מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : החלפת קלאץ ימאהה טימקס יעוץ וחוו"ד בקנית קיט מחו"ל

vy17206
25-10-2016, 17:05
שלום חברים,
מתייעץ אתכם לעניין מסויים, (TMAX 2009ׂ)

כאשר רכשתי את הקטנוע ועשיתי בדיקת קניה נאמר לי שהקלאץ' לא במיטבו ובהמשך יהיה צורך להחליפו.
חלק מהבדיקה שנעשתה לעניין הקלאץ' היא להעמיד את הקטנוע על ג'ק אמצע במידה והגלגל האחורי מסתובב אזי הקלאץ' לא 100% אחוז.
(כאשר עשיתי בירור במוסך מסוים נאמר לי שזה סיפור של כמה אלפיות במידה וצריך להחליף את הכל ולא רק רפידות)

אני רוצה להיערך להוצאה ולסיפור הזה וכבר לחפש בחול קלאץ' תואם, האם הקיט הבא הוא הוא קיט קומפלט ומתאים:
http://www.ebay.com/itm/SRK099-EBC-Complete-Clutch-Rebuild-Kit-Yamaha-XP500-T-Max-All-Models-01-11-/371041621291?hash=item5663cdd52b:m:mJdj4Wx_cUilyM3 xkNr6atQ&vxp=mtr

בנוסף אודה למומחים פה מדוע שהקטנוע קר ומונע עומד על ג'ק אמצע הגלגל האחורי מסתובב וכאשר הקטנוע חם הגלגל האחורי עומד?
האם זה עניין הג'וק בזמן שהוא קר?

*במידה ואני צודק אז אם כך מה האינדיקציה לדעת תקינות של הקלאץ'?

Tribalmistyc2
27-10-2016, 07:13
הקלאץ' הוא אינרציאלי - מתחבר ומתנתק בגלל הסיבוב.
בדומה לקטנוע רק שפה יש קלאץ' אמיתי.
כשהוא מתבלא זה משפיע על העומס של הקפיצים והמרווחים ולכן חום וקור משנים מרווחים וחוזק של הקפיצים מה שגורם לזיופים.
החלפת רפידות דיסקיות וקפיצים לא בהכרח תפתור את הבעיה,היא אולי תשתפר אבל לא תעלם וזה בגלל הבלאי לחלקים מסביב - סלסלה ועוד דברים שיכולים להתבלא שקשורים ומשפיעים על הוריאטור אבל זה לא קריטי או בהול,זה בלאי טבעי - בגדול.

הקיט זה לא קיט של קלאץ' מושלם,מדובר רק בערכת טיפול - service kit ולא בסלסלה חדשה וכו

vy17206
27-10-2016, 09:35
Tribalmistyc2 תודה על המענה.
אך מה הבדיקה שניתן לעשות בכדי לדעת מצב קלאץ' ללא פירוק.
סתם לידע כללי נניח במוסך שעושה בדיקת קניה סביר להניח שהם לא מפרקים קלאץ' מה הבדיקה שניתן לעשות בכדי לדעת מצב של קלאץ'?
תודה מראש

Tribalmistyc2
27-10-2016, 09:37
בודקים שהוא מתנתק ומתחבר בזמן ושלא מחליק - יוצרים מצבי עומס ע"י האצות ובלימות מהירות.

vy17206
27-10-2016, 13:49
אם כך , הבדיקה שהזכרתי למעלה עם העמדת הקטנוע על ג'ק אמצע ובדיקת הסתובבות הגלגל האחורי לא רלוונטי?

Tribalmistyc2
28-10-2016, 09:18
חלק מהבדיקה שנעשתה לעניין הקלאץ' היא להעמיד את הקטנוע על ג'ק אמצע במידה והגלגל האחורי מסתובב אזי הקלאץ' לא 100% אחוז.

הקלאץ' לא 100% מנותק.
זה גם יכול לנבוע בגלל המיסב הראשי שלו וזה לא בדיקה וודאית (כשהמיסב שיושב על הציר תפוס,גם כשהקלאץ' מפריד הוא יכול לסובב את הציר מעט).