דף הבית / חדשות / MotoGP: המבחן האחרון בקטאר
A5DDL97KZB5BUU1I9ETC

MotoGP: המבחן האחרון בקטאר

לורנזו שולט, וינאלס וסוזוקי מפתיעים, הונדה בקשיים, ועושה רושם שעונת 2016 הולכת להיות אש

ביום שישי ה-4.3 בשעה 22:00 שעוננו הסתיימו המבחנים הרשמיים בלוסאיל שבקאטר לקראת עונת 2016 שתפתח בדיוק בעוד 11 ימים באותו המקום. בשונה משאר הסבבים, הכוללים שני ימי אימון ודירוג – שישי ושבת, ויום מרוצים בראשון, לסבב בקאטר נוסף יום אימון בחמישי שבו יתאפשר לרוכבים לבדוק תופינים חדשים שהכינו היצרניות עבור הטייסים הדו-גלגליים שלהם למרוץ הפותח של העונה.

מבין היצרניות, האורות במטה המרוצים של הכנף האדומה ידלקו ברציפות עד יום רביעי, 16.3, במטרה למצוא מזור לחיבור הבעייתי של הרוכבים ל-RCV עם צמיגי מישלין ואלקטרוניקה אחידה.

נראה שלורנזו וימאהה מוכנים טוב יותר לעונת 2016.  לורנזו היה הרוכב היחיד לרדת מ-1.55 דקות להקפה, כשהוא עוצר את השעון על 1.54:810 דק' ביום האחרון למבחן. וינאלס וסוזוקי ממשיכים את ההפתעה מפיליפ איילנד כשווינאלס ממוקם בשלישייה הפותחת לכל אורך המבחן בקאטר ואף כובש את ראש טבלת הזמנים ביום השני. גם דוקאטי נראים מוכנים לעונה, אבל בניגוד להבטחה של ה-GP15 וקבוצת המפעל של דוקאטי בעונה שעברה, דוקאטי בקבוצת המפעל מגמגמים מעט, אבל על כך מחפים רוכבי קבוצות הלוויין של פרמאק ואווינטיה. דוקאטי היא היצרנית היחידה שמצליחה להציב 4 רוכבים בעשירייה הראשונה בכל שלושת ימי המבחן בקאטר.

המבחנים האחרונים מסמנים מעבר של מרכז כובד לרוכב מספר 2 בסוזוקי – וינאלס, וגם בדוקאטי – יאנונה. אם בדוקאטי זהו תהליך שהחל כבר בשנה שעברה עם ירידה ביכולת של אנדראה דוביציוזו, בסוזוקי זאת הפתעה רבתי.

וינאלס וסוזוקי - הפתעה גדולה
וינאלס וסוזוקי – הפתעה גדולה

משנים עברו למדנו שהצלחה במבחנים אינה מבטיחה הצלחה במרוצים, אבל…

כרגע לורנזו נראה כפייבוריט לעונת 2016. פדרוסה, כהרגלו, אינו ברור ולא מצליח להראות עקביות. רוסי על הימאהה נראה טוב יותר ממרקז על ההונדה, אבל אצל שני אלה אורות הזינוק למרוץ מוציאים ערך מוסף שגורם להם להיות טובים יותר במרוץ מאשר במבחנים או אימונים. אנו צופים כי ארבעת הרוכבים המובילים – לורנזו, רוסי, מרקז ופדרוסה, ייאלצו להתמודד עם יאנונה על הדוקאטי, עם וינאלס והסוזוקי המפתיע, ועם סקוט רדינג, שהמעבר מהונדה לדוקאטי של פרמאק מיטיב עמו כשהוא ממוקם בחמישי הפותחת בכל שלושת ימי המבחן בקאטר.

יום ראשון ה-20.3 בשעה 20:00 שעוננו יזנק ה-MotoGP. למכורים באמת העונה תתחיל מעט קודם, כשרוכבי ה-Moto3 יזנקו בשעה 17:00 ורוכבי ה-Moto2 יזנקו ב-18:20. יהיה אש.

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Graceland9056AA

טריומף: הבונוויל T120 במהדורת אלביס פרסלי מיוחדת

בטריומף מציעים מהדורה מיוחדת ומוגבלת של הבונוויל T120 לזכרו של אלביס פרסלי האגדי, כשברקע סיפור שהוא רכש בזמנו כאלו לכל חבריו

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן