עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
תוצאות 16 עד 30 מ 30

אשכול: Tank slapper

Member

קראתי הרבה ביקורות בפורומים בחו"ל לפני שרצתי לקנות לעצמי. הדעה הרווחת הייתה שזה באיכות טובה, ומרגיש דומה מאוד מבחינת הגימור (ומבחינת הביצועים) כמו הפירמות היקרות יותר.
    לי לא היו אתו בעיות כלשהם, וגם אם הוא שובק חיים מוקדם מהצפוי הוא יחסית זול להחלפה.
    You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime" - Burt Monroe"
    KTM 790 Adventure R

Member
    טוב,ניסיתי להחזיר את הבולמים למצב המקורי (פחות או יותר) אי אפשר לרכב ככה, האופנוע מרגיש כמו ספינה.
    לגבי המשכן היגוי, ראיתי גם אחד סיני מאיביי, כמה זמן יש לך אותו? שמת אותו לפני השדרוג של הבולמים?

Member
    ציטוט נכתב במקור על ידי -Guy- צפיה בהודעה
    טוב,ניסיתי להחזיר את הבולמים למצב המקורי (פחות או יותר) אי אפשר לרכב ככה, האופנוע מרגיש כמו ספינה.
    לגבי המשכן היגוי, ראיתי גם אחד סיני מאיביי, כמה זמן יש לך אותו? שמת אותו לפני השדרוג של הבולמים?
    את הבולמים החלפתי קודם, ורכבתי איתם תקופה ארוכה. הבעיה השתפרה אך לא נעלמה.
    לאחר שפתחתי מגבלות באופנוע והמהירות הסופית עלתה עוד יותר, החלטתי להוסיף גם את משכך ההיגוי. אם אני זוכר נכון, השילוב של שניהם פתר לגמרי את הבעיה.
    היה לי את המשכך במשך כמה חודשים, לפחות, עד מכירת האופנוע.
    You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime" - Burt Monroe"
    KTM 790 Adventure R

Senior Member
    אפשר לחפש בלוחות אמריקאים/אירופאים משכך יד שניה

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

חבר מערכת FullgaZ הסמל האישי של nimi9
    ציטוט נכתב במקור על ידי -Guy- צפיה בהודעה
    לא זוכר בדיוק מה היה במקור, אז אנסה להחזיר את זה למצב הכי קרוב שאני אוכל.
    הקטע שאם אני במהירות 140 בערך הכל בסדר, גם טיפה צפונה, הבעיה מתחילה קצת מעל ואם אני עושה שינוי חד עם הכידון.
    בהתחלה כתבת מעל 60 קמ"ש. זה מצב לא תקין בעליל בשום אופנוע.
    אחרי שכתבת 140 נשמע קצת יותר סביר, בעיה מוכרת ב-09 במהירויות גבוהות, כמובן ששינויים בסט-אפ ועוד אחרים יכולים לשנות ולהשפיע.

Member
    אם אני משייט על 140 זה בסדר, הבעיה היא צפונה או שמאיצים חזק מ 60 והלאה.

Member
    הזמנת את המשכך מאיביי?

Member
    אני חושב שאתם פשוט נשענים על הכידון או מנסים בכוח להחזיק אותו ישר. זה גם מה שנראה בכל הסרטונים שהעלו כאן - ברגע שהרוכב הצליח לאזן את המשקל על האופנוע ולא על הכידון, האופנוע התייצב.
    1000RR

Senior Member הסמל האישי של Shasha127
    בתור התחלה אתה חייב לכוון סאג כמו שצריך, אם אתה לא יודע מה זה או איך אתה צריך לגשת למישהו שיודע מה ואיך.
    לאחר מכן אם זה לא עזר (ואני בספק שלא) אתה יכול להתקדם למשכך היגוי, שבאופן כללי יכול לעשות רק טוב ברוב המקרים.

Member הסמל האישי של tree
    לפי הבנתי כיוון שמשכך היגוי לא יכול להבדיל בין פקודת היגוי של הרוכב לנדנודים לא ריצויים אז בהכרח משכך ההיגוי משפיע גם על השליטה באופנוע. אני מניח שהמשכך מקשיח קצת את סיבוב הכידון בצורה לינארית או פרוגרסיבית והשאלה שלי היא עד כמה זה מורגש?

לאחרונה גם ראיתי שב BMW F800GT יש משכך וזה הפתיע אותי, לא היה עדיף לפתור את הבעיה עם שינוי גאומטריה?

Senior Member הסמל האישי של Dresdner
    ציטוט נכתב במקור על ידי tree צפיה בהודעה
    לפי הבנתי כיוון שמשכך היגוי לא יכול להבדיל בין פקודת היגוי של הרוכב לנדנודים לא ריצויים אז בהכרח משכך ההיגוי משפיע גם על השליטה באופנוע. אני מניח שהמשכך מקשיח קצת את סיבוב הכידון בצורה לינארית או פרוגרסיבית והשאלה שלי היא עד כמה זה מורגש?

לאחרונה גם ראיתי שב BMW F800GT יש משכך וזה הפתיע אותי, לא היה עדיף לפתור את הבעיה עם שינוי גאומטריה?
    לא נכון, בזמן שפקודות היגוי הם עדינות, נידנודי כידון הם מהירים יותר.
    משכך טוב יודע להבדיל בין השניים ויש לו יכולת לשכח נידנודים מבלי שהרוכב ירגיש שינוי בפקודות ההיגוי של האופנוע.

במוו אולי יכלו לפתור התנהגות ע"י גאומטריה אבל אז פקודות ההיגוי יהיו פחות חדות וכנראה הם רצו שהרוכב יקבל הרגשה ספורטיבית ולא כזאת של הארלי.
    משכך מאפשר לקבל את שתי העולמות יחד, בנוסף משכך יכול לשמש כמו ABS, מוצר בטיחות לכל דבר שיופעל רק במקרי קיצון

Member הסמל האישי של tree
    ציטוט נכתב במקור על ידי Dresdner צפיה בהודעה
    משכך טוב יודע להבדיל בין השניים ויש לו יכולת לשכח נידנודים מבלי שהרוכב ירגיש שינוי בפקודות ההיגוי של האופנוע.
    האם אתה יכול להסביר את המכניקה מאחורי זה? חוץ מזה אתה מסכים איתי ש"להבדיל" הוא לא יודע, אין שם איזה שהוא מוח שעובד. במכסימום המשכך יכול "להגיב" בדיעבד, אולי סגירת חרכים כתוצאה מלחץ חזק. אבל אילו הן רק השערות שלי שאני עדיין חושב שהן משפיעות על היגויי יזום. תכלס אני יודע יותר איך ABS עובד.

Banned
    ציטוט נכתב במקור על ידי כRובי צפיה בהודעה
    תוכל להעלות תמונה של המשכך מורכב על האופנוע?
    לא חושש מכך שמדובר על אביזר בטיחות עם השפעה מהותית על התנהגות האופנוע, ועובדת היותו זול? (וגם העובדה שהוא תוצרת סין...)
    מקסימום תעלה לי ולך הפרמיה.

Member
    הכותב מדבר על מהירות של 160 ומעלה. באופנוע נייקד, עם כידון שהוחלף לנמוך ורחב יותר. רק טבעי והגיוני שיקבל נענונים בכידון. השאלה היא לא אם צריכים להיות, אלא עד כמה הם חמורים. זה טבעי במהירויות הללו לסוג הכלי עם כידון רחב. לעיתים גם רוח חזקה יכול ליצור את התחושה של הצלפות כידון.

Senior Member הסמל האישי של Dresdner
    ציטוט נכתב במקור על ידי tree צפיה בהודעה
    האם אתה יכול להסביר את המכניקה מאחורי זה? חוץ מזה אתה מסכים איתי ש"להבדיל" הוא לא יודע, אין שם איזה שהוא מוח שעובד. במכסימום המשכך יכול "להגיב" בדיעבד, אולי סגירת חרכים כתוצאה מלחץ חזק. אבל אילו הן רק השערות שלי שאני עדיין חושב שהן משפיעות על היגויי יזום. תכלס אני יודע יותר איך ABS עובד.
    זה פיזיקה לא אלקטרוניקה, יש לך חור קטן שדרכו עובר שמן סמיך כל עוד תלחץ את השמן בתנועה עדינה לא תרגיש התנגדות כי החור הקטן מצליח להעביר את השמן אבל אם תעשה תנועה מהירה החור הקטן לא מספיק כדי להעביר את השמן בזמן הנתון לכן לחץ חוזר היווצר, לחץ שימנע מהכידון להשתולל ימינה שמאלה

ככה המשכך "יודע" מתי זאת פקודת היגוי רגילה ומתי זה איבוד שליטה.
    במשכך מכני אתה בעזרת בורג שולט בחור ובאלקטרוני מנוע חשמלי עושה את זה.

למרות שחגורות בטיחות זה שונה לגמרי אבל גם שם יש מערכת מכנית פשוטה שיודעת להבדיל מתי אתה רק רוכן קדימה לגרד ברגל ולאפשר תנועה ובמקביל להינעל בזמן תאונה.