דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP ארגון: עוד 2 נקודות זה נגמר
MotoGP-Aragon-2019-002

MotoGP ארגון: עוד 2 נקודות זה נגמר

מארק מרקז ממשיך לשלוט בארגון ובעונת 2019 בדרך לאליפות נוספת; כל מה שחסר לו זה 2 נקודות יותר מדוביציוזו בסבב הבא

"מרקז, שפנייה 10 השמאלית בארגון נקראת על שמו מאז יום חמישי האחרון, לא יוכל לזכות באליפות במרוץ הבא בברוריים בתאילנד, אבל יוכל לעשות זאת באופן תאורטי במסלול הבית של הונדה במוטגי שביפן". כך כתבנו בסיקור המרוץ בעונה שעברה. העונה, מארק מרקז יכול לזכות באליפות בברוריים שבתאילנד וכל שעליו לעשות הוא לצבור 2 נקודות יותר מאנדראה דוביציוזו, שרוכב עבור קבוצת המפעל של דוקאטי.

מרקז - עוד 2 נקודות זה נגמר
מרקז – עוד 2 נקודות זה נגמר

מארק מרקז נולד בספרד, אבל למרוץ בארגון הוא מתייחס כקיסר רומאי: באתי, ראיתי, כבשתי! – ובפעם הרביעית ברציפות. החרב שמשמשת את מרקז בניצחונותיו חושלה בהונדה יפן. מרקז לוקח את ההונדה RCV213V להקפה המהירה כבר באימון חופשי 1 ביום שישי, כשהוא עוצר את השעון על 1:46.869 דקות להקפה. מתחריו הישירים מגמגמים, כשמאבריק ויניאלס על גבי הימאהה YZR-M1 של קבוצת מונסטר איטי ב 1.6 שניות. פאביו קוארטררו, רוכב פטרונאס-ימאהה, ודובי על הדוקאטי GP19, איטיים בשתי שניות שלמות.

דוביציוזו - מסיים שני ומרוצה; מאחור ג'ק מילר
דוביציוזו – מסיים שני ומרוצה; מאחור ג'ק מילר

מרקז מזנק היטב, נכנס ראשון ויוצא ראשון מפנייה 1, וכל השאר הופך עבורו לארבעים וחמש דקות של ניהול מרוץ. הפער על ג'ק מילר, שרוכב על הדוקאטי GP19 של קבוצת פרמאק, מאמיר ל-4.5 שניות בהקפה השביעית. בתום המרוץ הפער יעמוד על 4.8 שניות אחרי שמרקז נותן 2 שניות שלמות לדובי שהצליח לכבוש את המקום השני ממאבריק ויניאלס והימאהה YZR-M1. שעת המרורים של ויניאלס לא מסתיימת באובדן לדובי, כשמייד אחריו מילר מנצל את המנוע של הדוקאטי על מנת לצלול לפנייה 1 לפני ויניאלס ולהגן על הקו עד לדגל השחמט.

ויניאלס - מקום רביעי מעט מאכזב
ויניאלס – מקום רביעי מעט מאכזב

ובניגוד למקצי האימון שבהם היה נראה כי צמד הימאהות של קואטררו וויניאלס יאכלסו את שארית הפודיום, היו אלה הדוקאטים של דובי ושל מילר שחנו במקום השני והשלישי בהתאמה.

אלכס רינס על גבי הסוזוקי GSX-RR מתקשה לבלום לפנייה 12 בהקפה הראשונה ומיירט את פרנקו מורבידלי על גבי הימאהה של קבוצת פטרונאס. מורבידלי נאלץ לפרוש ורינס חוטף עונש בדמות הקפה ארוכה. זה לא מונע מרינס לסיים במקום התשיעי.

מקום אחד לפני רינס מסיים ולנטינו רוסי במרוץ מאכזב עבורו. רוכב נוסף שחווה אכזבה הוא חורחה לורנזו, רוכב רפסול-הונדה, שרוכב על אופנוע זהה לזה של מרקז. לורנזו מצליח להימנע מלהחזיק בקצה השני של השדה כשהוא מסיים לפני חפיז שיירין וה-RC16 של קבוצת ק.ט.מ טק-3.

מיקה קאליו והק.ט.מ
מיקה קאליו והק.ט.מ

אנדראה דוביציוזו מקרטע באימונים ומזנק עשירי, אבל מוכיח שהוא מבין מרוצים כשהוא מקיים את הבטחתו לסיים על הפודיום במקום השני.

אפריליה, לראשונה העונה, מצליחים לראות את צמד הרוכבים שלהם – אלייש אספרגרו ואנדראה יאנונה – במקצה הדירוג הקובע Q2. רכיבה טובה של הצמד על גבי האפריליה RS-GP מביאה את אספרגרו למקום השביעי ואת יאנונה, שרוכב פצוע, למקום ה-11.

מרקז - שליטה מוחלטת
מרקז – שליטה מוחלטת

בק.ט.מ משחררים את יוהאן זרקו טרם המרוץ בארגון, כשמיקה קאליו, רוכב מבחן של ק.ט.מ בהווה ורוכב MotoGP בעברו, ירכב על ה-RC16 של זרקו עד לתום העונה. פול אספרגרו שובר את פרק כף היד באימון חופשי 4, כשה-RC16 יורה אותו מהאוכף. מיגל אוליברה מסיים 13, והוא רוכב המצטיין של ק.ט.מ בארגון.

5 סבבים נותרו לתום העונה, כשהסבב הבא בברוריים, תאילנד, יתקיים ב-6.10.

תוצאות הסבב ה-14, ארגון

 1. מארק מרקז
 2. אנדראה דוביציוזו
 3. ג'ק מילר
 4. מאבריק ויניאלס
 5. פביו קוארטררו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-14

 1. מארק מרקז, הונדה, 300 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 202 נק'
 3. אלכס רינס, סוזוקי, 156 נק'
 4. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 155 נק'
 5. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 147 נק'
 6. ולנטינו רוסי, ימאהה, 137 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

GASGAS-RALLY-2020-001

גאס גאס (של ק.ט.מ) תוקפת את עולם מרוצי השטח

רכישת גאס גאס על-ידי ק.ט.מ נושאת את הפירות הראשונים, עם הקמת קבוצות מרוצים חזקות בענפי ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO