דף הבית / חדשות / MotoGP: בלגן באסן הגשומה
miller

MotoGP: בלגן באסן הגשומה

מרוץ מוכה גשם, תהפוכות הגורל... ואחד, ג'ק משהו. ג'ק מי?!

אסן, החל ממקצה הדירוג Q2 ועד לתום המרוץ, היה תחת השפעתו של מזג אוויר משתנה. שלושת מקצי האימון הראשונים היו יבשים. מקצה האימון הרביעי ומקצי הדירוג היו רטובים. החימום הבוקר היה שוב על מסלול יבש, אבל גשם חזר לפקוד את אסן לקראת תום מרוץ ה-Moto2. מזג האוויר המשיך להתעמר ברוכבים גם במהלך המרוץ.

ככה גשום היה באסן
ככה גשום היה באסן

אנדראה דוביציוזו מצליח לכבוש את הפול פוזישן בהקפה האחרונה בדירוג, כשהוא עוקב אחרי ולנטינו רוסי וכשסקוט רדינג עוקב אחריו. השלישייה סוגרת את קו הזינוק בסדר הזה. מרקז מצליח לרסק את האופנוע שלו עוד בטרם סיים את ההקפה ביציאה מהפיטס, והוא משאיל ללא רשות קטנוע של צלם על מנת לשוב לפיטס. צוותו מצליח להכין את האופנוע השני שלו, שהיה בסט-אפ יבש, ממש ברגע האחרון, ומאפשר לו הקפה אחת מדודה שממקמת אותו רביעי על הגריד. לו מרקז לא היה מייצר הקפה מדודה אחת הוא היה מזנק עם יאנונה מקצה הגריד. לורנזו, שמתקשה ממש על המסלול הרטוב של אסן, מדורג 11 בזינוק, וכך גם וינאלס שמדורג 12. פדרוסה מתקשה עוד יותר מלורנזו וממוקם 18 בזינוק. כך גם צמד רוכבי טק 3, פול וסמית', שממוקמים 13 ו-16 בהתאמה.

גשם יורד על אסן ומנהלת המרוץ מכריזה על מרוץ רטוב. מזג האוויר לקראת הזינוק רומז על מרוץ דגל לדגל, כשהמסלול הולך ומתייבש. בזינוק רדינג נכנס ראשון לפנייה 1, אבל יוצא רחב ונסוג למקום השמיני. מנגד, דובי ורוסי שומרים על מיקומם בזינוק. לורנזו מזנק ממקום עשירי לשישי, פדרוסה מזנק למקום השישי, ומגדיל לעשות יאנונה שממוקם תשיעי אחרי שזינק אחרון. בהקפה השלישית יוני הרננדז על הדוקאטי של אספר עוקף את רוסי ודובי ומוביל לראשונה בחייו מרוץ MotoGP. רוסי ודובי מחכים שצמיג הגשם הרך של הרננדז יישחק על מנת לסגור את הפער, כשהם נעולים בצמיג גשם קשה. יאנונה מצליח להדביק את מרקז, והשניים נאבקים על המקום הרביעי. לורנזו ווינאלס מתקשים להתמודד עם תנאי המסלול והם נסוגים לאחור. לורנזו נעצר במקום ה-20, בעוד וינאלס מצליח להתאושש מעט ולהתקדם בדירוג למקום ה-13. בהקפה התשיעית הגשם חוזר, ושתי הקפות לאחר מכן ארובות השמיים נפתחות מעל אסן והמסלול הולך וטובע במים. הגשם גובה קורבנות בדמותם של הרננדז המוביל ויאנונה שנאבק עם מרקז.

במהלך ההקפה ה-15 מונף דגל אדום בשל מים רבים העומדים במסלול ברמה שמסכנת את הרוכבים.

רוסי - מרוץ שלישי בלי נקודות
רוסי – מרוץ שלישי בלי נקודות

מרוץ שני

מרוץ ל-12 הקפות, כשהדירוג נקבע לפי סדר חציית הקו בהקפה ה-14 של המרוץ הראשון, ההקפה המלאה האחרונה לפני הדגל האדום. למרוץ השני הגריד כולו מזנק על צמיגי גשם רכים קדימה ואחורה, כך שבחירת צמיגים לא תשפיע על תוצאות המרוץ.

דובי, רוסי ומרקז מזנקים היטב. מרקז נכנס מהר מדי לפנייה 1, אבל למזלו מאבד רק שלושה מקומות. גם פדרוסה וגם קראטשלאו לא מסיימים הקפה ראשונה. רוסי מצליח לעקוף את דובי ולהוביל את המרוץ למשך שתי הקפות עד שגם הוא נופל קורבן לתנאי המסלול, כשבפנייה 10 הוא מאבד את הקדמי. פטרוצ'י, שרכב היטב בחלק הראשון, פורש בגלל תקלה טכנית. מרקז זוכה בהובלת המרוץ אחרי שדובי את רוסי מתרסקים, אבל צמוד לו רוכב ג'ק מילר על ההונדה של קבוצת Marc VDS. מילר מחכה רק רגע קט בטרם הוא משחיל את מרקז בשיקיין הידוע של אסן. מנקודה זאת ואילך מילר מצליח לנהל את הפער עד לקו הסיום. פול אספרגרו על היאמהה טק 3 וסקוט רדינג על הדוקאטי של פרמאק נאבקים על המקום האחרון על הפודיום. בסופו של מרוץ תהיה זאת ידו של רדינג על העליונה.

מרקז - המנצח הגדול של אסן, למרות שסיים שני
מרקז – המנצח הגדול של אסן, למרות שסיים שני

אסן הוא המרוץ השמיני לעונה, ואנחנו כמעט בחציה של עונת 2016. מילר אולי ניצח את המרוץ המשוגע של אסן, אבל המנצח הגדול הוא מרקז, שמגדיל את יתרונו על פני לורנזו ל-24 נקודות ועל פני רוסי ל-42 נקודות. רוסי, שמתרסק תוך הובלת המרוץ השני, מסיים את אסן ללא נקודות וזה לו המרוץ השלישי עם אפס נקודות בעונת 2016. לורנזו מצליח להציל משהו, כשהוא מנצל את הדגל האדום ומתקדם ממקום 19 ואפס נקודות במרוץ הראשון למקום עשירי ושש נקודות במרוץ השני.

ולחובבי הטריוויה, ג'ק מילר וקבוצת Marc VDS הם הקבוצה הפרטית הראשונה לנצח מרוץ MotoGP מאז עשה זאת טוני אליאס על ההונדה של קבוצת פורטונה באסטוריל 2006.

מרוץ בלגן!
מרוץ בלגן!

טבלת האליפות לאחר הסבב השמיני

  1. מארק מרקז, הונדה, 145 נק'
  2. חורחה לורנזו, ימאהה, 121 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 103 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 86 נק'
  5. מווריק וינאלס, סוזוקי, 79 נק'

הסבב הבא יתקיים בסוף השבוע של ה-17.7 בסקסנרינג, גרמניה.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Husqvarna-Enduro-2019-009

הוסקוורנה חושפת את דגמי האנדורו של 2019

גם הוסקוורנה חושפת את דגמי האנדורו של 2019, יומיים אחרי חברת האם ק.ט.מ; השינויים מינוריים וכוללים סט-אפ חדש לבולמים וגרפיקה חדשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO