דף הבית / חדשות / MotoGP: ויניאלס וימאהה עושים היסטוריה בארגנטינה
MotoGP-Argentina-2017-004

MotoGP: ויניאלס וימאהה עושים היסטוריה בארגנטינה

מאבריק ויניאלס מנצח את הסבב השני בעונת 2017, בארגנטינה, ועושה היסטוריה קטנה - הימאהה היחיד שניצח 2 מרוצי פתיחת עונה מאז וויין רייני ב-1990

מקום 1. מאבריק ויניאלס אומר תודה למארק מרקז ורוכב נפלא כל הדרך אל הניצחון. ויניאלס מגלה אופי בטונות כשאינו מתרגש ממקצה דירוג שממקם אותו שישי בזינוק, מזנק היטב אל המקום השלישי, מזנב בקראטשלאו למקום השני, אומר תודה רבה למרקז המתרסק, ובמשך 22 הקפות לא שם אפילו חלק של צמיג במקום הלא נכון. הוא שולט בקצב המרוץ ומנצח את הסבב השני לעונת 2017. רוכב ימאהה הראשון לעשות זאת מאז וויין רייני ב-1990.

ויניאלס - עושה היסטוריה
ויניאלס – עושה היסטוריה

מקום 2. ולנטינו רוסי אולי קיבל במתנה מקום אחד ממרקז, אבל את שאר המקומות – החל מאמצע העשירייה השנייה, דרך מקצה דירוג Q1, זינוק נפלא מהמקום השביעי על הגריד ועקיפה לאחד עקשן בשם קאל קראטשלאו – רוסי משיג במו יד ימין שלו. רוסי מתקשה באופן שכמעט אינו ניתן לתיאור לאורך מקצי האימון והדירוג, וכמו ב-34 פעמים אחרות רוסי שוכח מצרות האימונים והדירוג ומצליח להביא את עצמו לפודיום. ללא ספק, הוא איש של יום ראשון.

סבב מופלא לקבוצת המפעל של ימאהה.

ולנטינו רוסי - במו ידיו!
ולנטינו רוסי – במו ידיו!

מקום 3. מאז הניצחון בפיליפ איילנד בעונה העברה קאל קראטשלאו לא מצליח לסיים מרוץ. למשך דקות רבות קראטשלאו רוכב שני אחרי מרקז או ויניאלס. רוסי, שאש בעצמותיו, תוקף מימין ותוקף משמאל עד שמוצא פרצה. קראטשלאו עוד מנסה להגן, אבל מקום שלישי ו-16 נקודות אליפות הם הרבה יותר משלושה DNF.

קראטשלאו - כאן כבר מאחורי רוסי
קראטשלאו – כאן כבר מאחורי רוסי

פנייה 1. לורנזו והגיהינום הפרטי שלו נכנסים לפנייה 1, פוגשים את חלקו האחורי של הסוזוקי GSX-RR  של יאנונה ומנשקים את המרוץ לשלום. ככה זה כשמזנקים ממקום 16. נכון לרגע זה נראה שהדוקאטי עומד ללעוס את לורנזו כפי שלעס את מרקו מלאנדרי, רוסי ואחרים. דובי, שגם הוא התקשה מאוד באימונים ובדירוג וזינק מהמקום ה-13, מצליח לפלס את דרכו למאבק על המקום הרביעי. אם ב-2016 היה זה יאנונה שהתרסק בפנייה האחרונה ולקח את דובי איתו, הפעם היה זה אלייש אספרגרו והאפריליה שמתרסקים בכניסה לפנייה 5 ושולחים את דובי היישר לפיטס.

קבוצת המפעל של דוקאטי עם ה-GP17 חוטפת בראש מעדר של GP16 ואפילו GP15.

לורנזו - לא מסתדר עם הדוקאטי
לורנזו – לא מסתדר עם הדוקאטי

פנייה 2. מרקז בנה על ארגנטינה ואוסטין על מנת להצר את צעדיו של ויניאלס לעבר תואר אליפות ב-MotoGP. מרקז מנצל היטב את התנאים הגבוליים, כובש את עמדת הפול-פוזישן, מזנק היטב אל ההול שוט, ותוך 3 הקפות מחזיק בפער של כמעט 2 שניות. אבל את אותן 2 שניות מרקז משיג ברכיבה על הקצה. את הקצה מרקז מוצא בפנייה 2 בתחילת ההקפה הרביעית, כשלואו-סייד שולח אותו לפיטס ולאוסטין טקסס.

פנייה 2 לוקחת גם את דני פדרוסה ומסכמת סבב נוראי לקבוצת המפעל של הונדה.

קבוצת הונדה - סוף שבוע נוראי!
קבוצת הונדה – סוף שבוע נוראי!

זרקו את פולגר, יאמהה טק-3, מסיימים חמישי ושישי בהתאמה ובכך סוגרים 4 ימאהה בעשירייה הראשונה. בכך הם מראים קבל עם ו-MotoGP שהימאהה YZR-M1 הוא האופנוע הטוב על הגריד נכון לתחילת העונה.

באוטיסטה מראה ניצוצות כשהוא לוקח את ה-GP17 של קבוצת אספאר למקום החמישי. קארל אברהם מנצל את החולשה של רוסי, פדרוסה, לורנזו ודובי באימונים ובדירוג, ולראשונה בקריירת ה-GP שלו הוא מזנק מהמקום השני, שמספיק לו בשביל לסיים את המרוץ במקום העשירי.

ככה זה התחיל. עוד רגע לורנזו יתרסק
ככה זה התחיל. עוד רגע לורנזו יתרסק

7 רוכבים – לורנזו-מרקז-רינס-לואז-פדרוסה-אלייש אספרגרו-דובי – צריכים להתפוצץ או לפרוש, ויאנונה צריך לזנק מוקדם ולחטוף עונש, על מנת שק.ט.מ יזכו בנקודות אליפות ראשונות. פול אספרגרו מסיים 14 וברדלי סמית' מסיים 15, ובכך הם מעניקים נקודות יקרות ליצרנית הקטומה.

בעוד שבועיים במסלול של האמריקות, מרקז ינסה לצמצם פערים לפני שויניאלס בורח לו אל תואר האליפות. נדע יותר ב-23.4 בשעה 22:45.

רוסי מפרגן
רוסי מפרגן

תוצאות הסבב השני, ארגנטינה

 1. מאבריק ויניאלס
 2. ולנטינו רוסי
 3. קאל קראטשלאו
 4. אלווארו באוטיסטה
 5. יוהאן זרקו

טבלת האליפות לאחר הסבב השני

 1. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 50 נק'
 2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 36 נק'
 3. אנדראה דיביציוזו, דוקאטי, 20 נק'
 4. סקוט רדינג, דוקאטי, 17 נק'
 5. קאל קראטשלאו, הונדה, 16 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

FINAL-EMX_-scaled

ימאהה: בקרוב מוטוקרוס חשמלי?

מיזם הולנדי משותף למספר חברות הנעה חשמלית ולימאהה אירופה מתיימר להציג YZ250F חשמלי עד סוף השנה

2 תגובות

 1. Avatar

  לעניין רוסי וקראטשלו, קראטשלו הסביר שלא היתה לו בעיה לרכוב בקצב של רוסי (והוא לא שחצן בד"כ) אלא שהיתה "נורת אזהרה שנדלקה" ואילצה אותו להאט. בהקפת הניצחון רוסי נצמד לויניאלס והצביע על לוח השעונים שלו כאילו גם לו נדלקה איזושהי נורית. ייתכן ומדובר במחסור בדלק.
  לעניין "מי האופנוע היותר טוב" עדיף שהסוקר יפסיק לקבוע כל שבוע שאופנוע זה או אחר הוא האופנוע הטוב כי הוא היה המנצח. למעט מקרים ברורים שבאאופן עקבי שני הרוכבים של קבוצה מסויימת מסיימים גבוה או נמוך בלי קשר לרמת הרוכבים, זו טעות לנסות ולקבוע – כאילו הרוכב לא משנה. לאופנועים השונים חוזקות וחולשות שונות, והם מתאימים לסגנונות רכיבה שונים של רוכבים שונים, והרוכב עצמו משפיע המון. אף אחד לא באמת יודע אם ההונדה יותר טוב למארקז מאשר הימאהה לויניאלס – וויניאלס פשוט רוכב יותר טוב, או להיפך – ומארקז רוכב יותר טוב אבל הוא מצליח פחות בגלל האופנוע. וכו' וכו'

  • Avatar

   * רוסי הצביע על לוח השעונים כי הוא ראה על המסכים מסביב למסלול שמשדרים ממצלמת לוח-השעונים שלו, אז הוא רצה שוויניאלס גם יגיד שלום :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO