תוצאות 1 עד 2 מ 2

אשכול: first timer

Junior Member

Question first timer

שלום רב, חדש כאן אז תודה מראש על הסבלנות. רוכב קטנוע (ג'ויימקס 250 סמ"ק) זו השנה השלישית בסה"כ. לפני כשבועיים "זכיתי" לראשונה להחליק בעת רכיבה בכביש רטוב ברחובות ת"א (האופנוע החליק וניתק מגע מהכביש בעת ניסיון בלימה לקראת רמזור אדום). האופנוע ניזוק ואני עצמי נחבלתי בכתף שמאל ובשוק רגל שמאל (מכות יבשות ללא שברים ועם שטפי דם). התאונה הייתה באור יום אך ללא מעורבים נוספים. לאחר כמה דקות של התאוששות מהכאב ולאחר שרוכב נוסף עצר בצד הדרך ועזר לי להרים את האופנוע ווידא שאני בסדר - עליתי שוב על הכלי ונסעתי הביתה. כשעתיים לאחר מכן פניתי לטיפול רפואי בביה"ח עקב כאבים ובכדי לוודא שלא שברתי כלום. הרופא האורתופד רשם ימי מחלה וציין במכתב השחרור את המכות היבשות. כמה ימים מאוחר יותר גם פניתי למשטרה להגשת דיווח (יותר בשל אילוצים ביורוקרטיים לשם כיסוי עלות טיפול בביה"ח ע"י קופ"ח מאשר עבור הגשת תביעה כלשהי).

ועתה לעיקר: למרות שיש בידי פוליסת ביטוח מקיף תקיפה לכלי - בחרתי שלא להפעיל את הפוליסה עבור נזק של 1000 שח משיקולי עלות\תועלת למחירי ביטוח עתידיים, ושילמתי זאת מכיסי. באותו האופן חשבתי לנהוג גם לעניין פוליסת ביטוח החובה - כלומר לא לתבוע כדי לא לייקר מחירי פוליסה, וזאת למרות שהייתי כ 7 ימים בחופשת מחלה.
    כשהתייעצתי בנושא מול סוכנת הביטוח נאמר לי "שזה עלול לייקר את הפוליסה בעד 30%" ולכן מראש ויתרתי מתוך מחשבה שאלפיים שח שאקבל מהביטוח לא יעשירו אותי ורק ייקרו לי את עלות ביטוח החובה להבא, ובכך יצא שכרי בהפסדי.

בהתייעצות נוספת עם מכר (רוכב אף הוא) הוא הביא לידיעתי שייתכן כי זה מידע שגוי שכן בכל מקרה גובה הפרמיה השנתית בביטוח החובה לא יכול להתייקר מעבר למחירי הפול הרשמיים.

מה נכון? מה כדאי לעשות, לתבוע\לא לתבוע? ואם כן, איך לתבוע?
    קצת מבולבל וחסר ניסיון ולכן אודה לכם על ההכוונה.
    נערך לאחרונה על ידי bublil19; 16-11-2015 בשעה 16:07.

Member הסמל האישי של audiR8
    'ייקור' ביטוח החובה ברכבים משמעו בדר"כ סירוב של חברות הביטוח לבטח לקוח לאחר שעבר שתי תאונות או יותר בתקופה מוגדרת.
    מכיוון שהחברות מסרבות לבטח אותו, אותם אדם יבוטח בפול וישלם תעריף מלא שגבוה ממה ששילם עד כה.
    מכיוון שאנחנו כרוכבים ממילא מבוטחים דרך הפול ומשלמים מחיר מלא, אין למחיר לאן לעלות עוד והאיום בסירוב ביטוח לא קביל (הפול לא רשאי לסרב לבטח).
    אם אתה בכל זאת חושש לתבוע את הביטוח, והתאונה התרחשה בדרך אל או מהעבודה, תוכל לתבוע את הביטוח הלאומי בגין תאונת עבודה.
    Sent from my C6833 using Tapatalk

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
Single Sign On provided by vBSSO