מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איך זה שכולם מבינים במכונאות אופנועים?

mastery
01-12-2016, 11:33
היי, אולי לא סיגננתי טוב את הכותרת אבל פשוט רציתי להבין משהו. יש פה המון חברים שנראה שאת כל נושא המכונאות הם עושים במקום המוסך. השאלה שלי איך זה שכולם יודעים מה לעשות? איך להלליף רצועה? פנסים , מצמד וכו כו.
הרי כשאני הולך למוסך אני משאיר את הרכב/אופנוע במוסך והולך ולא מקבל הסבר איך מחליפים ומה עושים.
תודה חברים

Jack_R1
01-12-2016, 11:49
יש כמה דרכים, אני מניח שבד"כ זה שילוב:
1. חלק מהמוסכים מאפשרים לעמוד ליד המכונאי, לראות מה הוא עושה ולשאול שאלות.
2. לכל כלי יש ספר רכב שמסביר איך לעשות דברים. לא בפירוט רב, אבל אם אתה יודע עבודה בסיסית - לעבוד עם כלים, לפתוח ולסגור ברגים ואומים עם מברג\ראצ'ט\ידית מומנט\וכו', זה מאפשר לך לעשות חלק לא מבוטל מהדברים. גם אין שום מקור מוסמך אחר חוץ מספר רכב שאומר מתי צריך לטפל בכלי ומה בדיוק לעשות בכל טיפול.
3. יש קורסי מכונאות אופנועים, תוכל להריץ חיפוש בגוגל למצוא כאן בפורום שרשורים שמדברים עליהם.
4. מכונאות רכב ואופנועים - דומים בחלק מהדברים.
5. יוטיוב יכול לכסות לא רע כל מיני מקרים פשוטים ונפוצים, למשל החלפת שמן. סרטונים שבהם הכל מצולם ומוסבר.

וכמובן שמתחילים מהקטן לגדול, מהדברים הפשוטים למסובכים.

almooog101
01-12-2016, 11:50
אתה יכול להסתכל, ללמוד מהאינטרנט, ללמוד מחבר, ללמוד אשכרה מכונאות, לבדוק בספר רכב למוסך (service manual).
לא הכל קשה אבל גם לא הכל קל.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ami
01-12-2016, 12:00
זה מתחיל בקטן - ניקוי פילטר, החלפת פלאג ושמן, החלפת נוזל קירור וכו'. משם אתה יכול לקפוץ למדרגה נוספת אבל חשוב להבין מראש איך עושים דרך ספרות טכנית, יוטיוב וכו'.

strelok89
01-12-2016, 12:21
אני מגיל קטן מתעסק במכונאות. פשוט גדלתי לתוך זה...
אבא שלי מכונאי ואני מגיל קטן בניתי טיסנים שיפצתי להם מנועי ניטרו מפה לשם כך יצא שפשוט מאז שזוכר את עצמי מסובב ברגים ומתעסק בברזלים

Sent from mTalk using windows 10 mobile

torquser
01-12-2016, 13:13
אני הייתי טכנופוב, בגיל 16 היה לי פנטיק ולא ידעתי איפה המנוע, מכונאים כמובן ניצלו את זה לרעה.
במשך שנים היתה לי ווספה וגם בה לא טיפלתי בעצמי, ושוב מכונאים ניצלו לרעה את חוסר הידע שלי.
בשלב מסויים התחלתי לגלות עניין, את הטיפולים הראשונים עשיתי עם חבר שמבין (ברכב דווקא) אבל הוא נטע בי בטחון, בעזרת ספרים, סרטונים ביוטיוב בלוגים ופורומים, התחלתי מטיפול קטן וסיימתי בשיפוץ ראש לווספה (אופרציה די פשוטה, אבל צעד עצום עבורי).
את הווספה החלפתי בSV560 ובו טיפלתי לגמרי לבד כולל החלפת קלאץ' בעזרת ספר מוסך וכלים מתאימים ועבורי זה הפך לתחביב מענג.
יש כאלה שרוצים רק לרכב מבלי להתעסק בזה, ואני מבין אותם לגמרי, אבל עבורי זה יצר חיבור אחר עם האופנוע.

levil
01-12-2016, 16:23
כשקניתי ספר למכונואות בחנות התחילה איתי המוכרת

Dddsh
01-12-2016, 16:50
כשקניתי ספר למכונואות בחנות התחילה איתי המוכרת

איזה גבר אתה

Shasha127
01-12-2016, 17:25
זה דיי פשוט למען האמת - אם אתה רוצה להיות מכונאי כמו רוב מכונאי המקלדת ברשת, אתה צריך לראות כמה סרטים ביוטיוב (אחד מכל סוג - למשל אחד על החלפת קלאץ', אחד על החלפת כידון, אחד על החלפת שמן וכולי, הבנת את הרעיון) ובגדול זהו אתה מכונאי מוסמך ואתה יכול לענות לאנשים על שאלות באינטרנט חופשי.

