מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : MotoGP סבב 6 - מוג'לו

אביעד אברהמי
01-06-2015, 00:44
בלי ספולרים. הנה הקישור:

http://wheelz.co.il/?p=92794

Smi1ey
01-06-2015, 11:05
איזה כיף לצפות ב-GP העונה. הרבה זמן שכל פעם מחדש אני מחכה לסבב הבא שרק יתחיל.
נראה כאילו היוצרות התהפכו ואפשר להגיד כמעט בוודאות שה-GP15 הוא האופנוע הכי נחשק על הגריד!

נדמה שהונדה הפכו מהטורף - לנטרף.
פשוט ככה.

This is a madness!!

erani99
01-06-2015, 11:12
יאלה סמיילי תארגן איזו הקרנה של מירוץ לכבוד ה wheelz החדש

Jonathan
02-06-2015, 11:32
טוב עברו יומיים אפשר להתחיל עם הספויילרים

ראשית רוסי מאד מאכזב עם התחלה ממקום 8 ונפילה למקום 11 כשמרקז מתחיל אחריו ומבצע זינוק היסטרי למקום 4 על הפניה וחצי הראשונות - למעשה המהלך הזה הוא שקבע את המשך המירוץ וגם את תוצאת המירוץ במידה מסויימת.
אחרי האכזבה הדבר הבא הוא הוא לראות את רוסי מתכנס בעצמו אחרי 2 הקפות לראות מה עושים עם ממקום 9 ואיך מתקדמים הלאה, יפה לראות את ההתקדמות והניהול של המירוץ חבל שלורנזו ניצח.

עכשיו בו ניגע רגע במרקז - האופנוע שלו לא פגום, נראה שיש בעיה בבלימות כנראה מערכת ניהול מנוע שאמורה למנוע מהגלגל האחורי לטייל בנוסף עם שילדה שאמורה לייצב את כל העסק.
ההונדה נכון לעכשיו נראה יותר מדי זריז ולא מספיק יציב - הימאהה נראה כמייצר קומבינציה טובה יותר.
מזכיר את הימים האבודים של מהפכת הביג באנג שם אופנועי הדו"פ ודוהאן שבעוד שכל הרוכבים ביקשו עוד הספק הוא ביקש עוד הספק זמין שידחוף אותו קדימה ולאו דווקא כזה שיספק מהירות סופית גבוהה.
נתון מעניין הוא שאופנוע נמצא במצערת מלאה במשך 5% מהזמן, בשאר ה95% הוא צריך כח נשלט - וזה במירוץ....
כנראה שבהונדה שכחו את כיוויות העבר....

האליפות עוד רק בשליש הראשון שלה והכל יותר מפתוח - סבא רוסי צריך להתחיל לתת בראש

go vallllllleeeeeeee

דינגו
02-06-2015, 14:12
איך לורנזו ממקומות 4-4-5 בשלושת המרוצים הראשונים (הייתי בטוח שנגמר לו החשק והוא רוכב שבוז) חזר להיות חייזר שכמעט לא רואה אף אחד ממטר 3 פעמים רצוף?
מצד אחד זה משעמם טילים שהוא ראשון בהולשוט ומשם עד הסיום (איפה המרדף של רוסי אחרי מרקז בארגנטינה), מצד שני זה רכיבה מושלמת.
עם כמה שאני חולה על רוסי ומחזיק לו אצבעות, וכמה שהוא לוחם ובקרב צמוד מבחינתי הוא פייבוריט, הוא לא ברמה של לורזנו או מרקז כשהם ב-zone.
וזה רק עושה את העונה שלו לעוד יותר מרשימה.

Smi1ey
02-06-2015, 16:06

ראשית רוסי מאד מאכזב עם התחלה ממקום 8 ונפילה למקום 11 כשמרקז מתחיל אחריו ומבצע זינוק היסטרי למקום 4 על הפניה וחצי הראשונות - למעשה המהלך הזה הוא שקבע את המשך המירוץ וגם את תוצאת המירוץ במידה מסויימת.
אחרי האכזבה הדבר הבא הוא הוא לראות את רוסי מתכנס בעצמו אחרי 2 הקפות לראות מה עושים עם ממקום 9 ואיך מתקדמים הלאה, יפה לראות את ההתקדמות והניהול של המירוץ חבל שלורנזו ניצח.

עכשיו בו ניגע רגע במרקז - האופנוע שלו לא פגום, נראה שיש בעיה בבלימות כנראה מערכת ניהול מנוע שאמורה למנוע מהגלגל האחורי לטייל בנוסף עם שילדה שאמורה לייצב את כל העסק.
ההונדה נכון לעכשיו נראה יותר מדי זריז ולא מספיק יציב - הימאהה נראה כמייצר קומבינציה טובה יותר.
מזכיר את הימים האבודים של מהפכת הביג באנג שם אופנועי הדו"פ ודוהאן שבעוד שכל הרוכבים ביקשו עוד הספק הוא ביקש עוד הספק זמין שידחוף אותו קדימה ולאו דווקא כזה שיספק מהירות סופית גבוהה.
נתון מעניין הוא שאופנוע נמצא במצערת מלאה במשך 5% מהזמן, בשאר ה95% הוא צריך כח נשלט - וזה במירוץ....

go vallllllleeeeeeee

Jonathan האגדי! אני לא מאמין!
טוב לראותך, לפחות וירטואלית. ;)

Jonathan
02-06-2015, 17:33
אה כן עוד דבר....

בהדרכות הרכיבה גם של גידי פרדר וגם של כפיר לוין שניהם הדגישו את האין פתאום והסימנים המקדימים של התרסקות.
אין משוגע אין מטורף ..... אין הפתעות, הכל מתוכנן.
שאתה מביט על הרכיבה של מרקז במירוץ הוא יוצא מספר פעמים רחב לפעמים רחב מאד מחטיא את אפקס בגלל החטאת נק' הבלימה עד....שהוא מתרסק.
היה ברור למרקז שהוא רוכב מעבר למגבלה.

לחלופין
נו נו נו לו...אם הוא לא היה מזניח ובא להדרכה של גידי או כפיר זה לא היה קורה לו, כי הוא היה שם לב שהוא עומד להתרסק ועושה קליק אחד אחורה.....:rolleyes:

נ.ב.
תודה סמיילי.
ובמבט על ה avatar שלך - כבוד.

Kenderkin
02-06-2015, 18:05
הייתי שם!
טריבונת Pioggio Cesso ומרקז נמרח 4 מטר ממני.
לורנזו עובר -שתיקה. ולעומת זאת השתוללות מטורפת כל פעם שרוכב איטלקי מגיע...
חוויה שאני עדיין בהיי ממנה.

חחח
02-06-2015, 19:17

go vallllllleeeeeeee

רוסי אכזב רק עד להקפה 16.

לגבי מרקז, לפי חפרנויות בחו"ל, משייכים את זה לצמיגים(ההתאמה שלהם לאופנוע, לא פגם).

אה כן עוד דבר....

בהדרכות הרכיבה גם של גידי פרדר וגם של כפיר לוין שניהם הדגישו את האין פתאום והסימנים המקדימים של התרסקות.
אין משוגע אין מטורף ..... אין הפתעות, הכל מתוכנן.
שאתה מביט על הרכיבה של מרקז במירוץ הוא יוצא מספר פעמים רחב לפעמים רחב מאד מחטיא את אפקס בגלל החטאת נק' הבלימה עד....שהוא מתרסק.
היה ברור למרקז שהוא רוכב מעבר למגבלה.

לחלופין
נו נו נו לו...אם הוא לא היה מזניח ובא להדרכה של גידי או כפיר זה לא היה קורה לו, כי הוא היה שם לב שהוא עומד להתרסק ועושה קליק אחד אחורה.....:rolleyes:

נ.ב.
תודה סמיילי.

כולם משכו את עצמם באף, חלקם קצת מעבר לקצה. כולל גם את רוסי שביקר את הקצה והצליח איכשהו לחזור.

