דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP אוסטין: הנקמה השקטה של מרקז
MotoGP-Americas-2018-008

MotoGP אוסטין: הנקמה השקטה של מרקז

אחרי כל הביקורות והרעש, מרקז שולט באמריקאס כמעט מהאור הירוק ועד לדגל השחמט; עוד רגע מגיעים לאירופה

עד ליציאה מהפנייה הראשונה באוסטין שבטקסס, מרבית העניין בסוף שבוע התרכז בעונש של שלושה מקומות בזינוק למארק מרקז, לאחר ששייט עם ההונדה RCV213V הרשמי על קו המרוץ במקצה הדירוג הקובע Q2 והפריע למאבריק ויניאלס בניסיון לקבוע הקפה מהירה על הימאהה YZR-M1 של קבוצת מוביסטאר.

מרקז היה המהיר ביותר בכל המקצים פרט לאימון החופשי השני שבו הקדים אנדראה יאנונה על הסוזוקי GSX-RR בחמישים אלפיות השנייה. את מרבית האימון החופשי השני מרקז מבצע על צמיג אחורי משומש, וחמישים אלפיות צריכות להטריד בעיקר את מתחריו. אחרי מרקז רודפים יאנונה וויניאלס. הראשון שומע שמועות על לורנזו ממיורקה שעתיד לשבת באוכף ה-GSX-RR שלו ב-2019, והאחרון מבקש מראש הצוות שלו, רמון פורקדה, לנטרל מעט את האלקטרוניקה ולקבל חיבור ישיר בין המוח, יד ימין והצמיג האחורי של ה-YZR-M1.

מרקז היה המהיר ביותר באוסטין
מרקז היה המהיר ביותר באוסטין

במקצה הדירוג הקובע Q2 מרקז מתרסק בלואו-סייד, רץ לפיטס, ועם אופנוע מספר 2 עוצר את השעון על 2:03.658 דקות. אחריו מסתדרים ויניאלס ויאנונה בשורה הראשונה, וזרקו, רוסי ולורנזו בשורה השנייה. קראטשלאו, דובי ופדרוסה בשורה השלישית, ופטרוצ'י סוגר את העשירייה הראשונה. מרקז, כאמור, נענש ומזנק מהמקום הרביעי, וכך ויניאלס בפול פוזישן ואחריו יאנונה וזרקו.

הקפת היכרות אחת לכולם, ורק לורנזו על השור האדום המשתולל של דוקאטי עושה שתיים לאחר שהדוקאטי מאיים להעיף אותו עוד לפני הזינוק.

יאנונה - פודיום ראשון עם סוזוקי
יאנונה – פודיום ראשון עם סוזוקי

מזנקים. מרקז משתחל בין רוכבי השורה הראשונה היישר אל המקום השני אחרי יאנונה והסוזוקי. בפנייה 12 של ההקפה הראשונה מרקז צולל אל מתחת ליאנונה ומוביל. יאנונה מרגיש חם על הסוזוקי ומחליט לאתגר את מרקז למשך מספר הקפות. שתיים וחצי הקפות לתוך המרוץ ויאנונה מצליח בקושי לרסן את אופנוע על הבאמפ הנוראי בפנייה 10, צולל אל מתחת למרקז כשהוא בולם מאוחר לפנייה 11, ויוצא רחב. מרקז שומר על קו המרוץ, ובשלווה מוחלטת כמו קטר על פסים משוגעים פותח פער שמגיע בשיאו ל 7.684 שניות.

מאחור יהיו אלה צמד רוכבי ימאהה מפעל, ויניאלס ורוסי, שייצמדו ליאנונה. ויניאלס משאיר את יאנונה מאחור עם בלוק-פס קלאסי בפנייה 1. מנגד, רוסי, שמצליח להיצמד ליאנונה בחלקו הראשון של המרוץ, לא עומד בקצב ומאפשר ליאנונה מקום שלישי ופודיום ראשון מאז דוקאטי וולנסיה 2016.

ויניאלס - מתחיל להתחבר
ויניאלס – מתחיל להתחבר

קראטשלאו, הבריטי הראשון מאז בארי שין להוביל את טבלת האליפות ב-MotoGP, היה צריך לסיים במקום החמישי על מנת להוביל את הטבלה גם בזינוק בחרז. קראטשלאו, שסבל באוסטין והתקשה במרוץ עצמו כשה-RCV213V שלו מזהיר אותו מספר פעמים, מתרסק בלואו-סייד בפנייה האחרונה, חוזר להתחרות במקום ה-22 ומסיים במקום ה-19 עם אפס נקודות.

חורחה לורנזו חווה עוד מרוץ קשה על גבי הדוקאטי GP18 של קבוצת המפעל. הוא מזנק שישי, אבל חוטף בראש מטיטו רבאט וג'ק מילר על הדוקאטים של העונה שעברה, וגם מאלייש אספרגרו על גבי האפריליה RSGP, ומסיים במקום ה-11.

לורנזו - פחות
לורנזו – פחות

דוביציוזו, כמו בארגנטינה, מוציא דבש מלימונים ומצליח להכניע את יוהאן זרקו על גבי הימאהה של קבוצת טק-3 במאבק על המקום החמישי. הנקודות שדובי אוסף באוסטין ובארגנטינה, יחד עם הניצחון בקטאר, מאפשרות לו להקדים בנקודה בודדת את מרקז בטבלת האליפות.

אחרון חביב, פדרוסה שרכב על ההונדה RCV213 שלו עם יד ימין שבורה, מסיים במקום השביעי המדהים בכל קנה מידה.

דוביציוזו - מוציא דבש מלימונים
דוביציוזו – מוציא דבש מלימונים

בצד השמח של טבלת האליפות אנו מוצאים את דובי, מרקז וויניאלס. דובי אמנם מוביל את הטבלה, אבל מרקז נראה נפלא על ההונדה של 2018 וויניאלס נראה כמי שמצא את הימאהה שלו מחדש. גם זרקו וקראטשלאו מאושרים עם 38 נקודות – רק 8 נקודות אחרי דובי.

בצד הבינוני מצטופפים פנים מוכרות בדמות יאנונה, רוסי, פטרוצ'י ופדרוסה, ופנים חדשות בדמות מילר, רבאט ורינס.

בצד העצוב של טבלת האליפות עומד בודד וגלמוד חורחה לורנזו וה-GP18 הרשמי של קבוצת המפעל של דוקאטי.

רוסי - רביעי ושמח
רוסי – רביעי ושמח

בעוד שבועיים, ביום ראשון בשעה 15:00, יזנקו הרוכבים למרוץ הראשון באירופה – בחרז שבספרד. אנחנו במקומכם היינו מקצרים מעט את יום העבודה.

תוצאות הסבב השלישי – אמריקאס

  1. מארק מרקז
  2. מאבריק ויניאלס
  3. אנדראה יאנונה
  4. ולנטינו רוסי
  5. אנדראה דוביציוזו

טבלת האליפות לאחר הסבב השלישי

  1. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 46 נק'
  2. מארק מרקז, הונדה, 45 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 41 נק'
  4. קאל קראטשלאו, הונדה, 38 נק'
  5. יוהאן זרקו, ימאהה, 38 נק'

MotoGP-Americas-2018-010

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Superbike-5-6-Fazael-017

אליפות ישראל בסופרבייק – סבבים 5 ו-6

הסבבים החמישי והשישי באליפות ישראל בסופרבייק התקיימו בסופ"ש האחרון במסלול פצאל, הפעם בהפקת ההתאחדות ועם מיעוט משתתפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO