מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : חור במנוע MT09

Dudsan
22-12-2016, 11:44
בהמשך לשרשור של חבר הפורום על מקרה שקרה לו עם האופנוע שלו :
http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/7018-%D7%B4%D7%94%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A6%D7%A5%D7%B4-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%A9%D7%9C-MT09

אתמול בערב בזמן רכיבה מנהלתית (מהירות חוקית לגמרי) לביתי על כביש 6 שמעתי רעש מתכתי מכיוון המנוע ועשן התחיל לעלות... מהר ירדתי לשולים ונעצרתי כאשר שלולית שמן מתחתי. כמובן שהייתי כולי בשוק ותקוע על כביש 6 בלילה ובקור באמצע שום מקום. הזמנתי גרר וניסתי למצוא את מקור הנזילה.

בזמן שאני מחפש ישר על לי לראש השרשור של הבחור מפולגז אשר קרה לו את אותו הדבר וכמה שריחמתי עליו ואמרתי לעצמי איזה סיפור זה .

להפתעתי מצאתי חור בחלק התחתון של המנוע...

https://s27.postimg.org/tf8xi8q27/20161221_195601.jpg (https://postimg.org/image/tf8xi8q27/)

חשוב לציין שזהאופנוע בן שנה וחצי עם 33000 קמ. אין שום סיבה שדבר כזה יקרה.
האופנוע לא ביצעתי שום שינוי באופנוע (אגזוז / שינוי תערובת / שינוי מפה או כל דבר אחר).
עכשיו אני נמצא בצומת דרכים דיי מסובכת כמו הבחור השני .

relz
22-12-2016, 11:58
בתור הבחור השני שעבר את אותו הדבר, אני ממש מבין לליבך ומשתתף בצערך.
מאחל לך הצלחה וטיפול מהיר וזול.

עכשיו שיש כבר שני מקרים כאלה (שאני יודע עליהם) אני מקווה שמטרו/ימאהה יתחילו להתייחס לזה ברצינות, ויתנו לך פתרון אמיתי. בניגוד אלי שבהתחלה הם עשו סימנים של רוצים לעזור, אבל בסוף תכל'ס בעצם נפנפו אותי במילים יפות ובהצעות מחיר לא הגיוניות בעליל, שבעצם העמיס עלי את כל כובד ההוצאות של תיקון המנוע.

טוב יעשו מטרו וימאהה אם כבר בשלב הזה ירימו את הכפפה ויקחו את התלונות האלה ברצינות, הרי אצלי הם אפילו לא טרחו לפתוח את המנוע ולחקור את מקור הבעיה, אלא הסתפקו במבט חיצוני ואמירה שזה בטוח קרה באשמתי.

שלא נגיע חס וחלילה למצב שהבא בתור שנשפך לו כל השמן באמצע הכביש המהיר לא יצליח להשתלט על האופנוע באלגנטיות (או במזל) כמו שאנחנו הצלחנו.

הכתובת כבר על הקיר.

פעם אחת - זה אולי מקרה
פעם שנייה - זה כבר הצטרפות מקרים
בפעם השלישית...

shushu
22-12-2016, 12:28
אם הוא בן שנה וחצי, אין אחריות?

strelok89
22-12-2016, 12:50
יש מגפה של קראנקים שמתים בסיביאר 250 הונדה מכירים בבעיה כי הוחלף מקט קראנק לאחד משופר.
מה עושים בנידון? כלום

בסוף בסוף what you pay is what you get

Sent from mTalk using windows 10 mobile

pvr1000
22-12-2016, 12:52
מה זה הבזיון הזה???!#@!#
אחרי שנה וחצי מתפוצץ מנוע??@#!!$ זה נשמע כמו ריקול רציני, ועילה לתביעה.
לא יעלה על הדעת שאדם יקנה רכב, ואחרי שנה וחצי יתפוץ לו מנוע. משהו כאן מוזר ביותר...

sygnet
22-12-2016, 13:33
מה לגבי לפנות לתקשורת?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Dudsan
22-12-2016, 13:41
בתור הבחור השני שעבר את אותו הדבר, אני ממש מבין לליבך ומשתתף בצערך.
מאחל לך הצלחה וטיפול מהיר וזול.

עכשיו שיש כבר שני מקרים כאלה (שאני יודע עליהם) אני מקווה שמטרו/ימאהה יתחילו להתייחס לזה ברצינות, ויתנו לך פתרון אמיתי. בניגוד אלי שבהתחלה הם עשו סימנים של רוצים לעזור, אבל בסוף תכל'ס בעצם נפנפו אותי במילים יפות ובהצעות מחיר לא הגיוניות בעליל, שבעצם העמיס עלי את כל כובד ההוצאות של תיקון המנוע.

טוב יעשו מטרו וימאהה אם כבר בשלב הזה ירימו את הכפפה ויקחו את התלונות האלה ברצינות, הרי אצלי הם אפילו לא טרחו לפתוח את המנוע ולחקור את מקור הבעיה, אלא הסתפקו במבט חיצוני ואמירה שזה בטוח קרה באשמתי.

שלא נגיע חס וחלילה למצב שהבא בתור שנשפך לו כל השמן באמצע הכביש המהיר לא יצליח להשתלט על האופנוע באלגנטיות (או במזל) כמו שאנחנו הצלחנו.

הכתובת כבר על הקיר.

פעם אחת - זה אולי מקרה
פעם שנייה - זה כבר הצטרפות מקרים
בפעם השלישית...

תודה על התגובה ואכן הכתובת על הקיר... כל הצמיג והזרוע האחורית מפוצצים בשמן , במזל הבחנתי שמשהו קורה ומהרת ירדתי לשוליים , יכולתי בקלום לא להבחין ולמצוא את עצמי מחליק באמצע כביש 6 שהיה עמוס ברכבים.

אני באמת לא מבין מה גורם לאופנוע חדש (הייתי בעלים של לא מעט אופנועים לפני כן ) לקרוס בצורה שכזו. מבחינה בטיחותית זהו אישו דיי גדול.
אנחנו רוכבי האופנועים גם ככה נמצאים בסיכון ולכן בחרתי לקנות מותג ידוע , אמין , בטוח ואופנוע חדש... אין ספק שדבר זה ערער את אמינותו של המותג ואת בטיחותו.

JohnnyDee
22-12-2016, 15:08
מקסימום אופנוע תקציב..
בושה, אפילו זונגשן היה מחזיק יותר ק"מ..
ועוד יאמהאה.. ועוד מטרו!
בקיצור שום צירופי מקרים מטרו תתעוררו אנשים קוראים הכל ולקנות מכם אופנוע זאת טעות איומה..
אני מקווה שיתייחסו לזה ברצינות, לדעתי שווה לתת כמה מאות שקלים לעורך דין ולאיים בתביעה יצוגית עם עוד 3-4 אנשים.

ayalzo
22-12-2016, 16:30
עם כל הכבוד, שני מקרים הם עדיין לא תופעה. בטח ובטח עם הכמויות שהmt האלה נמכרים.
עם זאת,
התעבורה הזאת לבדה, במדיה כה מרכזית בקרב רוכבי אופנועים, צריכה לעורר מישהו שם במטרו. (אני למשל, לא מתכנן לקנות אופנוע בקרוב אבל אם הייתי, ה-mt היה יורד מקום אחד ברשימה).

לשניכם,
אני ממליץ לפנות לציבור הרוכבים במדיות השונות ולראות אם יש עוד מקרים.

Shasha127
22-12-2016, 17:58
רק לי זה נראה כמו שבר בקרטר מאבן/ חתיכת ברזל שעפה על הקרטר ברכיבה? הקראנק יושב הרבה יותר גבוה.

Dudsan
22-12-2016, 18:02
לא עליתי על שום אבן/מתכחת. בכדי לעשות כזה נזק הייתי צריך להרגיש שמשהו פוגע בקרטר... ואם משהו פגע בקרטר ולא הרגשתי אז הוא עשוי מקרטון?

shushu
22-12-2016, 18:30
אחריות שנתיים לאופנוע אין?
הוא בן שנה וחצי.

Yuv_Coehn
22-12-2016, 18:36
לא שאני מפקפק במה שאתה אומר (להפך, אני מאמין לך), אבל אפשר תמונה קצת יותר ברורה?
קשה להבין מהתמונה אם משהו מהמנוע התפוצץ כלפי החוצה, או שפגעת במשהו שיצר את החור הזה...

Tribalmistyc2
22-12-2016, 19:24
אם אין אחריות פשוט תוריד את הקרטר ותראה מה קורה בפנים.
עבודה קצרה ופשוטה.

Shasha127
22-12-2016, 19:37
לא עליתי על שום אבן/מתכחת. בכדי לעשות כזה נזק הייתי צריך להרגיש שמשהו פוגע בקרטר... ואם משהו פגע בקרטר ולא הרגשתי אז הוא עשוי מקרטון?
במהירות תלת ספרתית בכביש 6 גם אבן קטנה יכולה לעשות נזק גדול ולא אתה לא תשמע את רגע הפגיעה. לגביי עמידות כן הקרטר שלך לא בנוי לקבל מכות, הוא עשוי סגסוגת אלומניום קלה ופריכה יחסית למכות. אני דיי משוכנע שהשבר חיצוני ולא פנימי כי כמו שכתבתי הקראנק רחוק מהקרטר וכל נזק לקראנק או לאחד הטלטלים ישבור את הבלוק מהחלק הקדמי הוא האחורי שלו ולא מטה מהקרטר, מה ששוב מחזיר אותי לסברה שהשבר הוא ממכה חיצונית. צרף תמונה ברורה יותר ויהיה אפשר לאמר בוודאות.

Dresdner
22-12-2016, 19:47
במהירות תלת ספרתית בכביש 6 גם אבן קטנה יכולה לעשות נזק גדול ולא אתה לא תשמע את רגע הפגיעה. לגביי עמידות כן הקרטר שלך לא בנוי לקבל מכות, הוא עשוי סגסוגת אלומניום קלה ופריכה יחסית למכות. אני דיי משוכנע שהשבר חיצוני ולא פנימי כי כמו שכתבתי הקראנק רחוק מהקרטר וכל נזק לקראנק או לאחד הטלטלים ישבור את הבלוק מהחלק הקדמי הוא האחורי שלו ולא מטה מהקרטר, מה ששוב מחזיר אותי לסברה שהשבר הוא ממכה חיצונית. צרף תמונה ברורה יותר ויהיה אפשר לאמר בוודאות.

כבר היינו בסיפור הזה, רד מזה, זה נראה אותו דבר כמו באופנוע הראשון וזה גם אותו דגם, זה לא חיצוני

Tribalmistyc2
22-12-2016, 19:54
לא אותו מקום בכלל

אצלו זה הרבה מעל הקרטר
https://c5.staticflickr.com/9/8829/28235294924_4b95b2b30b_b.jpg
https://c8.staticflickr.com/9/8331/28839989095_7db6eea83c_b.jpg

וכאן
https://s27.postimg.org/pvmzsfncj/20161221_195601.jpg

Dresdner
22-12-2016, 20:05
לא אותו מקום בכלל

אצלו זה הרבה מעל הקרטר
https://c5.staticflickr.com/9/8829/28235294924_4b95b2b30b_b.jpg
https://c8.staticflickr.com/9/8331/28839989095_7db6eea83c_b.jpg

וכאן
https://s27.postimg.org/pvmzsfncj/20161221_195601.jpg

נכון אבל חלק שמשתחרר במנוע תחתון יכול לעוף לתחתית העוקה או למקום כמו המקרה הראשון, בגדול לא פוסל מכה חיצונית במיוחד שיש שם שריטה בנוסף אבל בדיוק כמו במקרה הראשון ישר קופצים מביני דבר וקובעים נחרצות (גם אני חטאתי בקביעה שלי) שזה משהוא חיצוני/הרוכב רק בשביל לא לפגוע במיתוס האופנוע היפני האמין.

Shasha127
22-12-2016, 20:19
דרזנר אותי לא מעניינת אמינות או סטיגמה של יפני גרמני אוסטרי או וואטאבר, אני אומר מה שנראה לי בנושא הזה. עובדה אחת שאי אפשר להתווכח איתה היא שהחור הזה ממוקם במקום הכי נמוך והכי חשוף במנוע לנזקי הדרך וגם בימאהה במקרה הזה חושבים ככה - שים לב למיגון שיצקו בקרטר מסביב לפקק הריקון בגלל אותו מיקום בעייתי. אני דיי משוכנע שהשבר חיצוני וכאשר יפתחו את הקרטר הזה יראו מנוע תחתון שלם לחלוטין. יתכן וסביר להניח שיש נזק למיסבי ההחלקה ואולי גם לקראנק בגלל עבודה בחוסר שמן (תלוי כמה מהר כובה מרגע השבר) אבל שבר פנימי לא יהיה שם ולדעתי החור הזה הוא כתוצאה של משהו שעף אל הקרטר בנסיעה בכביש מהיר - וזו להבהיר למקרה ויש לך שוב ספק, דיעה, לא קביעה.
לגביי השבר במקרה השני הוא נשבר בגלל דחיסה - חלק שנשבר/ השתחרר (טלטל במקרה ההוא) ונכנס/ נדחס על ידי הקראנק כלפי בלוק המנוע ופתח בו חור.
אם היה קורה משהו דומה כאן (למרות שפיזית הוא לא אפשרי - הטלטלים מעל הקראנק ואין להם דרך לרדת למטה בלי להטחן על-ידו) לא היה נשאר כלום מהקרטר, לא חור קטן.

רבשרשר
22-12-2016, 20:43
ברוב האופנועים אם לא בכולם הקרטר מאלומיניום. בואו נעשה סקר בנינו לכמה רוכבי כביש נשבר הקרטר כתוצאה מפגיעה חיצונית בעת נסיעה בכביש.
אני רוכב 40 שנה, מעולם לא קרה לי. אולי הקרטר ב mt חלש ושביר באופן מיוחד?