הייתי שם!
טריבונת Pioggio Cesso ומרקז נמרח 4 מטר ממני.
לורנזו עובר -שתיקה. ולעומת זאת השתוללות מטורפת כל פעם שרוכב איטלקי מגיע...
חוויה שאני עדיין בהיי ממנה.

נשמע מדהים!
החוויה של לראות את לורנזו לוקח פודיום מדהים ונראה שלאף אחד בקהל לא אכפת?

הייתי מת להיות שם!

Jonathan
03-06-2015, 10:42
רוסי אכזב רק עד להקפה 16.

בעליל לא מסכים.
רוסי עד ההקפה ה 16 עבד מאד קשה לעלות ממקום 11.
הנפילה בזינוק של רוסי ממקום 8 על הגריד למקום 11 עלתה לו לא רק במקומות אלא גם בזמן.
כל עקיפה משמעותה שבאותה הקפה הוא יבצע זמן בינוני ומטה, שאחרים בחוד מתרחקים שהוא לא נמצא ב ZONE (כי החוד נמצא ב ZONE) והסמנים הם פחות מדוייקים (בבלימה במעבר לגז בקוים) דבר שמשפיע אם אתה רוצה לעקוף, כי אתה צריך ללמוד כל אחד מהם מחדש.
בגלל כל אלה היציאה מהמקום ה 8 והזינוק הגרוע כל כך מאכזבים לשאר המירוץ.

כולם משכו את עצמם באף, חלקם קצת מעבר לקצה. כולל גם את רוסי שביקר את הקצה והצליח איכשהו לחזור.
ברור שכן, זה מירוץ אם הם לא ירכבו עד המגבלה אחרים ירכבו מהר יותר מהם.
אני זוכר את קולין אדוארדס מספר על כך שהוא יודע איכן הוא יקבל החלקה של הגלגל הקידמי ובהתאם לכך הוא מתכונן על להרים את האופנוע עם הברך על הסליידר כדי לקבל אחיזה מחדש בפרונט.
אבל מצב שבו רוכב יוצא 3-4 פעמים רחב כתוצאה מהחטאה של האפקס זה תמרור אזהרה - ראבק זה קריאת השקמה עם חצוצרה על האוזן, כי זה אומר שאתה מאבד זמני הקפה ואתה עומד להיות נעקף, וכן שהתרסקות היא רק עניין של זמן.:confused:
אגב מי שראה את קראצ'לו לפני שני מרוצים - אותו עניין בדיוק.

לגבי מרקז, לפי חפרנויות בחו"ל, משייכים את זה לצמיגים(ההתאמה שלהם לאופנוע, לא פגם).

לא יודע איפה קראת פגם, אני לא כתבתי פגם, אני דיברתי על המשך פיתוח של אופנועי אב טיפוס של ה GP.
העובדה שאין הונדה על הפודיום (ולא פעם ראשונה השנה) אומרת הכל .
ואגב אתה מדבר על התאמה של הצמיגים לאופנוע - כיוון שצמיגים אחידים זמינים לרוכבים (כלומר לא תפורים לרוכב), המשמעות של זה היא ,שהונדה לא פיתחה את האופנוע להתאים להתקדמות/שינויים בצמיגים האחידים.

ונק' אחרונה תרשה לי לחלוק על "החפרנויות בחו"ל" ראיתי כבר מספיק התרסקויות ב GP כדי לזהות אופנוע שמחטיא את האפקס בגלל נק' בלימה (ראה למטה התיחסות).

Smi1ey
03-06-2015, 16:27
נ.ב.
תודה סמיילי.

10X man!

אגב, ג'ונתן, אני כל פעם המום ומצחקק איך ה-GP15 משאיר אבק להונדות בישורות.
במונחי GP זה נראה כאילו ההונדות עומדים במקום(!)

מרקז חד ומהיר על הפניות הטכניות אבל הוא מפסיד את הזמן שהרוויח בישורות ואף יותר מכך (למען האמת, ה-GP15 גם נותן קצב יפה בטכני).
משהו... משהו אמור להתחולל באופנועים של הונדה אם הם לא רוצים להישאר מאחור.

בייחס להונדות - אפשר להגיד שה-GP15 הוא נשק שובר שיוויון.
אבל זו לא רק הסיבה שמרקז מפגר הרחק מאחור, הלחץ והעצבים וההתקדמות של רוסי אל עבר האליפות עושה את שלו (טעויות על בחירת צמיגים ועוד).

חחח
04-06-2015, 00:05
בעליל לא מסכים.
רוסי עד ההקפה ה 16 עבד מאד קשה לעלות ממקום 11.
הנפילה בזינוק של רוסי ממקום 8 על הגריד למקום 11 עלתה לו לא רק במקומות אלא גם בזמן.
כל עקיפה משמעותה שבאותה הקפה הוא יבצע זמן בינוני ומטה, שאחרים בחוד מתרחקים שהוא לא נמצא ב ZONE (כי החוד נמצא ב ZONE) והסמנים הם פחות מדוייקים (בבלימה במעבר לגז בקוים) דבר שמשפיע אם אתה רוצה לעקוף, כי אתה צריך ללמוד כל אחד מהם מחדש.
בגלל כל אלה היציאה מהמקום ה 8 והזינוק הגרוע כל כך מאכזבים לשאר המירוץ.

לא אומר שהוא לא עבד קשה, רק אומר שרוסי הוא מוציא שפנים מכובע. והשפן הגיע הפעם רק שם.

ברור שכן, זה מירוץ אם הם לא ירכבו עד המגבלה אחרים ירכבו מהר יותר מהם.
אני זוכר את קולין אדוארדס מספר על כך שהוא יודע איכן הוא יקבל החלקה של הגלגל הקידמי ובהתאם לכך הוא מתכונן על להרים את האופנוע עם הברך על הסליידר כדי לקבל אחיזה מחדש בפרונט.
אבל מצב שבו רוכב יוצא 3-4 פעמים רחב כתוצאה מהחטאה של האפקס זה תמרור אזהרה - ראבק זה קריאת השקמה עם חצוצרה על האוזן, כי זה אומר שאתה מאבד זמני הקפה ואתה עומד להיות נעקף, וכן שהתרסקות היא רק עניין של זמן.:confused:
אגב מי שראה את קראצ'לו לפני שני מרוצים - אותו עניין בדיוק.

החכמתי, תודה!

לא יודע איפה קראת פגם, אני לא כתבתי פגם, אני דיברתי על המשך פיתוח של אופנועי אב טיפוס של ה GP.
העובדה שאין הונדה על הפודיום (ולא פעם ראשונה השנה) אומרת הכל .
ואגב אתה מדבר על התאמה של הצמיגים לאופנוע - כיוון שצמיגים אחידים זמינים לרוכבים (כלומר לא תפורים לרוכב), המשמעות של זה היא ,שהונדה לא פיתחה את האופנוע להתאים להתקדמות/שינויים בצמיגים האחידים.

ונק' אחרונה תרשה לי לחלוק על "החפרנויות בחו"ל" ראיתי כבר מספיק התרסקויות ב GP כדי לזהות אופנוע שמחטיא את האפקס בגלל נק' בלימה (ראה למטה התיחסות).

לגבי הפיתוח של האופנוע לצמיגים, לא הייתה ללורנזו את אותה הבעיה בעונה שעברה?
יכול להיות שזה יותר מהתאמות של האופנוע, אלא שהאופנוע כמכלול, לא מתפקד טוב עם הצמיג המסויים?

...

Jonathan
04-06-2015, 10:28
לגבי הפיתוח של האופנוע לצמיגים, לא הייתה ללורנזו את אותה הבעיה בעונה שעברה?
יכול להיות שזה יותר מהתאמות של האופנוע, אלא שהאופנוע כמכלול, לא מתפקד טוב עם הצמיג המסויים?
לא עקבתי אחרי שנה קודמת ברגע שמס' 46 לא הראה סימני התעוררות משמעותיים.
לגבי האופנוע כמכלול מה שאתה אומר זה הגיוני לחלוטין.
רמת הפיתוח של האופנועים האלה היא כ"כ גבוהה והטכנולוגיה כ"כ state of the art שמה שנשאר זה לשייף פינות ולהחליק גרדים, מירוץ של 45 דק' בניגוד להקפה יחידה מקצין כל חוסר שלמות.
בגלל הסיבה הזאת הרוכבים האלה הם אלופי עולם שנמצאים במקום כ"כ רחוק מבני אנוש כמונו.

אגב בדיוק מאותה סיבה (אופנוע כמכלול) עושה את הדיון במהירות המרבית בישורת (שמתרחש על בסיס קבוע באולפן) כ"כ אבל כ"כ טפשי.

RaananC
04-06-2015, 10:53
מר יונתן וכל השאר, אני ממליץ לכם לקרוא את סיכום המירוץ שנכתב ע"י קווין קמרון ואז רבות מהתהיות שהועלו כאן תענינה http://www.cycleworld.com/2015/06/01/motogp-racing-2015-grand-prix-of-italy-mugello-wrap-up-results-insights-and-analysis/

הדבר היפה בסיכומי המירוץ של קווין קמרון מסייקל וורלד זה לא תיאור המירוץ מה קרה כל הקפה אלא ניתוח טכני של המירוץ, מומלץ ביותר גם למתקשים למרות האנגלית.

ועוד מאמר טוב על במצב של מארקז והונדה http://www.cycleworld.com/2015/06/02/crisis-at-honda-racing-and-marc-marquez-motogp-racing-insights-and-analysis/

Jonathan
04-06-2015, 12:04
מר יונתן וכל השאר, אני ממליץ לכם לקרוא את סיכום המירוץ שנכתב ע"י קווין קמרון ואז רבות מהתהיות שהועלו כאן תענינה http://www.cycleworld.com/2015/06/01/motogp-racing-2015-grand-prix-of-italy-mugello-wrap-up-results-insights-and-analysis/

הדבר היפה בסיכומי המירוץ של קווין קמרון מסייקל וורלד זה לא תיאור המירוץ מה קרה כל הקפה אלא ניתוח טכני של המירוץ, מומלץ ביותר גם למתקשים למרות האנגלית.
...

שלום rannac היקר,
לא כ"כ ברור לי מה בכתבה המצוטטת אמור "לפתור את התהיות שהועלו כאן" - יש שם הרבה ספקולציות מעט ניתוח ועוד פחות מסקנות.

מניסיון קבוצות ה gp שומרות הרבה תחת מעטה סודיות כדי לא להסגיר את המגבלות של הכלים שלהם - במלחמה כמו במלחמה.
האם מהנדסי הונדה אומרים "הבעיה לא מנוע" והם מוציאים את מערכת ניהול מנוע מהגדרה של מנוע?
האם מדובר בשילוב מנוע שילדה תחת בלימה?
האם מדובר בשילוב שילדה מנוע והתפתחות הצמיג הקידמי המייצר עוד יותר יציבות או חוסר יציבות תחת בלימה?
בלי לשבת בפיטס יחד עם הטלמטריה של האופנוע והמהנדסים שתיכננו ומבינים מה האופנוע ולמה האופנוע עושה מה שעושה זה פשוט בלתי אפשרי וסתם ספקולציותץ
ושים לב שהרבה מהמידע שמוסגר לעיתונות/לציבור הוא בבחינת דיסאינפורמציה.

מה שלא ספוקולציות זה שבלי קשר למגבלות האופנוע ,הרוכב צריך לשים לב שהוא מחטיא את נק' הבלימה יותר מפעם אחת ואז הוא כמתחרה צריך לעשות קליק אחד אחורה.
To finish first, you first have to finish.
מרקז כמקצוען היה צריך לשים לב לקריאת ההשקמה - את תמרורי האזהרה הוא הרגיש אבל אנחנו קרוב לוודאי אפילו לא ראינו.
אז כשמגיע קריאת השקמה אתה או מתעורר או רואה חצץ.

ולכן מרקז ראה חצץ.

GO VALLLLLEEEEEE

RaananC
04-06-2015, 13:51
יונתן,

כתבת שרמת הפיתוח של האופנועים כל כך גבוהה שכל מה שנשאר זה לעשות refinement משנה לשנה. אז המצב ממש לא כך, הרבה יותר קשה להתאים שלדה לצמיגים מאשר צמיגים לשלדה ומכיוון שספק הצמיגים אשר במקרה דנן זוהי ברידג'סטון לא נותן שנה מראש את צמיגיו ליצרנים כדי לתכנן לשנה הבאה אלא היצרנים נפגשים עם הצמיגים החדשים רק במבחני טרום העונה נוצר מצב שלא כולם מאושרים עם הצמיגים החדשים והזמן לפיתוח והתאמת שלדה חדשה לצמיגים החדשים עד לפתיחת העונה הוא לא מספיק. כך היה ב-2012 כאשר הצמיגים החדשים גרמו לרעידות חזקות בפרונט של ההונדות והדבר השפיע לרעה על התוצאות של סטונר ופדרוסה, אותו דבר קרה בשנתיים האחרונות כאשר הצמיגים לא עבדו טוב עם הימאהות והדבר השפיע על התוצאות של לורנזו בעיקר שסגנון רכיבתו מתבסס על מהירות פניה גבוהה ולא עד סטופ&גו כמו מארקז למשל. השנה, הצמיגים רכים יותר משנה שעברה ולכן הם מתאימים יותר לימאהה ולסגנון הרכיבה של לורנצו אשר פחות מעמיס עליהם. סגנון הרכיבה של מארקז עם הבלימה המאוחרת ויציאה מהירה מפניה גורם לעומס רב על הצמיגים ואם תוסיף לכך את התלונות שלו על מנוע אגרסיבי תקבל מתכון לשחיקת צמיגים מוגברת וזו הסיבה מדוע הוא אינו יכול להציג ביצועים כמו בשנה שעברה. מכיוון שאצל מארקז זה הכל או כלום אנו רואים שהוא רוכב על הקצה ולכן גם התוצאות בהתאם, כבר שתי התרסקויות השנה. שים לב שהבעיה השנה היא לא רק אצל מארקז אלא אצל כל רוכבי הונדה, מוג'לו היה המירוץ השני שבו הייתה רק הונדה אחת בעשיריה הראשונה כלומר יש כאן בעיה שהונדות של השנה ולא בעיה אישית של רוכב זה או אחר.

Jonathan
04-06-2015, 17:57
כמו שכתבתי

בלי לשבת בפיטס יחד עם הטלמטריה של האופנוע והמהנדסים שתיכננו ומבינים מה האופנוע ולמה האופנוע עושה מה שעושה זה פשוט בלתי אפשרי וסתם ספקולציותץ
ושים לב שהרבה מהמידע שמוסגר לעיתונות/לציבור הוא בבחינת דיסאינפורמציה.
אבל בו נעשה קצת נפנופי ידיים - למה לא זה רק כיף.

כתבת שרמת הפיתוח של האופנועים כל כך גבוהה שכל מה שנשאר זה לעשות refinement משנה לשנה. אז המצב ממש לא כך, הרבה יותר קשה להתאים שלדה לצמיגים מאשר צמיגים לשלדה ומכיוון שספק הצמיגים אשר במקרה דנן זוהי ברידג'סטון לא נותן שנה מראש את צמיגיו ליצרנים כדי לתכנן לשנה הבאה אלא היצרנים נפגשים עם הצמיגים החדשים רק במבחני טרום העונה נוצר מצב שלא כולם מאושרים עם הצמיגים החדשים והזמן לפיתוח והתאמת שלדה חדשה לצמיגים החדשים עד לפתיחת העונה הוא לא מספיק
אין כאן חדש.
חוק הצמיגים האחידים נכנס מאז שמישלין יצאו מהמשחק וזה כבר קרה לפני שנים - את הטענה הזאת על הצמיגים שמעתי כבר לפני שנים בהקשר של דוקאטי כשרוסי עבר אליהם ודובר על רוכב שילדה וצמיגים חדשים.
עובדה שימאהה הונדה וסוזוקי הצליחו השנה לא רע.

ואם כבר אז עוד שאלה - למה פדרוזה המחלים מפציעה הצליחה לא רע (מקום 4?).

בברכת go vallleeeeeee