מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : WR450F הלך מנוע?

nirozenfeld
13-11-2016, 18:33
שלום לכולם,
לפני כמה ימים שמתי לב שמטפטף המון שמן מהתיבת אוויר. לאחר מכן ראיתי שהמנוע ריק משמן כמעט לגמרי, ושהנשם יורק שמן כשהמנוע עובד. לאחר מילוי שמן (ליטר שמן!) הנשם כבר לא יורק שמן, אך המנוע "מנפח" לרדיאטור. החשד שלי כרגע הוא אטם ראש. חשוב לציין שהמנוע עדיין מניע ועובד מצוין והקומפרסיה (לפי הקיק) טובה. השאלה היא מה הצעדים הבאים לבדיקה ע"מ לשלול גם רינגים/ בוכנה/ צילינדר ושאר ירקות? תודה

Tribalmistyc2
13-11-2016, 19:03
כשנישבר רינג זה עושה את זה.
הבעיה ברמת בוכנה צלינידר לא שייך לאטם ראש והקומפ' שלך נמוכה.

שלום לכולם,
לפני כמה ימים שמתי לב שמטפטף המון שמן מהתיבת אוויר. לאחר מכן ראיתי שהמנוע ריק משמן כמעט לגמרי, ושהנשם יורק שמן כשהמנוע עובד. לאחר מילוי שמן (ליטר שמן!) הנשם כבר לא יורק שמן, אך המנוע "מנפח" לרדיאטור
עריכה -
זה כן מעיד על פריצה בראש מנוע אבל אין קשר בין הבעיות.
לפי מה החלטת שיש ניפוח?

nirozenfeld
04-12-2016, 13:00
עדכון קצר- ניסיתי לבדוק קומפרסיה אך לא ניתן בגלל ההפחתת קומפרסיה אוטומטית במנוע. לאחר מספר בדיקות נראה שאין פריצה ברינגים וכרגע לאחר מילוי שמן כבר לא יוצא שמן מהנשם. ההשערה שלי היא שהשמן יצא בכמות גדולה בגלל התחממות יתר או משהו בסגנון. על הדרך גם בדקתי טיימינג וכיוון שסתומים והכל תקין. בקשר לניפוח- חשדתי שיש ניפוח כי כשאני מניע ופותח את הפקק של הרדיאטור אני רואה מעט קצף במים, אך אין שמן במים/ מים בשמן. בכל אופן החזרתי את האופנוע לשימוש ונראה שהכל תקין. כנראה שסתם נלחצתי ומיהרתי להרוג את המנוע, לא כ"כ קל להרוג אותם מסתבר. בכל מקרה תודה לכל מי שניסה לעזור!

Sent from my HTC_M8x using Tapatalk

Tribalmistyc2
05-12-2016, 09:59
בספר מכונאים צריך להיות רשום כמה דחיסה אתה אמור לקבל עם המפחת.
התחממות יתר קודם תגמור את הראש כי שם מיוצר מירב החום.
לא יודע אם תחזור לקרוא את זה,במקומך הייתי מבצע בדיקות קצת יותר רציניות.

שמן שנזרק לתיבת אוויר לא מתוקן על ידי הוספת שמן,ההפך כמה שיש פחות שמן ככה יגיע פחות לתיבה אין שום קשר בין הדברים,כנ"ל לגבי בועות ברדיאטור,זה שאין שמן במים לא אומר שאין פריצה - כאשר תא השרפה נפרץ המים לא מגיעים לשמן והוא לא מגיע למים,גלי דחיסה וגלי פיצוץ מגיעים למערכת הקירור או שנוזל קירור זולג לתא שרפה.

בפריצה מהסוג שאתה מתאר,כאשר יש פריצה בהפרדה בין מעבר של נוזל קירור למעבר שמן הנפוץ הוא שנוזל הקירור מתרוקן ומגיע ברובו לשמן.

nirozenfeld
05-12-2016, 10:05
לא מצאתי שום התייחסות בספר בנוגע לקומפרסיה.. אני לא מכיר שום בדיקה נוספת שלא עשיתי ולא כוללת פתיחת ראש, שזה דבר שאני מעדיף להימנע ממנו כרגע. בכל מקרה כרגע האופנוע מניע ונוסע מצוין. במידה ויש פריצה באטם ראש, גם אם היא קטנה, היא מהר מאוד תחמיר וזה יהיה הרבה יותר ברור. אטם ראש כבר הזמנתי בכל מקרה.

Tribalmistyc2
05-12-2016, 10:21
את המפחת אפשר לבטל הוא נמצא בד"כ על הגל זיזים.

לא מחייב ששום דבר יחמיר או שתשים לב למשהו חריג המנוע יכול להיות ב 90% תפוקה עם פריצה באטם ראש או ברינגים.
בשביל זה יש כלים,מי שרוצה וודאות מבצע בדיקת דליפה "לחץ הפוך או קומפרסיה הפוכה" בשפת המוסך בבדיקה הזאת נשללים רינגים,שסתומים אטם ראש וראש (סדקים למשל).
מומלץ לבצע את הבדיקה כשהמנוע נמצא בטמפ' עבודה.

nirozenfeld
05-12-2016, 10:25
ניסיתי לעשות בדיקת דליפה, לא הצלחתי- שוב כנראה בגלל ההפחתת קומפרסיה. האופציה היחידה שעולה לי היא לפרק את הקאמשפט של הפליטה אבל אני מעדיף כמה שפחות לפרק כרגע.

JohnnyDee
05-12-2016, 11:08
חביבי לפרק..
מה לעשות, לפעמים צריך להוריד מנוע ואפילו להפריד בלוק.
בשביל להחליף מחזיר שמן קטן ועלוב.(במקרה שלי)
אתה רק צריך לפתוח ראש,על הדרך תחליף עוד דברים שיש להם בלאי.
אולי תמצא הפתעה ועוד תודה לבחור פה.

nirozenfeld
07-12-2016, 15:59
תודה לכולם, כרגע מעדיף לא להתעסק כי האופנוע בסדר גמור בינתיים. אמשיך לרכב ונראה אם התופעה של השמן חוזרת על עצמה. בקשר לבועות ברדיאטור- מכונאי ותיק הסתכל ואמר שאין סיבה לדאגה כרגע.