מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מה ההבדל בין סוגי הדלק 95 ו- 98 ?

roei daniel
30-07-2015, 12:27
שלום לכולם ויום טוב
אני מבין שיש שוני בזיקוק הדלק שסוג דלק 98 יותר ''טהור'' כביכול
אבל מה קורה אם שמים 98 במקום 95 זה רע ? או זה טוב?
האם זה משפר את חיי האופנוע קטנוע או את צורת תיפקודו
האם זה מטיב למנוע או או למערכת ההזרקה או שזה סתם דלק יותר נקי או יותר מזוקק וזה לא באמת תורם כלום .
תודה לכולם וסליחה על הבורות חחח

zx2r
30-07-2015, 12:38
שלום לכולם ויום טוב
אני מבין שיש שוני בזיקוק הדלק שסוג דלק 98 יותר ''טהור'' כביכול
אבל מה קורה אם שמים 98 במקום 95 זה רע ? או זה טוב?
האם זה משפר את חיי האופנוע קטנוע או את צורת תיפקודו
האם זה מטיב למנוע או או למערכת ההזרקה או שזה סתם דלק יותר נקי או יותר מזוקק וזה לא באמת תורם כלום .
תודה לכולם וסליחה על הבורות חחח
חיפוש בגוגל (https://www.google.co.il/?gws_rd=ssl#q=%D7%93%D7%9C%D7%A7+95+%D7%90%D7%95+9 8) עשית ?

Tribalmistyc2
30-07-2015, 13:58
זה לא משפר שום דבר אם אין בו צורך,ככל שעולים באוקטן הוא יותר עמיד להתלקחות מחום - התלקחות לא מתוכננת.
זה שימושי במערכות הזרקה שיודעות לנצל את זה וזה חובה במנועים שעובדים על יחס דחיסה גבוהה או במנועים עם מע' הצתה שתוכננה לאוקטן גבוהה ושלא יכולה לזהות אוקטן נמוך.
במנועים סטנדרטיים אין שום הבדל,אולי על מנוע מאוד מפויח מהסיבה שזה מעלה יחס דחיסה.

doutsh
30-07-2015, 14:28
זה גם יכול אולי לעזור דווקא במנועים פשוטים יחסית, מקוררי אוויר, שמגיעים לטמרפרטורות גבוהות יחסית.
היה לי dr350 שבימים חמים מאד בקיץ (ובעיקר בהרכבה) היה סובל ממעט "צלצולים" והיו טענות שתדלוק ב-98 בקיץ יפתור את זה.
מעולם לא טרחתי לנסות, אבל נשמע לי הגיוני.

Tribalmistyc2
30-07-2015, 14:39
מנועים מקוררי אוויר עובדים על יחס דחיסה יותר נמוך בגלל אילוצי קירור כתוצאה מזה ניצולת וחום נמצאים ביחס הפוך.
לכן,בפוטנציה הדחיסה שם לא תספיק להביא אותך לדטונציות.
במציאות יש ראשים מגולחים ,תנאיי מזג אוויר ופינוי חום שונים (רכיבה איטית ומאומצת,רכיבת דיונות וכו) לכן זה יכול להשתנות.