מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ג'ויירייד 2007 ,לוח שעונים עובד רק בזמן לחיצה על הבלמים.

avi333
10-10-2016, 15:27
שלום,
לפני כמה ימים התחילה לי בעיה שלוח השעונים עובד רק כאשר אני לוחץ על הבלמים,גם אין סטרטר וכל המערכת החשמלית בקטנוע עובדת ממש חלש (וינקרים לא בקצב הנכון,צופר חלש מאוד),כמובן גם שהסטרטר לא עובד וכרגע אני מניע בקיק,מבחינה מכנאית הכלי נוסע מצוין כרגיל.
מצבר הוחלף לפני כ3 חודשים ואני חושש שמשהו פורק את המצבר תמידית ולכן הכל עובד ככה אבל אני לא מצליח לאתר את הבעיה.
פירקתי את האזעקה מהקטנוע כיוון שנדרכה לי בזמן נסיעה פעמיים והקטנוע כבה לי באמצע הכביש.
יש למישהו כיוון מה לבדוק?

Jack_R1
10-10-2016, 19:27
נשמע כמו נתק בקונקטור של הצמה (אוסף חוטי החשמל שעובר את הקטנוע לכל אורכו), בחיבור של מה שהולך קדימה, למסיכה וכידון.
יכול להיות נתק במקום אחר, אבל בכל מקרה נראה כמו נתק - כשמשהו מקבל חשמל רק אם מפעילים משהו אחר, זה בד"כ מצביע על נתק. הייתי מחפש נתק של אדמה או של אספקה ראשית, אדמה ("-") סופגת הכי הרבה זרם ולהערכתי נשרפת\נפגעת הכי הרבה בקונקטורים.

avi333
19-10-2016, 10:59
בדקתי את הצמה באיזור המנוע (לא פירקתי את המסכה הקדמית) ושמתי לב לעוד תופעה שכאשר אני לוחץ על הצופר וכפתור פתיחת המושב החשמל של הקטנוע מתחזק משמעותית,חיפשתי נקודות של אדמה ומצאתי אחת כזו ולא ניראה שמשם הבעיה,חשדתי שהבעיה היא בנורה שרופה אך כל הנורות עובדות (חלש אמנם,אבל עובדות).
יכול להיות שהמיישר זרם הוא מקור הצרה? וכיצד ניתן לבדוק אותו ?.

Tribalmistyc2
19-10-2016, 11:20
המינוס של המיישר משפיע על כל המערכת,בעית מוליכות שם בד"כ תורגש היטב כשמשתמשים בסטרטר.
בדיקת מיישר זרם שאתה רוצה לבצע רלוונטית כשאין טעינה.

זרם שואף ללכת דרך המקום שיש לו הכי פחות התנגדות.
כשאתה לוחץ על הצופר הזרם שואף לזרום דרך האדמה של הצופר,בגלל שבאדמה במעגל ה"אם" הוא נתקל בהתנגדות גבוהה מידיי או בנתק.
כנ"ל לגבי הלוח שעונים,זה לא שייך לנורות אתה מחפש נתק או מגע רופף.

avi333
19-10-2016, 13:31
מצאתי שהמיקרוסויץ' של הבלם הקדמי היה תקוע ולא עובד,לאחד פירוק ושימון קל הוא עדיין לא נפתח ונסגר כמו שצריך. יכול להיות שזה מקור הבעיה?

ואם אני פשוט אנתק אותו הקטנוע יש בעיה עם זה מבחינת המעגל החשמלי? (חוץ מזה שלא יהיה לי אור כשאני אלחץ על הבלם,כרגע אני לא נוסע עם הכלי..)

prorider
20-10-2016, 14:22
אין שום בעיה, זה סך הכול מפסק.

avi333
20-10-2016, 17:13
עדכון,החלפתי את המיקרוסוייץ התקול באחד תקין,ומצאתי חוט בודד שרוף שמחובר בקונקטור עם נעל כבל שאין לי מאיפה להשיג.
החוט הוא בצבע ירוק והוא יוצא מהצמה בצורה כלשהיא ,מישהו יודע מה תפקידו ? אשתדל להעלות תמונה מאוחר יותר.