דף הבית / חדשות / MotoGP ולנסיה: מזל של מסתכן
MotoGP-Valencia-2017-005

MotoGP ולנסיה: מזל של מסתכן

מרקז ודובי נלחמו על האליפות בסבב האחרון בוולנסיה; מרקז עם הצלה אדירה מצליח לסיים, ודובי מגלה שהוא - כמו לורנזו - לא מרקז. יש לנו אלוף עולם - בפעם הרביעית

אנדראה דוביציוזו מגיע לוונלסיה בידיעה שרק ניצחון נותן לו סיכוי לאליפות. מארק מרקז מגיע לוולנסיה וכל מה שנדרש ממנו הוא לסיים את המרוץ במקום ה-11 על מנת לזכות באליפות. למרקז וגם לדובי חולקו קלפים הפוכים להרגלים שלהם – דובי ירכב לנצח רק כשהוא מרגיש שה-GP17 יכול לכך, מרקז ירכב לנצח ללא קשר למצבו של ה-RCV213V.

מארק מרקז - צריך לסיים במקום 11 כדי לזכות באליפות רביעית
מארק מרקז – צריך לסיים במקום 11 כדי לזכות באליפות רביעית

מרקז רוכב מתוח ומרוכז. ביום שישי הוא מתרסק פעם אחת ובשבת בפעם השנייה תוך ניסיון לשפר את זמן ההקפה, כשהוא כבר אוחז בעמדת הפול. בין לבין מרקז צמוד בזמנים לדובי בשישי ומשאיר לו אבק בשבת. מרקז כובש את טבלאות הזמנים בכל מקצי האימון והדירוג בשבת.

דובי, שהיה מעט מהיר ממרקז בשישי, מתקשה למצוא סט-אפ בשבת, והאימונים בשבת מוקדשים למציאת קצב מרוץ. בדירוג, דובי מתקשה מאוד, מדורג 12 ואחרון במקצה הדירוג Q2, עד שהקפה אחת טובה ממקמת אותו שמיני לרגע ואז רוסי דוחק אותו לזנק מהמקום התשיעי.

לורנזו - מחזיק את דובי
לורנזו – מחזיק את דובי

פדרוסה ולורנזו, שאמורים לרכב כמספרי שתיים, מראים יכולת דומה כשלורנזו מזנק רביעי ופדרוסה מיד אחריו.

קבוצת המפעל מוביסטאר-יאמהה מתקשה למצוא סט-אפ מתאים ל-YZR-M1. רוסי עוד מתגנב בהקפה האחרונה של מקצה אימון 3 ישירות למקצה הדירוג Q2, אבל ויניאלס, המיואש נאלץ לזנק מהמקום ה-13.

עומדים לזנק. מרקז אמנם בעמדת הפול, אבל ממש לצדו זרקו על ה-YZR-M1 של קבוצת הלוויין טק-3 ואנדראה יאנונה על ה-GSX-RR של סוזוקי, ואת שניהם מעניין המרוץ לאליפות כקליפת השום. ממש מאחורי מרקז ממוקם לורנזו שמזנק עם ה-GP17 כמו טיל בליסטי. מרקז עולה לווילי בזינוק, לא מאבד מהדרייב וצולל אל ההולשוט. אחריו, בניגוד לכל הציפיות, מופיע עוד אופנוע רפסול כתום ועליו דני פדרוסה, ודני פדרוסה הוא הוא מספר שתיים מושלם.

פדרוסה - מספר שתיים מושלם שמנצח את המרוץ
פדרוסה – מספר שתיים מושלם שמנצח את המרוץ

זרקו מחכה הקפה ומחצה ומשפר לשני על חשבון פדרוסה. עוד הקפה ומחצה וזרקו מוביל את המרוץ. לורנזו ודובי יתמקמו רביעי וחמישי בהתאמה אחרי עקיפה על יאנונה.

ואז, קיפאון.

בחוד, הצמד זרקו את האלוף בדרך מארק מרקז, בתווך רוכב לו מספר שתיים המושלם של קבוצת רפסול-הונדה ואז הצמד של דוקאטי-קורסה, לורנזו ודובי. רק שאצל רוכבי דוקאטי הסדר הפוך, כשלורנזו האמור לשמש מספר שתיים מוביל על דובי שנאבק על האליפות.

זרקו - מרוץ אדיר
זרקו – מרוץ אדיר

במשך כמעט 20 הקפות קצב המרוץ של החמישייה דומה עד זהה, והאקשן היחידי במסלול הוא ה-'פיט בורד' של לורנזו שמציע לו לשנות את מפת ניהול המנוע למצב 8, שזאת הדרך המנומסת של קבוצת דוקאטי לומר ללורנזו שעליו לתת את מקומו לדובי. לורנזו קצת פחות מנומס, ואחרי מספר הקפות מופיע על ה 'פיט בורד' של לורזנו חץ מכוון למטה ובצדו '1-' והנחיה ברורה של דוקאטי ללורנזו לוותר על מקום לדובי.

לא שאת מרקז זה מעניין. מרקז הרגוע יודע שמקום שני ואליפות תודה רבה. מנגד, מרקז המסתכן יודע שלזכות באליפות מהמקום הראשון בוולנסיה זאת קלאסה. מרקז את מרקז כנראה התקוטטו למשך הקפות רבות.

קבלו את אלוף העולם בהצלות!
קבלו את אלוף העולם בהצלות!

שמונה הקפות לתום המרוץ ומרקז המסתכן אוחז בקליפ-אונים של ה-RCV213V הכתום, והוא צולל אל מתחת לזרקו בפנייה האחרונה וטס בישורת. אבל אז הוא טועה בפנייה 1 כשהוא מגיע מהר מדי, בולם מאוחר מדי והאופנוע שבריר שנייה לפני לואו-סייד. מרקז מחזיק את האופנוע מליפול סופית על הצד עם הברך והמרפק, ומייצר עוד אחת מאותן הצלות יוצאות דופן. מרקז טס ישר למלכודת החצץ, והפלא ופלא חוזר למסלול כשהוא אלוף מהמקום החמישי.

בהקפה הבאה לורנזו מגלה שהוא אינו מרקז, מתרסק בלואו-סייד בפנייה 5 ומסיים את המרוץ. שלוש פניות לאחר מכן דובי טועה בבלימה לפנייה 8. גם דובי מגלה שאינו מרקז כשהחצץ בולע את ה-GP17 ואת האליפות. מרקז עוד טועה פעם נוספת והוא מסיים שלישי.

אלכס רינס - מקום רביעי אדיר; מציץ מאחור - אנדראה יאנונה
אלכס רינס – מקום רביעי אדיר; מציץ מאחור – אנדראה יאנונה

זרקו, שהוביל לאורך המרוץ, מגלה את פדרוסה על זנבו שלוש הקפות לתום המרוץ. פדרוסה מנצל את חיבתו למסלול בוולנסיה ואחת עשרה שנות ניסיון ב-MotoGP ושודד מזרקו את הניצחון בהקפה האחרונה.

מארק מרקז, אלוף עולם – בפעם הרביעית בקטגוריה הבכירה.

פעם רביעית בקטגוריה הבכירה, פעם שישית בסך הכל בגרנד פרי
פעם רביעית בקטגוריה הבכירה, פעם שישית בסך הכל בגרנד פרי

תוצאות הסבב ה-18 – ולנסיה

  1. דני פדרוסה
  2. יוהאן זרקו
  3. מארק מרקז
  4. אלכס רינס
  5. ולנטינו רוסי

טבלת האליפות בסיום עונת 2017

  1. מארק מרקז, הונדה, 298 נק'
  2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 261 נק'
  3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 230 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 210 נק'
  5. ולנטינו רוסי, ימאהה, 208 נק'
קבוצת הונדה - מרוצים
קבוצת הונדה – מרוצים
אנדראה דוביציוזו - קצת מאוכזב, אבל נתן עונה גדולה עם 6 ניצחונות
אנדראה דוביציוזו – קצת מאוכזב, אבל נתן עונה גדולה עם 6 ניצחונות

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן