מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תחזוקה וניקוי שוטף של אופנוע שטח ושל הבולמים בפרט.

קוקוריקו נגד קופיקו
09-11-2016, 12:33
שלום.
ברשותי ימאהה WR250R אבל אני מניח שמדובר בסוגיה שרלוונטית לכל אופנוע שיורד לשטח בתדירות די גבוהה.

מספר שאלות:
א-
האם זה נכון שלשטוף את האופנוע בתדירות גבוהה זה לא מומלץ?
ואם אכן זה המצב - מה לדעתכם היא התדירות המומלצת? ומה חובה לנקות, ועל מה אפשר לוותר?

ב-
גרניק... כדאי להשתמש או לא כדאי?

ג-
בקשר לבולמים: חוץ מהקטע של פריצת מחזיר שמן. יש גם את הסכנה של הופעת חלודה.
שמתי לב שלחבר שרוכב על YZ ישן, יש לו נקודות חלודה בתחתית הבולמי זעזועים הקדמיים שלו.
הוא טוען שזה הצטבר עם הזמן ושכעת אי אפשר לשייף ולהוריד את נק' החלודה האלו (מבלי ליצור נזק נוסף לציפוי).
מה אני יכול לעשות כדי למנוע וכדי לא להגיע למצב הזה?
איך בכלל שומרים על תחזוקת וניקוי הבולמים באופן שוטף? האם כדאי לי באופן תדיר אחרי כל שטיפה של האופנוע - לרסס על הבולמים הקדמיים (על החלק המצופה כרום שחשוף) כדאי לרסס שם אחרי כל שטיפה WD40?
בכלל, מהי מדיניות השימוש ב WD-40 על כל חלקי האופנוע? מתי ואיפה כדאי לרסס ואיפה לא כדאי?

האם יש אזורים אחרים מועדים להופעת חלודה באופנוע? והאם יש חומרי ניקוי אחרים מומלצים או כאלו שכדאי להמנע מהם?

lokimonster
09-11-2016, 12:45
גניק מסוכן לגומיות, אטמים,צבע וחשמל.

אם והיה ואתה בכל זאת עובד עם גרני רצוי לעבוד מרחוק ולהמנע מפגיעה באזורים רגישים.

Meirson
09-11-2016, 12:49
גרניק מסוכן למיסבים מהסיבה שהוא דוחף מהם את כל הגריז והם נשארים ללא סיכוך
יותר רלוונטי לאופניים פחות לאופנועים אבל עדיין תופס. אם אתה משתמש בלחץ מים פשוט קח מרחק

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

קוקוריקו נגד קופיקו
09-11-2016, 18:06
מה אני יכול לעשות כדי למנוע עם הזמן הווצרות חלודה על המזלג (בעיקר החלק התחתון המצופה כרום)?

האם ריסוס של wd40 על החלק התחתון של המזלג היא כדאית אחרי כל שטיפה של האופנוע?

strelok89
09-11-2016, 19:12
כדי למנוע היווצרות חלודה ולהאריך את חיי המגן אבק פשוט בעדינות תרים אותו עם מברג שטוח גדול מהבולם, קח גריז ותמרח מהחלק הפנימי בנדיבות.
אם יש שם לכלוך תנקה ליכלוך לפני זה

בזמן עבודת הבולם הגריז יגיע בשכבה מאוד דקה לכל הבולם וימנע הרבה בעיות

JohnnyDee
09-11-2016, 20:03
לא שוטף בולמים בכלל, רק צרות.
מעביר מגבון לח ומיד מטלית מיקרו נקייה.
חשוב שיהיה נקי מאוד כמו שסטרלוק אמר.
יש גם DR SEAL שזאת עוד אופצייה שעובדת לא רע.