מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הקטנוע לא מניע לאחר נסיעה..

Xcopy
24-07-2015, 00:11
אהלן,
חיפשתי מידע הקשור לתופעה אך לא מצאתי. אשמח להפנייה..

הקטנוע, קימקו אקסייטינג r 250, 2012, מניע בנגיעה בבוקר ובכל פעם לאחר מנוחה ארוכה יחסית.
אך לאחר הפסקה קצרה, כמו תדלוק, לא מניע! סטרטר יש, אך לא מניע. רק לאחר חמישה נסיונות ומעלה, מניע, מקרטע ו"מטרטר" עד שמתייצב.
תופעה נוספת שיש לי, אולי קשורה, היא שהסל"ד לעיתים נתקע על 3000 גם בעצירה.

פניתי למוסך מורשה של עופר-אבניר, ובמסגרת טיפול גדול, ביקשתי שיפתרו לי את המופע. הומלץ על ניקוי ואיפוס מצערת, וכך היה. במסגרת הטיפול גם נעשה
כיוון שסתומים. אך הבעיה נשארה..
במוסך טוענים שיש לי בעיה בסלילים ומכיוון שאין טעינה מספקת, אין מספיק מתח להנעה.
זה נשמע לי מוזר מכיוון שרק אחרי מספר נסיונות יש הנעה, כשבפועל המתח אמור להיות הרבה יותר נמוך אחרי כל הנסיונות.

אז לפני שאני מחליף סלילים (1300 ש"ח כואבים), אשמח לשמוע רעיונות לתופעה.

תודה מראש!

zx2r
24-07-2015, 01:35
אם הבנתי נכון , איפוס מצערת עושים למצערות חשמליות .(נא לתקן באם אני טועה)
יש לכלי מצערת חשמלית ?
עוד משהו , טעינה ניתן לבדוק עם רב מודד . באם יש לך גישה לאחד (או לחבר , או למישהו) תוכל לבדוק בקלות באם יש או אין טעינה .
אם לא היתה טעינה מספקה , סביר להניח שהקטנוע לא היה מצליח להניע - אך בלי בדיקה קשה לקבוע בוודאות .

אפשר לשאול מי המוסך שאתה מטפל אצלו ?

א הזקן
24-07-2015, 08:56
סיבה אפשרית לתופעות שאתה מתאר היא תערובת עשירה מדי. אני לא יודע אם יש לך קרבורטור או הזרקה, אבל אם זה קרבורטור יכול להיות שהצ'וק נכנס לעבודה כשהמנוע חם (קושי בהנעה חמה וטורים גבוהים בסרק). אם זו הזרקה יכול להיות שמדובר בחיישן דפוק או חיבור רופף למחשב.

Tribalmistyc2
24-07-2015, 09:24
הזרם המקסימלי נצרך בהתנעה לכן סטרטר חזק וטוב על מנוע קר מבטל את עניין הטעינה או המצבר.
בעיות הנעה על מנוע חם יכולות לנבוע מתערובת כמו שרשמו,בגלל משאבת דלק ובגלל בעיות הצתה - חיווי תזמון הצתה מזייף על מנוע חם,אי הצתה או הצתה חלשה (קשור לסלילים,לקוייל,לחיישן תזמון או למחשב).
את עניין התערובת ואת עניין החיישן אפשר לבדוק על ידי סריקה ממוחשבת (סקאנר).

JohnnyDee
24-07-2015, 12:49
איזה סלילים ואיזה נעליים.
תחליף מוסך קודם כל.

Xcopy
24-07-2015, 14:41
בקטנוע קיימת מערכת הזרקה והיום בבוקר גם קיבלתי כמה בק-פיירים אז באמת אבדוק את כיוון הדלק-הצתה.
מעניין שהם לא ביצעו סריקה ממוחשבת..
לגבי המצערת, אני לא יודע אם היא חשמלית.

אעדכן בהמשך, תודה

Tribalmistyc2
24-07-2015, 16:18
מצערת מכנית לא חשמלית יש חיישן מצב חשמלי - tps.

dvir.jehasi
24-07-2015, 18:58
סלילים נשמע לא קשור בעליל!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Xcopy
26-07-2015, 18:48
אם בסקאנר עסקינן, אשמח לקבל המלצות על מכונאי מומלץ עם אחד כזה (שמתאים לקימקו), מאיזור הצפון - קרית שמונה עד חיפה.
תודה