Dudsan
22-12-2016, 21:21
דרזנר אותי לא מעניינת אמינות או סטיגמה של יפני גרמני אוסטרי או וואטאבר, אני אומר מה שנראה לי בנושא הזה. עובדה אחת שאי אפשר להתווכח איתה היא שהחור הזה ממוקם במקום הכי נמוך והכי חשוף במנוע לנזקי הדרך וגם בימאהה במקרה הזה חושבים ככה - שים לב למיגון שיצקו בקרטר מסביב לפקק הריקון בגלל אותו מיקום בעייתי. אני דיי משוכנע שהשבר חיצוני וכאשר יפתחו את הקרטר הזה יראו מנוע תחתון שלם לחלוטין. יתכן וסביר להניח שיש נזק למיסבי ההחלקה ואולי גם לקראנק בגלל עבודה בחוסר שמן (תלוי כמה מהר כובה מרגע השבר) אבל שבר פנימי לא יהיה שם ולדעתי החור הזה הוא כתוצאה של משהו שעף אל הקרטר בנסיעה בכביש מהיר - וזו להבהיר למקרה ויש לך שוב ספק, דיעה, לא קביעה.
לגביי השבר במקרה השני הוא נשבר בגלל דחיסה - חלק שנשבר/ השתחרר (טלטל במקרה ההוא) ונכנס/ נדחס על ידי הקראנק כלפי בלוק המנוע ופתח בו חור.
אם היה קורה משהו דומה כאן (למרות שפיזית הוא לא אפשרי - הטלטלים מעל הקראנק ואין להם דרך לרדת למטה בלי להטחן על-ידו) לא היה נשאר כלום מהקרטר, לא חור קטן.

אגיד לך מה , עדיין לא היה לי זמן לשבת ולבחון מקרוב באור יום אך מחר אעשה זאת ואנסה להבין האם החור הוא מכלפי פנים והחוצה או הפוך... אך דבר אחד אני יכול להגיד לך בבטחה , היום לי לא מעט אופנועים (כלל ימאהה) בעבר ומעולם לא קרה לי מקרה שכזה. לא הרגשתי שום דבר שפוגע באופנוע ואם נגיד ופגע משהו באופן קל ובלי שאני ארגיש וחורר אותו בכזו צורה , זו לא פחות בעייה משבירה מבפנים.

Shasha127
22-12-2016, 21:30
אני דווקא בעדך ובטח שלא מצדד בימאהה בשום צורה, אבל מהתמונות שהעלית ככה זה נראה לי ואני מקווה מאוד בשבילך שאני צודק וזה יגמר בקרטר כי אם זה נזק מבפנים החוצה סרט רע. תעדכן בנושא ואפילו צלם מחר כשאתה מסתכל.

relz
22-12-2016, 22:59
אני מסכים שאי אפשר לדעת בוודאות מהתמונה הזאת, אך לי זה נראה מאוד דומה לשלי וזוית השבירה נראית לי מ פנימה החוצה.

דרך אגב, אצלי הי די והותר נזק גם מתחת לגובה הקראנק. מסתבר שכשהקראנק מסתובב עם חצי טלטל עליו ומפליק אותו לכל הכיוונים, עד שנתקע סופית, קורים כל מיני נזקים סביבתיים. לא אתפלא אם יעוף חלק עד הקארטר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

JohnnyDee
23-12-2016, 01:13
קשה לומר אבל וואלה אופנוע תקציב זה אופנוע תקציב..
לדעתי חסכו פה כסף על הייצור אני לא מהנדס מכונות אז אני לא יודע איפה, אבל גם אם זה חיצוני זה פגם תכנון לדעתי שיכל בקלות להפתר על ידי מנוסים.
בדעה שלי האופנוע פשוט מיוצר בזול ולא נעשתה בקרת איכות כמו שצריך.. ואנשים משלמים.
אבל שוב דעה זה כמו חור תחת, לכולם יש אחד חלק מסריחים חלק פחות.

Tribalmistyc2
23-12-2016, 07:38
זוית השבירה נראית לי מ פנימה החוצה.
על פי אתה קובע את זה?

דרך אגב, אצלי הי די והותר נזק גם מתחת לגובה הקראנק. מסתבר שכשהקראנק מסתובב עם חצי טלטל עליו ומפליק אותו לכל הכיוונים, עד שנתקע סופית, קורים כל מיני נזקים סביבתיים. לא אתפלא אם יעוף חלק עד הקארטר.

אולי,אבל בד"כ טלטל שבור פורץ את הבלוק באזור שבו הוא נתקע והריקושטים כולם בקרבת מקום.

Dudsan
23-12-2016, 10:59
יצא לי לבדוק את החור ועדיין איני בטוח אם הוא חיצוני או פנימי (סמנטיקה מכיוון ולדעתי הדבר לא צריך לקרות בשני המקרים).
https://s24.postimg.org/hum9vujy9/20161223_105117.jpg (https://postimg.org/image/hum9vujy9/)

https://s24.postimg.org/dmrhn3iip/20161223_105121.jpg (https://postimg.org/image/dmrhn3iip/)

https://s24.postimg.org/7zv4pmg01/20161223_105137.jpg (https://postimg.org/image/7zv4pmg01/)

https://s24.postimg.org/4hj4t8f41/20161223_105150.jpg (https://postimg.org/image/4hj4t8f41/)

https://s24.postimg.org/p2xwl4wox/20161223_105155.jpg (https://postimg.org/image/p2xwl4wox/)

photo sharing (https://postimage.org/)

Tribalmistyc2
23-12-2016, 11:02
יש סימני שפשופים בגב החור או שהתמונה מטעה?

Shasha127
23-12-2016, 12:29
התמונות שאתה מעלה קטנות מאוד אי אפשר להסיק מהן כלום

R86
23-12-2016, 12:35
תפרק את הברגים ותבדוק..מה כ"כ קשה?

sygnet
23-12-2016, 12:36
תפרק את הברגים ותבדוק..מה כ"כ קשה?
האופנוע באחריות.. אני חושב שזה מבטל.

R86
23-12-2016, 12:38
האופנוע באחריות.. אני חושב שזה מבטל.

אז מה אתה עושה פה ולמה האופנוע לא במטרו?

Shasha127
23-12-2016, 13:20
לא לתקוף סתם, אולי פותח השרשור (מי שהגבת לו הוא לא פותח השרשור) רוצה לקבל מושג מעוד אנשים לגביי אפשרויות לנזק לפני שהוא הולך אליהם עם אופציה שהוא מתחיל איתם מלחמה ארוכה עם סיכויי הצלחה נמוכים.

Dudsan
24-12-2016, 20:45
אני אכן מנסה לקבל מושג לגבי מה שקורה.
עדיין לא אבחנתי האם הפגיעה היא מבחוץ פנים או להיפך. אגב , מה זה בעצם משנה? ככה או ככה דבר כזה לא אמור לקרות ולסכן חיי אדם.

Shasha127
24-12-2016, 20:56
זה משנה כיוון שאלמנטים חיצוניים אף אחד לא יכול למנוע ואף אחריות לא מכסה.

Dudsan
24-12-2016, 21:32
לא נעשתה כאן רכיבה בשטח או בתנאים לא מתאימים לכלי הרכב , נעשתה רכיבה על כביש מהיר (וללא שום אזהרה מוקדמת).

strelok89
24-12-2016, 23:10
אני חטפתי בכביש אבן שפערה לי חור ענק באגזוז.
קורה... אין מה לעשות בנידון

Tribalmistyc2
25-12-2016, 06:42
פותה"ש,מתחת אותנו..

Dudsan
25-12-2016, 10:49
פותה"ש,מתחת אותנו..

מתחתי אתכם?

Tribalmistyc2
25-12-2016, 10:54
מתחתי אתכם?

רוצים לדעת אם זה גוף זר או לא.

Dresdner
25-12-2016, 11:04
רוצים לדעת אם זה גוף זר או לא.

ככה זה, רצים להתבכיין בפורום ואחרי שפרקו לא שומעים מהם יותר.
יש גם את אלו שקיבלו דיל בשביל לשתוק.

Tribalmistyc2
25-12-2016, 11:08
לגמרי.

Dudsan
25-12-2016, 11:25
פתחתי את השרשור בשביל לשמוע דעות וכמובן גם בשביל לפרוק. כרגע אני מחכה לתשובות ממה נגרם החור... ברגע שיהיו ממצאים אמשיך ואעדכן , תאמינו לי שאני מתוח לא פחות ממכם.

Dudsan
25-12-2016, 16:37
טוב אז קפצתי היום למטרו (עדיין לא עם האופנוע ) לקצת שיחות ובירורים...

נתחיל מכך שאין לי אחריות מכיוון ואני ב 33000 קמ והאחריות נגמר ב 24000 קמ.

הראתי להם מגוון תמונות שצילמתי ולטענתם באמת אי אפשר לדעת מהיכן מגיע הנזק . אגרור השבוע את האופנוע אליהם ונצטרך לפתוח מנוע בכדי לראות מה קרה... האם הבעייה מגיעה מכיוון המנוע (פנים חוצה) או מכיוון משהו שחורר את הקרטר (אבן / מתכת או כל דבר אחר).

בלי קשר נאמר לי שידוע שהמנוע הנ"ל לא מהמוצלחים והאמינים שיצאו מימאהה...

במידה והנזק גדול וצריך להחליף מנוע המחיר לא יורד מ 30K אך מטרו לא מוכרים מנוע קומפלט... במידה ויש אפשרות לתיקון (נזק של טלטל/או קרטר מחורר וכדומה) גם פה מדבובר בסכום לא מבוטל , כ 12000 תלוי נזק.

הדבר המשתלם ביותר כמובן זה למצוא מנוע מפירוק אך אופציה זו היא כמו השתלה.... לחכות שמישהו ימות ולקוות שהמנוע לא יפגע (יכול לקחת יום ויכול לקחת שנתיים).

חשוב לציין שאם אראה כי הנזק אכן נגרם מבפנים חוצה אלחם בכל הכח למרות שהאחריות פגה לפני 9K קמ.

Shasha127
25-12-2016, 16:43
אם זה נזק חיצוני ורק הקרטר נפגע ולא חלקים פנימיים (יתכן בלאי במיסבים בגלל עבודה ללא שמן, תלוי אחרי כמה זמן כיבית את המנוע מרגע שהבחנת בבעיה) אין שום סיבה שתגיע אפילו לרבע מ12000 ש"ח.
מאחר ואתה לא באחריות כבר 9000 ק"מ, אני לא רואה שום סיבה למה אתה צריך להכניס את האופנוע שלך לבור הנחשים הזה ולתת להם לפתוח לך את המנוע לדיאגנוזה. אם האחריות גם ככה בר מינן אתה לא תוציא מהם שקל, מקסימום הנחה קטנה על הצעת מחיר הזויה שתקבל, ואם זה המצב טוב תעשה אם תגש למוסך מקצועי ואמין שיפתח ויתן לך חוו"ד לתיקון במקום אליהם.

Tribalmistyc2
25-12-2016, 19:34
אני מציע לך בחום לא לקחת את ההצעה של מטרו כי לגלות שהמנוע הלך אפשר בבית ובחינם על ידי הורדת הקרטר ובדיקה ויאזואלית פשוטה, שאגב הייתה חוסכת לך הרבה טרטורים ודאגות,אבל כמובן שבחרת לטחון מים.

קרטר אינו חלק מהמנוע,זה סה"כ מכסה והוא חיצוני,הסרה שלו לא שייכת לפתיחת מנוע היא פשוטה ולא דורשת ידע או ניסיון קודם.

לגבי החור אם הוא קרה בגלל גו"ז יש סיכוי שהמנוע לא ניזוק או כמעט לא ניזוק,ואז התיקון יכול להיגמר בכמה מאות.
מחיר של קרטר חדש רחוק מלהגיע ל 12K כנראה שלא הבנת נכון את ההסבר.

בקיצור מעט תעוזה להוריד קרטר ולצלם.

Shasha127
25-12-2016, 19:53
לא לכולם יש יכולת או אומץ להתעסק מכנית עם הכלי שלהם (פשוט ככל שזה נראה לך) וזה בסדר גמור. לא צריך להגזים עם כינויים ושמות כאלה ואחרים.
אם הוא רוצה לבדוק עוד אופציות ולהתיעץ עם עוד אנשים בתור אדם שלא מבין מכונאות, למה לא? תזכורת - זה הכלי שלו והבעיה שלו וגם דרך הפעולה שתיבחר בסוף היא שלו.
הוא פתח שרשור כי הוא לא מבין, הוא מתייעץ, קיבל הצעות כאלו ואחרות, משתף ומעדכן, ולזה קיים הפורום הטכני. מה הוא יחליט לעשות בסופו של דבר זה החלטה שלו בלבד, ואין שום סיבה לתקוף אותו כי הוא פועל בדרך כזו או אחרת.

sygnet
25-12-2016, 19:57
אני מציע לך בחום לא לקחת את ההצעה של מטרו כי לגלות שהמנוע הלך אפשר בבית ובחינם על ידי הורדת הקרטר ובדיקה ויאזואלית פשוטה, שאגב הייתה חוסכת לך הרבה טרטורים ודאגות,אבל כמובן שבחרת לטחון מים.

קרטר אינו חלק מהמנוע,זה סה"כ מכסה והוא חיצוני,הסרה שלו לא שייכת לפתיחת מנוע היא פשוטה ולא דורשת ידע או ניסיון קודם.

לגבי החור אם הוא קרה בגלל גו"ז יש סיכוי שהמנוע לא ניזוק או כמעט לא ניזוק,ואז התיקון יכול להיגמר בכמה מאות.

אני חייב לומר שבדיוק בגלל אנשים כמוך הפסקתי לעקוב אחרי פול גז...

זאת לא צורה להתייחס לאף אדם ובטח לא לאדם בצרה.

Dudsan
25-12-2016, 20:29

לא מבין על מה אתה מדבר ? בגלל שהלכתי למוסך של מטרו בכדי לשאול את דעתם על החורים? מה רצית שאעשה? שלא כמוך ,מסתבר , איני איש מקצוע ואיני מבין מספיק ולכן פניתי ליבואן הרשמי בכדי לברר את מצב האחריות ועל הדרך התייעצתי עם המכונאי.

מה אתה חושב שהייתי צריך לעשות? להכנס למלחמות? בשביל להכנס למלחמה אתה צריך קודם לבדוק את האופציות הריאליות הקיימות וכך עשיתי.

הפלג הצפוני
25-12-2016, 21:13
כנס למוסך אחר שייתנו דיעה,יסובבו את המנוע וגם ירכיבו מכסה חדש.
רק אחרי זה ניתן יהיה לדעת אם המנוע תקין או לא.

Tribalmistyc2
25-12-2016, 21:37
שלא כמוך ,מסתבר , איני איש מקצוע ואיני מבין מספיק ולכן פניתי ליבואן הרשמי בכדי לברר את מצב האחריות ועל הדרך התייעצתי עם המכונאי.

זה בדיוק העניין שאתה לא צריך להיות בעל מקצוע בשביל להוריד את המכסה לצלם ולעלות לכאן.

הכל נכתב מתוך רצון לגרום לך לקחת את הדברים לידיים ולא מתוך כוונה לזלזל בך.
אם נפגעת זכותך,אבל הכוונה שלי הייתה טובה וזה אמיתי לגמרי.
נ.ב. אני לא בעל מקצוע.

שאר החברים שכנראה גם לא הבינו את מהות הפוסט,מוזמנים לחשוב כרצונם וסיגנט מוזמן לעשות כרצונו.

strelok89
25-12-2016, 22:04
חברים להרגיע רוחות.
אנשים מתיעצים לא לכולם יש ידע טכני,לא לכולם יש אומץ לפתוח מכסה, ועוד בכלי באחריות.

בבקשה להיות נחמדים פותח שרשור בא בשאלה לגיטימית של יעוץ, הבעיה שזה לא היה ברור מראש, אגב אני הבנתי שהוא מתיעץ על איך לתקן ולא על מה האופציות שלו מול מטרו.
ופותח שרשור זה שרשור לכללי ולא לטכני, בטכני מתיעצים על תיקון בכללי על התנהלות מול מטרו.

השרשור בסוף תפס כיוון טכני אז הוא ישאר בטכני,אבל סיווג נכון היה מסביר את כוונתך טוב יותר

Dudsan
25-12-2016, 22:11
חברים להרגיע רוחות.
אנשים מתיעצים לא לכולם יש ידע טכני,לא לכולם יש אומץ לפתוח מכסה, ועוד בכלי באחריות.

בבקשה להיות נחמדים פותח שרשור בא בשאלה לגיטימית של יעוץ, הבעיה שזה לא היה ברור מראש, אגב אני הבנתי שהוא מתיעץ על איך לתקן ולא על מה האופציות שלו מול מטרו.
ופותח שרשור זה שרשור לכללי ולא לטכני, בטכני מתיעצים על תיקון בכללי על התנהלות מול מטרו.

השרשור בסוף תפס כיוון טכני אז הוא ישאר בטכני,אבל סיווג נכון היה מסביר את כוונתך טוב יותר

כאשר פתחתי את השרשור לא ידעתי כיצד יכול להיות שיש לי חור במנוע... לאט לאט עם תגובות בפורום והתייעצויות מבחוץ הבנתי שיכול להיות ומדובר בחפץ שפגע בקרטר (עדיין לא הוכח/נבדק ע"י מכונאי). משם התייעצתי לגבי האופציות העומדות בפניי ושיתפתי בשרשור.
אני עדיין אמשיך לשתף תוך כדי תיקון ובדיקה מה הממצאים בכדי לשפוך אור על האופנוע והמנוע של ה MT 09 ומכאן אנשים יחליטו בעצמם האם הם רוצים להכנס לחוויה.

strelok89
25-12-2016, 22:15
אני חושב שזה שרשור תורם מאוד סך הכל.
פשוט החברה פה ציפו לשירשור מפלצת של איך אתה משפץ מנוע....

ובנתיים אנחנו מחכים לעידכונים

MasterOz
25-12-2016, 22:55
רק דעה על סמך התמונות,
כשקודחים חור בקיר, ויוצאים מהצד השני...בטעות או שלא,
בדרך כלל רואים שהטיח נשבר וחור היציאה, גדול מחור הכניסה.
כלומר, הטיח שבור באלכסון, כמו קונוס, לכיוון שממנו בא המקדח.
לעניות דעתי, השבר נגרם מבפנים החוצה ולא ההיפך,
המתכת בתמונה נראית כאילו התפוצצה מבפנים אל החוץ.

אגב - מה שאני חושב, תופס לגבי שני המקרים (גם הקודם וגם הנוכחי)

Dresdner
26-12-2016, 12:36
כאשר פתחתי את השרשור לא ידעתי כיצד יכול להיות שיש לי חור במנוע... לאט לאט עם תגובות בפורום והתייעצויות מבחוץ הבנתי שיכול להיות ומדובר בחפץ שפגע בקרטר (עדיין לא הוכח/נבדק ע"י מכונאי). משם התייעצתי לגבי האופציות העומדות בפניי ושיתפתי בשרשור.
אני עדיין אמשיך לשתף תוך כדי תיקון ובדיקה מה הממצאים בכדי לשפוך אור על האופנוע והמנוע של ה MT 09 ומכאן אנשים יחליטו בעצמם האם הם רוצים להכנס לחוויה.

מה שאולי נאבד כאן בדרך הוא שמנסים להזהיר אותך שאם זה הקרטר זה בסה"כ מכסה זול יחסית שלא יעלה כמה אלפים אז אולי כדי לשקול ללכת למוסך אמין שקיבל המלצות כאן בפורום.

lazydog7
26-12-2016, 13:04
שנים שלא הגבתי כאן .

א. תבדוק שהמנוע מסתובב , מהקראנק או תכניס הילוך 6 ותסובב את הגלל - תראה אם הגלגל מבצע כמה סיבובים או נתקע.

אם נתקע אתה בבעיה,
אם לא - יש מצב שהבעיה לא חמורה כל כך.

JohnnyDee
26-12-2016, 13:08
גם לי ואני לא בעל מקצוע נראה שזה נשבר מבפנים.
ואגב אולי החבר'ה פה יצאו עלייך קצת כי לא רצו שתלך למוסך שיגיד לך כן הלך בלה בלה בלה בלה וזאת אשמתך 10000 ש"ח תודה.
חשבנו שתעזר במישהו(גם ככה אין אחריות) ותוריד את הקארטר בעצמך..
ובאמת לא בדקת אם המנוע מסתובב?

relz
26-12-2016, 14:05
אם זה נזק חיצוני ורק הקרטר נפגע ולא חלקים פנימיים (יתכן בלאי במיסבים בגלל עבודה ללא שמן, תלוי אחרי כמה זמן כיבית את המנוע מרגע שהבחנת בבעיה) אין שום סיבה שתגיע אפילו לרבע מ12000 ש"ח.
מאחר ואתה לא באחריות כבר 9000 ק"מ, אני לא רואה שום סיבה למה אתה צריך להכניס את האופנוע שלך לבור הנחשים הזה ולתת להם לפתוח לך את המנוע לדיאגנוזה. אם האחריות גם ככה בר מינן אתה לא תוציא מהם שקל, מקסימום הנחה קטנה על הצעת מחיר הזויה שתקבל, ואם זה המצב טוב תעשה אם תגש למוסך מקצועי ואמין שיפתח ויתן לך חוו"ד לתיקון במקום אליהם.

בתור מישהו שעבר סיפור מאוד לא נעים עם מנוע של MT09, אני רואה הגיון רב בללכת דווקא למוסך של מטרו גם אם זה מעט אחרי האחריות.
אם זה היה אופנוע בן עשר שכבר עבר כברת דרך ארוכה, החליף מלא ידיים ובעל עבר לא ידוע, אני מסכים שאפשר ורצוי לפתוח אותו בבית או במוסך אמין ולתקן בצורה הטובה והזולה ביותר. אך פה זה לא המצב.

האופנוע הוא יד ראשונה (אם איני טועה) ורק בן שנה וחצי. לעניות דעתי, מנוע לא צריך להתפרק אחרי 33000ק"מ, או אחרי 47000ק"מ במקרה שלי, (זאת בהנחה שאכן הנזק אכן נעשה מהפנימה החוצה).
רק אם ימאהה (או במקרה הזה מטרו) בעצמם יפתחו את המנוע ויזהו את התקלה, יש תקווה/סיכוי שהם יקחו אחריות על המצב.

גם אצלי הם הפחידו אותי עם הצעות מחיר של יותר מ 30000ש"ח, וככה גרמו למצב שהם אפילו לא פתחו את המנוע לבדוק את מקור הבעיה. אולי אם היו פותחים הם היו באמת מגלים מעבר לכל ספק שיש פה פגם ביצור (ואולי לא)?

אם כל בעלי ה MT יקבלו רגליים קרות ויתקנו את המנועים על חשבונם (גם אם זה עולה 12000ש"ח), מבחינת מטרו/ימאהה הבעיה לא קיימת וכאילו שאף פעם לא קרתה.

strelok89
26-12-2016, 15:09
רלז היה סיפור דומה עם הקראנקים ,הונדה יפן ידעה (החליפו למקט אחר של קראנק והוא שונה ללא בעיות) .
מה עשו בארץ ובכל העולם? מי שהלך לו במסגרת אחריות קיבל חינם מי שפחות היה לו מזל ומת לאחר האחריות אכל אותה על מנוע.

עוד דוגמא?
כי סידרת הורסיס 650 והer6
ששופכים מנועים בכמויות בארץ בגלל כשל בשסתומי פליטה, קוואסאקי העולמית מכירה בבעיה, החליפה למקט אחר של שסתום משופר ללא הבעיה.
יש ריקול? משהו? כלום

sygnet
26-12-2016, 15:19
יש לי שאלה אולי קצת מפגרת... המוזרים על 4 חווים אותם בעיות שירות?

זאת אומרת אם יש תקלת יצור במנוע או גיר או משהו אחר החברה לוקחת אחריות? (להוציא ריקולים על בטיחות).

strelok89
26-12-2016, 15:19
סיגנט תבדוק לדוגמא גירים בשברולט קרוז
ככה די טרי ;)

כל עוד זה לא בעיה בטיחותית ישירה , מעטים היצרנים שמוציאים ריקול כי זה לא חובה זה מחווה טובה.

בעיקר היפנים והקוריאנים פחות מתעסקים בזה, כי מבחינתם הם מוכרים הרבה ובזול ולא מעניין אותם להחזיק חלפים וריקולים לדגמים לא עכשווים. הם מחויבים לפי חוק להחזיק 7 שנים מחזיקים 7 שנים , אחרי זה מה יוצא אני מרוצה.

אני אוכל תסביכים לחלפים לדיהאטסו וניסאן , ותראה איך אנשים מחפשים חלפים לכלים של שנות ה2000.

מאידך יכול להעיד לך על בעלי הארלי בני 30-40 שנה שיש חלפים.
ובעלי במוו משנות ה60 שעדיין יש חלפים

sygnet
26-12-2016, 15:47
סיגנט תבדוק לדוגמא גירים בשברולט קרוז
ככה די טרי ;)

על פניו נראה שUMI (שהם היבואן אם אני לא טועה) מחפשים את מקור הבעיה...
ממה שעלה מהשרשור הקודם זה משהו שאי אפשר לומר על מטרו...

strelok89
26-12-2016, 16:16
עזוב מחפשים ועזוב שטויות תאכלס אם יש לי שברולט קרוז והולך גיר אני מקבל משהו? לא אני כמו גדול משפץ או מחפש חליפי.

כנל כאן, כנל בהונדה עם ה250 והקראנקים וכנל עם ה300 והקראנקים.
ויש עוד מלא מלא מקרים דומים

sygnet
26-12-2016, 16:36
עזוב מחפשים ועזוב שטויות תאכלס אם יש לי שברולט קרוז והולך גיר אני מקבל משהו? לא אני כמו גדול משפץ או מחפש חליפי.

כנל כאן, כנל בהונדה עם ה250 והקראנקים וכנל עם ה300 והקראנקים.
ויש עוד מלא מלא מקרים דומים

יכול להיות שאתה צודק...
למראית עין נראה שהם מחפשים פתרון, אם הפתרון שלהם בסופו של דבר הוא פרטני ולא ריקול כללי מקובל עלי... יכול להיות שהפתרונות סמויים מהעין ויכול להיות שאין פתרון ומושכים את כולם באף.

למראית עין יבואני הדו"ג שמים עלינו פס.. כנראה עקב גודל השוק וכח הקניה הקטן. בנוסף הם סומכים עלינו הישראלים שנמשיך לרכוש למרות השירות המחריד.

torquser
26-12-2016, 16:56
זה בדיוק העניין שאתה לא צריך להיות בעל מקצוע בשביל להוריד את המכסה לצלם ולעלות לכאן.

הכל נכתב מתוך רצון לגרום לך לקחת את הדברים לידיים ולא מתוך כוונה לזלזל בך.
אם נפגעת זכותך אני מתנצל, אבל הכוונה שלי הייתה טובה וזה אמיתי לגמרי.
נ.ב. אני לא בעל מקצוע.
שאר החברים שכנראה גם לא הבינו את מהות הפוסט,מוזמנים לחשוב כרצונם וסיגנט מוזמן לעשות כרצונו.

כוחן של מילים

https://www.youtube.com/watch?v=Hzgzim5m7oU

יש לי שאלה אולי קצת מפגרת... המוזרים על 4 חווים אותם בעיות שירות?

זאת אומרת אם יש תקלת יצור במנוע או גיר או משהו אחר החברה לוקחת אחריות? (להוציא ריקולים על בטיחות).

חבר עם אלפטא מיטו רגע לפני שהאחריות פקעה אילץ את היבואן להחליף גיר לא תקין

Tribalmistyc2
26-12-2016, 17:11
כוחן של מילים

https://youtu.be/ZukxtdVawU8?t=48
אכן כן

torquser
27-12-2016, 17:34
https://youtu.be/ZukxtdVawU8?t=48
אכן כן

סת רוגן, גמאני אוהב אותו, איזה דבר יפה זה שלא משנה כמה שמוק האדם שמולך תמיד תמצאו משהו משותף ששניכם אוהבים.

MasterOz
27-12-2016, 22:23
מצד שני ולמרות שאני לא מעולף על היבואן...
יש לי אופנוע מודל 2009 והשנה 2016 פתאום קיבלתי מכתב על ריקול של מישר זרם.
הטענה של סוזוקי שהרכיב החשמלי מתנתק מצלעות הקירור.
אפילו לא טרחתי להגיע שיעשו את העבודה, פרקתי, שלחתי את הישן שהיה תקין לחלוטין וקיבלתי חדש.
אז מה תגידו על זה?

Shasha127
27-12-2016, 22:39
שהיצרן מוריד ריקול היבואן לא יכול לדלג עליו כי אם יקרה משהו כתוצאה מזה הוא יצטרך לתת דין וחשבון ליצרן שנתן הוראה מפורשת. מעבר לזה העלויות מכוסות כולן ע"י היצרן ובמקרה שלך היבואן אפילו לא בזבז דקת עבודה.

relz
28-12-2016, 01:08
מצד שני ולמרות שאני לא מעולף על היבואן...
יש לי אופנוע מודל 2009 והשנה 2016 פתאום קיבלתי מכתב על ריקול של מישר זרם.
הטענה של סוזוקי שהרכיב החשמלי מתנתק מצלעות הקירור.
אפילו לא טרחתי להגיע שיעשו את העבודה, פרקתי, שלחתי את הישן שהיה תקין לחלוטין וקיבלתי חדש.
אז מה תגידו על זה?

מה שלום האופנוע שלך, באמת? חזר כבר לכביש?

Goas23
28-12-2016, 15:09
לפותח השירשור אני יכול לעזור עם יבוא של מנוע חדש\מחודש אם אתה צריך עזרה צור קשר בפרטי,

קצת עיסוק כמה שקלים אבל הרבה פחות ממטרו מנוע חדש או מחודש יכול להיות פה תוך מספר שבועות.

בהצלחה.

uriar
28-12-2016, 16:40
רק דעה על סמך התמונות,
כשקודחים חור בקיר, ויוצאים מהצד השני...בטעות או שלא,
בדרך כלל רואים שהטיח נשבר וחור היציאה, גדול מחור הכניסה.
כלומר, הטיח שבור באלכסון, כמו קונוס, לכיוון שממנו בא המקדח.
לעניות דעתי, השבר נגרם מבפנים החוצה ולא ההיפך,
המתכת בתמונה נראית כאילו התפוצצה מבפנים אל החוץ.

אגב - מה שאני חושב, תופס לגבי שני המקרים (גם הקודם וגם הנוכחי)

מסכים איתך 100%, בעיקר הקטע המסומן:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/3702909/Fullgaz/2016-12-28_16-38-48_.jpg

שנים שלא הגבתי כאן .

א. תבדוק שהמנוע מסתובב , מהקראנק או תכניס הילוך 6 ותסובב את הגלל - תראה אם הגלגל מבצע כמה סיבובים או נתקע.

אם נתקע אתה בבעיה,
אם לא - יש מצב שהבעיה לא חמורה כל כך.
:thumbsup:

Dudsan
02-01-2017, 22:33
Goas23 משום מה לא ניתן לשלוח לך הודעה בפרטי... אם תוכל לשלוח לי הודעה אשמח..

עדכון -

לאחר פתיחה של הקרטר אכן נראה שמשהו חורר אותו מבחוץ. המנוע עבד ללא שמן ולכן נתחן מבפנים (פירורי קראנק וחלקים אחרים).
אין מנוס מלנסות ולמצוא מנוע אחר... מטרו לא מביאה מנועים קומפלט (ואולי טוב שכך מכיוון והמחיר שהם היו רוצים היה כעלות אופנוע חדש).
העובדה שהנזק קרה מבחוץ מחזקת את דעתי שלאופנוע הזה לא אתקרב יותר , אתקן ואמכור. אני לא מרגיש בטוח בכלל עם MT ולא אמליץ לרכוש , לא מתוך כעס אלא מתוך הרגשה כנה שהסיפור בקלות יכל להגמר אחרת...

Shasha127
02-01-2017, 22:45
אני מבין את התסכול אבל אם זה מנחם אותך מה שעף לך על הקרטר וחורר אותו היה מחורר קרטר של כמעט כל אופנוע כביש שלרוב נמצא חשוף כמו באופנוע שלך. למרבה הצער זה חוסר מזל נטו, וכמובן תודות למה ששכב על כביש 6 וחיכה לך.
משתתף בצערך הכלכלי.

Dudsan
02-01-2017, 23:15
ממבט חטוף נראה שהקרטר בMT דק מהרגיל + ללא הגנה לעומת אופנועים אחרים ששם האגזוז יושב וחוסם את הקרטר במלואו.

duadi
02-01-2017, 23:57
בהצלחה חבר.

שאלה שמטרידה אותי לכל אורך השרשור הזה.
מה זה קרטר?

JohnnyDee
03-01-2017, 00:00
קרטר=אגן שמן.
DUDSAN בדיוק מה שהתכוונתי תיכנון לקוי

Skity
03-01-2017, 00:46
תסתכל על הצד "החיובי", אם כל השמן נשפך על הכביש היית בקלות יכול לאבד שליטה עקב צמיג אחורי ספוג שמן ולהתרסק.

ועכשיו אני מבין על מה מדברים כשאומרים אופנוע תקציב.

lokimonster
03-01-2017, 11:04
מה שלום האופנוע שלך, באמת? חזר כבר לכביש?

שזה מזכיר לי שיש לי חלקים חדשים שמחכים לך יא שפן מזוקן

R86
03-01-2017, 12:52
והריקול בגיר של הR1 גם היה בגלל שהוא אופנוע תקציב?
אחרי הFZR 1000
XT600 ו XV750
החלטתי שאני לא אוהב ימאהה.

JohnnyDee
03-01-2017, 22:44
R1 אבל עולה פי 2 ולפחות הבולמים פצצה..
וגם R1 קיבל ריקול.. אני לא רואה את הMT מקבל ריקול לקרטר אחר.

R86
03-01-2017, 22:53
הבנת הנקרא זה תחום דיי חזק אצלי אבל את התשובה החצי צינית(?) שלך לא הבנתי.

JohnnyDee
04-01-2017, 00:36
בטח שציני, אבל באמת אין ריקולים לMT.

סער666
04-01-2017, 08:30
קצת מרתיע אותי לקנות ימאהה אחרי כל הסיפורים האלו

relz
04-01-2017, 14:06
בטח שציני, אבל באמת אין ריקולים לMT.

למיטב זכרוני היו כבר שלושה-ארבעה ריקולים לMT09 (חיישן ABS, צמת פנס קדמי, מעביר הילוכים...), וגם סוג של "המלצה" למוסכים להחליף חלק על פי דרישת לקוח (מותחן טיימינג).

JohnnyDee
04-01-2017, 14:40
מצויין על כל אלה.
אבל מה עם הקרטר העדין?
אגב בבירור החור הוא מכלפי פנים החוצה.

doutsh
04-01-2017, 16:00
איך בבירור מכלפי פנים החוצה, כשפותח השרשור בעצמו אומר שאחרי פתיחת הקרטר נראה שזה משהו שחדר מבחוץ?!

Shasha127
04-01-2017, 18:47
העיקר שזה בבירור :D

JohnnyDee
04-01-2017, 20:28
לא עוקב אחרי כל תגובה שהבחור מעלה אבל זה חור מגורם חיצוני?
4450
כנראה שבאמת כדאי שאני אחזור לשתי פעימות שלי..
מה אני מבין, בחיים לא ראיתי חור כזה מנזק חיצוני.

relz
05-01-2017, 14:05
לא עוקב אחרי כל תגובה שהבחור מעלה אבל זה חור מגורם חיצוני?
4450
כנראה שבאמת כדאי שאני אחזור לשתי פעימות שלי..
מה אני מבין, בחיים לא ראיתי חור כזה מנזק חיצוני.

חייב לומר שגם לי זה נראה כמו נזק פנימי...

האם ממש פתחו את המנוע ובדקו שלא חסר איזה חלק קטן?

JohnnyDee
05-01-2017, 17:13
תראה אם זה חיצוני זה בכלל גרוע, בכל אופנוע\קטנוע נורמלי אין לסלע\מפגע כלשהו דרך ישירה להכות בקרטר, זה יכול לקרות אבל זה צריך להיות "מזל נאכס".
וגם אם יש מכה ישירה.. מה זה עשוי מקלקר? מה עד כדי כך חסכו בעובי בשביל עלויות?

Shasha127
05-01-2017, 17:33
אם היית קורא את כל השרשור היית מבין שזה קרה במהירות תלת ספרתית בכביש 6, ובמהירויות כאלו גם אבן/ חתיכת ברזל בגודל סביר תחורר קרטר אם הגלגל מעיף אותה עליו. היית גם מבין שהוא כבר פתח קרטר ואין שום דבר שבור פנימית אלא חלקים טחונים מעבודה בלי שמן = חור מגורם חיצוני שרוקן את השמן וגרם למנוע לעבוד ללא שמן.
לגביי עובי הקרטר לאף אחד כאן אין מושג מה עובי הקרטר המדובר,, ממה הוא עשוי ובאיזה עובי לא היה נפתח חור אז כל הדיבורים האלו באוויר מיותרים, הצטרפות המקרים שיצרה את החור הזה לא ניתנת לפתרון מאחר ויש יותר מגורם אחד לא ידוע כמו המהירות באותו רגע ומה בכלל פגע ואיך.
מדובר בצירוף מקרים גרוע/ חוסר מזל תקראו לזה איך שתקראו, אבל הוא לא הראשון ולא האחרון שיקרה לו נזק מדברים על הכביש ולא רק באופנועים.

JohnnyDee
06-01-2017, 00:50
חוסר מזל רציני ביותר, לא קראתי בפרטי פרטים אבל מצויין לדעת.
כנראה הבחור נסע במהירות מאוד גבוהה..
אני מסכים עם חלק מהדברים בנסיעה של 50 קמ"ש סלע קטן הגיע לי איכשהו לאגזוז מלמטה ועשה שקע יפה..
מאוד הזוי, אבל קרה.
אבל כל מקום שבו נמצא נוזל כלשהו תמיד מוגן מסביב.

adnan
06-01-2017, 09:18
קודם כל, פות"ש מאחל לך שתמצא תיקון זול ולשביעת רצונך, אכן מתסכל מה שאתה עובר כרגע.

בלי להעליב רוכבי ימאהה, לפחות כך מהניסיון לשלי, תמיד ראיתי שהאופנועים שלהם (ימאהה), אופנועים די עדינים.

Dudsan
08-01-2017, 04:21
חוסר מזל רציני ביותר, לא קראתי בפרטי פרטים אבל מצויין לדעת.
כנראה הבחור נסע במהירות מאוד גבוהה..
אני מסכים עם חלק מהדברים בנסיעה של 50 קמ"ש סלע קטן הגיע לי איכשהו לאגזוז מלמטה ועשה שקע יפה..
מאוד הזוי, אבל קרה.
אבל כל מקום שבו נמצא נוזל כלשהו תמיד מוגן מסביב.

ממש לא רכבתי מהר (שייטתי באופן מאוד רגוע חזרה מהעבודה הביתה).
הנזק נגרם מחפץ/אבן חיצונית שפשוט ניפצה את הקרטר (יכול להיות אבן ויכול להיות חתיכת מתחת שעפה ממשאית WHO KNOWS).
לא יצא לי לשמוע על אנשים שקרו להם מקרים דומים עם אופנועים אחרים בעוד שעם MT שמעתי כבר על שניים.
לא ממהר לצאת במסקנות אך אלו הנתונים הקיימים כרגע. שכל אחד יסיק את מסקנותיו.

lokimonster
08-01-2017, 07:08
ייתכן שבגלל חיסכון במשקל הסגסוגת ממנה עשוי הקרטר רכה?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

JohnnyDee
08-01-2017, 15:21
אני גם חושב שהעובי\חומר לא מתאים וזאת כן בעיה שהיצרן והיבואן צריכים להכיר בה..
מה שבטוח האופנוע מאוד קל, ומתומחר זול, אז יתכן ואתה צודק.
בעלי MT תלמדו ותאלתרו שם איזה פלאח מגן.
או אל תעשו כלום ותחכו שהיצרן יקח אחריות ב2023.
בכל מקרה מצער לשמוע מקווה שתחזור לרכב במהרה.

doutsh
08-01-2017, 17:07
כל אחד נהיה כאן מומחה בחוזק חומרים, ועוד מתמונות בלבד בלי צורך אשכרה לבדוק את החומר עצמו...
בא נראה מה יש לנו כאן -
- אופנוע אחד עם חור במנוע, שכנראה (לפחות לטענת בעליו של האופנוע) נגרם מגורם פנימי שהתפרק.
- אופנוע שני עם חור בקרטר, כנראה נגרם מגורם חיצוני שפגע באופנוע במהירות בינעירונית.
מהסטטיסטיקה המטורפת הזו (כאשר מסתמן שבכלל אין כל קשר בין שני המקרים), מסיקים כבר שימאהה העולמית צריכה לעשות ריקול לMT כי העובי או החומר של הקרטר לא מתאים?!

JohnnyDee
09-01-2017, 00:26
התפרק לי מיסב קראנק באפריליה "המסריחה" שהייתה לי רק אחרי שנתיים כשעשיתי תחתון+עליון קלטתי את זה והוחלף מין הסתם.
אז יאמאהה של 60 אלף+ חורים מבחוץ מבפנים לא משנה.. ואטאבר, פאק ביצור.
לדעתי זה היצרן וזאת זכותי.
ולא נכנסים לזה בכלל תקרא קצת אחורה אבל אפשר לשער סתם אנחנו לא צריכים להחביא דעות אתה יודע זה אינטרנט.
כמה פוסטים אחרו כתבתי אני לא מהנדס מכונות.

lazydog7
14-01-2017, 20:06
מה חדש ?
סובבת את המנוע ?
ימאהה שילמו והנושא הושתק ?

עדכון מתבקש ...

Shasha127
14-01-2017, 20:59
מה חדש ?
סובבת את המנוע ?
ימאהה שילמו והנושא הושתק ?

עדכון מתבקש ...
כבודו קרא את השרשור במלואו או שהצדיק את הכינוי שלו?

lazydog7
15-01-2017, 23:27
כבודו קרא את השרשור במלואו או שהצדיק את הכינוי שלו?

הצקדתיהצדקתינשמה