almooog101
01-12-2016, 17:51
זה דיי פשוט למען האמת - אם אתה רוצה להיות מכונאי כמו רוב מכונאי המקלדת ברשת, אתה צריך לראות כמה סרטים ביוטיוב (אחד מכל סוג - למשל אחד על החלפת קלאץ', אחד על החלפת כידון, אחד על החלפת שמן וכולי, הבנת את הרעיון) ובגדול זהו אתה מכונאי מוסמך ואתה יכול לענות לאנשים על שאלות באינטרנט חופשי.
וגם מוסמך למוסכי אופנועים לצערינו

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Dresdner
01-12-2016, 20:56
בצעירותי היינס שגם לימד אותי אנגלית על הדרך ועכשיו חוץ מספר המוסך מדריכים ביוטיוב

Vaderom
01-12-2016, 22:38
- That's amazing. Where did you learn to shoot like that?
- Read a book. Came with a gun.

תכל'ס, קניתי אופנוע, ריסקתי אותו ולא היה לי כסף למוסך. צורך הוא אחלה מורה.

levil
02-12-2016, 01:45
לגבי יוטיוב, אני יכול להמליץ על הערוץ המעולה של MOSS וג'פרו,
אני אשים גם לינק לפלייליסט שלי בנושא מכונאות רכב, מנוע.
לדוגמא: טיימינג, ההסברים מעולים

https://www.youtube.com/watch?v=bvg1RKqexco

https://www.youtube.com/watch?v=JRleCQqh9jY

https://www.youtube.com/watch?v=mPdSCWZbHEU

הערוץ של מוס
https://www.youtube.com/channel/UCAaYkOqsnJ1YLUEu436EMgw

גפרומובייל

https://www.youtube.com/watch?v=7GEmuQa3dPY

JohnnyDee
02-12-2016, 11:11
החלפתי אטם קלאץ' חשבתי שאני גבר, סגרתי את המכסה ולא תיזמנית את גלגלש משאבת השמן עם המשאבה..
הלך הגלגש כמובן ובארץ רצו 850 ש"ח.
קניתי מאיביי ב120 ש"ח ותיזמנתי נכון.
בעיה נפתרה.
רציתי לעשות ראש מנוע לאפריליה 125 שלי במוסך, 3000 ש"ח עם עבודה.
מהתסכול נאלצתי להתנסות לבד, אטמים סט קומפלט 250 ש"ח בוכנה רינגים ומיסב קטן ב650 ש"ח של ורטקס.
900 ש"ח חלקים, חבר שעשה ראש לטייפונים,טיבי וטרקרים עזר לי מאוד.
האופנוע נמכר ועברה שנה וחצי מהחלפת הבוכנה, אני והקונה בקשר והאופנוע עבר בדיקת רינגים ורק הם החולפו(לא נתקעו)..
אני חושב שזה עוזר לפחות לאחד כמוני שהמכניקה היא הגיונית ואפשר עם קצת ניסוי וטעייה להבין איך עובדים מכלולים מכנים.
דוגמא שרשרת שנפלה מהגלג"ש באופניים, בקלות יתרה ניתן להבין איך להחזיר אותה חזרה לגלג"ש.
חשמל לדוגמא קשה לי מאוד, אני אעשה ראש מנוע לפני שאבין למה הוינקרים לא עובדים.
ככה זה כשנותנים לך קופסא שחורה ואומרים לך תתקן, זה לא עובד!

mudale222
02-12-2016, 15:33
התשובה לפות"ש היא שממש לא כולם מבינים במכונאות.
רוב מוחלט של האנשים לא מבינים כלום.
מיעוט יודע לעשות דברים פשוטים כמו החלפת שמן וכו'..
ומיעוט שבמיעוט אולי 1% פותח מנועים קלאצ'ים וכיוצא בזה...

Skity
02-12-2016, 15:54
התשובה לפות"ש היא שממש לא כולם מבינים במכונאות.
רוב מוחלט של האנשים לא מבינים כלום.
מיעוט יודע לעשות דברים פשוטים כמו החלפת שמן וכו'..
ומיעוט שבמיעוט אולי 1% פותח מנועים קלאצ'ים וכיוצא בזה...

ויש את האלה שמפרקים את הקרבורטור של הDRZ של חבר שלהם במרפסת באמצע הלילה