מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק עלתה לאחר התקנת פילטר אוויר רב פעמי K&N

yonatan.s.
30-12-2016, 00:25
יש לי טרנסאלפ 650 שנת 2007, הכל אצלו חלק, רק שמאז ששמתי בטיפול האחרון פילטר רב פעמי של K&N שמתי לב שהצריכת דלק עלתה.

יש למישהו רעיון למה זה קורה ואיך פותרים את זה?

strelok89
30-12-2016, 08:54
למה זה קורה? זו כל המהות של k&n
מאוד פשוט הפילטר מזרים יותר אוויר? יחס התערובת הוא קבוע
משמע יותר אוויר-> יותר דלק

נ.ב אם תרצה הסבר טכני יותר ללמה וכמה בכיף

איך לפתור? לשים פילטר מקורי או לשים ספוג רב פעמי ולא כותנה

Sent from mTalk using windows 10 mobile

Dresdner
30-12-2016, 18:56
למה זה קורה? זו כל המהות של k&n
מאוד פשוט הפילטר מזרים יותר אוויר? יחס התערובת הוא קבוע
משמע יותר אוויר-> יותר דלק

נ.ב אם תרצה הסבר טכני יותר ללמה וכמה בכיף

איך לפתור? לשים פילטר מקורי או לשים ספוג רב פעמי ולא כותנה

שזה אחלה על הנייר אבל לפחות באופנועים שאני שמתי בהם פילטר כותנה לא הורגש שינוי בצריכת הדלק, ואגב הנוסחא הזאת אמורה להיות תקפה גם לפילטרים הפתוחים מספוג (יותר אוויר יותר דלק)

strelok89
31-12-2016, 12:01
זה תופעה ידועה בבמוו ברגע שאתה מחליף ל K&N צריכת הדלק עולה משמעותית.
ספוג לרוב מזרים את אותה כמות האוויר כמו מקורי רק רב פעמי, בגלל זה הצריכת דלק כמעט ללא שינוי.

אכן כל פילטר שמזרים יותר אוויר יעלה צריכת דלק

א הזקן
31-12-2016, 17:33
אשמח להסבר להסבר.

לפי ההיגיון שלך, סטרלוק, יותר אויר --> יותר דלק. אם כך, בכל יניקה כמות התערובת שנכנסת לצילינדר גדולה יותר ולפיכך כל פעימת עבודה נותנת יותר אנרגיה.
המשמעות היא שבאותה פתיחה של גז אתה מקבל יותר כוח, או, אתה צריך לפתוח פחות גז כדי לעבוד כמו קודם --> פחות תערובת --> חסכוני בדלק.
??????

strelok89
31-12-2016, 18:09
אשמח להסבר להסבר.

לפי ההיגיון שלך, סטרלוק, יותר אויר --> יותר דלק. אם כך, בכל יניקה כמות התערובת שנכנסת לצילינדר גדולה יותר ולפיכך כל פעימת עבודה נותנת יותר אנרגיה.
המשמעות היא שבאותה פתיחה של גז אתה מקבל יותר כוח, או, אתה צריך לפתוח פחות גז כדי לעבוד כמו קודם --> פחות תערובת --> חסכוני בדלק.
??????
לא כי האוויר לא נכנס לצלינדר.
האוויר נכנס מבחינת תיבה אבל בגלל שזה מחרבש את התהודה זה מפחית מילוי צלינדר, ומעלה לתערובת עשירה זמנית.
אחרי למידה של המחשב העסק חוזר לתצרוכה רגילה אבל בהפסד כוח

Dresdner
01-01-2017, 12:18
לא כי האוויר לא נכנס לצלינדר.
האוויר נכנס מבחינת תיבה אבל בגלל שזה מחרבש את התהודה זה מפחית מילוי צלינדר, ומעלה לתערובת עשירה זמנית.
אחרי למידה של המחשב העסק חוזר לתצרוכה רגילה אבל בהפסד כוח

ה"חירבוש" קיים יותר באופנועים בעלי 4 בשורה שם באמת חלק מהיצרנים משקיעים בתהודה אבל בכל השאר התיבה היא יותר להשתקת רעש היניקה כחלק מתקן היורו.
חברת DNA כבר הוכיחה שבעזרת הפילטר stage 3 שלה על טנרה (לדוגמא) שהוא בעצם תיבה כמעט פתוחה לגמרי הוספו 3 כוחות סוס ללא כל שינוי במערכת הדלק.
לי זה אומר שדווקא המילוי הפך להיות יותר אופטימלי.
כנ"ל גם בlc8 של ktm ועוד.

וכן סטרלוק, אם תנבור חזק תמצא כמה אופנועים שפתיחת תיבת האוויר "תחרבש" אותם

strelok89
01-01-2017, 12:26
תראה אני מכיר באופנועים שיותר התעסקתי איתם. לא מכיר טנרה ולמדתי ממך שהסינגל של יאמהה נהנה מתיבה פתוחה
זאות אומר שכל הליין שבנוי על המנוע הזה יהנה.
מאידך יודע וודאית שברוטקסים משחק עם התיבה משגע הכל.
מכיר כמה 4 בשורה עם תופעות דומות

Tribalmistyc2
01-01-2017, 12:58
חברת DNA כבר הוכיחה שבעזרת הפילטר stage 3 שלה על טנרה (לדוגמא) שהוא בעצם תיבה כמעט פתוחה לגמרי הוספו 3 כוחות סוס ללא כל שינוי במערכת הדלק.
לי זה אומר שדווקא המילוי הפך להיות יותר אופטימלי.
כנ"ל גם בlc8 של ktm ועוד.

בדיקה על דיינו בחדר הסגור מדמה רכיבה בכביש?

Dresdner
01-01-2017, 16:28
בדיקה על דיינו בחדר הסגור מדמה רכיבה בכביש?

כן, כי כל התיבות האלו הם לא ראם אייר ולא פונות ישירות לכיוון התנועה ולפחות בחלק מהמקרים מיכל הדלק מגונן על חוסר התיבה.
וכמובן שעדיין יש סוג של תיבה אם כי קטנה יותר ופתוחה יותר כמו זאת

KKatkov
01-01-2017, 16:41
מה המספרים התכלס - בכמה עלתה הצריכה?
האם הפילטר שומן כראוי לפני ההתקנה?
נעשו בטיפול דברים נוספים? תוואי הנסיעה השתנה לאחרונה?
מנסיוני - השפעה של K&N אינבוקס (שזהה בצורתו לפילטר המקורי, ויושב בתוך תיבת האוויר המקורית) - זניחה, הן מבחינת ביצועים והן מבחינת צריכת דלק.

Dresdner
01-01-2017, 17:26
מנסיוני - השפעה של K&N אינבוקס (שזהה בצורתו לפילטר המקורי, ויושב בתוך תיבת האוויר המקורית) - זניחה, הן מבחינת ביצועים והן מבחינת צריכת דלק.

:thumbsup:
כנראה השאלות הראשונות שהיינו צריכים לשאול

yonatan.s.
01-01-2017, 17:58

אני מודד את זה עכשיו...אבל אני פשוט שם לב לזה שהמד דלק יורד מהר יותר לעומת מה שהיה בעבר.

לא נעשה שום דבר מעבר, גם תוואי הנסיעה נשאר אותו דבר. אין לי מושג לגבי שימון הפילטר, ההחלפה נעשתה (לפני הזמן) במסגרת טיפול 78,000 במוסך עלית ר"ג, חבר'ה טובים, כך שאני מניח שהם עשו את זה.

Tribalmistyc2
01-01-2017, 18:00
כן, כי כל התיבות האלו הם לא ראם אייר ולא פונות ישירות לכיוון התנועה ולפחות בחלק מהמקרים מיכל הדלק מגונן על חוסר התיבה.
וכמובן שעדיין יש סוג של תיבה אם כי קטנה יותר ופתוחה יותר כמו זאת

זה לא שייך לכיוון שאליו התיבה פונה,אם היה אפשר לצייר את כיווני האוויר ברכיבה היית מקבל קשקושים בלי שמץ של חוקיות,כשאתה מסיר את התיבה או פותח אותה אתה מזמין אותם פנימה וזה לא דבר שקיים בחדר הסגור,שם האוויר זורם לאט וינותב בקלות לאן שתרצה.

אז אם המסנן שצירפת תוכנן לישור מערבולות בזמן שהוא מעלה ספיקה - שאפו,אבל לגופו של עניין בדיקה בלי תיבה שתיעשה בחלל סגור לא תישתווה לרכיבה בכביש גם כשיש מעט הגנה ממיכל הדלק שהיא זניחה כי האוויר נכנס בקלות מהצדדים.

Dresdner
01-01-2017, 20:25
זה לא שייך לכיוון שאליו התיבה פונה,אם היה אפשר לצייר את כיווני האוויר ברכיבה היית מקבל קשקושים בלי שמץ של חוקיות,כשאתה מסיר את התיבה או פותח אותה אתה מזמין אותם פנימה וזה לא דבר שקיים בחדר הסגור,שם האוויר זורם לאט וינותב בקלות לאן שתרצה.

אז אם המסנן שצירפת תוכנן לישור מערבולות בזמן שהוא מעלה ספיקה - שאפו,אבל לגופו של עניין בדיקה בלי תיבה שתיעשה בחלל סגור לא תישתווה לרכיבה בכביש גם כשיש מעט הגנה ממיכל הדלק שהיא זניחה כי האוויר נכנס בקלות מהצדדים.

שרוכבים במהירויות גבוהות בגשם, הגשם נכנס לכל חור אפשרי ואם הוא לא מגיע לתיבה הפתוחה אז המערבולות שמגיעות לאיזור הזה זניחות.
בנוסף לנ"ל לפילטר עצמו יש אחוז מסויים ביישור הזרימה.

אגב בהרצות דיינו יש מאורר תעשייתי מול האופנוע אבל אין לי מושג לאיזה מהירויות הוא מגיע

Dresdner
01-01-2017, 20:45
בדיקה בגוגל מראה שזה למשל מספק 130 קמ"ש
4434

Tribalmistyc2
01-01-2017, 22:16
שרוכבים במהירויות גבוהות בגשם, הגשם נכנס לכל חור אפשרי ואם הוא לא מגיע לתיבה הפתוחה אז המערבולות שמגיעות לאיזור הזה זניחות.
בנוסף לנ"ל לפילטר עצמו יש אחוז מסויים ביישור הזרימה.

אגב בהרצות דיינו יש מאורר תעשייתי מול האופנוע אבל אין לי מושג לאיזה מהירויות הוא מגיע

אתה מדבר על תיבת אוויר שנמצאת בין המנוע לטנק דלק מים לא מגיעים לאזור הזה.
זה גם לא מחייב שאם מים לא חודרים לשם גם אוויר לא כי אוויר לא שוקל כמו טיפות מים.

לגבי המאווררים הם מיועדים לקירור ולא לדימוי תנאים של מנהרת רוח כמה גדולים שלא יהיו.

Dresdner
01-01-2017, 22:42
אתה מדבר על תיבת אוויר שנמצאת בין המנוע לטנק דלק מים לא מגיעים לאזור הזה.
זה גם לא מחייב שאם מים לא חודרים לשם גם אוויר לא כי אוויר לא שוקל כמו טיפות מים.

לגבי המאווררים הם מיועדים לקירור ולא לדימוי תנאים של מנהרת רוח כמה גדולים שלא יהיו.

לגבי המאוררים בכל מקרה החברה היצרנית טוענת שזה גם בשביל זה.

אתה באמת חושב שאף אחד לא חשב על זה והחברות שמייצרות דיינו ביחד עם הטיונרים מתעלמים מזה?

Tribalmistyc2
02-01-2017, 00:26
לגבי המאוררים בכל מקרה החברה היצרנית טוענת שזה גם בשביל זה.

אתה באמת חושב שאף אחד לא חשב על זה והחברות שמייצרות דיינו ביחד עם הטיונרים מתעלמים מזה?

יהיה הבדל בתנאי הרוח בין חדר דיינו לבין רכיבה בכביש לא אמרתי שמתעלמים מזה.

yonatan.s.
09-01-2017, 22:21
עדכון: לאחר מדידה של 256 ק"מ שכללה רכיבה משולבת עירונית ובין עירונית, הייתה לי צריכה של 14.3 ליטר, שזה אומר 17.9 ק"מ לליטר. הופעתי מאוד לטובה, התחושה שלי הייתה שגויה.

לא רע לזוג קרבורטורים במנוע בן עשר, לא רע בכלל ..:)