דף הבית / חדשות / MotoGP ארגון: שובר שוויון
MotoGP-Aragon-2017-003

MotoGP ארגון: שובר שוויון

שלושה ספרדים עושים את הסבב בארגון, וגם אחד איטלקי - ספורטאי-על - שמדהים את כולם

המרוץ בארגון היה כל מה שציפינו ממנו ואף יותר. כמו ששיערנו בסיקור המרוץ במיזאנו, השוויון נשבר, אבל ההכרעה תיאלץ לחכות אולי אפילו עד לקו הסיום בוולנסיה.

ההכרעה תצטרך לחכות - אפילו לוולנסיה
ההכרעה תצטרך לחכות – אפילו לוולנסיה

לורנזו מחבב את המסלול במוטורלנד ארגון. הדוקאטי הרבה פחות. קייסי סטונר אולי ניצח בארגון ב-2010 כשהיידן הצטרף אליו למקום השלישי, אבל מאז יובש יחסי לדוקאטי. יבש כל כך שדוקאטי מעמידים את קראטשלאו על הפודיום ב-2014, וזהו. עד שלורנזו מצליח לסיים שלישי במרוץ אתמול כשהוא נעקף על-ידי צמד רוכבי קבוצת המפעל של הונדה. לורנזו מצליח לשרוד את מקצה הדירוג המקדים Q1, ומנצל חולשה בדירוג של מרקז ופדרוסה על מנת לזנק מהמקום השני. קבוצת דוקאטי מחליטה לרכב במרוץ עם צמיג אחורי רך, בעוד הונדה וימאהה בוחרות בצמיג אחורי קשה. ללורנזו זה מספיק מהזינוק אל ההולשוט ועד השליש האחרון במרוץ, אז עוקפים אותו מרקז תחילה ופדרוסה בהמשך.

לורנזו - לא הצליח להחזיק
לורנזו – לא הצליח להחזיק

דוביציוזו כמו לורנזו רכב גם הוא על צמיג אחורי רך. דובי מזנק היטב מהמקום השביעי אל המקום השלישי, אבל כל הקפה נוספת שוחקת לדובי את הצמיג האחורי. דובי מאבד מגע עם הרוכבים בחוד ונעקף על ידי מרקז, רוסי, פדרוסה ויניאלס, ואף על ידי אלייש אספרגרו על האפריליה המשתפר. דובי מסיים שביעי ומאבד 16 נקודות למרקז.

דוביציוזו - מחסל את הצמיג האחורי הרך
דוביציוזו – מחסל את הצמיג האחורי הרך

רוסי חוזר לרכב במרוץ בדיוק 24 ימים לאחר ששבר את רגלו בשלושה מקומות. זה מתחיל בניסיון לרכב במקצה פרטי במיזאנו, זה ממשיך באימון חופשי 1 ובאימון חופשי 2 שהיו רטובים ואיטיים יחסית לרוסי. בניגוד לכל התחזיות, רוסי מצליח לסיים את מקצה אימון חופשי 3 במקום העשירי ולהבטיח את מקומו במקצה הדירוג הקובע Q2. רוסי מדהים כשלרגע הוא אוחז בעמדת הפול, עד שוינילאס ולורנזו מצליחים לדחוק אותו למקום השלישי. רוסי יוצא מאיזון בזינוק, אבל עדיין מצליח להיכנס שני לפנייה 1 ומשם לרדוף אחרי לורנזו בחוד כחצי מהמרוץ. לאחר מכן הפציעה גובה מרוסי מחיר. רוסי נעקף על ידי מרקז, פדרוסה וויניאלס, ומסיים את המרוץ במקום החמישי. לא נותר לנו אלא להוריד את הכובע בפני ספורטאי יוצא דופן.

רוסי - ספורטאי-על
רוסי – ספורטאי-על

פדרוסה נתקע מספר רב של הקפות מאחורי ויניאלס, אבל לאחר שפדרוסה מצליח לעקוף את ויניאלס הוא מצליח לסגור על רוכבי החוד ומפיל ברשתו את דובי, רוסי ולורנזו. את לורנזו פדרוסה עוקף 3 הקפות לתום המרוץ, והקפה לאחר מכן הוא קובע את ההקפה המהירה ביותר במרוץ, אבל גם אומן שמירת הצמיגים בתנאים החמים ששררו בארגון לא מצליח לאיים על מרקז.

פדרוסה - מצליח לסיים שני
פדרוסה – מצליח לסיים שני

ויניאלס זוכה בעמדת הפול בפעם החמישית העונה, אבל מאבד 4 מקומות בזינוק ומיד מצליח לטעות בפנייה 16 בתום ההקפה הראשונה. ויניאלס מאבד ריכוז למספר הקפות ומאפשר לרוכבי החוד ובהם לורנזו, רוסי, מרקז ודובי לפתוח פער של 3 שניות. הריכוז חוזר ועמו הביטחון להגביר את הקצב. זה מספיק על מנת לסיים במקום הרביעי.

מרקז, שמתרסק במקצה הדירוג כשהוא מנסה לצוד את הפול פוזישן, מאותת שהוא לגמרי ב'זון' שלו כשהוא מסיים ראשון במקצה החימום. מרקז משפר רק מקום אחד בזינוק כשהוא ממוקם רביעי ולפניו דובי, רוסי ולורנזו. מרקז מחמם את הצמיגים הקשים שלו מלפנים ומאחור למשך מספר הקפות ומתחיל לנסות את מזלו. ראשון שנופל קורבן הוא דובי על הדוקאטי, אבל אז מרקז נשאב לתוך הסליפסטרים של רוסי ובפנייה אחת הוא מנסה לעקוף גם את רוסי וגם את לורנזו. הניסיון נכשל ומרקז אף מאבד מקום לדובי. מרקז ממשיך ומנסה, ממשיך לטעות, אבל על כל טעות מרקז מחפה ברכיבה מהירה, כשהוא מהיר משמעותית מכולם במקטע האחרון במסלול. הישורת האחורית אמנם ארוכה, אבל מרקז יוצא כמו טיל מפנייה 15 אל הישורת ושומר על מהירות פסיכוטית בשתי הפניות האחרונות ובכך מנטרל יתרון המנוע של דוקאטי.

מרקז - המהיר ביותר
מרקז – המהיר ביותר

שלושה שבועות מנוחה ואז שלושה מרוצים ברצף החל במוטגי, דרך פיליפ איילנד וספאנג. מרקז, שאיבד 25 נקודות עם המנוע שהתפוצץ בסילברסטון, מנצח את שני המרוצים האחרונים ומחזיר את הגלגל לאחור. דובי וויניאלס חייבים להיות נחושים יותר ורעבים יותר אם הם רוצים לאיים על מרקז. לפדרוסה ורוסי עדיין יש סיכוי תאורטי לאליפות, אבל למרקז – דובי וויניאלס הם סיכון ממשי כשפדרוסה ביום טוב ורוסי שהולך ומחלים יכולים לגזול משלושת המובילים נקודות אליפות יקרות.

בתמונה - גיבור
בתמונה – גיבור

תוצאות הסבב ה-14

  1. מארק מרקז
  2. דני פדרוסה
  3. חורחה לורנזו
  4. מאבריק ויניאלס
  5. ולנטינו רוסי

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-14

  1. מארק מרקז, הונדה, 224 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 208 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 196 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 170 נק'
  5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 168 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן