דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP אויסטריך: דוקאטילנד – פעם שלישית ברציפות
MotoGP-Red-Bull-Ring-2018-004

MotoGP אויסטריך: דוקאטילנד – פעם שלישית ברציפות

לורנזו מוריד כפפות, נלחם כמו רייסר מול מרקז ומנצח ברד-בול רינג באוסטריה; דובי שלישי, ומרקז מגדיל את הפער בראשות הטבלה

אם סקסנרינג בגרמניה רשום בטאבו על רוכב מספר 93 ששמו הולך לפניו כמארק מרקז, המסלול באוסטריה רשום על שם קבוצת המפעל של דוקאטי שמנצחת באויסטריך בפעם השלישית ברציפות.

מזג האוויר האיר את פניו למרוץ, אבל היה הפכפך בין מקצה האימון החופשי הראשון שהיה יבש, למקצי אימון חופשי שני ושלישי שהיו רטובים, ובין אימון חופשי רביעי ומקצי הדירוג שהיו יבשים אבל קרירים. במרוץ, טמפרטורת האספלט האמירה ל-43 מעלות בעוד הטמפרטורה הגבוה ביותר נרשמה במקצה הדירוג Q1 ועמדה על 34 מעלות.

רוסי - ימאהה התנצלו על האופנוע הנחות
רוסי – ימאהה התנצלו על האופנוע הנחות

מי שסבלו יותר מכולם היו רוכבי קבוצת המפעל מוביסטאר-ימאהה, כשרוסי לא הצליח להתברג למקצה הדירוג הקובע Q2 ומסיים רביעי במקצה הדירוג המקדים Q1. ויניאלס אמנם עלה למקצה הדירוג הקובע, אבל מזנק מהמקום ה-11 בלבד. רוסי, כהרגלו, סחט את הימאהה ביום המרוץ והוא מסיים במקום השישי, 14 שניות אחרי המנצח, כשהוא איטי בחצי שנייה להקפה. ויניאלס מסיים במקום ה-12 כשהוא איטי מרוסי ברבע שנייה להקפה. מה שאולי מסביר מדוע ימאהה, בצעד נדיר ליצרן יפני ובכלל, בחרו להתנצל בפני רוסי את ויניאלס על הביצועים של ה-YZR-M1. לימאהה מצפים שני ימי מבחן חשובים במיזאנו ובארגון בניסיון למצוא פתרון לבעיות האחיזה והסבסוב מהן סובל האופנוע.

מרקז - בא חם
מרקז – בא חם

מרקז מזנק למקצה הדירוג מכוון מטרה בניסיון לערער את השליטה של דוקאטי, ונהסה לקבוע זמני הקפה מהירים כשצמוד אליו לורנזו ודוביציוזו. מרקז עוצר את השעון 2 אלפיות בלבד לפני דובי כשהוא קובע 1:23.241 דק'. לורנזו מדרג שלישי כשהוא מאבד זמן יקר במקטע השלישי במסלול שבו  2 פניות שמאליות שכה חביבות על מרקז. 2 רוכבי דוקאטי נוספים מדרגים בעשירייה ובהם דנילו פטרוצ'י על ה-GP18 של קבוצת אלמה-פראמק וטיטו ראבט על ה-GP17 של קבוצת ריאלה-אווינטיה. יוהאן זרקו וה-YZR-M1 של קבוצת טק-3 ממשיכים להתאושש עם דירוג במקום השישי.

אל ההולשוט מגיע דובי, אבל מרקז דוחף את עצמו לקו הפנימי בפנייה 3 ומאפשר ללורנזו, שהיה לרגע רביעי אחרי רינס והסוזוקי, להוביל את המרוץ. מרקז מתאושש למקום השני ודובי חוזר למקום השלישי.

דובי - חזק!
דובי – חזק!

מרקז על צמיג אחורי קשה וקדמי בינוני מצליח לעקוף את לורנזו וקובע קצב מהיר בחוד בניסיון לגרום לדובי את לורנזו לשחוק את הצמיגים. דובי את לורנזו בחרו בצמיגים אחידים, רק שדובי בחר צמיגי מדיום ולורנזו בחר צמיגים רכים. קצב המרוץ של מרקז מהיר בחצי שנייה מהצפוי והוא קובע 1:24.3 דקות להפקה פעם אחר פעם. מרקז מגיע לפער רגעי של כמעט שנייה בטרם לורנזו ודובי נצמדים אליו. בשלב זה, קאל קראטשלאו על גבי ה-RCV213V של קבוצת LCR ודנילו פטרוצ'י על גבי הדוקאטי משתרכים רביעי וחמישי הרחק מאחור.

לורנזו - נלחם!
לורנזו – נלחם!

מרקז מנצל שוב ושוב את הדרייב ביציאה מפנייה 3 ואת צמד הפניות השמאליות בשביל להדוף את לורנזו. זה האחרון, ששמר על הצמיגים הרכים שלו, מחליט לתת גז בשליש האחרון למרוץ ושולף את קלף המקטע השלישי. לורנזו החל את הסבב כשהוא מאבד חצי שנייה למרקז ודובי במקטע השלישי עם פניות שש, שבע ושמונה. בדירוג לורנזו איבד כשתי עשיריות. במרוץ לורנזו אחרי דוקטורט לילי לקווים, נקודות בלימה ונקודות האצה של מרקז ודובי, משתווה להם.

דובי כמעט מגלח את הגלגל האחורי של מרקז בבלימה לפנייה 1 ומאבד שבע עשיריות ללורנזו את מרקז. הוא לא מתאושש מאירוע זה ומסיים על הפודיום במקום השלישי.

ומנצח!
ומנצח!

לורנזו מוביל, כשמרקז צמוד אליו בניסיון למנוע מדוקאטי ניצחון שלישי ברציפות. שלוש הקפות לתום המרוץ לורנזו טועה בפנייה 3 ומאבד את ההובלה למרקז. לורנזו, שמעולם לא היה אגרסיבי כמרקז, צולל לקו הפנימי בפנייה 9 ומכריח את מרקז לזקוף את האופנוע ולוותר על המקום הראשון. מרקז מחכה שוב לפנייה 3, דופק ללורנזו בלוק פס מהגיהינום וזוכר להגן על הקו בפנייה 9 כשהוא בוחר קו מעט פנימי יותר, ואז לישורת בפעם האחרונה. לורנזו מנצל את הטיל האדום לעקיפה בפנייה 1, ואז באומץ רב רוכב בקו חיצוני למרקז בפנייה 3 הכה חביבה על האחרון. מרקז מצליח לסגור על לורנזו במהלך ההקפה האחרונה, רק בשביל לסיים שני – 0.130 ש' אחרי לורנזו.

לורנזו צבר 10 נקודות אליפות יותר ממרקז מאז לה-מאן בצרפת, מה מביא אותו למקום השלישי בטבלת האליפות – נקודה אחת בלבד לפני דובי. מרקז מסיים שני באויסטריך, אבל מגדיל את הפער מרוסי במקום השני ל-59 נקודת.

עוד שבועיים בסילברסטון.

MotoGP-Red-Bull-Ring-2018-016

תוצאות הסבב ה-11 – רד-בול רינג

  1. חורחה לורנזו
  2. מארק מרקז
  3. אנדראה דוביציוזו
  4. קאל קראטשלאו
  5. דנילו פטרוצ'י

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-11

  1. מארק מרקז, הונדה, 201 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 142 נק'
  3. חורחה לורנזו, דוקאטי, 130 נק'
  4. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 129 נק'
  5. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 113 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן