מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סיקור - Sena 10C דיבורית ומצלמה משולבות יחד!

SM26
27-10-2016, 15:32
אז ככה, יש לי את המצלמה כ5 חודשים.
(ואוו, עבר הרבה זמן, ממש לא הרגיש ככה!)

חלק א: התקנה
ההתקנה היא מאוד פשוטה.
בזמן בעלותי במצלמה\דיבורית החלפתי קסדות
לכן למעשה הרכבתי את הסט על 2 קסדות שלי. וגם עזרתי לעוד 2 חברים שלי להרכיב
לכן, אחרי ניסיון של 4 קסדות, אני חייב להגיד שההרכבה (והפירוק) הם מאוד קלים ופשוטים
לא נדרשת הדרכה מיוחד, רק חוש טכני קל.
טיפ קטן, עדיף למקם את המיקרופון לא ישירות מול הפה, אלא בצידו, בערך באיזור של כריות הלחי. נותן סאונד יותר נקי.
אפשר להתקין עם מחבר שרק תופס את צד הקסדה, ללא מדבקה.
לא מלכלך, מאוד פשוט לפירוק והרכבה, אבל יושב יותר נמוך מאשר המחבר שנדבק.
שניהם מאוד יציבים, וממש נחמד שיש אופציה לבחור.
אני כרגע עם המחבר ללא המדבקה
אבל בעתיד אעבור למחבר שעם, בגלל שהוא גם יכול לשבת יותר גבוהה על הקסדה, וגם החיבור שלו יותר צמוד לקסדה.
(החיבור יותר צמוד בגלל שלאחר ההדבקה, אי אפשר לכוון יותר את הזווית, להבדיל מהחיבור ללא המדבקה ששם כן אפשר)

חלק ב: חיבורים, כניסות ויציאות
המצלמה כוללת חיבור של שני הרמקולים של הקסדה ומיקרופון
ניתן לקנות בנפרד חיבור של אוזניות ומיקרופון במקום רמקולים פנימיים למי שפשוט חייב אוזניות In-Ear לדוגמא.
שקע הטעינה והחיבור למחשב הוא מסוג Micro USB סטנדרטי ורגיל ("חיבור של גלקסי" בלשון העם)
כדי לצפות בתוכן הכרטיס מתוך המחשב חובה להדליק את הדיבורית, ואז גם להדליק את המצלמה, רק ככה נגלה לעינכם תוכן הכרטיס.
מבחינת כרטיס זיכרון, באופן רישמי נדרש מינימום קלאס 6 ועד 32 ג'יגה. אני אישית משתמש בכרטיס UHS3 בנפח 64 ג'יגה ומעולם לא חוויתי שום תקלה בנושא הזה.
קיים בחלק הפנימי של היחידה גם כפתור ריסט פנימי, השתמשתי בו פעם אחת לאחר עידכון תוכנה כושל. התפקיד שלו מקביל ל"להוציא את הסוללה ואז להכניס" בפלאפונים.
יש גם חיבור מיקרו HDMI, מעולם לא יצא לי להשתמש בו.
יש רדיו בתדרי FM
ואופציה להתחבר לשני מכשירי BT במקביל או 4 מכשירי סנה באינטרקום.
אפשר לחבר לדוגמא שני פלאפונים לדיבורית אחת. או פלאפון וגלאי\רדאר מכמונות וממלזים (למי שיש אחד עם חיבור BT).

חלק ג: דיבורית
המוצר הזה מתפקד בתור הדיבורית הראשונה שלי
לפני זה, הייתי שומע מוזיקה וויז דרך אוזניות מסוג In-Ear (רק אוזניה אחת בכל פעם) והייתי נמנע משיחות טלפון.
ללא ספק הסאונד דרך הרמקולים יותר חלש מאשר אוזניה שנכנסת לתוך האוזן, אבל ההבדל הוא, שהסאונד מקיף אותך בלי לבודד מהסביבה.
(שימוש בשתי אוזניות היה מבודד אותי מהסביבה כמעט לחלוטין, שימוש בשני רמקולים משאיר אותי מחובר להכל בערך)
מבחינת איכות הסאונד, אין מה לעשות, זה לא איכות מדהימה, אבל האיכות פה היא כן בסדר.
עד 70-80 בערך (טווח מהירות של עירוני פלוס פלוס) השמע מצויין. שומעים חזק וברור מאוד. גם שיחות ווייז וגם מוזיקה.
בין 80-120 השמע כבר ניהיה פחות טוב, שיחות טלפון כבר קשה לבצע, אבל לשמוע מוזיקה אין ממש בעיה.
מעל 120 המוזיקה כבר נשמעת לא איכותית מספיק וזה סתם מבאס. למזלי אני לא נוסע בכאלה מהירויות לאורך זמן.
*חשוב רק לציין, אני עם קסדת סופרמוטו\דואל ספורט (לא אווירודינמית יחסית) עם אופנוע סופרמוטו (כלומר ללא משקף) ועם אגזוז רועש מאוד שללא ספק משפיע.

חלק ד: מצלמה
פה טמון הקיק, זה המוצר הראשון שמציע דיבורית משולבת מצלמה.
שמעתי המון ביקורות שאומרות שזה מסובך שצריך קודם להפעיל את הדיבורית ורק אז את המצלמה
לטעמי זה בולשיט ובכיינות, התפעול מאוד אינטואטיבי וזורם.
הייעוד של המצלמה זה צילום דרך, לא מצלמת אקסטרים, ולכן חשוב לבחון אותה לפי הפרמטרים הללו
כלומר, על 1080P האיכות היא סבבה, לא מדהימה, אבל סבבה.
לצערי, אין לה יכולת של 1080P@60FPS אבל על זה בהרחבה בסעיף "חסרונות"
הכי הפתיע אותי יכולת צילום הלילה שלה, מכזאת מצלמה שעל הנייר נראת "בסיסית", איכות הצילום בלילה היא יחסית טובה מאוד.
זמן הסוללה עומד על כ2-3 שעות צילום, תלוי בהגדות.
רוב הזמן אני מצלם על מצב תיוג
כלומר הוא מצלם כל הזמן, ומחלק את הצילום למקטעים של 3 דקות כ"א, ורק בעת לחיצה הוא שומר על כרטיס הזיכרון את הצילומים האחרונים.
מצב נוסף שאני משתמש בו המון, זה מצב צילום ווידאו רגיל ורצוף. במצב זה המצלמה מצלמת קבוע ושומרת הכל. חשוב לציין שהווידאו מחולק אוטומטית לקבצים של 4 ג'יגה ללא אופציה לשינוי מצד המשתמש.
בעקבות פניות של משתמשים, סנה הוסיפו מצב צילום לופ (וכל הכבוד להם שהם מקשיבים ללקוחות!), מצב זה אומר שהמצלמה מסוגלת לדרוס צילום ישן, מה שמאוד מקל. אבל אני לא משתמש במצב זה.
יש גם מצב סטילס, או מצב טיימ-לאפס, לא משתמש באף אחד מהם.
המצלמה גם יכולה לצלם עם תאריך או ללא, אני מעדיף ללא.
בהגדרות האפליקציה ניתן לקבוע האם המצלמה תקבל סאונד מתוך הדיבורית, ניתן להפריד בין מוזיקה, רדיו, אינטרקום ושיחות טלפון.
וניתן להגדיר את רגישות המיקרופון (רק החל מגירסה 2.0!).
את זווית המצלמה ניתן לסובב באופן ידני (בדומה לסיבוב העדשה בקונטור ודריפט לדוגמא) כדי להגיע ליישור האופק של המצלמה.
העדשה עצמה יחסית קטנה, ואינה בצורת FishEye (להבדיל מגופרו ודריפט לדוגמא), החיסרון העדשה קטנה זה שהיא תופס ליכלוך וחול יחסית בקלות, לכן מומלץ לנקות תכופות (אני פשוט מעביר אצבע לפני תחילת כל נסיעה)

חלק ה: האפליקציה
כל היחידה יודעת להתחבר בעזרת BT לפלאפון, ובעזרת אפליקציה של סנה ניתן לשלוט על כל היחידה ולהימנע מחיפוש הגדרות בעזרת השמעה קולית.
השימוש באפליקציה מאוד אינטואטיבי וזורם
יש לה המון יכולות מועילות כגון (אבל לא רק)
הגדרת תחנות רדיו מועדפות
הגדרת סדר ועדיפות חיבור חברים באינטרקום
הגדרות צילום
הגדרות שמע
מדריך מקוצר ומדריך מורחב לשימוש במצלמה
הודעה ודיווח על עידכונים זמינים

חלק ו: עידכוני תוכנה
המצלמה מקבלת עידכונים מצד חברת סנה.
נכון לרגע כתיבת שורות אלה, הגירסה הכי עדכנית היא 2.0
מה שהכי יפה לטעמי, זה העובדה שסנה פתוחה לפידבקים מצד הלקוחות ואכן מיישמת אותם (כמו העובדה שהם הוסיפו את צילום בלופ בתור עידכון תוכנה).
כדי לעדכן תוכנה, חייבים להשתמש בכרטיס זיכרון בנפח של עד 32GB וחובה להשתמש במחשב לצורך עידכון.
בשימוש רגיל אני עם כרטיס 64GB, שלמרות שהיחידה לא תומכת רישמית בכזה נפח, אין בעיה מעשית להשתמש בו למעט הקטע של העידכונים.

חלק ז: רדיו FM
אני אישית בקושי משתמש ברדיו
האיכות של האנטנה והקליטה לטעמי לא משהו בכלל
מצד שני, לטעמי האישי גם התוכן של רדיו הוא משעמם, אז זה פשוט לא מעניין אותי, ואם זה לא היה קיים, לא הייתי מרגיש בהבדל.
בחרתי לסקר את החלק הזה בסעיף הזה לא סתם....

חלק ח: אינטרקום
אופציית האינטרקום מאוד נחמדה
ניתן ליצור שיחת וועידה עם עד 4 דיבוריות סנה, או חיבור של שתי סנה ואחד שהוא לא (לדוגמא אפשר סנה 10C, סנה 20S וסקאלה ריידר, מניסיון)
החיבור עצמו מאוד פשוט וקל, רק חשוב לקרוא את ההוראות המורחבות לעומק בכל דגם, שכן יש מעט הבדלים בצורות החיבור בין דגמים.
איכות הדיבור פשוט מדהימה, עדיפה פי מיליון מאשר שיחת טלפון.
מרחק הדיבור יחסית גדול מאוד, באומן גס אגיד שיש בערך 500-600 מטר של דיבור בתוך העיר באיכות מעולה. ולאחר מכן האיכות מתחילה לרדת על לניתוק מוחלט.
במקרה של נתק, חיבור מחדש מאוד פשוט ומהיר, בעיקר אם דאגתם להגדיר דרך האפליקציה את סדר ועדיפות חברים באינטרקום.

חלק ט: חסרונות
אף אחד לא מושלם, וגם לסנה 10C יש חסרונות
למזלינו, החסרונות יחסית מעטים ולא נוראיים בכלל והם בעיקר ברמת התוכנה, שזה אומר שהרוב פתיר
1. המצלמה מוגבלת לצילום ב1080P עד 30 פריימים לשנייה, צילום בפורמט MOV עם BitRate נעול של 12 מגה בייט לשנייה ב1080P.
כל ההגדרות הללו נעולות למשתמש ברמת התוכנה, ולצערי זה משפיע מאוד.
אני ביקשתי מסנה להסיר את המגבלה ל60 פריימים לשנייה, לעבור לפורמט MP4 עם BitRate דינאמי. אבל עד אז, זה בדיוק מה שהופך המצלמה ל"בסדר פלוס" במקום למצלמה מעולה.
2. סוללה, אנחנו לנצח ניהיה חמדנים בזמני סוללה, ותמיד נבקש יותר ממה שיש. למרות שזמן הסוללה פה הוא לא נורא או גרוע, כאשר מגיעים לכ30% סוללה, המצלמה לבד כבת ואין אפשרות להשתמש בה יותר.
גם זה נעילה ברמת התוכנה, ואני הייתי שמח לשנות את זה לכ10% לדוגמא.
3. לא ניתן לחלוק מוזיקה עם מישהו שאיתך באינטרקום (כלומר, אם אני באינטרקום עם המורכבת שלי, אין אפשרות ששנינו נשמע את אותו שיר מהפלאפון שלי)
וגם אין אפשרות לשמוע שירים בזמן אינטרקום, כלומר, אי אפשר לשמוע שירים ובו זמנית להיות בשיחה פתוחה עם חברים.
מבאס טיפה, אבל גם זה הגבלה ברמת התוכנה.
4. יהיה נחמד לקבל מצב צילום דורס בלופ. עידכון, סנה הוסיפו את זה! תודה רבה
5. המיקרופון לא ניתן לכיול ובגלל הבדלי קסדות זה מאוד מבאס. עידכון, סנה הוסיפו את זה! תודה רבה.
6. אין ייצוב תמונה, כיום זה עוד לא סטנדרט, ולכן זה לא נורא. אבל אם יהיה אפשר להוסיף את זה בקטנה ברמת התוכנה, זה יכול להיות שיפור מטורף
7. למצלמה יש 2 מיקרופונים, אחד על גוף המצלמה בחלק התחתון שמטרתו סינון רעשים בעיקר ושני בתוך הקסדה שמשמש גם לדיבורית.
אין שום אפשרות להקליט ווידאו רק בעזרת המיקרופון החיצוני ולא הפנימי, וזה חבל ואידיוטי, כי לפעמים אני רוצה רק סירטון של רעשי רוח ואגזוז...ובמקום זה שומעים אותי נושם ולועס מסטיק.
אם כבר יש שני מיקרופונים, למה בסופו של דבר הסאונד הוא מונו על 32 קילו הרץ? פשוט חבל. אבל גם זה אגב נעול ברמת התוכנה.

סעיף י: סיכום
בסופו של דבר, לפי דעתי זאת הייתה קנייה מוצלחת מאוד
השימושים שלי זה תיעוד נסיעה, מוטוולוג, שמיעת מוזיקה וויז עם מעט שיחות
ועבור מטרות אלה, זאת המצלמה+דיבורית האידיאלית
תוסיפו לזה תמיכה נחמדה מצד סנה עם עידכוני תוכנה שאשכרה מועילים, בכלל תענוג.
מי שמחפש איכות צילום של מצלמות אקסטרים או מצלמות פרמיום, סתם יתאכזב, לא לשם סנה מכוונת.

מדובר פה על מצלמה ממוצעת פלוס, עם דיבורית טובה, שהשילוב בינהן מהווה מצב שבו השלם גדול מסך חלקיו.
השימוש מאוד אינטואטיבי, גם ביחידה, גם באפליקציה וגם בתוכנה במחשב.
למעט עידכון תוכנה כושל, לא נתקלתי בשום בעיה עם הסנה ואני מאוד מרוצה ולכן למרות החסרונות והשאיפות הנמוכות, אמליץ עליה בלב מלא.

דוגמאות לסירטונים מהמצלמה ניתן למצוא בערוץ שלי:
YouTube.com/SM26 (http://www.youtube.com/sm26)

ובעיקר שני הסירטונים הבאים:

https://www.youtube.com/watch?v=c8Le-dGPVsw

https://www.youtube.com/watch?v=2GVKN8bJRJ4

עוד פירוט יינתן על פי בקשה ושאלות ספציפיות
תמונות יצורפו בהמשך כנראה
ובעתיד אם אעשה על המצלמה סקירת ווידאו, גם אותה אצרף לפה.

nihrider
27-10-2016, 16:10
אמורה לצאת Sena 10C Evo בקרוב

SM26
27-10-2016, 16:23
אמורה לצאת Sena 10C Evo בקרוב
עכשיו קראתי עליה, כוסעומו איזה יפה..

חבל שאין לי כסף, אחרת הייתי עושה טרייד בשנייה

דיברתי עם סנה העולמית דרך הפייסבוק, היא מתוכננת לצאת באמצע 2017.
אבל, נראה כאילו כבר אין יותר עדשה מסתובבת, וחבל.
בנוסף, העיצוב השקוע של העדשה נראה כאילו הולך לאסוף בכוונה את כל הברחשים בדרך, עוד חבל.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

SM26
23-11-2016, 19:57
נשאלתי הרבה על סוללה.
אז אחרי מספר בדיקות במיוחד בשביל זה

צילום במצב תיוג (כלומר כל הזמן מצלם במרווחים של דקה, אבל לא שומר עד שלוחצים על הכפתור)
איכות 1080P@30FPS
כולל חיבור לטלפון והזרמת מוזיקה באופן קבוע

סך הכל הגעתי לטיפה יותר משעתיים של זמן סוללה.

מכובד מאוד לטעמי.
חשוב לציין שגם אחרי שהמצלמה נכבת בגלל מחסור בסוללה, הדיבורית ממשיכה לעבוד ולעבוד...

ronenst
23-10-2017, 10:17
האם מישהו כתב לחברה לאפשר צילום ושינוי מוד עבודה של המצלמה/דיבורית ישירות דרך ממשק הטלפון. זה הכי אינטואיטיבי ולא מאופשר על ידי החברה

SM26
23-10-2017, 12:55
האם מישהו כתב לחברה לאפשר צילום ושינוי מוד עבודה של המצלמה/דיבורית ישירות דרך ממשק הטלפון. זה הכי אינטואיטיבי ולא מאופשר על ידי החברה

או שלא הבנתי אותך נכון, או שאתה משתמש בגירסה לא עדכנית
אני כן יכול לכוון את מצבי המצלמה דרך האפליקציה

matanbar26
25-11-2017, 16:33
קצת הקפצה אבל הסקירה נרשמה לפני יותר משנה.
עדיין ממליץ עליה? אני יודע שבינואר אמור לצאת הדגם החדש אבל לפי הערכות ייעלה כ500 דולר (בערך 1700 שקל) שאני יכול לקנות היום את הדגם הזה ב1090 שקל.

SM26
26-11-2017, 08:01
קצת הקפצה אבל הסקירה נרשמה לפני יותר משנה.
עדיין ממליץ עליה? אני יודע שבינואר אמור לצאת הדגם החדש אבל לפי הערכות ייעלה כ500 דולר (בערך 1700 שקל) שאני יכול לקנות היום את הדגם הזה ב1090 שקל.עדיין עושה חיל ועובדת כמו ביום הראשון.
עידכוני תוכנה עזרו טיפה ושיפרו חלקים קטנים.

אתה מדבר על ה10c Evo?
מה שמפריע לי בה זה החוסר בעדשה מסתובבת.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

matanbar26
26-11-2017, 09:06
כן על הevo.
התלבטתי אם לחכות שתצא או לקנות עכשיו (בכול זאת הc10 כבר בת שנתיים).

SM26
26-11-2017, 09:08
כן על הevo.
התלבטתי אם לחכות שתצא או לקנות עכשיו (בכול זאת הc10 כבר בת שנתיים).לפי דעתי האישית, אין בevo מספיק שיפור לטעמי כדי להצדיק מעבר.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

matanbar26
26-11-2017, 09:24
מעולה, תודה רבה.

Busy
06-03-2019, 07:41
הכל פחות או יותר טוב ב10׀¡ ,מיושנת טיפה ,אבל עדיין אין פטרון מושלם במקום.מה ש הכי בעייתי מנסייון שלי - זמן קצר יחסי של צילום וידאו בגלל סוללה.כמה פעמים חשבתי על פתרון כלשהו.אחד מהם - סוללת גיבוי ,עם חיבר USB ,שאפשר לתפוס אותה איפה שהוא על הקסדה בחלק אחורי ,לחבר עם כבל למצלמה .מה אומרים?

SM26
06-03-2019, 09:22
הכל פחות או יותר טוב ב10׀¡ ,מיושנת טיפה ,אבל עדיין אין פטרון מושלם במקום.מה ש הכי בעייתי מנסייון שלי - זמן קצר יחסי של צילום וידאו בגלל סוללה.כמה פעמים חשבתי על פתרון כלשהו.אחד מהם - סוללת גיבוי ,עם חיבר USB ,שאפשר לתפוס אותה איפה שהוא על הקסדה בחלק אחורי ,לחבר עם כבל למצלמה .מה אומרים?ביצעתי את זה מספר פעמים, עובד טוב.

בנוסף, הזמנתי מחו"ל סוללה פנימית בעלת נפח מוגדל, נעדכן כאשר יגיע

Sent from my Mi 6 using Tapatalk

Busy
06-03-2019, 10:43
חיצוני אפשר לחבר משהו רציני יחסי.פנימי..-תוספת כמה דקות עבודה בנוסף.... לא מאמין שזה הפתרון.

SM26
06-03-2019, 11:14
חיצוני אפשר לחבר משהו רציני יחסי.פנימי..-תוספת כמה דקות עבודה בנוסף.... לא מאמין שזה הפתרון.

המצלמה איתי כבר כמעט 3 שנים
הסוללה כבר נחלשה והתיישנה
מטווח של 2-3 שעות צילום ברצף, אני מקבל כעת פלוס מינוס שעה.

לכן, החלפת סוללה פנימית זה מהלך בלתי נמנע
ואם כבר מחליפים, למה לא להחליף לסוללה באותו גודל, אבל עם 20% יותר נפח?
(1200 מיליאמפר במקום 1000)
אם נגיד 1000 מיליאמפר הספיקו ל3 שעות במקרה הטוב, אז בחישוב סופר אופטימי
הסוללה המוגדלת תביא אותי לאיזור ה3 וחצי שעות צילום
זה הרבה יותר מסתם כמה דקות עבודה

היו לי כבר כמה רכיבות שבהן הייתי צריך זמן צילום ארוך במיוחד
כבל מחובר למצלמה, וPowerBank של 10 אלף מיליאמפר בתיק

אבל לטעמי, אם אתה מגיע למצב שאתה צריך יותר מ3 שעות צילום רצופות
אתה כנראה מצלם יותר מידי
זה כל כך הרבה חומר שנדרש לערוך
זה פשוט מתיש וכאב ראש אחד גדול

אבל כמו שאמרת בהתחלה
הסנה 10C היא לא המצלמה המושלמת
אבל היא הפיתרון הטוב ביותר שיש כרגע
פשוטה, אמינה ומספקת את הצורך הבסיסי

הם הוציאו דגם חדש שנקרא 10C PRO
נחמד, אבל לא שווה שדרוג לדעתי

לטעמי מצלמה ששווה את ההשקעה שלה חייבת לכלול את המפרט הבא:
וידאו באיכויות 4K@30FPS/2.7K@60FPS/1440P@60FPS/1080P@120FPS
עם ייצוב תמונה אופטי (ולא אלקטרוני)
פורמט MP4 (ולא MOV), עדיפות לקידוד HVEC265 (או אפילו VP9/AV1, אבל עכשיו אני סתם חמדן)
עם חיבור Type-C ולא מיקרו USB מיושן

אני חושב שכל דבר מתחת למה שציינתי פה, זה שיפור בקבוע ולא שיפור בסדר גודל
הסינים כבר הצליחו להגיע לשם
חבל שזה לא הפך עדיין לרף המינימום