דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP אסן: ימאהה, אבל לא כולם
MotoGP-ASSEN-Yamaha-2019-007

MotoGP אסן: ימאהה, אבל לא כולם

אסן מיטיב עם ימאהה, אבל לא על כל רוכבי ימאהה אלא רק עם מרביתם; אבל אחרי הכל, מרקז מגדיל את הפער בראשות הטבלה

אסן מיטיב עם ימאהה. או לפחות עם מרבית הרוכבים על הימאהה YZR-M1. מאבריק ויניאלס, רוכב קבוצת המפעל מונסטר-ימאהה, ופאביו קוארטררו, רוכב קבוצת הלוויין פטרונאס-ימאהה, שלטו במקצי האימון ובדירוג. קצב מהיר הראה גם אלכס רינס על גבי הסוזוקי GSX-RR, כשמארק מרקז, האלוף המכהן ומוביל טבלת האליפות על גבי ה-RC213V של קבוצת המפעל רפסול-הונדה, איטי בשבריר. קוארטררו זוכה בפול פוזישן – שני ברציפות לזה שבקטלוניה.

קוארטררו - פול פוזישן שני ברציפות
קוארטררו – פול פוזישן שני ברציפות

באמצע אנחנו מוצאים עדר של רוכבי דוקאטי שמתקשים יחסית במסלול באסן שרובו שוטף ומהיר, ופחות מתאים לדוקאטי שפורח במסלולי מסוג עצור ותן חופן של גז. אנדראה דוביציוזו ודנילו פטרוצ'י, צמד רוכבי קבוצת המפעל Mission Winnow דוקאטי, מדרגים במקום האחד עשר והשביעי בהתאמה.

דוביציוזו ופטרוצ'י - מתקשים
דוביציוזו ופטרוצ'י – מתקשים

בין הרוכבים המובילים משתרכים מאחור צמד רוכבים. חורחה לורנזו מסיים את הסבב כבר במקצה האימון הראשון עם התרסקות בלואוסייד במהירות גבוהה ששולחת אותו להיטלטל במלכודת החצץ. זה נגמר עם שתי חוליות סדוקות בעמוד השדרה וחזרה צפויה למרוצים לאחר פגרת הקיץ בברנו שבצ'כיה. לעניות הבנתנו במרוצים, לורנזו סובל מסדק עמוק, אם לא שבר, בשריון המנטלי הסופר-חשוב לרוכב מרוצים.

גם רוסי סופג חבטה נוספת כשהוא נאלץ לעבור במקצה הדירוג המקדים Q1 ולדרג במקום ה-14 לאחר שהקפה מהירה שלו באימון חופשי 3 נפסלת כשהוא חורג מתחומי המסלול ביציאה מהשיקיין האחרון. רוסי, שנאבק במרוץ עם טאקקי נאקגמי רוכב קבוצת הלוויין הונדה אידומצ'י LCR, מתרסק בפנייה 8 תוך ניסיון עקיפה ולוקח עמו גם את נאקגמי. לרוסי זהו מרוץ שלישי ברציפות שאותו אינו מסיים.

רוסי - מרוץ שלישי ברציפות שהוא לא מסיים
רוסי – מרוץ שלישי ברציפות שהוא לא מסיים

זינוק משובח שולח את צמד רוכבי סוזוקי אל החוד, כשרינס מוביל על חואן מיר הרוקי של סוזוקי. צמוד אליהם קוארטררו, ויניאלס ומרקז, כשמעט מאחור המזנק המצטיין דוביציוזו, שמנצל במלואה את מערכת הזינוק של הדוקאטי GP19 וטס מהמקום האחד עשר בגריד למקום השישי בתום ההקפה הראשונה. רינס, שממוקם שלישי באליפות, שתי נקודות בלבד אחרי דובי, מנצל את ההתאמה המלאה של הסוזוקי לאסן במשך שתי הקפות ואז זורק הכל לפח בלואוסייד מפואר.

מתחילים
מתחילים

מיר מוביל לרגע ואז נעקף על ידי קוארטררו, ויניאלס ומרקז. רגע לאחר מכן גם על ידי דובי. מכאן ואילך ישלטו במרוץ צמד רוכבי ימאהה, כשבמרבית ההקפות מוביל קוארטררו על ויניאלס ומרקז. מרקז מצליח לנצל שגיאות של צמד רוכבי ימאהה לעקיפות ואף להובלה במרוץ. קוארטררו רוכב נפלא על גבי הימאהה YZR-M1 של פטרונאס עד שהוא נכנע לנענועי ראש – טנק סלפר – בישורת האחורית, ונעקף על-ידי ויניאלס ומרקז. קוארטררו מסיים שלישי ומוסיף לרזומה פודיום שני ברציפות.

ויניאלס - ניצחון משכנע
ויניאלס – ניצחון משכנע

מרקז עוד מנסה לדחוף את ויניאלס, אבל מגלה שבאסן 2019 הקצה של ויניאלס רחוק משלו עצמו. ארבע הקפות לתום המרוץ, כשהפער בין ויניאלס למרקז עומד על מעט יותר מחצי שנייה, מרקז מחליט לרכוב עבור 20 נקודות אליפות ולא להסתכן באפס נקודות בניסיון לתפוס את ויניאלס בחוד. כשרינס בחוץ ודובי מאחור במקום הרביעי, זאת ההחלטה הנבונה.

מרקז - לוקח 20 נקודות ומגדיל את הפער
מרקז – לוקח 20 נקודות ומגדיל את הפער

באמתחתו של מרקז 44 נקודות אליפות יותר מלדובי, והמרוץ ביום ראשון הבא הוא במסלול השמאלי בסקסנרינג שבגרמניה. מסלול שבו מרקז מנצח ברציפות מאז 2010 ולדובי פודיום בודד כשהוא מסיים במקום השלישי ב-2016.

כבוד גם למורבידלי על המקום החמישי
כבוד גם למורבידלי על המקום החמישי

תוצאות הסבב השמיני, אסן

 1. מאבריק ויניאלס
 2. מארק מרקז
 3. פאביו קוארטררו
 4. אנדראה דוביציוזו
 5. פרנקו מורבידלי

טבלת האליפות לאחר הסבב השמיני

 1. מארק מרקז, הונדה, 160 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 116 נק'
 3. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 108 נק'
 4. אלכס רינס, סוזוקי, 101 נק'
 5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 72 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Dakar-2020-Final-006

דקאר 2021: מסלול וחוקים חדשים

על-מנת להתמודד עם התוצאות הטרגיות של דקאר 2020 ולהגביר את בטיחות הרוכבים, בדקאר 2021 ישתנה המסלול ויתווספו חוקי בטיחות חדשים

תגובה אחת

 1. Avatar

  כל הכבוד "פול גז"
  על סיקורים מעניינים הכי קרוב לזמן אמת.
  האתר המתחרה שלכםעוד בתקופת האבן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO