דף הבית / חדשות / MotoGP אוסטין: ברוכים הבאים למרקזלנד, שוב
Austin-2017-002

MotoGP אוסטין: ברוכים הבאים למרקזלנד, שוב

מרקז נזכר שהוא שולט במסלול באוסטין, ונעלם קדימה; ויניאלס מתרסק, רוסי שני ומוביל את הטבלה, ואיפה לורנזו?

ויניאלס ומרקז. מרקז וויניאלס. זהו הציר שעליו נסוב ה-MotoGP מאז המבחנים בוולנסיה בנובמבר האחרון.

גם באוסטין ויניאלס ומרקז היו הציר ב-MotoGP, רק שעם דגל השחמט היה זה הזקן מטבוליה שחוצה את קו הסיום במקום השני, מוסיף 20 נקודות למקום השני בארגנטינה ולשלישי בקאטר, ומוביל את טבלת האליפות עם 56 נקודות.

מרקז וויניאלס. מרקז מגיע לאוסטין טקסס במטרה להצר את צעדיו של ויניאלס. ויניאלס מגיע לטקסס בשביל לאחוז באליפות בשתי ידיו. באימונים הצמד הוא המהיר ביותר, כשבמקצה הדירוג הקובע – Q2 – הם שולפים הקפות מהירות אחד אחרי השני. בהקפה האחרונה מרקז עוצר את השעון על 2:02.741 וכובש את עמדת הפול כשהוא מהיר מויניאלס במעט יותר מעשירית השנייה. רוסי שלישי, אבל איטי בכמעט שנייה מהצמד.

מרקז. פה עם פדרוסה.
מרקז. פה עם פדרוסה.

לורנזו מבקר שוב במקצה הדירוג המקדים Q1, מסיים שני ועולה למקצה הדירוג הקובע Q2. הוא מדורג שישי למרוץ ומגלה סימנים של אופטימיות. במרוץ עצמו הוא מזנק למקום הרביעי ביציאה מפנייה 1, אבל במהלך המרוץ לורנזו מאבד חמישה מקומות לקראטשלאו, זרקו, דובי, יאנונה ופטרוצ'י, ומסיים במקום התשיעי. לאור העובדה שלורנזו צריך לומר תודה ללוריס בז על הדוקאטי של אוינטיה שכמעט מתרסק בלואו-סייד והיי-סייד משולב בפנייה האחרונה של ההקפה האחרונה במקצה הדירוג המקדים ומאבד זמן יקר, אנחנו מעט פחות אופטימיים.

פדרוסה, שקצת נעלם מאז הניצחון במיזאנו ב-2016, מזנק כטיל מהמקום הרביעי אל ההולשוט ומוביל את המרוץ למשך מספר הקפות. מרקז מזנק טוב יחסית לעצמו ומאבד רק מקום אחד, כשהוא שומר את פדרוסה במרחק תקיפה. רוסי שומר על המקום השלישי כשויניאלס מאבד 2 מקומות בזינוק ואת האופנוע בפנייה 18 של ההקפה השנייה. רצף של באמפים בבלימה מוציא את הפרונט של ויניאלס מאיזון, והניסיון לדחוף שולח את ה-YZR-M1 של ויניאלס לאספלט בלואו-סייד. וינאלס, אפס נקודות.

ויניאלס. בתחילת המרוץ.
ויניאלס. בתחילת המרוץ.

מרקז, בשונה מארגנטינה שם התרסק כשהוא מוביל, נותן לצמיגים הקשים שלו מלפנים ומאחור להגיע לטמפרטורת עבודה מלאה ותוקף את פדרוסה. זה האחרון משיב מלחמה למשך מספר הקפות, עד שמרקז נזכר שאוסטין זה לגמרי הזון שלו. רצף הקפות מהירות למרקז, וכל שנותר לו הוא לנהל את הפער על מנת לראות את דגל השחמט ראשון.

רוסי מוצא שפה משותפת על באמת עם חלקו הקדמי של הימאהה שלו עוד במהלך האימונים. רוסי והאופנוע כל כך על אותו גל, שרוסי מצליח לדרג במקום השלישי בשורה הראשונה לראשונה העונה. זינוק טוב מאפשר לו לשמור על מקומו. זרקו, שנראה כאילו הוא רוכב שנים ב-MotoGP, סוגר על רוסי, מנצל יציאה רחבה של רוסי בהקפה השביעית ודוחף באלימות את הימאהה שלו לקו של רוסי. רוסי זוקף את האופנוע ומקצר לפנייה הבאה. למזלם של הצמד הצמיגים עדיין על האספלט, אבל מנהל המרוץ, בהחלטה שעוד ידונו בה לרוב, מעניש את רוסי ב-0.3 שניות שיתווספו לזמן המרוץ שלו. רוסי, שאינו מודע לעונש, ממשיך לרכב מהר ובאגרסיביות, סוגר על פדרוסה שחיסל את הצד הימני בצמיג הקדמי שלו, ושלוש הקפות לתום המרוץ רוסי עוקף את פדרוסה למקום השני וחוצה את קו הסיום 2 שניות לפני פדרוסה, ובכך הופך את העונש לחסר משמעות.

רוסי. שני במרוץ, ראשון בטבלה.
רוסי. שני במרוץ, ראשון בטבלה.

ויניאלס נותן מתנה למרקז שממנף אותה במלואה עם הניצחון במרוץ ומקטין את הפער ל-12 נקודות. רוסי, עם פודיום שלישי ברציפות העונה, מוביל את טבלת האליפות ביתרון של 6 נקודות על פני ויניאלס. יכולת עקבית הביאה את רוסי קרוב מאד לאליפות עשירית ב-2015.

השלושה האלה ייפגשו על האספלט של חרז, כשמרוץ האליפות רותח. למרקז וויניאלס זהו מרוץ ביתי, אבל גם רוסי ישמח לחזור לחרז ובהמשך לקטלוניה שם ניצח בעונה שעברה.

גם הגאראג' של יאמהה ירתח מעט עוד לפני חרז לאחר שויניאלס כמעט ומתנגש ברוסי במהלך מקצה הדירוג הקובע. לא ברור אם היה זה ויניאלס שאיבד מעט את הריכוז או שמא היה זה רוסי שרכב מעט לאט על קו המרוץ.

חרז, יום ראשון ,7.5, בשעה 15:00.

והוא מבסוט מזה...
והוא מבסוט מזה…

תוצאות הסבב השלישי, אוסטין

  1. מארק מרקז
  2. ולנטינו רוסי
  3. דני פדרוסה
  4. קאל קראטשלאו
  5. יוהאן זרקו

טבלת האליפות לאחר הסבב השלישי

  1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 56 נק'
  2. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 50 נק'
  3. מארק מרקז, הונדה, 38 נק'
  4. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 30 נק'
  5. קאל קראטשלאו, הונדה, 29 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן