דף הבית / חדשות / MotoGP: דוקאטי כובשת את אוסטריה
1-_FER1170

MotoGP: דוקאטי כובשת את אוסטריה

המסלול החדש באוסטריה מאפשר לכוכבים חדשים לזרוח; יש לא מעט הפתעות באוסטריך

19 שנים עברו מאז שה-GP ביקר לאחרונה באוסטריה. היה שווה לחכות. מסלול כל-חדש, מנצח כל חדש, ויצרן ששבר בצורת של כמעט 6 שנים.

מסלול חדש הוא אספלט בתולי ולא ידוע עבור הרוכבים, הקבוצות והיצרנים, וכך הסיכוי לתוצאות מפתיעות גדל. אמנם מרבית הרוכבים ביקרו במסלול קודם למרוץ וצברו מעט מידע, אבל הסבב הממשי הראשון הוא תמיד אבן בוחן.

מסלול חדש - אבן בוחן
מסלול חדש – אבן בוחן

בבוחן של יום שישי בבוקר ובהמשך האימונים היה ניכר בבירור שהמסלול באוסטריה חביב על רוכבי דוקאטי ותחנות הכוח האינסופי שפועם בקרביים של הדוקאטי. מרקז ופדרוסה, צמד רוכבי רפסול הונדה, וגם לורנזו ורוסי, צמד רוכבי מוביסטאר ימאהה, התקשו עם המסלול. מקצה הדירוג היה אחד המותחים שנראו העונה, כשבדקות האחרונות מתחלף הרוכב בעמדת הפול מספר פעמים. הסדר הסופי נקבע בהקפה האחרונה אחרי דגל השחמט. רוסי אוחז במקום הראשון למספר שניות, עד שיאנונה חוצה את קו הסיום 0.147 שניות מהר ממנו. 9 אלפיות השנייה אחרי רוסי ממוקם דובי. את השורה השנייה מוביל לורנזו ואחריו מרקז וויניאלס.

מרקז, בשביל לאזן מעט את העונה, פורק את כתף ימין באימון חופשי 3, כשהוא מתרסק בניסיון להימנע מהתנגשות בבן קבוצתו פדרוסה. מרקז, שבילה את הבוקר בבית חולים, חוזר לרכב כבר באימון חופשי 4.

הדוקאטים זורחים
הדוקאטים זורחים

מסלול חדש, מרשלים חדשים ושיהוי של שבריר שניה בכיבוי האורות האדומים בזינוק גורם לזינוק מוקדם של 5 רוכבים ובהם ברברה, הרננדז, באוטיסטה, בראדל וקראטשלאו. עבורם הסתיים המרוץ מיד כשהחל. הגדיל לעשות ברברה, שלא שעה לעונש המעבר בפיט ליין וזכה לדגל שחור ופסילה מהמרוץ.

ששת הרוכבים בשתי השורות הראשונות מזנקים היטב. מרקז בולם מאוחר מדי לפנייה 1 ושולח את לורנזו לטיול מחוץ למסלול, אך הוא מתאושש וחוזר לחוד ברביעי. יאנונה נאחז בהובלה כשרוסי ודובי צמודים אליו. רוסי מצליח לעקוף את יאנונה בפנייה האחרונה ולהוביל לאורך הישורת, עד שרוסי נופל קורבן לכוח העדיף של יאנונה והדוקאטי. פנייה מספר 3 תתגלה כאתגר קשה לפיצוח בהקפות הראשונות, ושישיית החוד מחליפה מיקומים למשך מספר הקפות. זה מתחיל בהקפה השנייה כשדובי עושה בלוק-פס לרוסי, מכריח את רוסי לזקוף את האופנוע ומאפשר ללורנזו לחלוף על פניהם היישר למקום השני ולמאבק עם יאנונה. לאחר הקפות הפתיחה החוד נרגע. דובי, שמיכל הדלק שלו התרוקן מעט, מצליח לדייק את הבלימות, כולל הבלימה המאתגרת בפנייה 3, עוקף את יאנונה ומוביל את המרוץ. הקצב אותו קובע דובי מצליח לפצל מעט את שישיית החוד לצמדים. בראש דובי ויאנונה, צמד רוכבי המפעל של דוקאטי, באמצע לורנזו ורוסי, צמד רוכבי המפעל של ימאהה, בחמישי ובשישי ממוקמים מרקז וויניאלס, רוכבי המפעל של הונדה וסוזוקי.

לורנזו מצליח להתאושש
לורנזו מצליח להתאושש

מרקז שרוכב עם כתף פרוקה וויניאלס לא מצליחים לעמוד בקצב של רביעיית החוד. ויניאלס לא יכול לקצב של מרקז, והם מסיימים את המרוץ במיקום שבו רכבו לאורכו – חמישי למרקז ושישי לויניאלס. לורנזו ורוסי ינסו לאתגר את דובי ויאנונה עוד מספר פעמים, אבל ללא הועיל. יאנונה, שהימר על צמיגים בדרגה אחת רכה יותר משאר רוכבי החוד, לא מצליח לברוח בפתיחה, ולמזלו הטוב לא סובל מירידה באחיזה עם התקדמות המרוץ. וכך שמונה הקפות לתום המרוץ יאנונה עוקף את דובי בפנייה 9 אל המקום הראשון. דובי מנסה ללחוץ על יאנונה, אבל זה האחרון מצליח לשמור על ההובלה תוך שהוא שומר על קצב גבוה על צמיגים שחוקים.

יאנונה חוצה את קו הסיום ראשון, שנייה לפני דובי, כשאת הפודיום סוגר לורנזו. רוסי מסיים רביעי, ומרקז, כאמור, במקום החמישי.

יאנונה - ניצחון ראשון לדוקאטי מאז סטונר ב-2010
יאנונה – ניצחון ראשון לדוקאטי מאז סטונר ב-2010

ההימור של יאנונה מתגלה כלמל"מ – לא מועיל לא מזיק, ובתצוגת רכיבה שקולה יאנונה מנצח – לראשונה – מרוץ MotoGP. בכך יאנונה הוא הרוכב הראשון על גבי הדוקאטי שמנצח מרוץ מאז עשה זאת קייסי סטונר בפיליפ איילנד 2010. יאנונה עושה 'אצבע משולשת' קטנה לדובי שירכב בדוקאטי גם בעונה הבאה וגם לדוקאטי שבחרו לוותר על שירותיו.

מרקז, שרכב פצוע על מסלול בו ה-RCV213V התקשה, מאבד רק 5 נקודות אליפות ללורנזו, כשהפער עומד על 43 נקודות. רוסי מצמצם את הפער ב-2 נקודות בלבד והפער עומד על 57 נקודות.

בשבוע הבא ברנו.

מרקז וויניאלס
מרקז וויניאלס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-10

  1. מארק מרקז, הונדה, 181 נק'
  2. חורחה לורנזו, ימאהה, 138 נק'
  3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 124 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 105 נק'
  5. מאבריק ויניאלס, סוזוקי, 93 נק'
רוסי - רביעי בלבד
רוסי – רביעי בלבד

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BMW-S1000XR-Launch-008

ב.מ.וו: ירידה במכירות במחצית הראשונה של 2020

גם בב.מ.וו נפלו קורבן למגיפת הקורונה וספגו ירידה משמעותית במכירות במחצית הראשונה של 2020 - אם כי יש תקווה להמשך השנה; וגם חלוקת המכירות ברחבי העולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO