחד מאלה לא הביא כלום - בודקים את הדבר הבא ושוקלים ללכת למוסך.

4. תבדוק שהגלגלים מסתובבים חופשי כשאתה בניוטרל (צריכים לעשות משהו יותר מסיבוב שלם אם תסובב אותם חזק מספיק), אחרי זה תכניס להילוך שישי, תלחץ קלאץ' ותסובב את הגלגל שוב. זה יכסה גם בלמים תקועים וגם אם יש בעיות כלשהן בשרשרת וגיר.

אני עדיין לא בטוח שאפשר לעזור לך מעל דפי האינטרנט, אז אם שום דבר מהנ"ל לא מברר את התקלה ולא מכוון אליה - אמליץ שוב לגשת למוסך. אבל אולי בכל זאת ייצא מזה משהו.

ILUSHA r1
19-10-2016, 08:54
המון המון תודה!
איפה אפשר למצוא ספר רכב?
מומלץ כמובן שיהיה בעברית קיים דבר כזה?

Jack_R1
19-10-2016, 09:40
שרשור דביק "טיפולים - מה\פעם בכמה\וכו'" (http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/310-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%94-%D7%A4%D7%A2%D7%9D-%D7%91%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%95%D7%9B%D7%95-%D7%96%D7%94-%D7%9B%D7%90%D7%9F)
אין בעברית, לא קיים דבר כזה. אנגלית בלבד.

ILUSHA r1
22-10-2016, 13:07
אפשר לקבל קישור בבקשה.
לספר רכב?

Max
22-10-2016, 13:19
אפשר לקבל קישור בבקשה.
לספר רכב?

http://www.slideshare.net/racingmoto/yamaha-yzf-r1-2004-service-manual-lit-11616-17-55-5-vy-28197-10

באדיבות דוד גוגל...
אם תתאמץ קצת תוכל למצוא גם גרסאות להורדה.