דף הבית / ספורט / MotoGP: אוכפים לוהטים – כבר בשליש העונה
MotoGP-2019-Chairs-007

MotoGP: אוכפים לוהטים – כבר בשליש העונה

לורנזו להונדה, פטרוצ'י לדוקאטי, יאנונה לאפריליה, זרקו לק.ט.מ, ולא ברור מה יהיה עם מארק VDS; כיסאות מוזיקליים ב-MotoGP - בשלב מוקדם מאוד של העונה

לרוב, שיאה של עונת האוכפים מגיע בפגרה בחודש אוגוסט. עד הפגרה יחלפו 11 מתוך 19 מרוצים – מספיק מרוצים על מנת שלקבוצות תהיה יכולת מושכלת להעריך את החבילה שמורכבת מרוכב ואופנוע. אבל בשונה משנים עברו, עונת האוכפים הקדימה מאוד להגיע ב-2018.

הראשונה לסגור את צמד הרוכבים לעונות 2019 ו-2020 הייתה קבוצת המפעל מוביסטאר-ימאהה, שהחתימה מחדש את ולנטינו רוסי ומאבריק ויניאלס ממש עם פתיחת העונה. ההחתמה של רוסי ברורה, אבל ההחתמה של ויניאלס, משני הצדדים, אינה ברורה. ויניאלס הוא רוכב מוכשר. ויניאלס את YZR-M1 של פתיחת 2017 הייתה חבילה מנצחת, אבל אז הוחלפו הצמיגים וויניאלס וה-YZR-M1 איבדו כיוון.

רוסי וויניאלס - גם ב-2019 ו-2020 על ה-YZR-M1
רוסי וויניאלס – גם ב-2019 ו-2020 על ה-YZR-M1

רפסול-הונדה סגרו עם מארק מרקז לשתי עונות נוספות, אבל הפתיעו אותנו לגמרי כשהחליטו להיפרד מדני פדרוסה. הבן יקיר לי של הונדה מאז 2006, אולי אינו בשיאו, אבל הוא בהחלט מהרוכבים המובילים. ניסיונו הרב עוזר לפתח את ה-RCV213V, ובאופיו הוא נוח לקבוצה שבה כבר רוכב הסופרסטאר של ה-GP בעידן הנוכחי. מפתיעה עוד יותר היא הבחירה בחורחה לורנזו כמחליף לפדרוסה. לורנזו הוא הרוכב המושלם לאופנוע מרוץ מאוזן בתנאים אופטימליים. היסטורית, ה-RCV213V, מעולם לא היה האופנוע הידידותי ביותר לרוכב. מעבר לכך, לא יהיה זה מוגזם להניח על בסיס ימי רוסי-את-לורנזו בימאהה, שהתנגשות אגואים בין מרקז ללורנזו היא רק ענין של זמן.

דני פדרוסה - אומר שלום להונדה אחרי 12 שנים
דני פדרוסה – אומר שלום להונדה אחרי 12 שנים

דוקאטי החתימו את אנדראה דוביציוזו על חוזה של כוכב. כמו שהוא. כסף גדול – השמועה אומרת כשבעה מיליוני יורו, שמורכבים משכר גבוה ובונוסים, בשונה מהעונות שעברו בהם השכר היה צנוע והבונוסים תלויי ההצלחה היו גדולים. חורחה לורנזו חיכה לניצחון ביום ראשון האחרון במוג'לו, ואז דחף אצבע לעין של דוקאטי כשבראיון אחרי המרוץ, בעודו חנוט בחליפה האדומה, הוא מאשים את דוקאטי ב-23 מרוצים ללא ניצחון. בדיעבד, ברור שהעסקה עם הונדה הייתה סגורה הרבה לפני. דוקאטי החתימו את דנילו פטרוצ'י מקבוצת אלמה-פרמאק שרוכב על GP18. עונה נוספת לפטרוצ'י תלויה ביכולת ב-2019, כשברקע דוקאטי מכינים את ג'ק מילר.

אנדראה דוביציוזו - נשאר בדוקאטי, ואליו יצטרף פטרוצ'י
אנדראה דוביציוזו – נשאר בדוקאטי, ואליו יצטרף פטרוצ'י

סוזוקי החתימו את אלכס רינס לשנתיים נוספות. רינס, כשהוא בריא, מראה פוטנציאל רב על גבי ה-GSR-RR. מנגד, סוזוקי מראה לאנדראה יאנונה את הדלת בדיוק אחרי שיאנונה משלים שני פודיומים ברצף ומקום רביעי במוג'לו. נכון לרגע זה לסוזוקי אוכף אחד פנוי בקבוצת המפעל. השמועה מדבר על כך שסוזוקי ינסו לשכור את שרותיו של אלוף ה-Moto3 המכהן חואן מיר. זה האחרון מתחיל לפרוח כרוקי ב-Moto2.

אלכס רינס - שנתיים נוספות על ה-GSX-RR
אלכס רינס – שנתיים נוספות על ה-GSX-RR

בק.ט.מ בוחרים בשירותיו של יוהאן זרקו, שעושה קסמים בקבוצת טק-3 על גבי ימאהה YZR-M1 משומש, כשבמרוצים רבים זרקו מאפיל על צמד רוכבי המפעל רוסי-את-ויניאלס. לא ברור לנו מדוע קבוצת המפעל של ימאהה, מוביסטאר, בחרו לוותר על שירותיו. הסיבה היחידה שעולה בדעתנו היא שמוביסטאר ספרדית וכך גם ויניאלס. זרקו מצטרף לפול אספרגרו שממשיך לעונה נוספת. לטעמנו, אחת הסיבות שק.ט.מ בחרו בזרקו היא היכולת שלו לרכוב מהר מאוד סביב האופנוע. הצרפתי מוכיח שוב ושוב שהוא אינו צריך אופנוע מדויק. הוא צריך אופנוע! הגישה של זרקו תאפשר לק.ט.מ קפיצת מדרגה בתוצאות. נכון לרגע זה, ברדלי סמית' הבריטי הסימפטי ללא אופנוע ל-2019.

ק.ט.מ - מחתימים את זרקו, שכל מה שהוא צריך זה אופנוע
ק.ט.מ – מחתימים את זרקו, שכל מה שהוא צריך זה אופנוע

אפריליה-גרסיני שומרים אמונים לאלייש אספרגרו שאוכל חצץ מהאמינות של ה-RS-GP. אפריליה, עונה שנייה ברציפות מוותרים על הרוכב השני שלהם במהלך העונה. סקוט רדינג, כמו סם לואס שהתקשה על גבי האפריליה, רואה את הדלת. במקומו בחרה אפריליה באנדראה יאנונה המוכשר אך הלא צפוי. גם כאן הלאום משחק תפקיד. יאנונה האיטלקי באוכף של אפריליה מבית קונצרן פיאג'ו.

אנדראה יאנונה - רוכב איטלקי על אופנוע איטלקי
אנדראה יאנונה – רוכב איטלקי על אופנוע איטלקי

קבוצת הלוויין של ימאהה, קבוצת טק-3 של הארב פונסרל, בחרה באופנועי ה-RC16 של ק.ט.מ כשהיא בוחרת להמשיך עם חפיז שיירין הרוקי המוכשר ומיגל אוליברה שרוכב בהצלחה רבה עבור קבוצת רד-בול אקי איו ק.ט.מ.

קבוצת הונדה LCR, קבוצת הלוויין הראשית של הונדה, תמשיך עם קאל קראטשלאו באוכף של ה-RCV213V ברמת המפעל. מצבו של טאקקי נאקגמי עדיין לא ברור.

אלמה-פראמק, קבוצת לוויין של דוקאטי, החתימו את פרנססקו בניאיא כמחליפו של דנילו פטרוצ'י. בניאיא רוכב בהצלחה רבה ב-Moto2 עבור קבוצת סקיי VR46 ומוביל נכון לרגע זה את טבלת האליפות ב-13 נקודות על פני מיגל אוליברה, רוכב ק.ט.מ. עתידו של ג'ק מילר אינו ברור, כשמילר עצמו צוטט שירכב ב-2019 על גבי דוקאטי.

מרקז - נשאר בהונדה ומקבל לקבוצה אגו-מניאק נוסף; יהיה מעניין
מרקז – נשאר בהונדה ומקבל לקבוצה אגו-מניאק נוסף; יהיה מעניין

בקבוצת ריאלה אווינטיה דוקאטי מובטח רק מקומו של קסביר סימון שלו חוזה ל-2019. עתידו של טיטו רבאט אינו ברור, על אף שהמעבר מהונדה לדוקאטי עשה לו טוב.

בקבוצת אנחל נייטו רוכבים אלברו באוטיסטה וקארל אברהם. אנחנו מניחים שכל עוד אברהם ימשיך להביא עמו כסף מבית אבא, האופנוע שלו מובטח.

אחרונה חביבה קבוצת מארק VDS, שבה רוכבים פרנקו מורבדלי, אלוף ה-Moto2 המכהן ורוכב האקדמיה VR46, ותומאס לוטי. מצבה של הקבוצה כולה אינו ברור לאחר שמארק ואן דר סטרטן, הספונסר הראשי של הקבוצה, האשים את ברת'לומאו מנהל הקבוצה במעילה. אנחנו מניחים שלמורבדלי, בן חסותו של רוסי, יימצאו אופנוע וקבוצה. עתידו של לוטי לוט בערפל.

ולנטינו רוסי נשאר שנתיים נוספות - מה שאומר שימשיך להיות שמח
ולנטינו רוסי נשאר שנתיים נוספות – מה שאומר שימשיך להיות שמח

שני אירועים משמעותיים נוספים מצפים לנו במהלך חודש יוני. הראשון, דני פדרוסה צפוי להודיע על עתידו במהלך המרוץ בקטלוניה בסוף השבוע הבא. השני, בימאהה מחפשים בנרות קבוצת מפעל שתחליף את קבוצת טק-3. לצערם של ימאהה, חלון הזמנים הוא עד תום חודש יוני, מה שמותיר להם רק שלושה שבועות.

מעניין ב-MotoGP – גם מאחורי הקלעים.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Pirelli-Cup-2018-Rd4-061

אליפות פירלי קאפ – עונת הבכורה הסתיימה בהצלחה

עונת הבכורה של אליפות פירלי קאפ בישראל הסתיימה בהצלחה בשישי שעבר בפצאל; אלוף האלופים – אלמוג מנגד

תגובה אחת

 1. יש אחוות אופנוענים!!!
  רציתי לשתף – הבוקר יום א 10.6.18 התחיל בלחץ (הקפצתי את הבן החייל לתחנת רכבת) לא שמתי לב למד הדלק.
  בדרך לעבודה נתקעתי סמוך לבית קברות ירקון (פ"ת),
  התחלתי לדחוף את האופנוע במסע ארוך לכיוון תחנת דלק….
  אחרי דקה נעמד אופנוען לידי,גבר חייכן בשם אייל שמייד הציע להרכיב אותי לתחנת הדלק.
  בדרך חזרה לאופנוע (עם בקבוק דלק ביד) נעצרו לידי שני אופנוענים נוספים לברר אם אני צריך עזרה….
  אייל – שוב תודה רבה,
  כיף להתחיל את השבוע בידיעה שיש אחוות אופנוענים!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO