דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP ארגון: מרקז – בפעם השלישית ברציפות
MotoGP-Aragon-2018-002

MotoGP ארגון: מרקז – בפעם השלישית ברציפות

לורנזו יוצא מהפול ומתרסק בפנייה הראשונה, ואילו דובי ומרקז נלחמים ראש בראש עד לניצחון של האחרון; מקומות 3 ו-4 לסוזוקי

מארק מרקז שולט באליפות מאז הסבב השביעי העונה בקטלוניה, כשבכל מרוץ מקטלוניה ואילך הוא מסיים על הפודיום. מנצח פעמיים ומגדיל את פער הנקודות מהרוכב במקום השני, בתחילה רוסי ועכשיו דובי. מאז החזרה לברנו בתום פגרת הקיץ, מרקז מוצא את עצמו שני לדוקאטי – פעם דובי ופעם לורנזו באוכף הדוקאטי GP18 הרשמי של קבוצת המפעל.

מקצי האימון בארגון היו המשך ישיר לחציה השני של העונה, כשמרקז על גבי ה-RCV213V של רפסול הונדה ודובי את לורנזו על גבי ה-GP18 של דוקאטי רוכבים בקצב משלהם, שהוא כמובן מעט מהיר מהאופוזיציה הישירה של צמד רוכבי המפעל של ימאהה, רוסי את ויניאלס. השלישייה המובילה מהירה גם משאר הרוכבים על גבי אופנועים של הונדה ודוקאטי.

מרקז ודובי; איפה לורנזו?
מרקז ודובי; איפה לורנזו?

טמפרטורת מסלול של 43 מעלות צלזיוס שלחה את ארבעת רוכבי ימאהה לעולם שכולו החלקה אחת מתמשכת לאורך 5.2 ק"מ של המסלול בארגון. כל רוכבי ימאהה נאלצו לעבור במקצה הדירוג המקדים Q1. ויניאלס הוא רוכב ימאהה היחידי שהתקדם למקצה הדירוג הקובע Q2. רוסי נאלץ לזנק מהמקום ה-17 כשויניאלס נענש בשלושה מקומות בדירוג לאחר ששייט על קו המרוץ בדיוק כשברדלי סמית' על גבי ה-RC16 מנסה לקבוע הקפה מהירה. רוסי מסיים את המרוץ במקום השמיני וויניאלס עשירי, והשניים קובעים שיא שלילי של רצף מרוצים ללא ניצחונות מאז החלה ימאהה להתחרות בקטגוריה הבכירה. ימאהה בצרות.

ימאהה בצרות!
ימאהה בצרות!

דובי ומרקז משחקים חתול ועכבר לקראת תום מקצה הדירוג Q2, כשהם מוותרים על הקפה בניסיון למנוע אחד מהשני את האפשרות לשבת על הזנב לאורכו של ארגון. כשדובי ומרקז משחקים, לורנזו לוקח את הפול פוזישן כשבהקפה האחרונה הוא קובע 1:46.881 דקות להקפה.

מקצה החימום בבוקר המרוץ מראה שגם ליאנונה על גבי הסוזוקי GSX-RR קצב מהיר. מרקז, שבדיעבד, לא הרגיש נוח עם הצמיג האחורי בדרגה הקשה ביותר, מחליט להמר, ממש על הגריד, על צמיג אחורי בדרגת קושי רכה. מזנקים.

יאנונה ורינס - מקומות 3 ו-4 לסוזוקי!
יאנונה ורינס – מקומות 3 ו-4 לסוזוקי!

לורנזו, דובי ומרקז מזנקים היטב. מרקז שמזנק שלישי נמצא בצד הפנימי לפנייה 1 וכך הוא מושך ימינה לכיוון קו המרוץ, בולם מאוחר, נכנס מוקדם מדי לפנייה ויוצא רחב. דובי, שזינק מהמקום השני, שומר על הקו, יוצא ראשון ומוביל את המרוץ. מטרים בודדים אחרי מרקז רוכב לורנזו, שמזנק מעמדת הפול. מרקז עם אפקס מוקדם ויציאה רחבה מפנייה 1 לא מאפשר ללורנזו לצלול אל האפקס בקו המרוץ. לורנזו שלא רוצה לאבד מקומות פותח גז בחלק החיצוני – המאובק והמלוכלך – של פנייה 1, עולה להייסייד ומסיים את המרוץ כבר בפנייה הראשונה של ההקפה הראשונה.

לורנזו הרייסר חזר לעצמו עם הניצחון במוג'לו בתחילת העונה. לורנזו האישיות חזר לעצמו בארגון, כשבראיון לאחר המרוץ הוא מאשים את מארק מרקז בהייסייד שלו בפנייה 1. לורנזו אמנם רוצה לנצח כמה שיותר מרוצים עבור דוקאטי העונה, אבל במקביל הוא כבר רוכב כשבאופק הוא באוכף של ההונדה RCV213V הרשמי של קבוצת רפסול והמתחרה הישיר שלו הוא מארק מרקז, בעל הבית האבסולוטי של ה-RCV213V.

רביעיית החוד אחרי ההייסייד של לורנזו
רביעיית החוד אחרי ההייסייד של לורנזו

דובי רוכב בחוד כשעל זנבו מרקז. צמוד אליהם צמד רוכבי סוזוקי יאנונה ורינס. מעט מאחור רוכבים פדרוסה על גבי ה-RCV213V, אלייש אספרגרו המפתיע על גבי ה-RS-GP של אפריליה ודנילו פטרוצ'י על גבי ה-GP18 של קבוצת אלמה-פרמאק. גם קראטשלאו היה שם עד ללואוסייד בפנייה 1 בהקפה הרביעית.

לקראת אמצע המרוץ דובי, מרקז, יאנונה ורינס משאירים את פדרוסה, אספרגרו ופטרוצ'י מאחור. דובי מגביר את הקצב כשהוא צולל אל ה-1:48 דקות להקפה בניסיון לשבור את מרקז והסוזוקים. מרקז עומד בניסיון והחוד מתפצל לזוגות, כשדובי מוביל על מרקז בפער קטן ומעט מאחור יאנונה ורינס נאבקים על המקום השלישי.

המרוץ הטוב ביותר של סוזוקי העונה
המרוץ הטוב ביותר של סוזוקי העונה

מרקז, שסיים שני לדוקאטי בשלושת המרוצים האחרונים, צולל שוב ושוב אל הקו הפנימי בפנייה 12, כשדובי מקפיד להחזיר לו בפניות אחרות. המאבק העיקש בין מרקז ודובי מאפשר לרוכבי סוזוקי, יאנונה ורינס, לסגור את הפער. רצף עקיפות אגרסיבי בין מרקז ודובי מאפשר ליאנונה להוביל לשבריר שנייה, כשהוא יוצא ראשון מפנייה 12 אחרי שמרקז נדחף החוצה לצדי המסלול. שלוש הקפות לתום המרוץ מרקז צולל לפנייה 1, מוביל בפנייה 2 כשדובי דוחק אותו לאחור בפנייה 3, ומרקז צולל שוב לפנימי בפנייה 4 וסוגר לדובי את הקו. מרקז רוכב באופן מושלם את שתיים וחצי ההקפות האחרונות בארגון ולא מאפשר לדובי סיכוי למהלך עקיפה. את הפודיום סוגר יאנונה על גבי הסוזוקי, כשאלכס רינס בן קבוצתו במקום הרביעי. מרוץ נפלא לסוזוקי.

מרקז עוצר רצף ניצחונות של דוקאטי
מרקז עוצר רצף ניצחונות של דוקאטי

מרקז עוצר רצף ניצחונות של דוקאטי מאז האחרונים חזרו לוהטים מחופשת הקיץ. דובי מסיים שני במסלול שבו התקשה באופן מסורתי, ובכך מאושש את ההנחה שהדוקאטי GP18 השתפר יחסית לעונה שעברה ויחסית לחלקה הראשון של העונה הנוכחית.

מרקז, שפנייה 10 השמאלית בארגון נקראת על שמו מאז יום חמישי האחרון, לא יוכל לזכות באליפות במרוץ הבא בברוריים בתאילנד, אבל יוכל לעשות זאת באופן תאורטי במסלול הבית של הונדה במוטגי שביפן.

איזה ניצחון!
איזה ניצחון!

תוצאות הסבב ה-14 – ארגון

  1. מארק מרקז
  2. אנדראה דוביציוזו
  3. אנדראה יאנונה
  4. אלכס רינס
  5. דני פדרוסה

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-14

  1. מארק מרקז, הונדה, 246 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 174 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 159 נק'
  4. חורחה לורנזו, דוקאטי, 130 נק'
  5. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 130 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן