מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הוספת אביזרים אלקטרוניים לימאהה WR250R

קוקוריקו נגד קופיקו
07-12-2016, 15:52
עד כמה שידוע לי, המצבר ב WRR הוא יואסה YTZ7S
והאלטרנטור 350 וואט
@ 5,000 rpm**

אם יש למישהו פה נתונים שונים על ה WRR - אני אשמח לשמוע.**

אני מעוניין להוסיף כבל הטענה לסלולרי
בשלב מאוחר יותר אולי גם אקנה גרמין מכשיר ניווט ייעודי, אז אולי אצטרך הטענה גם בשבילו.
בשלב מאוחר יותר אולי גם ידיות מחוממות.

השאלה שלי:
איך אני יודע עד כמה אביזרים חשמליים אני יכול להוסיף? גם מבחינת מתח, וגם מבחינת החיווט פיזית?

שאלה נוספת: היות וכרגע אני בחיפוש אחר מטען USB לסלולרי: ראיתי מוצרים בדולרים ספורים וראיתי מוצרים בעשרות דולרים.
מישהו יכול להסביר למה הפער? והאם כדאי/מומלץ מוצר במחיר זול?

הידע הכללי שלי בנושאי חשמל וחיווט הוא נמוך. אם יש למישהו סבלנות להסביר לעומק - אני אשמח.

Jack_R1
09-12-2016, 19:45
וואט (W) זה לא מתח, זה הספק. המתח במערכת הוא 12V.

קח סדר גודל - 50W צריכה כוללת - תסכם את צריכת כל האביזרים שאתה רוצה להוסיף - תראה אם זה נכנס ל-50W כולל.
אם האלטרנטור שלך מייצר 350W במצב הכי אופטימלי, וצריכת הנורות היא 55W לראשית + 15W לברקס + 20W לאיתותים + עוד איזה 15W לתאורת חניה + "ספייר" = נניח, 120W, אז במצב מצוי (לא אופטימלי) של הטעינה יש לך בערך 200-250W של הספק טעינה, ונשאר לך באזור 100W לאביזרים.
אלה מספרי אצבע, כמובן. הכלל הוא רק לשמור מספיק מרחק מלהיות גבולי, כי כל וואט שאתה מוסיף מתורגם ישירות לחימום מיישר\מייצב וסלילים, וההספק המקסימלי לא אומר שום דבר על אורך החיים בהספק הזה (והוא לא יהיה טוב).

קוקוריקו נגד קופיקו
10-12-2016, 11:01
תודה על ההסבר.
כמה שאלות בבקשה:
א- וואטים לא מנוצלים שהאלטרנטור מייצר - לאן הם הולכים? ואם לחדד את השאלה: למה חשוב לשמור מרחק גבולי מהסה''כ המקסימלי?
(אני שואל את זה כי אתה אומר שכל וואט מנוצל מתורגם לחימום, אבל אם וואטים לא מנוצלים גם כן מתורגמים לחימום, אז אשמח לדעת מה הבעייתיות?)

ב- במידה וסך האביזרים שלי חוצה את סף ה 350 וואט: מה קורה? פשוט המצבר מתרוקן? ואם כן - האם אפשר אח''כ לנתק אביזרים ולמלא את המצבר מחדש?

ג- שאלה קצת כללית: במידה ובעתיד אני משדרג או מחליף מצבר לליתיום יבש או אפילו למצבר רטוב אחר שאיננו היואסה המקורי - מה תהיה ההשפעה מבחינת סך הוואטים שהאלטרנטור ייצר? או שאין השפעה?

Jack_R1
10-12-2016, 11:16
א. עד כמה שאני זוכר, יש 2 צורות של מיישר\מייצב - כזאת ש"בולעת" את כל הוואטים ה"לא מנוצלים", וכזאת שפשוט לא מעבירה הלאה את מה שלא צריך (זאת הנפוצה, לדעתי). במקרה הראשון לא יקרה שום דבר אם תתקרב לגבול, בסה"כ תוריד עומס מהרכיב. במקרה השני להפך, ככל שאתה תעלה בצריכה - כך יעלה ההספק של הרכיב וגם החום שלו, ובאיזשהו רגע הוא יהיה מספיק גבוה כדי להישרף.

ב. מיישר\מייצב נשרף במקרה הטוב (כמה מאות שקלים), סלילים נשרפים במקרה הגרוע (כמה מאות עד כמה אלפי שקלים). מילוי המצבר יהיה הבעיה הקטנה שלך.

ג. כמעט ואין השפעה. כמות הוואטים שנוצרים לא מושפעת מהמצבר, המצבר הוא אחד הצרכנים במערכת וצורך זרם (הספק) כדי להיטען. אם יהיה מצבר שיצרוך קצת פחות - יישאר קצת יותר "ספייר".

Meirson
11-12-2016, 12:02
אם אתה מתכנן עוד צרכנים אני חושב שכדאי לך להחליף את כל האיתותים ללד בתור התחלה, זה צריך לספק לך לפחות 40-50w ספייר

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

קוקוריקו נגד קופיקו
11-12-2016, 15:41
תודה