דף הבית / חדשות / GP: ימי מבחן מספאנג II
0501_T05_Marquez_action

GP: ימי מבחן מספאנג II

רוכבי ה-MotoGP חזרו בפעם השנייה למסלול ספאנג שבמלזיה, הפעם לשלושה ימי מבחן, כשהיום הרביעי (היום) מוקדש לבחינת צמיגי המישלין החדשים. לקבוצות היה זמן להתכונן ולהציג מרכולת חדשה לימי המבחן, אך בסופו של דבר מארק מרקז נשאר בראש טבלת הזמנים.

חוחרה לורנזו מלזיה
לורנזו – היחיד שמתקרב למרקז

יום המבחנים הראשון אמנם הופרע על ידי מזג אוויר שסיפק טמפרטורות גבוהות מאוד, כשהאספלט האמיר לכדי 60 מעלות צלזיוס ולקינוח סופה טרופית הביאה גם ממטרים, אך שני ימי המבחן שלאחר מיכן התנהלו כהלכה. בבחינת הזמנים המשולבים של שלושת הימים, מארק מרקז מסיים במקום הראשון, כשחורחה לורנזו לא רחוק מאחור.

אחרי יום ראשון שבו סבל מבעיות בלימה, מרקז מסיים את שני ימי המבחן שלאחר מכן בראש הטבלה ומספק את הזמן הטוב ביותר בסיכום שלושת הימים – 1:59.115 דקות. לורזנו נמצא לא הרחק מאחור בהפרש של 322 אלפיות השנייה. נראה שהונדה מוכנה לעונה הבאה והרוכבים עובדים כרגע בעיקר על כיוונים אישיים ואסטרטגיות. הדיווחים הם כי מרקז ביצע סימולציית מרוץ עם זמנים מרשימים מאוד. בימאהה מנגד, הרוכבים מדווחים כי יש עוד מעט עבודה, אך הם מצוידים כעת בגיר Seamless חדש המאפשר הורדת והעלאת הילוכים ללא מצמד, ומיישרים קו עם הונדה ודוקאטי. אחת ההפתעות הוא קאל קראטשלאו, שנראה שסוף סוף מתחיל להסתגל להונדה. הוא מסיים במקום השלישי, איטי בכחצי שנייה מהמוביל, אך מבצע את ההקפה האישית המהירה ביותר שלו על המסלול.

יאנונה מראה את הפוטנציאל של ה-GP15
יאנונה מראה את הפוטנציאל של ה-GP15

דוקאטי הציגו את ה-GP15 החדש והרוכבים מרוצים. לראשונה האופנוע נכנס לפנייה כמו המתחרים, ואין ספק שהאופנוע מהיר היישר מהארגז. סך הכל שני האנדראה מרוצים, אך נראה כי ליאנונה קל יותר להסתגל והוא מספק זמן המציב אותו במקום הרביעי, איטי כבשש עשיריות מהמוביל. דוביציוזו מסיים במקום התשיעי, בהפרש של כ-1.1 שניות, אך הוא מרוצה מאוד, למרות שהקטור ברברה, עם דוקאטי מהקטגוריה הפתוחה, מצליח להקדים אותו בזמנים. ג'יג'י דלינייה אמר כי הקבוצה תחליט אחרי ימי המבחן בקטאר האם לפתוח את העונה עם ה-GP15, אך לאור תגובות הרוכבים אנחנו לא רואים אופציה אחרת. רוכבי ימאהה ולנטינו רוסי וברדלי סמית' במקומות החמישי והשישי, מקדימים את דני פדרוסה, האחרון לרדת מגבול שתי הדקות להקפה. סוזוקי אף הם מרשימים, בייחוד בידיו של אלייש אספרגרו, כשהוא סוגר את העשירייה הראשונה בהפרש של 1.160 שניות בלבד.

אופנוע הקטגוריה הפתוחה של הונדה, ה-RC213V-RS, אמנם נבדל מאופנוע המפעל בגיר ובאלקטרוניקה בלבד, אך נראה שגם עם תוספת הכוח, החבילה הכוללת עדיין לא ממש תחרותית, כשניקי היידן הוא הרוכב המוביל על המכונה במקום ה-17 בלבד, רחוק בכ-1.7 שניות מהמוביל. אפריליה מצידם ממשיכים בפיתוח ה-GP-RS. באוטיסטה אמנם מצליח לסחוט את האופנוע ולהגיע למקום ה-19, רחוק מהמוביל ב-2.195 שניות, אך מרקו מלנדרי פשוט לא שם. הוא ממוקם מאחור בצורה עקבית לאורך הימים ומסיים את ימי המבחן בהפרש של 4.4 שניות במקום ה-27 והאחרון. אפריליה אמנם הגדירו מראש את העונה כמוקדשת לפיתוח, אך נראה שיש להם הרבה מאוד עבודה.

יש לזכור כי זמני ההקפה בימי המבחן אינם באמת משקפים את התמונה המלאה. ימי המבחן, כשמם כן הם, נועדו למבחן. כל רוכב עובד על דברים שונים, רבות מהקבוצות בודקות ומנסות חלקים חדשים, ומדובר על מסלול אחד. הקבוצות והמפעלים יחזרו לעשות שיעורי בית לפני ימי המבחן בקטאר, המסלול שיפתח את עונת המרוצים. חוליית החוד של מרקז, רוסי ופדרוסה תישאר בחוד, השאלה מי יצליח להתברג קדימה – דוקאטי עם יאנונה ודוביציוזו, קראטשלאו שנראה מסתגל להונדה, או אולי הפתעה מסוזוקי באחד המרוצים?

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

09_Ducati MIG-RR_Troy Bayliss_UC75869_Mid

צפו: האופניים החשמליים של דוקאטי מפגינים יכולות

טרוי בייליס, שהביא לדוקאטי 3 תארי סופרבייק עולמי, מפגין את יכולות אופני השטח החשמליים החדשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO