דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP ברנו: דוקאטי ודוקאטי, אבל מרקז מגדיל פער
MotoGP-Brno-2018-003

MotoGP ברנו: דוקאטי ודוקאטי, אבל מרקז מגדיל פער

ניצחון לדוביציוזו בברנו כשצמוד אליו לורנזו, אבל מרקז שמסיים שלישי בלבד מצליח להגדיל את הפער בראשות הטבלה לכמעט 2 מרוצים; רותח באירופה!

אירופה רותחת, פשוטו כמשמעו. אין מיזוג אוויר, אבל האספלט של ברנו היה קריר בשמונה מעלות במרוץ מאשר באימון חופשי 4, ובתשע מעלות ממקצה הדירוג הקובע Q2. ההתאמה של צמיגי המישלין לאופנוע ולסגנון הרכיבה חדה כתער, והבדל של שמונה או תשע מעלות הוא כל מה שנדרש בשביל לסיים במקום השלישי ולא לנצח במרוץ.

התאמת צמיגים - קלי קלות
התאמת צמיגים – קלי קלות

ביום שישי היה זה דובי שהציג קצב מרוץ טוב משל מרקז וכמובן שאר השדה. בשבת היוצרות התהפכו – מרקז מבטיח מקום במקצה הדירוג הקובע ואז נועל צמיגים קשים מלפנים ומאחור ומנקב, כמו בכרטיסיה, הקפות של 1:56.5 דקות להקפה. מנגד, דובי מצליח להבטיח מקום במקצה הדירוג הקובע בקושי, כשהוא מהיר מויניאלס רק ב-55 אלפיות השנייה. בין לבין, ויניאלס וה-YZR-M1 ממשיכים להתקשות, כשהם נאלצים לצלוח את מקצה הדירוג Q1, מזנקים מהמקום ה-12 היישר אל מלכודת החצץ של פנייה 3 בהקפה הראשונה, כשסטפן בראדל, רוכב הוויילד-קארד של הונדה, לוקח את ברדלי סמית' על גבי ה-RC16 הקטום, שבתורו אוסף את ויניאלס.

מרקז - מנקב בכרטיסייה 1:56.5 דק'
מרקז – מנקב בכרטיסייה 1:56.5 דק'

לק.ט.מ זה סופו של חודש רע, כשבבוקר פול אספרגרו שובר את עצם הבריח ומצטרף אל מיקה קאליו, רוכב המבחן של ק.ט.מ, שפרק את הברך בסקסנרינג ושרד ניתוח של שבע שעות שבו שוחזרו רצועות, גידים, סחוסים ומיניסקוסים.

רוסי נח בפגרה ובא לעבוד, כשתחת לחץ ובשנייה האחרונה הוא מדרג ראשון באימון חופשי 3 ומסיים במקום השני את מקצה הדירוג הקובע Q2. לורנזו קבע הקפה ראשונה מהירה במקצה הדירוג כשהוא חצי שנייה מהיר ממרקז עם 1:55.038. ללורנזו זה הספיק לזנק רביעי. מרקז היה הראשון לצלול אל ה-1:54 דק' להקפה רגע לפני דגל השחמט, אבל אחריו בסערה מגיעים אנדראה דוביציוזו על הדוקאטי GP18 הרשמי וולנטינו רוסי על גבי ה-YZR-M1 של קבוצת המפעל מוביסטאר-ימאהה. קראטשלאו על ההונדה של קבוצת LCR ופטרוצ'י על גבי הדוקאטי GP18 של קובצת אלמה-פרמאק מדרגים חמישי ושישי. זרקו וה-YZR-M1 המשומש שלו מראים סמנים של חזרה לכושר ומזנקים מהמקום השביעי. יאנונה ורינס על גבי הסוזוקי GSX-RR צמודים לזרקו, כשפדרוסה וטיטו רבאט מזנקים מהמקום העשירי והאחד-עשר בהתאמה.

רוסי - נח בפגרה ובא לעבוד בברנו
רוסי – נח בפגרה ובא לעבוד בברנו

40% סיכוי לגשם שלחו את מרקז לבדוק את הצמיגים הללו בחימום, אבל במקום מרוץ מדגל לדגל מרקז מקבל אספלט יבש וקריר בשמונה מעלות מאימון חופשי 4. רוסי מזנק מהמקום השני אל ההולשוט בפנייה 1, ומרקז מתקדם לשני כשדובי מאבד שני מקומות. אובדן רגעי, כשעוד לפני תום ההקפה הראשונה דובי מוביל. פרט לשתי הקפות בהן הוביל רוסי, דזמודובי מוביל בשאר ההקפות, גם כשהוא מאוים על-ידי חורחה לורנזו על גבי הדוקאטי GP18 הנוסף של קבוצת המפעל. לורנזו, בשונה מאסן וסקסנרינג, מצליח לשמור את הצמיגים במצב אחיזה לכל אורכו של המרוץ, מה שנותן לו את האפשרות לנסות ולנצח, או לפחות לאתגר את דובי. דגל השחמט רואה את קבוצת המפעל של דוקאטי במקום הראשון והשני, רק שבברנו דובי הוא המנצח ולורנזו שני.

דובי מנצח בברנו, לורנזו צמוד אליו
דובי מנצח בברנו, לורנזו צמוד אליו

מארק מרקז לא מצליח למקסם את ה-RCV-213V של רפסול-הונדה אל מעבר למקום השני, כשבסופו של המרוץ מרקז חוצה שלישי את קו הסיום. רוסי מסיים רביעי כשהוא משחיל את קאל קראטשלאו ממש בפנייה האחרונה ומאבד רק שלוש נקודות נוספות למרקז בטבלת האליפות. פטרוצ'י וזרקו מסיימים שישי ושביעי בהתאמה. פטרוצ'י מאוכזב, אבל זרקו נראה כמי שחוזר לעצמו אט-אט.

קראטשלאו - חטף עקיפה מרוסי בפנייה האחרונה
קראטשלאו – חטף עקיפה מרוסי בפנייה האחרונה

דובי משפר למקום השלישי בטבלת האליפות עם 113 נקודות, לורנזו חמישי, כשטריז ביניהם ויניאלס. מרקז אולי מסיים שלישי ואחרון על הפודיום, אבל הפער לרוסי שרודף אחריו גדל בשלוש נקודות אל 49 נקודות אליפות, שזה כמעט שני מרוצים שלמים.

בשבוע הבא אנחנו באוסטריה והמסלול שמחבב דוקאטים. בעונה הקודמת דובי נתן למרקז ראש בראש בפעם הראשונה מתוך שלוש.

האם זה סימן לבאות, או שאולי מרקז יכול להרשות לעצמו לאבד נקודות נוספות לדובי, שכבר עכשיו מפגר ב 68 נקודות אחרי מרקז?

בסך הכל כיף פה
בסך הכל כיף פה

תוצאות הסבב ה-10 – ברנו

  1. אנדראה דוביציוזו
  2. חורחה לורנזו
  3. מארק מרקז
  4. ולנטינו רוסי
  5. קאל קראטשלאו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-10

  1. מארק מרקז, הונדה, 181 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 132 נק'
  3. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 113 נק'
  4. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 109 נק'
  5. חורחה לורנזו, דוקאטי, 105 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

WSBK-Imola-2019-002

WSBK: הסתיים רצף הניצחונות של דוקאטי

אחרי בליץ פתיחת העונה של המדהים של דוקאטי בסופרבייק העולמי, יש מנצח חדש-ישן - ג'ונתן ראיי והקוואסאקי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO