דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP חרז: באולינג דה לה חרז
MotoGP-Jerez-2018-005

MotoGP חרז: באולינג דה לה חרז

מרקז מקבע את אחיזתו באליפות 2018, רוסי משלים 40 אלף ק"מ של רכיבת מסלול בפול גז, ושלושה רוכבים משחקים בבאולינג ועושים סטרייק מושלם; מגיעים לאירופה

חרז הוא הסבב שבאופן מסורתי פותח את סדרת המרוצים על אדמת אירופה – לב ליבו של מרוץ האליפות בקטגוריה הבכירה.

מזג אוויר בהיר ושמשי גורם לאספלט של חרז לרתוח מעט, כשבעת הדירוג והמרוץ טמפרטורת המסלול מעל 40 מעלות והשיא במקצה הדירוג Q2 עם 44 מעלות צלזיוס. רוכבי המפעל של הונדה מסתדרים היטב עם המסלול, רוכבי דוקאטי באופן סביר, בעוד רוסי את ויניאלס מגלים שוב שעל מסלול רותח לימאהה YZR-M1 יש בעיות אחיזה משמעותיות.

מרקז - מתרסק באימונים ומוצא את הקצה
מרקז – מתרסק באימונים ומוצא את הקצה

באימונים היה זה מרקז שנראה המהיר ביותר, אבל בצמוד לו הצטופפו רבים וביניהם פדרוסה וקראטשלאו על ההונדה, לורנזו על הדוקאטי GP18, וגם יאנונה ורינס על גבי הסוזוקי GSR-RR. מרקז, כדרכו בקודש, מתרסק 3 פעמים באימונים בדרכו למצוא את קצה מעטפת הביצועים של ה- RCV213V וצמיגי מישלין. כל רוכב מצא צמיגים מתאימים לאופנוע ולסגנון הרכיבה שלו, החל ממרקז האגרסיבי שבחר צמיגים קשים מלפנים ומאחור, דרך רוכבי ימאהה שרכבו על צמיגים בדרגת קושי בינונית, ועד לורנזו שהימר על צמיג קדמי רך. בשבת בבוקר, באימון חופשי 3, מארק מרקז שובר את שיא המסלול כשהוא עוצר את השעון על 1:37.702 דק'.

דובי וויניאלס שהתקשו מעט באימונים צולחים שניהם את מקצה הדירוג Q1. בדירוג מרקז מתקשה לשמור על הקצב מהבוקר, מאבד זמן רב במקטע האחרון ומדורג חמישי. מנגד, קראטשלאו על אופנוע זהה מבריק לכל אורך מקצה הדירוג כשהוא משפר את זמנו שוב ושוב. קאל קראטשלאו על גבי ההונדה RCV213V הרשמי של קבוצת LCR זוכה בפול פוזישן כשהוא שובר את שיאו של מרקז מהבוקר עם 1:37.653 דקות להקפה. פדרוסה מדורג שני, וכרגיל זרקו והימאהה מהעונה שעברה נותנים בראש לרוסי את ויניאלס, כשהם מזנקים מהמקום השלישי. לורנזו רביעי, דובי שמיני ורוסי את ויניאלס מתקשים עם מקום עשירי ואחד עשר בהתאמה.

לורנזו מתרסק, דוביציוזו עושה באולינג
לורנזו מתרסק, דוביציוזו עושה באולינג

זינוק. לורנזו מזנק נפלא מרביעי להובלה. קראטשלאו נסוג לרביעי כשפדרוסה, זרקו ומרקז שומרים על המיקום מהגריד. רוסי וויניאלס מתקדמים מקום אחד בלבד ודובי נותר במקום השמיני. לורנזו מנצל היטב את הצמיג הרך מלפנים ומוביל את המרוץ. אחריו מסתדרת רכבת של שישה רוכבים, כשמרקז שני ואחריו פדרוסה, זרקו, קראטשלאו, דובי ורינס.

הטמפרטורה הגבוהה בחרז מתחילה לגבות קורבנות. ראשון מרוכבי החוד להתרסק הוא אלכס רינס על גבי הסוזוקי GSR-RR – בפעם השלישית בארבעה מרוצים. אחריו היה זה קאל קראטשלאו על גבי ההונדה של קבוצת LCR. דובי, שנעזר בהתרסקויות של רינס וקראשטלאו, מתקדם לרביעי ואז לשלישי על חשבון פדרוסה.

רוסי - לא מוצא
רוסי – לא מוצא

בחוד נאבקים לורנזו, מרקז, דובי ופדרוסה. בודד במקום הרביעי נמצא יוהאן זרקו על גבי הימאהה של קבוצת טק-3. על המקום החמישי נאבקים יאנונה, פטרוצ'י, רוסי ומילר. מאבריק ויניאלס נאבק כתף אל כתף במקום ה-12 עם רוכבים שאליהם אינו רגיל כמו פרנקו מורבידלי, אלוף ה-Moto2, וברדלי סמית' על גבי הק.ט.מ, כשהוא במרוץ על חוזה לעונת 2019.

מרקז, שהתרסק שלוש פעמים באימונים, רכב זהיר במקום השני עד שבהקפה השמינית הוא נכנס ללורנזו בפנימי בפנייה 13 והאחרונה. מרקז כמעט ומתרסק כשהוא חולף דרך שאריות חצץ ואבק שמשאיר ההונדה המרוסק של תומאס לוטי מקבוצת מארק VDS. הוא משאיר אחריו פס שחור ארוך כשהוא מחליק את האחורי מרקז סטייל, ומכאן ואילך מרקז פותח גז עד לקו הסיום. מאחור, דובי במקום השלישי רואה את מרקז נעלם כשלורנזו במקום השני מונע ממנו עקיפה שוב ושוב. צמוד לדובי ברביעי רוכב מאיים פדרוסה.

וגם לא ויניאלס
וגם לא ויניאלס

דובי, שמתוסכל מלורנזו, מנסה עקיפה כאן וכאן ושם, עד ל'באולינג דה לה חרז' בפנייה 6, שמונה הקפות לתום המרוץ: דובי טס לפנייה בקו פנימי משל לורנזו, בולם מאוחר ויוצא רחב. לורנזו, שרוכב בקווים רחבים, מהדק את הקו בניסיון למנוע מדובי עקיפה מוצלחת ומתנגש בפדרוסה, שרוכב בקו הפנימי ביותר. פדרוסה עולה להיי-סייד, האופנוע המעופף של פדרוסה פוגע ומפיל את לורנזו, שבתורו פוגע ומפיל את דובי.

זרקו שהיה בחמישי מתקדם למקום השני, שש שניות אחרי מרקז. מאחור, לפתע, המאבק בין יאנונה, פטרוצ'י, רוסי ומילר הופך למאבק על המקום השלישי והאחרון בפודיום. רוסי מצליח לנער את מילר, מעלה את הקצב ומנסה להיצמד לפטרוצ'י ויאנונה. זה האחרון רוכב היטב ומגן על המקום השלישי. פעם שנייה ברציפות ליאנונה ונראה שסוף סוף יאנונה פורח בסוזוקי.

זרקו, לעומת זאת, על הגל
זרקו, לעומת זאת, על הגל

טבלת האליפות מתהפכת. דובי, שהוביל את טבלת האליפות, עוזב את חרז ללא נקודות. קראטשלאו, מרוץ שני ברציפות, ללא נקודות.

מרקז מנצח בפעם השנייה ברציפות, והוא רוכב על אופנוע שעובד לטובתו. מתחריו הישירים בקשיים, כשויניאלס מפגר ב-20 נקודות, דובי מפגר ב-24 נקודות ורוסי ב-30 נקודות.

רוסי גם משלים 40,000 ק"מ של רכיבת מרוצים בפול גז, שזה כמו היקף כדור הארץ, אבל מרקז הוא זה מקבע את אחיזתו במרוץ לאליפות 2018.

וגם יאנונה על הסוזוקי
וגם יאנונה על הסוזוקי

ניפגש בלה-מאן.

תוצאות הסבב הרביעי, חרז

 1. מארק מרקז
 2. יוהאן זרקו
 3. אנדראה יאנונה
 4. דנילו פטרוצ'י
 5. ולנטינו רוסי

טבלת האליפות לאחר הסבב הרביעי

 1. מארק מרקז, הונדה, 70 נק'
 2. יוהאן זרקו, ימאהה, 58 נק'
 3. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 50 נק'
 4. אנדראה יאנונה, סוזוקי, 47 נק'
 5. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 46 נק'
 6. ולנטינו רוסי, ימאהה, 40 נק'

MotoGP-Jerez-2018-002

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Dakar-2020-Final-006

דקאר 2021: מסלול וחוקים חדשים

על-מנת להתמודד עם התוצאות הטרגיות של דקאר 2020 ולהגביר את בטיחות הרוכבים, בדקאר 2021 ישתנה המסלול ויתווספו חוקי בטיחות חדשים

תגובה אחת

 1. Avatar

  לורנזו המאוס התעקש לא לתת לחברו לקבוצה לעקוף אותו גם במחיר של להוריד את שלושתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO