מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לא מצליח לנקז ברקס קידמי - GN 250 (כ"ע)

yarden_rr
10-11-2016, 16:22
אהלן, אני בתהליכי שיפוץ של GN 250, בינתיים המטרה זה להביא אותו למצב נסיעה בסיסי.
הבעיה הנוכחית זה הברקס הקידמי.
פירקתי אותו לגמרי גם בקליפר וגם בכידון, הרכבתי חזרה לאחר ניקוי בסיסי של החלקים.
החלק של הכוסית ברקס פורק גם, ניקיתי אותו מכל הג'יפה שהצטבר בפנים.
עם לחץ אוויר בדקתי שלא סתום.
התחלתי למלות נוזל בלמים (DOT 3) בכוסית והנוזל לא מתנקז לצינור, הכל מחובר ואני מנסה לנקז אותו על ידי פימפומים של הידית.
בזמן הפימפומים יוצאים קצת בועות בהתחלה וזהו, לא נוצר שום לחץ.
עד כאן עשיתי משהו לא נכון?

באחת הפעמים שפירקתי, ניסיתי לעשות את אותה פעולה עם מים כדי לראות אם משהו יוצא בכלל (גם תוך כדי פימפומים של הברקס כמובן)
וזה נותן את אותה תגובה-בתור התחלה מוציא קצת בועות וזהו, אבל המים לא יוצאים בכלל.

מקווה שהצלחתי להיות מספיק ברור, אם לא אנסה לצלם את כל העסק ולהסביר שוב.

תודה רבה!

Jack_R1
10-11-2016, 17:02
הכנסת מים למערכת הבלימה זה בערך הדבר הגרוע ביותר שיכולת לעשות. הבעיה העיקרית של נוזל הבלימה היא שהוא סופג לחות וזה מוריד את טמפ' ההתלקחות שלו. תנקה את המערכת ממים עד כמה שאתה יכול, תעביר בה הרבה נוזל, זרוק את הנוזל בפח ותקווה מאוד שלא נשארו לך שם מספיק מים כדי לבטל את בלם באיזו ירידה ארוכה.

ניקוז בלמים זאת פעולה לא הכי פשוטה ובד"כ ההמלצה היא לא לעשות אותה אם לא יודעים מה עושים, אלא לעשות בפעם הראשונה עם מישהו בעל ניסיון. יש מלא דברים שיכולים ללכת לא נכון מכיוון שפירקת והחזרת את כל המערכת - בכל דבר שעשית יכול להסתתר כשל.
כשהמערכת תלויה מלמעלה למטה, אז מספיק לפתוח בורג ניקוז כדי שהנוזל יתחיל לזרום - לאט, אבל לזרום לכיוון למטה.
אפשר לחבר מזרק לפטמת הניקוז ולמשוך את הנוזל באופן יזום.

תראה סרטים ביוטיוב על ניקוז בלמים, עדיף כמה שיותר. תנסה ללמוד מזה.

אה, והכותרת לא תקינה בפורום הזה. "ברקס קדמי" אינו תקלה, שאלה או בעיה, גם אם הוא ב-GN.

yarden_rr
10-11-2016, 17:51
הכנסת מים למערכת הבלימה זה בערך הדבר הגרוע ביותר שיכולת לעשות. הבעיה העיקרית של נוזל הבלימה היא שהוא סופג לחות וזה מוריד את טמפ' ההתלקחות שלו. תנקה את המערכת ממים עד כמה שאתה יכול, תעביר בה הרבה נוזל, זרוק את הנוזל בפח ותקווה מאוד שלא נשארו לך שם מספיק מים כדי לבטל את בלם באיזו ירידה ארוכה.

ניקוז בלמים זאת פעולה לא הכי פשוטה ובד"כ ההמלצה היא לא לעשות אותה אם לא יודעים מה עושים, אלא לעשות בפעם הראשונה עם מישהו בעל ניסיון. יש מלא דברים שיכולים ללכת לא נכון מכיוון שפירקת והחזרת את כל המערכת - בכל דבר שעשית יכול להסתתר כשל.
כשהמערכת תלויה מלמעלה למטה, אז מספיק לפתוח בורג ניקוז כדי שהנוזל יתחיל לזרום - לאט, אבל לזרום לכיוון למטה.
אפשר לחבר מזרק לפטמת הניקוז ולמשוך את הנוזל באופן יזום.

תראה סרטים ביוטיוב על ניקוז בלמים, עדיף כמה שיותר. תנסה ללמוד מזה.

אה, והכותרת לא תקינה בפורום הזה. "ברקס קדמי" אינו תקלה, שאלה או בעיה, גם אם הוא ב-GN.
תודה על התגובה המהירה!

הבורג ניקוז למטה- זה הבורג שאליו הצינור מתחבר? או שיכול להיות שזה בורג אחד ליד (כמו פטמה מתברגת כזה...)?

בנוגע למים, הבנתי. לפני שהרכבתי חזרה אז ייבשתי כמו שצריך עם לחץ אוויר מקווה שהספיק.
אבל רק בכוסית עצמה, שהמים לא זרמו לכיוון הבורג, יש לך אולי כיוון למה זה?

doutsh
10-11-2016, 17:52
תיקון קטן על דברי ג'ק - ספיחת הלחות מורידה כמובן את טמפרטורת הרתיחה של הנוזל, ולא את טמפ' ההתלקחות, אחרת כולנו היינו בבעיה ;)

אוויר הוא דחיס, ולכן כל עוד יש אוויר במערכת יהיה קשה לבנות לחץ, בטח ובטח שיש רק אוויר במערכת ואתה מנסה להכניס נוזל.
הייתי מציע לך להשתמש באמת במזרק המחובר לפטמת הניקוז, אבל במקום למשוך איתו נוזל, לדחוף נוזל מפטמת הניקוז עד שהוא מתחיל לבצבץ בכוסית.
בשלב הזה תמלא את הכוסית מלמעלה ותנקז בשיטה שבה ניסית להשתמש, כדי לוודא שאכן נבנה לחץ במערכת.

וכמו שג'ק ציין, ניקוז נוזל בלם הוא לא טרוויאלי, ומאחר ומדובר במערכת בטיחות כדאי לעשות פעם ראשונה עם מישהו שכבר עשה את זה פעם.

Jack_R1
10-11-2016, 17:59
תיקון קטן על דברי ג'ק - ספיחת הלחות מורידה כמובן את טמפרטורת הרתיחה של הנוזל, ולא את טמפ' ההתלקחות, אחרת כולנו היינו בבעיה ;)

תודה על התיקון :) אכן התכוונתי לרתיחה.

פותח השרשור, הבורג שאליו הצינור מתחבר נקרא בורג בנג'ו, לא פותחים אותו - גם אותו וגם את החבר שלו למעלה סוגרים לאטימה עם שייבות נחושת (שעדיף להחליף כל פעם שעושים את זה) ומשאירים כך. בורג הניקוז הוא הפטמה המתברגת. אל תבריג אותה החוצה יותר מדי - אם תעשה את זה ותנסה למשוך דרכה נוזל, הוא ינזל מסביב ולא דרך הפתח בפטמה.

הסיבה שלא זרם לך הנוזל היא כנראה שהמעברים לא היו פתוחים למטה איפשהו, או למעלה ידית הבלם (משאבת הבלם) היתה במצב שלא מאפשר זרימה.

yarden_rr
10-11-2016, 18:16
הייתי מציע לך להשתמש באמת במזרק המחובר לפטמת הניקוז, אבל במקום למשוך איתו נוזל, לדחוף נוזל מפטמת הניקוז עד שהוא מתחיל לבצבץ בכוסית.

אל תבריג אותה החוצה יותר מדי - אם תעשה את זה ותנסה למשוך דרכה נוזל, הוא ינזל מסביב ולא דרך הפתח בפטמה.

תודה! ננסה את זה מחר, נקווה שיעבוד..

הסיבה שלא זרם לך הנוזל היא כנראה שהמעברים לא היו פתוחים למטה איפשהו, או למעלה ידית הבלם (משאבת הבלם) היתה במצב שלא מאפשר זרימה.

יש איזה שיטה לנקות את זה כמו שצריך?

יש בכוסית עצמה שני חורים, אחד מאוד ברור שרואים את הפעולה של המשאבה, ולידו שקע כזה (שישב שם חתיכת מתכת קטנה עם שיניים שגורמות לו להתפס בחור הזה).
עוד לא הבנתי אם השקע הזה יש שם עוד חור או לא, ניקיתי אותו גם קצת אבל חור לא הצלחתי לראות אם יש, יש לכם מושג מה זה? (אם לא ברור מחר אצלם).
ותוכלו בבקשה להסביר לי מה זה החתיכת מתכת הקטנה שנתפסת שם?

Tribalmistyc2
10-11-2016, 19:16
יש בכוסית עצמה שני חורים, אחד מאוד ברור שרואים את הפעולה של המשאבה, ולידו שקע כזה (שישב שם חתיכת מתכת קטנה עם שיניים שגורמות לו להתפס בחור הזה).
עוד לא הבנתי אם השקע הזה יש שם עוד חור או לא, ניקיתי אותו גם קצת אבל חור לא הצלחתי לראות אם יש, יש לכם מושג מה זה? (אם לא ברור מחר אצלם).
ותוכלו בבקשה להסביר לי מה זה החתיכת מתכת הקטנה שנתפסת שם?

יש שם מעבר למעקף החתיכת מתכת מגינה עליו מלכוך,בגלל שהחור קטן מאוד פסולת מוצקה שנוצרת מהנוזל תסתום אותו בקלות.

התפקיד שלו הוא מניעת תת לחץ במערכת עם שחרור המנוף.
אם וכאשר החור הזה ייסתם הרפידות לא ישתחררו מהדיסק באופן מלא בסיום הלחיצה.

אחרי שתסיים להוציא את המים מהמערכת נקה את החור עם מחט.

Yev.gavrikov
10-11-2016, 19:40
אפשר לתת גם מכות קלות אם פטיש גומי על הקאליפר והצינור, ככה האויר יעלה למעלה לתוך כוסית נוזל.

סאLי
19-11-2016, 13:17
קרה לי גם בDR שלי פשוט הצינור היה סתום מכיוון שהכלי עמד הרבה זמן .
תנקה את הצינור טוב באיזור החיבור לקליפר ולידית. אצלי זה עבד

levil
21-11-2016, 10:33
אני פשוט לא מבין איך אפשר לגשת ישר לטיפול כזה בלי לדעת וללמוד את כל הפרוצדורה מראש,
טכנית העבודה לא מסובכת אבל עם שאלות כאלו אני במקומך הייתי משאיר את זה למכונאי.

שאול ה
25-11-2016, 18:11
לפותה"ש, יתכן וכדאי להיכנס לשיפוץ מלא של המשאבה והקליפר.
במשאבה, יש לקנות "קיט שיפוץ" שכולל בוכנה ואטמי גומי.
בקליפר אלו אטמי גומי.
כמו שכתבו מעלי, אם אתה לא מכיר את התהליך ולא יודע מה לעשות, עדיף לתת את זה לבעל מקצוע.