תוצאות 1 עד 6 מ 6

אשכול: How low can you go?

Member

How low can you go?

אני תוהה - כיצד מעריכים זוית הטיה מקסימלית אפשרית לרכיבה בסיבוב? מנקודת מבט של הרוכב כמובן.
    אני רוכב כבר תקופה, עם אחוז קטן של מרווח בטחון מסוף הצמיג. כרגע זו לא המטרה, אבל בזמן רכיבה כשאני מגיע לזויות חדות יחסית, אני לא באמת יודע כמה נשאר לי. איך משערים בצורה טובה כמה נמוך יותר אפשר לרדת? מה קורה אם חורגים במעט מקצה הצמיג?
    אני מנסה לרכוב תמיד בצורה מדויקת והאחורי שלי רוב הזמן נעוץ היטב באספלט, במיוחד בשיא הסיבוב. אני פשוט לא יודע מה אמור לקרות ברגע שאני מגיע לקצה המוחלט של הצמיג או עובר אותו מעט. האם צפוי ריקוד של הגלגל האחורי או שמא החלקה ודאית? שואל מה הscenario התקין ולא מה הסיכון במקרה של בהלה ותפעול לקוי..

2766d763-392a-48c4-b734-81bee50edea2.jpg
    Peugeot Trekker 50cc -> Yamaha MT09 850cc

Senior Member הסמל האישי של mudale222
    לא חושב שאפשר לחרוג מקצה הצמיג, הגששים\אגזוז\חלק אחר כנראה יתחילו להשתפשף הרבה לפני.
    לא יודע, אולי על סופר ספורט במסלול אפשר..
    בכל מקרה, מה שיותר סביר שיקרה, זה פשוט איבוד אחיזה מהאחורי בגלל התנאים הקיצוניים.
    כשהאחורי מחליק זה בדר"כ הולך לכיוון של low-side, ז"א אתה מרגיש את ההחלקה ויש לך זמן להגיב.
    אם עשית את זה הדרגתי וכל פעם נתת רק עוד מילימטר כמעט בטוח שתצליח להשתלט על ההחלקה.
    לעיתים נדירות זה הולך לhigh-side, ואז שאלוהים ירחם על נשמתך (ואופנועך).

Member
    תודה רבה על העזרה.
    העמדתי את הדברים במבחן - קיבלתי עוד כמה מעלות זוית. בפנייה אחת או שתיים ריחפתי מעט עם הגלגל האחורי, לדעתי בגלל גז עדין בהגזמה.
    הנה הצמיג המשודרג

Member הסמל האישי של oradul
    רק הזווית, ללא יחס למצב הכביש, מזג האויר, ונתוני הרכיבה, להבנתי כל האופנועים יכולים לבצע הטיה של 45 מעלות.
    בסרטון (שלצערי לא מצאתי שוב כדי להעלות לפה) בyoutube, הסבירו מבחינה מדעית על כך.
    עד כמה המדע שם אמין (כל אחד יכול להעלות וידאו עם טבלאות ושרטוטים בחלוק מעבדה), כך שגם את זה לקחתי בע"מ.
    HONDA CB500XA 2015
    רישיון A

Member
    ציטוט נכתב במקור על ידי oradul צפיה בהודעה
    רק הזווית, ללא יחס למצב הכביש, מזג האויר, ונתוני הרכיבה, להבנתי כל האופנועים יכולים לבצע הטיה של 45 מעלות.
    בסרטון (שלצערי לא מצאתי שוב כדי להעלות לפה) בyoutube, הסבירו מבחינה מדעית על כך.
    עד כמה המדע שם אמין (כל אחד יכול להעלות וידאו עם טבלאות ושרטוטים בחלוק מעבדה), כך שגם את זה לקחתי בע"מ.
    התאוריה במעלות נחמדה - בפועל אתה לעולם לא תדע בדיוק בכמה מעלות אתה נמצא ללא מכשיר מדידה..

Member הסמל האישי של oradul
    לא צריך מכשיר מדידה, כי לעולם גם לא תגיעה לזוית 45. תנאי הדרך, מזג האויר והיכולת שלך לא יאפשרו זאת.
    45 מעלות זה נתון מעבדה ולא ישים לרוכבים רגילים, כמונו. לא נתייחס למוטו ג'י פי כי הם לא רוכבים רגילים, האופנועים שלהם לא רגילים, הדרך לא רגילה (אפילו המסלולים שיש בארץ לא ברמה שלהם) והתנאים לא רגילים.
    רוכב "רגיל" יכול להגיע לזוית הזאת, אבל כמה באמת אפילו מוכנים לנסות את זה? ומעטים מזה יכולים לשמור על הזוית.
    אני אומר את זה בתור אחד שרצועות התרנגולת שלו כחדשות.
    HONDA CB500XA 2015
    רישיון A

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
Single Sign On provided by vBSSO