דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: הניצחון ה-111 של רוסי באסן
LOPCZQDDQRIQN50SU6TC

MotoGP: הניצחון ה-111 של רוסי באסן

הניצחון של רוסי על מרקז באסן מזכיר לנו שוב כמה גדול הוא

ולנטינו רוסי מנצח באסן בפעם ה-111 בקריירה ומזכיר לכולם למה הוא הגדול מכולם. 1.2 שניות אחריו חוצה את הקו הרוכב החבוט של 2015 – מארק מרקז. הפער בסיום מתעתע ואינו מספר את מהלך המרוץ. רוסי ומרקז, שני הרוכבים המעניינים בסבב, רוכבים ראש בראש לאורך 26 הקפות. במשך רוב המרוץ יהיה זה רוסי שיוביל. שבע הקפות לתום המרוץ מרקז עוקף את רוסי על הבלמים לפנייה מס' 1 ולרוסי אין תגובה מהירה. רוסי צמוד למרקז במשך 4 הקפות ומחליט ללכת על כל הקופה כשהוא נכנס לפנימי בפנייה 10, ולא עוזב את הגז גם בקו החיצוני בפנייה 11. רוסי קובע את ההקפה המהירה שלו במרוץ ופותח פער של חצי שנייה על מרקז. עם כל הזהירות של מרקז לאורך המרוץ, לא רוכב כמרקז יוותר על ניסיון אחרון. הוא מצליח לסגור על רוסי לקראת תום ההקפה האחרונה, ובכניסה לפנייה 16 מרקז בקו הפנימי ורוסי מעט לפניו, אבל שני הרוכבים מהירים הרבה יותר מדי בשביל לסיים את סדרת הפניות שמהן מורכב השיקיין. באפקס בפנייה 16 נוצר מגע בין השניים, ורוסי נאלץ לזקוף את הימאהה, חותך את השיקיין דרך החצץ ומנצח את המרוץ. מרקז מצליח בקושי רב לסיים את השיקיין על האספלט ומאבד 1.2 שניות לרוסי. ניצחון ראשון של רוסי מעמדת הפול משנת 2009, ניצחון שמראה לנו שוב – הדוקטור חזר.

הדוקטור פה!
הדוקטור פה!

לורנזו, שהתקשה במהלך האימונים, הראה קצב מרוץ מהיר, אבל דורג שמיני. להוא מזנק היטב מהמקום השמיני לחמישי, וכבר במהלך ההקפה הראשונה לורנזו תופר את האחים אספרגרו למקום השלישי. לורנזו נאחז במקום השלישי, אך אינו מצליח לשמור את הקצב של רוסי ומרקז, מאבד מגע תוך מספר הקפות ורוכב בודד עד קו הסיום ואל המקום האחרון בפודיום. יאנונה על הדוקאטי מצליח לעקוף את פול אספרגרו למקום הרביעי בהקפה השלישית, וגם הוא רוכב בבדידות עד לתום המרוץ. על המקום החמישי יאבקו האחים אספרגרו, קראטשלאו, סמית' ופדרוסה לאורך המרוץ כולו, כשבסיום יהיה זה פול אספרגרו במקום החמישי, ואחריו קראטשלאו, סמית', פדרוסה, אלייש אספרגרו, וסוגר את העשירייה וינאלס על הסוזוקי. לא סיימו את המרוץ מילר וברברה שהתרסקו בשיקיין לפני תום ההקפה הראשונה, כשאליהם מצטרפים בראדל, לאברטי ודה אנג'ליס במהלך המרוץ.

זוז זוז, אתה מפריע לדוקטור!
זוז זוז, אתה מפריע לדוקטור!

טבלת האליפות לאחר הסבב השמיני

 1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 163 נק'
 2. חורחה לורנזו, ימאהה, 153 נק'
 3. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 107 נק'
 4. מארק מרקז, הונדה, 89 נק'
 5. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 87 נק'

הסבב הבא בסוף השבוע של ה-12.7 בסקסנרינג, גרמניה.

סליחה, אתה עם הצהוב...
תקראו שנייה להוא עם הצהוב…

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

55106_Haaker-Husq2019-Cudby-010

בהוסקוורנה חוגגים 100 אליפויות עולם

בהוסקוורנה מציינים את המספר העגול של 100 אליפויות עולם המתפרשות על פני 59 שנות מרוצים

2 תגובות

 1. אין בעיית חוקיות ב"לקצר" פנייה דרך החצץ?

 2. היי , MOTOLINK.INFO זה המקום לראות את כל המירוצים של השנה שהיו עד עכשיו וגם את של הולנד כולל כל הקטגוריות.

  תודה על הכתבה , היו קרבות מטורפים בכל 3 הקטגוריות !!!!

  ברכות לזוכים , ברכות לרוסי !

  http://motolink.website/index.htm

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO