דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP אוסטין: רינס בפעם הראשונה!
MotoGP-Austin-2019-008

MotoGP אוסטין: רינס בפעם הראשונה!

אלכס רינס הצעיר זוכה בניצחון הראשון שלו בסדרה אחרי קרב אדיר עם ולנטינו רוסי; מרקז מתרסק אחרי 6 ניצחונות רצופים במסלול אוסטין; דובי עולה לראשות הטבלה

אלכס רינס, על-גבי הסוזוקי GSX-RR, מנצח בפעם הראשונה מרוץ MotoGP ובכך מסיים בצורת של ניצחונות לסוזוקי מאז סילברסטון 2016. ואם כבר הזכרנו את סילברסטון 2016, מאבריק ויניאלס, שניצח אז לסוזוקי, מזיז את האופנוע לפני הזינוק ונאלץ לעבור בפיט-ליין, לא לפני שהוא טועה ומבצע שתי הקפות ארוכות. גם חואן מיר, הרוקי על הסוזוקי, נאלץ לעבור בפיט-ליין כעונש על זינוק מוקדם.

עד לפנייה 12 בהקפה התשיעית המרוץ היה תחת שליטה של מארק מרקז וההונדה RCV213V. בשני האימונים בשישי מרקז מראה קצב מרוץ מהיר בחצי שנייה מהאופוזיציה. האימונים בשבת היו לפרוטוקול בלבד בגלל מזג האוויר. מרקז בפול פוזישן, קצב מרוץ עדיף, צלילה אל ההולשוט בפנייה 1 ופער שהולך וגדל עד 3.6 שניות, פוגשים את האספלט באפקס של פנייה 12 כשמרקז מאבד את הקדמי ללא התראה. לאחר מכן הוא מפיל שוב את האופנוע בניסיון התנעה, וכשהוא שוכב על גבו, מרקז מרים ידים ופורש.

מרקז - כאן כשעוד הוביל; גם קראטשלאו מאחור התרסק (שוב)
מרקז – כאן כשעוד הוביל; גם קראטשלאו מאחור התרסק (שוב)

להונדה זהו יום עגום כשקאל קראטשלאו מתרסק בהקפה השישית ולורנזו פורש בהקפה ה-12 עם תקלה מכאנית נוספת. שמישהו ידחוף לו חמסה מתחת למושב לפני חרז.

במאבק על תואר האליפות, דובי מקבל כרטיס יציאה מהכלא ממרקז. דובי מסיים את ארגנטינה כשהוא מפגר אחרי מרקז בתשע נקודות אליפות, מתקשה באוסטין ומדרג במקום ה-13. זינוק מצוין ודובי מסיים שישי את ההקפה הראשונה. עד תום המרוץ הוא יתקדם למקום הרביעי, וביחד עם אפס נקודות למרקז – חיסרון של תשע הופך ליתרון של תשע נקודות ומקום ראשון בטבלת האליפות.

דוביציוזו - 9 נקודות יתרון על מרקז
דוביציוזו – 9 נקודות יתרון על מרקז

רוסי שוב מביך את ויניאלס כשהוא מדרג במקום השני, מזנק נהדר ונצמד למרקז בתחילת המרוץ. רוסי רוכב נפלא, אך מספר הקפות לתום המרוץ רוסי והימאהה YZR-M1 נכנעים לרינס ולסוזוקי, שבאופן מסורתי שומרים על אחיזה טובה יותר בהקפות האחרונות. זה לא מונע מרוסי לדייק באופן מושלם את הבלימה לפנייה 12 בהקפה האחרונה ולרדוף כמו שד אחרי רינס ממש עד לקו הסיום.

רוסי - נתן מרוץ אדיר, והוא בעיקר נהנה
רוסי – נתן מרוץ אדיר, והוא בעיקר נהנה

אלכס רינס מצליח לא לפספס את הדירוג למרוץ, כפי שעשה בקטאר ובארגנטינה. רינס מדרג שביעי למרוץ – לא דירוג מושלם, אבל טוב מספיק כנגד שאר השדה כשמרקז טועה.

ג'ק מילר מוביל עדר של רוכבי דוקאטי לכל אורך סוף השבוע ועד לדגל השחמט. זינוק מהמקום הרביעי תוך שמירה על קצב מרוץ מהיר ושמירה על הצמיגים הרכים שלו, מזכים את מילר בפודיום ראשון על הדוקאטי של קבוצת פרמאק, הראשון של מילר במרוץ יבש והשני בסך הכל מאז הניצחון באסן ב-2017.

רינס - היום המאושר בחייו
רינס – היום המאושר בחייו

עבור ק.ט.מ, מגדיל לעשות פול אספרגרו כשהוא מדרג במקום החמישי – הדירוג הטוב ביותר לק.ט.מ מאז הצטרפו ל-MotoGP. זינוק מחמישי וחצייה של קו הסיום במקום השמיני מסכמות מרוץ טוב עבור פול אספרגרו וה-RC16. מנגד, יוהאן זרקו ממשיך לסבול מאותו אופנוע בדיוק. זינוק מהמקום ה-19 מספיק לסיום במקום ה-13 בלבד. ק.ט.מ ברגשות מעורבים.

פרנקו מורבידלי מסיים חמישי את המרוץ הטוב ביותר שלו ב-MotoGP. גם שני רוקים מתבלטים לטובה: פאביו קוארטררו ממשיך להסתגל היטב לימאהה YZR-M1 של קבוצת פטרונאס, והוא מזנק תשיעי ומסיים שביעי. פרנססקו בניאיא מזנק 12 ומסיים תשיעי על-גבי הדוקאטי GP18 של קבוצת פרמאק.

לורנזו - תמונה פצצה, אבל שוב פורש
לורנזו – תמונה פצצה, אבל שוב פורש

חרז, בעוד שבועיים בדיוק, ומרקז ימצא את עצמו ממשיך להגן על האליפות מאותה נקודה בה היה בעונה שעברה בזמן הזה – 45 נקודות.

תוצאות הסבב השלישי – אוסטין

  1. אלכס רינס
  2. ולנטינו רוסי
  3. ג'ק מילר
  4. אנדראה דוביציוזו
  5. פרנקו מורבידלי

טבלת האליפות לאחר הסבב השלישי

  1. אנדראה דיביציוזו, דוקאטי, 54 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 51 נק'
  3. אלכס רינס, סוזוקי, 49 נק'
  4. מארק מרקז, הונדה, 45 נק'
  5. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 30 נק'

MotoGP-Austin-2019-006

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Dakar-2020-Final-006

דקאר 2021: מסלול וחוקים חדשים

על-מנת להתמודד עם התוצאות הטרגיות של דקאר 2020 ולהגביר את בטיחות הרוכבים, בדקאר 2021 ישתנה המסלול ויתווספו חוקי בטיחות חדשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO