מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : כמה זמן אמורה להחזיק שרשרת או רינג?

Arthur
08-11-2016, 17:12
יש לי כבר 24K על האופנוע (cb500x) והשבוע הרגשתי קפיצה כשהתחלתי בנסיעה בהילוך ראשון, כאילו השרשרת מחליקה.
הלכתי היום למוסך והוא בדק ואמר שהשרשרת הלכה והוא ינסה למתוח אותה אבל רצוי להחליף אותה בהקדם.
מה שהפתיע אותי שהוא ממש היה המום כשאמרתי לו שזאת השרשרת המקורית ושלא החלפתי שרשרת באופנוע.
הייתי בטוח שעם משמנים את השרשרת כמו שצריך היא אמורה להחזיק מעמד די הרבה זמן, משהו כמו 50K.
השאלה שלי היא מהו פרק הזמן ששרשרת אמורה להתבלות עם מתחזקים אותה טוב.

strelok89
08-11-2016, 17:20
לשמן כמו שצריך זה מושג רחב.

24 אלף זה זמן בסדר גמור

Sent from mTalk using windows 10 mobile

JohnnyDee
08-11-2016, 17:27
על 125 החזיקה לי 30,000 ק"מ.
נשמע סביר לגמרי.
שים משמנת אוטומטית אני בטוח שתסחוט עוד 15 אלף.

רבשרשר
08-11-2016, 21:31
היה לי אופנוע חזק. בנדיט 1200 שרשרת החזיקה 24K. באופנוע חלש יותר, וורסיס 650 החזיקה 46K. משמן בשכבה עדינה של שמן מימסרות. (80). מדי פעם מנקה את השרשרת עם נפט או סולר. (פעם באלף עד אלפיים ק"מ, איך שמיסתדר לי) .

Dresdner
10-11-2016, 14:01
היה לי אופנוע חזק. בנדיט 1200 שרשרת החזיקה 24K. באופנוע חלש יותר, וורסיס 650 החזיקה 46K. משמן בשכבה עדינה של שמן מימסרות. (80). מדי פעם מנקה את השרשרת עם נפט או סולר. (פעם באלף עד אלפיים ק"מ, איך שמיסתדר לי) .

גודל המנוע לא בהכרח משפיע על חיי השרשרת, דווקא באופנועים 4IL עם מנועים גדולים (אופנועי תיור גדולים) היא נוטה להחזיק זמן רב, פרמטר חשוב לחיי השרשרת הוא פעימות הכוח, אופנועים בעלי צילנדר אחד 600 סמ"ק מעמיסים יותר על השרשרת (לדוגמא).

doutsh
10-11-2016, 17:34
אורך חיי השרשרת מושפע מהמון גורמים, שהעיקריים שבהם:
- סוג השרשרת והיצרן שלה
- סוג האופנוע ואופי הרכיבה

הדעות לגבי שימון השרשרת חלוקות. בעקרון שרשרת או-רינג לא זקוקה לשימון.

לגבי התקלה הספציפית שלך -
השרשרת שלך אמורה להיות ממש רופפת כדי להחליק שן. בטוח שזו הבעיה?
מה מצב גלגלי השיניים?
ממליץ לך ללמוד איך בודקים את מתיחות השרשרת ומצבה, זו פעולה בסיסית מאד שכדאי לעשות אחת למספר שבועות, ואין טעם ללכת למוסך בשביל זה.

KKatkov
10-11-2016, 17:45
על המולטיסטראדה 1100 שלי כרגע השרשרת עברה 32K, והיא עדיין במצב מצויין.
תחזוקה - מתיחה כשצריך (ולא כשהשרשרת כבר חובטת בזרוע), שימון אחת ל-500-600 ק"מ או אחרי רכיבה בגשם שוטף עם שמן שרשראות ייעודי ויקר להחריד - Fuchs Gleitmo 582. אני קונה את השמן נוזלי (לא כספריי) ומורח על השרשרת עם מברשת שיניים. סגנון רכיבה שלי די רגוע (האצות הדרגתיות, מיעוט בלימות, הימנעות מעבודת מצערת תזזתית), וכנראה שהוא תורם מאוד לאורך חיי השרשרת.
במקרה של ה-CB, הוא מגיע במקור עם שרשרת פשוטה יחסית, כך ש-24K הם בהחלט אורך חיים סביר, ועם מדובר בשרשרת שלא תוחזקה כראוי - זה אורך חיים מצויין.

torquser
10-11-2016, 18:14
על SV650 שבו מנוע הV מעביר את הכוח בצורה מתונה, עם משמנת scottoiler שרשרת RK מחוזקת, החזיקה 36 אלף ואז מכרתי כשהיא במצב טוב.

nitzann84
10-11-2016, 19:21
על הורנט 600 החזיקה יותר מ40 אלף(מכרתי ולא היה צורך להחליף), הדבר מושפע מאוד מתוואי רכיבה, משמע אם תרכב 100 קמ ביום דוך על כביש פתוח, השרשרת תעבוד פחות קשה מרכיבה עירונית עם עצירות, יציאות מהרמזור והאצות ביניים.

pedelt
10-11-2016, 22:15
השרשת המקורית של הcb500 לא משהו בלשון המעטה. אצלי החזיקה 17000 ודרשה הרבה מתיחות.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Arthur
13-11-2016, 15:39
אז בעצם על פי מה שאני מבין שלמרות שתיחזקתי את השרשרת בצורה טובה - שימון תדיר, ניקוי אחת ל -5K - יש מצב שהבעיה היא יותר בשרשרת שהיא לא באיכות הכי טובה.
אם זה כך, אז אני יותר רגוע, בכל מקרה השבוע אני אקפוץ למוסך להחליף את השרשרת באחת מחוזקת, הבנתי שזה מגיע כקיט עם הגלגלי שיניים, כך שבכל מקרה הכול מוחלף.
מה שכן, המוסכניק שלי אמר לי שהידית קלאץ שלי הייתה קרובה מידי והשחרור היה מהיר מידי, הוא כיוון אותה כך שזה יהיה רחוק יותר, אמר שזה שומר על הקלאץ, אתם יודעים משהו על זה?

strelok89
13-11-2016, 16:12
שרשרת "מחוזקת" בארץ זה לא באמת מחוזקת כלל מדובר על סוג גומיות x רינג שזה יעני המחוזק אל מול o רינג.

בטיפול נכון אין שום הבדל האיקס עדיפה כי היא עמידה יותר בהזנחה ובלכלוך מי שרוכב כביש אין לו לכלוך.
בשטח כן מורגש הבדל, ההבדל בכביש זה נטו שאם תזניח האיקס תחיה יותר

Sent from mTalk using windows 10 mobile

KKatkov
16-11-2016, 18:56
אז בעצם על פי מה שאני מבין שלמרות שתיחזקתי את השרשרת בצורה טובה - שימון תדיר, ניקוי אחת ל -5K - יש מצב שהבעיה היא יותר בשרשרת שהיא לא באיכות הכי טובה.
אם זה כך, אז אני יותר רגוע, בכל מקרה השבוע אני אקפוץ למוסך להחליף את השרשרת באחת מחוזקת, הבנתי שזה מגיע כקיט עם הגלגלי שיניים, כך שבכל מקרה הכול מוחלף.
מה שכן, המוסכניק שלי אמר לי שהידית קלאץ שלי הייתה קרובה מידי והשחרור היה מהיר מידי, הוא כיוון אותה כך שזה יהיה רחוק יותר, אמר שזה שומר על הקלאץ, אתם יודעים משהו על זה?

24K זה סביר לגמרי. אפשר למשוך יותר עם שימון בתדירות גבוהה ורכיבה מתונה, אבל בשורה התחתונה - שרשרת זה רכיב מתכלה, ואורך החיים שקיבלת סביר.