דף הבית / חדשות / MotoGP: האם האחים מרקז לא ירכבו יחד ב-2021?
5e4330379db0d1.89371723

MotoGP: האם האחים מרקז לא ירכבו יחד ב-2021?

לחישות ושמועות שרצו בסוף שבוע מדברות על-כך שאלכס מרקז לא ירכב בשורות רפסול-הונדה בעונה הבאה

עוד בטרם נוהל מרוץ אחד העונה, בו ראינו את השילוב המדובר של האחים מרקז בשורות רפסול-הונדה, וכבר יש דיבורים על-כך שהאחים לא ירכבו יחד בעונת 2021, שכן אלכס עשוי לעזוב את הקבוצה.

החיבור בין מארק ואלכס מרקז היה צפוי וברור לכולם במהלך מחצית עונת 2019, אחרי שמארק אמר את דברו בנושא וגרם להנהלת הונדה – ויש אומרים אף כופף אותה – לקבל את ההחלטה. פרישתו של חורחה לורנזו בסוף העונה שחררה מושב פנוי בקבוצת רפסול-הונדה ואפשרה את המהלך.

עדיין אין לאף אחד מושג מה יהיה, אם בכלל, בעונת 2020, לאור מגפת הקורונה. מה שכן, במהלך הסוף שבוע נפוצו כמו אש השמועות על-כך שהנהלת רפסול-הונדה, בראשות מנהל הקבוצה ורוכב העבר אלברטו פויג', מתכוונת להחתים את פול אספרגרו, שהעונה היה אמור להתחיל את עונתו הרביעית על גבי הק.ט.מ GP16 בקבוצת רד-בול ק.ט.מ. מה שמעניין הוא שעד-כה השמועות לא הוכחשו, וגרמו לכך שידברו על זה אף יותר. כשפורסמה ההודעה על החיבור בין שני האחים לעונת 2020 יצאה ביקורת גדולה על-כך שאלכס מרקז לא הרוויח את המושב, בטח בקבוצה הישגית כמו רפסול-הונדה, ושקיבל את זה רק בזכות אחיו הכוכב. אם מהלך החתמתו של אספרגרו אכן ייצא לפועל, הוא ירכב לצידו של מארק מרקז ויקבל את המושב של אלכס מרקז, שכאמור טרם רכב מרוץ אחד בשורות רפסול-הונדה.

מארק מרקז זכה ב-2019 באליפות הגרנד-פרי השמינית שלו שלו, מהן ארבע האחרונות ברצף ב-MotoGP, ולפניהן עוד שתי אליפויות כשהראשונה בעונת הרוקי שלו. בנוסף, גם אליפות ב-Moto2 ואליפות 125 דו"פ. שני האחים זכו פעמיים סימולטנית באליפויות באותה העונה: בעונת 2014 מארק יצר בליץ של עשרה ניצחונות רצופים וזכה באליפות, כשאלכס הצעיר זוכה בתואר האליפות ב-Moto3. ב-2019 כאמור מארק לקח את כל הקופה ואלכס זכה בתואר ה-Moto2.

ייתכן מאוד שהיום תצא הודעה רשמית בעניין. נמשיך לעדכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

20200609170209

חדש בארץ: מוטוגוצי V85 TT בגרסת תיור

גרסת ה-TRAVEL המאובזרת של המוטוגוצי V85 TT הגיעה ארצה; המחיר: 92 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO