מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : למה בד"כ עבור אופנועים ממולץ ידית מומנט 3/4

snirw
24-07-2015, 10:45
שלום רב אני מעוניין לקנות ידית מומנט ורציתי לדעת מה ההבדל או המשמעות של 1/2 או 3/4 ?

כמו כן הבנתי שמומלץ לקנות ידית בתחום כזה שהתחום הדרוש לך יהיה באמצע הסקאלה-נגיד אצלי באופנוע(cb500x) למתיחת שרשרת דרוש 100kn אם אני לא טועה ולכן
עדיף לי ידית באזור ה220, נאמר לי שכאשר הכלי יוצא מכיול אז הקצוות שלו ממש לא מכיולים ואליו מרכז תחום העבודה כמעט ואינו יוצא מכיול. אם למישהו יש מידע נוסף להאיר פה אני ישמח.

ועשיו שאלה קצת לא קשורה אני זוכר שבפג"ז היה מאמר על סוגי שמנים והבדלים בין סינטטי לחצי וכו' (אמרתי לעצמי שיום אחד אני יקרא אותו ולא הספקתי) איזה שמן מומלץ לאופנוע כמו שלי (cb500x) כאמור נעשה באופנוע שימוש סטנדרטי ולכן אין בהמלצות על השמן הכי טוב שקיים, שמן שיהיה בריא לאופנוע ובריא לכיס אם אפשר שם חברה וקצת פרוט זה יהיה מעולה

תודה רבה

zx2r
24-07-2015, 11:02
שמן - לפי הוראות היצרן בספר רכב.
לגבי המפתח מומנט . ממה שידוע לי , מפתח שמכסה טווח נרחב מאוד , יש לו יכולת דיוק פחות טובה בסגירה מאשר מפתח שמכסה טווח קטן .

guyt
24-07-2015, 11:03
ההבדל בין 3/8 או 1/2 הוא מידת ההינע, כלומר החלק שמתחבר לבוקסה.
אם יש לך למשל סט בוקסות חצי 1/2 אז ידית מומנט 1/2 זה מה שיתאים, כמו הראצ'ט שאתה משתמש.
לגבי הקצוות אני כן יודע שיש בד"כ סטייה של 2% בכיול, כנראה שזה גדל לסביב ה-5% בקצוות.

לגבי השמן - בספר המשתמש שלך מפורט איזה שמן נחוץ, חצי סנטטי או מלא, כמו כן התקנים שהשמן אמור לעמוד בהם
להערכתי הזהירה שמן 10w40 חצי סנטטי אמור להיות מספיק טוב,
וההמלצה היא ללכת על חברה מוכרת וטובה כגון קסטרול, מוטול, סילקולן וכו'
אבל כמו שאמרתי תבדוק בספר המשתמש של האופנוע

עריכה - כתגובה להודעה מעליי, אני לא בטוח שזה נכון,
כי לדוגמא ידית מומנט 1/2 מכסה טווח רחב יותר בסקאלה העליונה מה-3/8 בגלל מידת ההינע.
אז כל מי שמשתמש בידית 1/2 נגזר עליו להיות לא מדוייק? קשה לי להאמין

zx2r
24-07-2015, 11:32
גיא - כוונתי היתה למפתח 3/8 שמכסה טווח נרחב כמו שנמכר למשל ב ל.כ שמכסה טווח של 7-105 לעומת נגיד מפתח של סיגנט 3/8 שמכסה טווח של 19-110 (עם דיוק 0.04).

shaig
24-07-2015, 11:56
ידית מומנט - אם אתה מהמשקיענים קנה 2 ידיות - אחת של רבע ואחת חצי. ככה תוכל להתאים לכל טווח המומנטים.
אפשר להסתפק גם באחת 3/4 עם טווח מומנטים רחב (לי יש 20-120 נמ). רק שהיא לא תיהיה כ''כ נוחה לברגים קטנים. וגם דןרשת מתאמים לבוקסות של רבע.

שמן - בספר יצרן כתוב איזה צמיגויות ואיזה תקנים (jaso ma וכו). אני אוהב את הקסטרול הסינטטי כי הוא נחשב איכותי והוא יחסית מאוד זול בארץ. אבל קצת קשה למצוא חנות שמוכרת אותו.

אגב, לפעמים בזולו יוצאות קניות קבוצתיות של כלים, שווה להתעדכן.

doutsh
24-07-2015, 12:04
בהמשך למה שנכתב - נעשה קצת סדר:
קודם כל כאמור אתה מתלבט בין 1/4 ל-3/8, אף אחד לא משתמש ב3/4 לאופנוע שלו וגם ידיות מומנט של 1/2 הם לדעתי נדירות ויקרות.
המספרים האלה מציינים אך ורק את המידה של ראש הידית ולאיזה בוקסות היא מתאימה, אבל מאחר ויש מתאמים לשני הכיוונים זה שיקול משני,
למרות שעדיף שהידית תתאים לבוקסות ללא מתאם.
לגבי טווח המומנטים, לרוב באמת הידיות הגדולות (3/8) יתאימו למומנטים גדולים ולהפך.
שני דברים פוגעים בדיוק - טווח גדול ועבודה בקצה הטווח.
למזלך, לציר הגלגל האחורי שלך לא ממש אכפת אם יסגרו אותו ב-100, 102 או 98 נ"מ ולכן ידית של 110 בהחלט תעשה את העבודה.
לעומת זאת, לברגים שמחזיקים את הקפיצים בקלאץ' מאד אכפת אם סוגרים אותם ב-7 במקום 6 נ"מ (מניסיון אישי לצערי).

לסיכום, מומלץ לעבוד עם שתי ידיות -
לנמוכים ידית בטווח של עד משהו כמו 25 נ"מ (כנראה תהיה דרייב 1/4)
לגבוהים ידית של עד מאה ומשהו נ"מ (כנראה תהיה דרייב 3/8)

snirw
24-07-2015, 13:55
אז אם מדובר במתיחת שרשרת בלבד 110 נ/מ עדיף לקנות ידית שזה הגבול העליון שלה או לקפוץ ל210 שזה קרוב לגבול אמצעי שלה ( מזכיר רק למתיחת שרשרת)

ותודה רבה לעונים

shaig
24-07-2015, 14:02
אני בספק שתצטרך מומנטים מעל 110 בטיפול השוטף... אז חפש ידית שהגבול יהיה קצת מעל 110.

snirw
24-07-2015, 14:33
ואם סט הבורסות שלי הוא מילימטרי זה עדיין יכול להתאים לידית או שאני אצטרך סט של אינצ'ים

shaig
24-07-2015, 14:48
אתה בטוח? כי אף פעם לא שמעתי על חיבור במ''מ. החיבור מאחור, הרבוע, הוא באינטש (1/4, 3/8, או 1/2). אבל בכל מקרה אפשר למצוא באיביי מתאמים לכל החיבורים.

doutsh
24-07-2015, 15:29
ואם סט הבורסות שלי הוא מילימטרי זה עדיין יכול להתאים לידית או שאני אצטרך סט של אינצ'ים

גם לבוקסות מילמטריות (שזה מה שמשתמשים ברוב האופנועים) הדרייב הוא אינצ'י, אז מה שיש לך זה בסדר גמור.

האם אתה רוצה לקנות ידית רק בשביל סגירת הציר פעם אחת במתיחת שרשרת, או שאתה מתכוון לעשות עוד טיפולים באופנוע?
אם זה רק עכשיו בשביל למתוח שרשרת, תשאל ממישהו ידית או תסגור חזק וזה מספיק טוב.
בכל מקרה עבור רוב רובם של השימושים ידית של 110 תספיק.

Meirson
26-07-2015, 12:15
אני מחזיק אחת 1/4 ואחת 3/8. ביחד הן עלו 450 ש"ח בערך ומכסות פחות או יותר כמה שצריך
ידית 3/4 מומלצת אם אתה מטפל בנגמשים.......