דף הבית / חדשות / MotoGP אוסטריה: דוקאטי-לנד
MotoGP-Austria-2017-005

MotoGP אוסטריה: דוקאטי-לנד

אחד המרוצים הצמודים, המותחים והטובים של העונה, כשבסיומו דובי ודוקאטי על המדרגה הגבוהה בפודיום

הדוקאטי מנצח שנה שנייה ברציפות. באוכפו הפעם רוכב אנדראה דובציוזו, המתמודד המפתיע על תואר האליפות. דובי מוסיף ניצחון שלישי לצמד במוג'לו וקטלוניה, ומדיח את ויניאלס מהמקום השני במרוץ האליפות הצמוד מאז ומעולם.

דוקאטי - עונה שנייה ברציפות
דוקאטי – עונה שנייה ברציפות

לטעמנו, המנצח האמיתי הוא מארק מרקז על גבי ה-RCV213V. מרקז אמנם מפסיד במאבק ראש בראש לדובי, מאבק הכולל עקיפות רבות לרבות ניסיון עקיפה בפנייה האחרונה. לאחר ברנו, מרקז הוביל ב-14 נקודות על ויניאלס במקום השני. לאחר אויסטריך מרקז מוביל על דובי ב-16 נקודות. מרקז מסיים שני ,ובכל זאת מגדיל את הפער במרוץ לאליפות בשתי נקודות. אז מה אכפת לאלוף מכיסאות מוזיקליים במקום השני. וזה עוד במסלול שלדוקאטי ותחנת הכוח שלה יש יתרון.

מרקז - המנצח האמיתי במאבק על האליפות
פדרוסה – מסיים על הפודיום

מזג האוויר היה קצת לא יציב במהלך הסבב, אבל בסופו של דבר פרט למסלול הולך ומתייבש באימון חופשי 2 ביום שישי, הגשם שמר מרחק והמסלול נותר יבש לצמיגי סליקס. בשישי היו אלה דובי ומרקז שקבעו את הקצב. ביום שבת מרקז משתלט על המסלול והוא המהיר ביותר במקצי האימון ובדירוג. דובי מדרג שני כשהוא איטי בעשירית וחצי, ולורנזו מנצל את האהבה של המסלול האוסטרי לדוקאטי ומדרג שלישי. ויניאלס מוביל בדירוג את רוכבי יאמהה ברביעי, ואחריו זרקו בשישי ורוסי בשביעי. פדרוסה מזנק שמיני. קארל אברהם מקבוצת אספאר ולוריס באז מקבוצת אוינטיה מנצלים את הדוקאטי על מנת להשתחל למקצה הדירוג הקובע Q2.

אויסטריך - איזה מסלול!
אויסטריך – איזה מסלול!

מרקז מזנק על ההולשוט, אבל כבר ביציאה מפנייה 1 לורנזו מגיע עם דרייב טוב יותר ויוצא מפנייה 2 כשהוא מוביל את המרוץ. כמו בשנה שעברה, דובי ולרונזו על הדוקאטי מהמרים על צמיג אחורי רך רגע לפני הזינוק. מרקז, רוסי וויניאלס בוחרים לרכב עם צמיג אחורי קשה. מומחי הצמיגים של מישלין טוענים שלצמיג הקשה יידרשו מספר הקפות להגיע לטמפרטורת עבודה, אבל טענות מחד ומציאות לחוד. רוסי משפר למקום הרביעי כבר בהקפה הראשונה, בעוד מרקז מצליח לשמור את לורנזו במרחק של שנייה. לורנזו מנגד מנסה למקסם את הצמיג הרך בהקפות הראשונות על מנת לפתוח פער.

לורנזו עושה שימוש יתר בצמיגים הרכים שלו, מה שמחייב אותו להוריד קצב. הוא מפסיד במרוץ לדובי, מרקז ופדרוסה, אבל מצליח לשמור על המקום הרביעי עד לקו הסיום. השמש זרחה מעט יותר היום מעל לורנזו, אבל העננים עדיין קודרים סביב לורנזו ודוקאטי. בטח במסלול שבו קבוצת המפעל סגרה מקום ראשון ושני בעונה שעברה.

יאללה בלגן!
יאללה בלגן!

ויניאלס ורוסי התקשו על גבי ה-YZR-M1, וכמו בלא מעט מרוצים העונה, זרקו הוא רוכב ימאהה המוביל במרוץ. גם זרקו עושה זאת כשהוא נעול רך מלפנים ומאחור. צמד רוכבי המפעל של יאמהה התקשו שניהם עם פנייה 1. ויניאלס יהיה הראשון לצאת רחב אל המקום השביעי כשהוא תוקף את רוסי ברביעי. רוסי מחכה מעט ועושה את אותה טעות בדיוק כשהוא תוקף את דובי במקום השלישי באותה פנייה. זרקו מסיים במקום החמישי, ויניאלס שישי ורוסי שביעי. לזרקו זה אחלה והוא ממוקם שישי בטבלת האליפות – הרוקי המוביל. לויניאלס ורוסי זה אסון בינוני כששניהם מאבדים נקודות רבות למרקז ודובי. ויניאלס, כאמור, מאבד את המקום השני במרוץ האליפות לדובי.

רוסי וויניאלס - התקשו על גבי ה-YZR-M1
רוסי וויניאלס – התקשו על גבי ה-YZR-M1

המרוץ בחוד התנהל בין מרקז על גבי ההונדה ובין דובי על גבי הדוקאטי. דובי מנצל את המנוע של הדוקאטי ואת מיעוט הפניות במסלול. מרקז מנצל את מהירות הפנייה הפסיכוטית שנותן לו ה-RCV213V, אבל בעיקר הוא מנצל את האחיזה הטובה יותר שמספק לו הצמיג הקשה בצמד הפניות השמאליות 7 ו-8. מרקז משחיל את דובי מספר פעמים בפניות האלה, אבל ייתכן שעשה זאת מוקדם מדי כי בהמשך דובי דואג לסגור את הקו. המאבק העיקש בין מרקז לדובי מאפשר לפדרוסה לסגור את הפער. רק לרגע. הקפה אחת לאחר שפדרוסה סוגר את הפער, דובי ומרקז צוללים חזרה אל ה-1:24 דקות להקפה. פדרוסה, שטחן את צמיגיו בניסיון לצוד אותם, מוותר ומסיים שלישי.

קרבות החוד - טירוף!
קרבות החוד – טירוף!

בהקפות האחרונות מרקז צמוד לדובי מאחור. מנסה בישורת, בפנייה 3, בפניות 7 ו-8 השמאליות. מנסה בכל כוחו. בתחילת ההקפה השלישית לתום המרוץ מרקז טועה בכניסה לפנייה 1, יוצא רחב ומאבד 3 עשיריות לדובי. מרקז נצמד חזרה לדובי ומאיים בשמאליות, כשדובי מהדק את קו המרוץ. בהקפה האחרונה מרקז מנסה הכל ולוחץ. הלחץ עולה לו בווילי קטן ביציאה מפנייה 3 ואיבוד דרייב. מרקז סוגר שוב לקראת צמד הפניות השמאליות, אבל דובי על הקו. מרקז לא מוכן לוותר ובכניסה לפנייה האחרונה הוא כמעט מצליח לבצע בלוק פס לדובי עם כניסה מוקדמת. האחרון מצליח להדק את הקו ביציאה מהפנייה האחרונה ובכך להקדים את מרקז ב-0.176 שניות לקו הסיום. איזה מרוץ!

סילברסטון, עוד שבועיים.

מברוק!
מברוק!

תוצאות הסבב ה-11, אויסטריך

  1. אנדראה דוביציוזו
  2. מארק מרקז
  3. דני פדרוסה
  4. חורחה לורנזו
  5. יוהאן זרקו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-11

  1. מארק מרקז, הונדה, 174 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 158 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 150 נק'
  4. ולנטינו רוסי, ימאהה, 141 נק'
  5. דני פדרוסה, הונדה, 139

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BMW-S1000XR-Launch-008

ב.מ.וו: ירידה במכירות במחצית הראשונה של 2020

גם בב.מ.וו נפלו קורבן למגיפת הקורונה וספגו ירידה משמעותית במכירות במחצית הראשונה של 2020 - אם כי יש תקווה להמשך השנה; וגם חלוקת המכירות ברחבי העולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO