מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : טיפול במערכת קירור בסאן-יאנג HD125 ושאלות כלליות.

Knightwolf
11-12-2016, 14:49
שלום לכם!

לפני מספר ימים קניתי ממוכר פרטי קטנוע סאנג-יאנג HD125 שנתון 2009.
אני רוצה לפרט טיפה על תהליך הקנייה, ובסוף לשאול מספר שאלות, חלקן טכניות, לכן פרסמתי פה, מקווה לא להעמיס על מרווח תשומת הלב שלכם..
בתודה ענקית מראש למי שיטרח לפחות לקרוא את כל זה)))

רציתי לקנות קטנוע "גלגלים-גדולים" בתקציב צנוע של עד 5000, מה שהוביל אותי לדגם המדובר בשנתונים 2009-2011, כי בגדול היפנים בתחום ובנפח יקרים יותר, נדירים בשוק וסחירים אפילו פחות(בעיקר שיקול חלפים), והטיפול בהם יכול להוות הוצאה דומה או גדולה יותר, זאת למרות איכות החומרים הטובה יותר.
האלטרנטיבות הפשוטות יותר, כמו KYMCO people או הסימפוני החדש של סאן-יאנג, שנסחר בזול למרות שהוא טרי, מראים איכות חומרים וביצועים רעים יותר לפי ממה שראיתי ובחנתי, ולפי מבחני הדרכים ששיבחו את הHD על ביצועים טובים מאוד בקטגוריית ה125.

אחרי שבועיים שחרשתי על יד2 מצאתי הצעה שנראתה לי, 2009, יד ראשונה, 37K ק"מ, פלסטיקה, מכלולים ומראה כללי שמורים ונקיים+מנעול ושרשרת, מצבר חדש, קסדות,אזעקה וכיסוי, טסט עד יולי, במחיר מחירון של 3200 שקל נזק לכיס.
הגעתי לבית המוכר בפ"ת (מחיפה), התרשמתי פיזית מהכלי ומהמוכר (לא ערס שוחט מנועים, סיפור מכירה אמין, עקבי בפרטים), עשיתי סיבוב ונשארתי מרוצה, למרות שגיליתי שהבחור לא מיהר לעשות לכלי טיפול גדול 12000, שידרש בקרוב מאוד.
סיכמתי שנביא את הכלי לבדיקת קנייה, על חשבון המוכר, ושבהנחה שאין פאקים קשים שהם לא בלאי סביר, אני מחזיר לו את הסכום במעמד הקנייה.

הבאנו את הקטנוע ל"בייק סנטר" הירקונים, אחרי שטרחתי לבדוק שזה לא המוסך שבו הוא מטפל, נכנסנו לבדיקה.

סיכום דברים(קיבלתי גם בכתב): השלדה תקינה, מנוע במצב טוב , קומפרסיה עפ"י המספר על הנייר, איבודי לחץ 6-7%,ישנו בלאי כללי, אבל פחות מהמצופה, כלי שמור בגדול, עם בעיות שלא פגעו בו בינתיים, הפלג מפוייח טיפה, ומכסה שסתומים מזיע בקטנה, תושבות מנוע יבשות וחגורה שמצבה שחוק מאוד, ורצוי להקדים טיפול גדול...אבל...וכאן אנחנו מגיעים לעיקר.. התחילה נזילה מבית הטרמוסטט ומשאבת המים, אבל מדובר בתחילת הבעיה, מכסה המשאבה אכול מקורוזיה\שבור (נראה פחות רע במציאות ממה שזה נשמע אומנם) והצנרת עצמה מתחילה לעשות בעיות בגלל נזקי זמן, לפי מה שאמר המוסכניק, זה בעיה של כל הכלים הללו בשנתונים האלו.
שקלתי, ראיתי כלים אחרים שמוצעים, מצבם היה מזוויע כבר על-פי התמונות באתר, בלי לבוא לראות, חוץ מאחד שבמילא דרשו עליו 5000ש"ח בגלל ק"מ נמוך, והוא לא בא עם אבזור.
קיזזתי מהבחור 500 שקל על התיקונים של מערכת הקירור שיפלו עליי (כלומר שילמתי לו 3000 שמתוכם 300 הם כספי עלות בדיקת הקנייה שחזרו אליו) ובשקלול זמן חיפוש אלטרנטיבה\היצע\עלויות החלטתי לקנות.

לפי התרשמות של מכרים וביקורות שקראתי לגבי מוסכים בחיפה, אני מביא אותו מחר לטיפול גדול ל"יאב אופנועים" ואשאל אותו גם לגבי סיפור הקירור אבל..וכאן השאלות!

שאלות כלליות:
א.האם לדעתכם בחרתי רע מבחינת הכלי בהתחשב שאני ממילא נעול על הדגם והשנתונים?
ב.איך אתם מתרשמים מ"יאב" ו"בייק סנטר"? ההתרשמות שלי בינתיים טובה, יש סיבה לחשוב אחרת מנסיונכם?

שאלות טכניות:
א.עד כמה דחוף לטפל בסיפור הקירור כאן ועכשיו, בהתחשב שאני קצר בתקציב, והייתי רוצה למשוך חודשיים-שלוש כל עוד מזג האוויר קריר.
ב"בייק סנטר" אמרו לי שאני יכול, הנזילה בינתיים לא גדולה, איבד חמישית מנוזל הקירור במהלך זמן של חודשים או משהוא כזה, ואני לא הולך לשחוט את הכלי בינתיים(וגם אחר-כך)
ב.אותם חבר'ה מהירקונים העריכו ונתנו הצעת מחיר על החלפה של משאבה+בית טרמוסטט\טרמוסטט+צנרת ובלאגן מסביב של 1000+-700ש"ח, שחיטה או לא?
ג. אני מבין שהמנוע זה אותו מנוע כמו בג'וי-רייד, זה מתייחס גם למערכת הקירור? האם שווה לקנות בינתיים חלפים בעצמי (לצורך העניין להזמין מחו"ל) ואז לשלם רק על עבודה?
ד.הבאתי את הכלי לחיפה דרך כביש החוף, הרגשתי שהוא קופצני(מעלה-מטה)מאט יותר ממה שהרגשתי בHD אחר שנתנו לי לעלות עליו, יתכן שזה בגלל התושבות? שווה להיות מודאג בזמן המיידי?
ה.שווה לשים נוזל קירור לא מהול? או לשים 50:50 ולא לחפור?
יום נעים לכם!

Tribalmistyc2
11-12-2016, 23:23
אפשר לתקן את הנזילה מהתרמוסטט עם סיליקון או להכין אטם מנייר אטם.
אם החילזון (מכסה המשאבה) שלם - כנ"ל.

צנרת לא עושה בעיות אם היא לא מתפוררת או סדוקה,הפגעים שאתה רואה סביר שאפשר להעלים עם נייר שיוף.

אם טמפ' המנוע בטווח העבודה - בד"כ במרכז הסקאלה התרמוסטט תקין ואין צורך להחליף.

לגבי הקופצני תתחיל מהצמיגים ומהבולמים,שמן בולמים לרוב מחליפים רק בגלל נזילות ולא כחלק מטיפול,הוא מאבד מהתכונות שלו והבולם לא עובד זה יכול ליצור קפיצות.

דבר ראשון תחליף נוזל קירור.
אתה צריך premixed 50 50 נוזל של רכב יתאים.
השמועה אומרת שפרסטון יוצר נזילות אז ההמלצה לכל נוזל אחר.

ולדעתי ההתרגשות שלך היא אוברקיל,קנית את הקטנוע הזה בגרוש וחצי אין מה להתרגש כל כך.

Khc
16-12-2016, 14:10
תעשה יישור קו ותהנה מקטנוע איכותי ביחס לאחרים ביחס לגילו.
הוא אכן חולק מנוע עם ג'וירייד.

דורצ
16-12-2016, 15:34
לגבי התרמוסטט תפתח אותו ותמרח שכבה יפה של סיליקון עמיד בחום וזה אמור לפתור את הבעיה הזו ,לגבי האם קנית נכון זו שאלה ששואלים לפני הקנייה ולא אחרי בנתיים תתעסק בלהנות מהכלי !ובהצלחה !